73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
22 квітня 2011 р. Справа № 2-а-1840/11/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Ковбій О.В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекція у Цюрупинському районі Херсонської області до ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця,
встановив:
Державна податкова інспекція у Цюрупинському районі Херсонської області (далі - ДПІ, позивач) звернулася до суду з адміністративним позовом, у якому просить припинити підприємницьку діяльність фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі- відповідач).
Відповідач письмових заперечень на позов не надала, була повідомлена про розгляд справи в порядку скороченого провадження, строк та порядок подання заперечення проти позову, а також наслідки неподання такого заперечення, поштове повідомлення про вручення поштового відправлення було направлено рекомендованим листом за місцем проживання відповідача: АДРЕСА_1 про отримання поштового відправлення свідчить підпис про отримання.
За таких обставин суддя вважає за можливе розглянути справу в порядку скороченого провадження за наявними у справі доказами.
Згідно із матеріалами справи позовні вимоги ДПІ у Цюрупинському районі Херсонської області обґрунтовані тим, що відповідач не подає до позивача бухгалтерську звітність та податкові декларації. Податковий борг відсутній. Це є підставою для припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до пп. 16.1.2. та пп. 16.1.3. п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів, подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Дослідженням письмових доказів встановлено, що відповідно до акту позивача від 16.02.2011 року "Про результати тематичної перевірки подання декларацій про доходи, отримані від заняття підприємницькою діяльністю, фізичною особою-підприємцем за останні три роки (2008, 2009, 2010) до державної податкової інспекції декларації про доходи не надавались.
Як платник податків відповідач взятий на облік в органах державної податкової служби 07.02.2001 р. та перебуває на обліку в ДПІ у Цюрупинському районі Херсонської області.
Дослідженням довідки ДПІ у Цюрупинському районі Херсонської області від № 433/10/24-017 від 08.02.2011 року встановлено, що ОСОБА_1 заборгованості перед бюджетом не має.
Відповідно до ч.1 ст.33 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" діяльність фізичної особи-підприємця припиняється за судовим рішенням, прийнятим у випадках, передбачених законом.
Згідно з ч.2 ст. 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" підставою для постановлення судового рішення щодо припинення підприємницької діяльності, зокрема є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону. Строки подання податкових декларацій встановлені Податковим кодексом України.
Оскільки відповідач порушив встановлені законодавством вимоги щодо подання декларацій та звітності до податкових органів, суд погоджується з вимогами позивача про припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця ОСОБА_1.
Відповідно до ч.1 ст.38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" суд, який постановив рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, у день набрання таким рішенням законної сили направляє його копію державному реєстратору за місцем проживанням фізичної особи - підприємця для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення.
Згідно з ч.4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 2, 7, 17, 94, 158, 161, 162, 163 КАС України, ст.ст. 33, 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців", -
постановив:
Позовні вимоги Державної податкової інспекції у Цюрупинському районі Херсонської області про припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 - задовольнити.
Припинити підприємницьку діяльність фізичної особи - підприємця - ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1).
Копію постанови направити державному реєстратору та сторонам по справі.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з моменту її отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Ковбій О.В.
кат. 8.3.2