Ухвала від 05.05.2011 по справі 15/233-АП-07

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

73000, м.Херсон, вул. Горького, 18

УХВАЛА

про закриття провадження у справі

"05" травня 2011 р. Справа № 15/233-АП-07

Господарський суд Херсонської області у складі судді Клепай З.В. при секретарі Буюклу І.Г., розглянувши справу

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Митра-Агро", м. Херсон

до: Державної податкової інспекції у м.Херсоні,

про визнання нечинними податкових повідомлень-рішень

за участю представників сторін:

від позивача: не прибув,

від відповідача: ОСОБА_1 - представник, довіреність №21154/9/10-105;

Позивач звернувся з позовом про скасування податкового повідомлення - рішення відповідача №0008002301/0 від 06.10.0р. та №0008012301/0 від 06.10.07р.

Представник позивача в судове засідання не прибув, ухвала про поновлення провадження у справі повернулась до суду з відміткою пошти "организация выбыла".

Розглянувши матеріали справи та вислухавши представника відповідача, суд -

ВСТАНОВИВ:

За пунктом 5 розділу ХІІ „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України сформульоване основне правило щодо підсудності адміністративних спорів станом на час до початку діяльності окружного адміністративного суду, а саме: до початку діяльності окружного адміністративного суду підсудні йому справи вирішують у першій інстанції відповідні місцеві загальні суди, крім випадку, встановленого наступним пунктом 6 цього розділу Кодексу адміністративного судочинства України.

Тобто, із загального правила щодо підсудності адміністративних спорів до початку діяльності окружних адміністративних судів місцевим загальним судам є одне виключення, наведене за названим пунктом 6 розділу ХІІ КАС України. Згідно з цим виключенням з правила відповідними господарськими судами України до початку діяльності окружного адміністративного суду вирішуються за правилами Кодексу адміністративного судочинства України лише ті адміністративні справи, які підвідомчі господарським судам України відповідно до Господарського процесуального кодексу України.

Кодекс адміністративного судочинства України набрав чинності з 01.09.2005 р.

Іншими словами, обсяг адміністративної юрисдикції господарських судів України визначається, виходячи з правила підвідомчості спору станом до 01.09.2005 р.: якщо цей адміністративний спір був підвідомчий господарським судам України до 01.09.2005 р., то до створення окружного адміністративного суду цей спір розглядається господарським судом за правилами адміністративного судочинства України, а якщо ж цей спір за його природою чи суб'єктним складом не був підвідомчим господарським судам України за правилами господарського судочинства, то він не є і підсудним господарським судам, як судам адміністративної юрисдикції, з 01.09.2005 р.

Як наслідок, у випадку непідвідомчості справи господарському суду повинно діяти правило щодо підсудності спорів у перехідний період, а саме решта спорів, окрім підвідомчих господарським судам України за ГПК України 1991 р., вирішуються у першій інстанції відповідними місцевими загальними судами.

В свою чергу, за пунктом 1 частини 1 статті 12 ГПК України господарським судам підвідомчі: 1) справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні господарських договорів, у тому числі щодо приватизації майна, та з інших підстав, крім: спорів про приватизацію державного житлового фонду; спорів, що виникають при погодженні стандартів та технічних умов; спорів про встановлення цін на продукцію (товари), а також тарифів на послуги (виконання робіт), якщо ці ціни і тарифи відповідно до законодавства не можуть бути встановлені за угодою сторін; спорів, що виникають із публічно-правових відносин та віднесені до компетенції Конституційного Суду України та адміністративних судів; інших спорів, вирішення яких відповідно до законів України та міжнародних договорів України віднесено до відання інших органів.

Отже, з викладених правових позицій вбачається, що на даний час має місце колізія між положеннями пункту 6 розділу ХІІ КАС України та статтею 12 ГПК України щодо підвідомчості господарським судам спорів, що виникають із публічно-правових відносин та віднесені до компетенції адміністративних судів.

За таких обставин, останнім в часі є положення статті 12 ГПК України щодо непідвідомчості господарським судам справ адміністративної юрисдикції.

Пунктом 1 частини 1 статті 157 КАС України визначено, що суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Враховуючи відкриття справи без дотримання правил предметної підсудності та керуючись статтею 157 Кодексу адміністративного судочинства України,

УХВАЛИВ:

1. Закрити провадження у адміністративній справі.

2.Роз'яснити позивачу про можливість подання аналогічного позову за встановленою підсудністю та підвідомчістю за правилами КАС України до Херсонського окружного адміністративного суду.

3. Копію ухвали направити сторонам у справі.

Заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя З.В. Клепай