ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6
м. Київ
12.03.2008 р. № 4/258
За позовомТендерної Палати України
До Міжвідомчої комісії з питань державних закупівель
Треті особиВідділ освіти Рівненської районної державної адміністрації (1), Приватне підприємство «Партнер-С»(2)
Провизнання дій незаконними, скасування рішення та відміну торгів (тендеру) на закупівлю
Суддя Вовк П.В.
Секретар судового засідання Камінська Т.О.
Представники:
Від позивача Підгорна Я.В. --
Відповідачне з'явився
Третя особа (1)не з'явилась
Треті особа (2)не з'явилась
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 12.03.08 проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови складено та підписано 17.03.08.
Тендерна Палата України (далі Позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом про визнання дій Міжвідомчої комісії з питань державних закупівель щодо прийняття рішення и№ 02/631 рш від 21.09.2007р. незаконним; скасування рішення № 02/631 рш від 21.09.2007р. Міжвідомчої комісії з питань державних закупівель щодо залишення скарги ПП «Партнер-С»на дії Відділу освіти Рівненської районної державної адміністрації при проведенні процедури закупівлі за державні кошти робіт з капітального ремонту майстерні Дядьковицької ЗОШ-ІІІ ст. без задоволення; відміну торгів (тендеру) на закупівлю Відділом освіти Рівненської районної державної адміністрації за державні кошти робіт з капітального ремонту майстерні.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 21.12.07 відкрито провадження у адміністративній справі № 4/258.
12.03.08 у судовому засіданні представник Позивача позов підтримав (з урахуванням уточнень позовних вимог) та просить суд його задовольнити. В уточненнях позовних вимог від 12.03.2008 Позивач залишив дві вимоги: про скасування рішення № 02/631 рш від 21.09.2007р. та про відміну торгів (тендеру).
Позовні вимоги мотивовані тим, що 21.09.2007 Відповідачем було винесено рішення № 02/631 рш про залишення скарги ПП «Партнер-С»на дії відділу освіти Рівненської районної державної адміністрації при проведенні процедури закупівлі за державні кошти робіт з капітального ремонту майстерні Дядьковицької ЗОШ-ІІІ ст. без задоволення, у зв'язку з чим, на думку Позивача було порушено норми чинного законодавства України у сфері державних закупівель, оскільки необ'єктивно, неповно з'ясовано всі обставини під час розгляду.
Дослідивши матеріали справи, суд -
21.09.2007 Відповідачем відповідно до ст. 3-3 та ч. 5 ст. 37 Закону України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти»від 22.02.2000 № 1490-ІІІ (далі -Закон № 1490-ІІІ) було прийняте рішення № 02/631 рш про залишення скарги ПП «Партнер-С»від 14.08.2007 на дії відділу освіти Рівненської районної державної адміністрації при проведенні процедури закупівлі за державні кошти робіт з капітального ремонту майстерні Дядьковицької ЗОШ-ІІІ ст. без задоволення.
Позивачем відповідно до статті 17-3 Закону України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти»було надано Висновок № 8-15/10/03 від 09.10.2007 про те, що Тендерна Палата України, яка діє з метою забезпечення громадського контролю в сфері державних закупівель, вважає рішення Відповідача № 02/631 рш від 21.09.2007 таким, що не відповідає дійсним обставинам та прийнятим з порушенням вимог чинного законодавства України.
Третя особа , що не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні Відповідача -Відділ освіти Рівненської районної державної адміністрації -надала суду письмові пояснення № 41 від 23.01.2008 із додатками на дев'ятнадцяти аркушах. У своїх поясненнях третя особа просить залишити позов без задоволення, оскільки вважає рішення Відповідача від 21.09.2007 № 02/631рш «про залишення скарги без задоволення»таким, що прийняте з дотриманням вимог чинного законодавства.
У додатках до вказаних пояснень, крім іншого, є заява Приватного підприємства «Партнер-С» від 21.09.2007, у якій підприємство скасовує свою скаргу № 3 від 14.08.2007 по процедурі закупівлі: запит цінових пропозицій (котирувань) по предмету закупівлі: капітальний ремонт майстерні Дядьковицької ЗОШ І-ІІІ ст., замовник відділ освіти Рівненської райдержадміністрації, у зв'язку з вирішенням спірних питань шляхом переговорів.
Приватне підприємство «Партнер-С»(третя особа по справі, що не заявляє самостійних вимог на стороні Відповідача) надало суду письмові Пояснення № 4 від 11.02.2008 , у яких просить суд залишити без змін Рішення міжвідомчої комісії з питань державних закупівель від 21.09.2007 № 02/631рш, а адміністративний позов Тендерної палати України -без задоволення у зв'язку з вирішенням спірного питання з відділом освіти Рівненської РДА шляхом переговорів і відсутністю претензій.
Відповідно до ч. 1 ст. 3-3 Закону України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти»від 22.02.2000 № 1490-ІІІ (далі -Закон № 1490-ІІІ), з метою забезпечення прозорості та відкритості державних закупівель при Рахунковій палаті діє Міжвідомча комісія з питань державних закупівель (далі - Комісія).
Згідно з абз. 2 ч. 2 ст. 3-3 Закону № 1490-ІІІ, Комісія крім іншого, здійснює розгляд скарг з приводу порушень замовником процедури закупівлі або прийнятих рішень, дій чи бездіяльності та приймає відповідні рішення щодо них у випадках та в порядку, передбачених цим Законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 36 Закону № 1490-ІІІ, з метою захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і свобод у сфері закупівель будь-який учасник або інша особа має право оскаржити рішення, дії або бездіяльність замовника до Комісії, або до суду згідно з цим Законом. Згідно ч. 1 ст. 37 Закону № 1490-ІІІ, скаржник має право оскаржити рішення, дії або бездіяльність замовника до Комісії.
Згідно із ч. 2 ст. 37 Закону № 1490-ІІІ, за результатами розгляду скарги Комісія приймає рішення про повне або часткове задоволення скарги, що має наслідком усунення порушень відповідно до чинного законодавства; скасування незаконного рішення замовника; відміну процедури закупівлі; вчинення замовником інших дій, у тому числі пов'язаних з розробкою тендерної документації, оцінкою тендерних пропозицій, або приймає рішення про визнання скарги незадоволеною чи залишення її без розгляду.
Як вбачається з наведених норм та підтверджується матеріалами справи, Відповідач, при прийнятті рішення № 02/631 рш про залишення скарги ПП «Партнер-С»від 14.08.2007 на дії відділу освіти Рівненської районної державної адміністрації при проведенні процедури закупівлі за державні кошти робіт з капітального ремонту майстерні Дядьковицької ЗОШ-ІІІ ст. без задоволення, діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Законом № 1490-ІІІ, використовуючи свої повноваження з тією метою, з якою ці повноваження надано.
За результатами розгляду скарги ПП «Партнер-С», рішенням Відповідача було встановлено наступне. Скаржник (ПП «Партнер-С») вважає, що при проведенні закупівлі Замовником було грубо порушено принципи державних закупівель. На його думку, не всі члени тендерного комітету мали відповідні свідоцтва встановленого зразка про проходження навчання та підвищення кваліфікації з питань організації та здійснення процедури закупівель. Скаржник скаржиться, що до оцінки тендерних пропозицій були допущені учасники, які порушили правила подання тендерної документації, а саме: не вказали терміни дії цінових пропозицій; відсутній опис технічних можливостей; не надано інформації про включення до Тематичного каталогу учасників процедур. Також, Скаржник скаржиться, що Замовником були вчинені неправомірні дії щодо опублікованого оголошення в Інформаційному бюлетені Тендерної палати, де було зазначено подання цінових пропозицій особисто або поштою, а в запрошенні до участі в торгах -лише особисто.
Як вбачається із оскаржуваного рішення, відмовляючи ПП «Партнер-С»у задоволенні його скарги, Відповідач виходив із того, що відповідно до Закону, обов'язкове включення учасників процедури закупівлі до тематичного каталогу Тендерної Палати України, набуває чинності з 1 вересня 2007 року. Тому, ненадання учасниками цього документу не є обов'язковим.
Щодо решти оскаржень дій Замовника, треба зазначити що вони не є дискримінаційними, які б могли сприяти спотворенню результатів торгів, та не мають доказів порушення -тому є необґрунтованими.
Отже, Відповідач обґрунтував, чому він дійшов висновку щодо незадоволення скарги ПП «Партнер-С».
Крім того, із матеріалів справи вбачається, що скаржнику (ПП «Партнер-С») Відділом освіти Рівненської районної державної адміністрації, дії якого були предметом скарги ПП «Партнер-С», було надано змістовну відповідь № 691 від 27.08.2007 по суті заявленої скарги.
Отже, оскаржуване рішення є обґрунтованим і прийнятим з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення.
24.09.2007 ПП «Партнер-С»надав Відділу освіти Рівненської районної державної адміністрації у якій підприємство скасовує свою скаргу № 3 від 14.08.2007 по процедурі закупівлі: запит цінових пропозицій (котирувань) по предмету закупівлі: капітальний ремонт майстерні Дядьковицької ЗОШ І-ІІІ ст., замовник відділ освіти Рівненської райдержадміністрації, у зв'язку з вирішенням спірних питань шляхом переговорів.
Приватне підприємство «Партнер-С»(третя особа по справі, що не заявляє самостійних вимог на стороні Відповідача) надало суду письмові Пояснення № 4 від 11.02.2008 , у яких просить суд залишити без змін Рішення міжвідомчої комісії з питань державних закупівель від 21.09.2007 № 02/631рш, а адміністративний позов Тендерної палати України -без задоволення.
Позовні вимоги Тендерної Палати України про скасування рішення № 02/631 від 21.09.2007 ґрунтуються виключно на обставині звернення ПП «Партнер-С»із скаргою до Відповідача від 14.08.2007 на дії відділу освіти Рівненської районної державної адміністрації при проведенні процедури закупівлі за державні кошти робіт з капітального ремонту майстерні Дядьковицької ЗОШ-ІІІ ст.
Враховуючи наведене, а також те, що сам скаржник ПП «Партнер-С»відкликав свою скаргу, не має жодних претензій до Відповідача і просить залишити оскаржуване Рішення без змін, суд не вбачає підстав для задоволення позовних вимог Тендерної Палати України про скасування рішення Відповідача.
07.12.2007 року Позивач надав суду Доповнення до адміністративного позову № 62/12-ПЗ від 04.12.2007, доповнивши свій позов обґрунтуванням своїх позовних вимог щодо відміни судом процедури закупівлі. У цих Доповненнях Позивач зазначає, що скасування рішення Відповідача є правовою підставою для відміни процедури закупівлі в судовому порядку.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Враховуючи вищенаведене суд, прийшов до висновку, що позовні вимоги є необґрунтованими та не підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 2, 160-163 КАС України, суд, -
Відмовити повністю у задоволенні позовних вимог Тендерної Палати України (далі Позивач) про скасування рішення № 02/631 рш від 21.09.2007р. Міжвідомчої комісії з питань державних закупівель щодо залишення скарги ПП «Партнер-С»на дії Відділу освіти Рівненської районної державної адміністрації при проведенні процедури закупівлі за державні кошти робіт з капітального ремонту майстерні Дядьковицької ЗОШ-ІІІ ст. без задоволення; відміну торгів (тендеру) на закупівлю Відділом освіти Рівненської районної державної адміністрації за державні кошти робіт з капітального ремонту майстерні.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя П.В. Вовк