Постанова від 11.04.2011 по справі 2-а-1112/11

Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області

Справа № 2-а-1112/11

Категорія

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 квітня 2011 року Шепетівський міськрайонний суд

Хмельницької області

в складі:

головуючого -судді Босюка В.А.

при секретарі -Кулеші Л.М.,

з участю позивачів,

представника відповідачів -Піголя О.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Шепетівка справу за адміністративним позовом депутата Шепетівської міської ради Полодюка Михайла Івановича, начальника відділу організаційної роботи та з питань сприяння діяльності депутатів міської ради виконавчого комітету Шепетівської міської ради Островської Галини Андріївни, спеціаліста служби у справах дітей виконавчого комітету Шепетівської міської ради Гайдайчука Юрія Петровича до Шепетівської міської ради про визнання незаконнним та скасування рішення Шепетівської міської ради, суд, -

ВСТАНОВИВ:

Позивачі звернулися з позовом до Шепетівської міської ради про визнання незаконним та скасування рішення VІ сесії Шепетівської міської ради Хмельницької області 6 скликання від 27 січня 2011 року №11 «Про впорядкування та затвердження структури і штатів апарату, управлінь, відділів та інших структурних підрозділів виконавчого комітету Шепетівської міської ради».

В обгрунтування заявлених вимог посилаються на те, що під час прийняття оскаржуваного рішення не були дотримані всі передбачені в таких випадках вимоги законодавства. Зокрема, назва додатку №1 до вказаного рішення викладена в порушення п.3 ч.1 ст. 26 та ст. 51 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», оскільки управління відділи та сектори є відповідно до ст. 54 вказаного Закону виконавчими органами міської ради і входять до її структури, а не структури виконкому. 25.01.2011 року на спільному засіданні постійних депутатських комісії з питань земельних відносин..., з питань розвитку промисловості..., з питань охорони здоров'я..., з питань соціального захисту населення, пропозиція депутата Єсіпової О.С. про включення до проекту рішення архівного відділу та трудового архіву, як окремих структурних підрозділів не була поставлена на голосування і не була внесена у проект рішення, однак в проекті рішення, який був розповсюджений перед голосуванням в день голосування вказані відділи значились як структурні підрозділи. Таким чином новий проект не пройшов відповідного погодження та обговорення. Не проведено економічних обгрунтувань, аналізу причин скорочення штатів, відсутнє розпорядження міського голови про необхідність внесення змін у структуру і штатний розпис, з зазначенням переліку посад і категорій працівників, що підлягають виключенню із штатного розпису. В порушення ст. 49-4 КЗпП України проект рішення не погоджено з профспілкою. В порушення вимог ст. 4 Закону України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей», ст. 12 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування»ліквідовано сектор з питань опіки, піклування та усиновлення служби у справах дітей, хоча у складі даної служби має бути не менше 4-х працівників, 2 з яких у підрозділі з питань опіки, піклування та усиновлення. В порушення вимог Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»ліквідовано як окремий структурний підрозділ відділ з питань оборонно-мобілізаційної роботи. Проігноровано лист заступника голови -керівника апарату Хмельницької обласної державної адміністрації щодо збереження структурних підрозділів, які відповідають за виконання завдань у сфері внутрішньої політики та зв'язків з громадськістю. Відсутні фінансово-економічні розрахунки наслідків прийняття оскаржуваного рішення.

В судовому засіданні позивачі підтримали заявлений позов, підтвердили обставини на які посилаються в позовній заяві. Позивач Полодюк М.І. пояснив, що лист керівника апарату обласної державної адміністрації щодо збереження відділу внутрішньої політики як структурного підрозділу носить рекомендаційний характер. Позивач Гайдайчук Ю.П. пояснив, що кількість штатних одиниць у службі дітей розраховується у відношенні одна штатна одиниця на 4000 дітей, в м. Шепетівці близько 8400 дітей. Позивач Островська Г.А. пояснила, що ліквідація відділу оборонно-мобілізаційної роботи є порушенням ч.7 ст. 5 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», якою чітко забороняються такі дії.

Представник відповідача позов не визнав, пояснив, що прийняте рішення направлено на оптимізацію діяльності структурних підрозділів виконавчого комітету міської ради, скорочення чисельності апарату, управлінь, відділів, прийнято в межах компетенції міської ради, відповідає вимогам Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», іншим законам.

Заслухавши пояснення позивачів, представника відповідача, свідків, дослідивши письмові докази по справі, суд знаходить позов задовольнити частково з наступних підстав.

Судом встановлено, що 27 січня 2011 року VІ сесією Шепетівської міської ради Хмельницької області 6 скликання за №11, з метою оптимізації системи органів місцевого самоврядування, забезпечення скорочення загальної чисельності апарату, управлінь, відділів та інших структурних підрозділів виконавчого комітету Шепетівської міської ради та витрат на його утримання, забезпечення ефективності використання бюджетних коштів, постанови Кабінету Міністрів України від 09 березня 2006 року №268 «Про упорядкування структури та умов оплати працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів», Кодексу Законів про працю України та керуючись п.п. 5, 6 ст. 26, п.6 ч.3 ст. 42, ст. 54 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», прийнято рішення «Про впорядкування та затвердження структури і штатів апарату, управлінь, відділів та інших структурних підрозділів виконавчого комітету Шепетівської міської ради».

Вказаним рішенням, зокрема п.1.1 з 05 квітня 2011 року утворено організаційний відділ виконавчого комітету міської ради на базі відділу організаційної роботи та з питань сприяння діяльності депутатів міської ради і відділу з питань внутрішньої політики виконавчого комітету міської ради, що ліквідовуються відповідно до п. 3.1, 3.2 цього рішення. Пунктом 1.5 оскаржуваного рішення утворено відділ з питань кадрової, режимно-секретної та мобілізаційної роботи виконавчого комітету міської ради на базі відділу з питань кадрової та режимно-секретної роботи і відділу оборонно-мобілізаційної роботи виконавчого комітету, що ліквідовуються відпоідно до п. 3.8, 3.9 вказаного рішення. Пунктом 3.11 рішення з 05 квітня 2011 року ліквідовується сектор з питань опіки, піклування та усиновлення служби у справах дітей виконавчого комітету міської ради з передачею його функцій службі у справах дітей виконавчого комітету міської ради, в зв'язку з чим п. 4.6 вказаного рішення в структуру служби у справах дітей виконавчого комітету міської ради з 05 квітня 2011 року введено штатну одиницю головного спеціаліста з питань опіки, піклування та усиновлення.

Відповідно до п. 7 ст. 5 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»від 21.10.1993р. №3543-ХІІ забороняється об'єднання мобілізаційних підрозділів органів державної влади, інших державних органів з іншими структурними підрозділами цих органів та сумісництво працівників з питань мобілізаційної роботи, а також покладання на них функцій, які не пов'язані з розв'язанням поточних проблем мобілізаційної підготовки. Пунктом 6 ст. 5 вказаного Закону визначено, що мобілізаційні підрозділи та працівники з питань мобілізаційної роботи підпорядковуються безпосередньо керівникам відповідних органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій.

Таким чином п. 1.5 щодо утворення відділу з питань кадрової, режимно-секретної та мобілізаційної роботи виконавчого комітету міської ради на базі відділу з питань кадрової та режимно-секретої роботи і відділу оборонно-мобілізаційної роботи, та п. 3.8 щодо ліквідації відділу оборонно-мобілізаційної роботи виконавчого комітету міської ради, як самостійного підрозділу, суперечить вимогам п. 6, 7 ст. 5 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». В зв'язку з наведеним оскаржуване рішення в цій частині слід визнати незаконним та скасувати.

Щодо вимог позивачів про визнання оскаржуваного рішення незаконним та скасування з решти вказаним ними підстав, то в цій частині позову слід відмовити виходячи з наступного.

Обгрунтування незаконності рішення з посиланням на лист заступника голови -керівника апарату обласної адміністрації №70/35-13-322/2011 від 25.01.2011 року про збереження у структурі виконавчих комітетів підрозділів, що відповідають за виконання завдань у сфері внутрішньої політики та зв'язків з громадськістю у разі реформування виконавчих комітетів, та лист міністра України у справах сім'ї, молоді та спорту від 27.04.2010 року №16/4547 щодо дотримання відповідності штатної чисельності служб у справах дітей вимогам ст. 4 Закону України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей»та ст. 12 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», то вказані листи носять рекомендаційних характер. Крім того, виходячи з кількості проживаючих на території міста Шепетівки дітей (близько 8400, що визнано сторонами) оскаржуване рішення підповідає положенням ст. 4 та ст. 12 вказаних Законів.

Утворення організаційного відділу виконавчого комітету міської ради на базі відділу організаційної роботи та з питань сприяння діяльності депутатів міської ради і відділу з питань внутрішньої політики виконавчого комітету міської ради, не суперечить вимогам чинного законодавства і відповідає меті оптимізації системи органів місцевого самоворядкування, забезпеченню ефективності використання бюджетних коштів.

В решті оспорюване рішення відповідає вимогам діючого законодавства, прийнято в межах повноважень сесії міської ради, визначених ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Керуючись ст.ст. 10, 11, 70, 71, 86, 161-163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольничи частково.

Визнати незаконним та скасувати п. 1.5 рішення VІ сесії Шепетівської міської ради Хмельницької області 6 скликання від 27 січня 2011 року №11 «Про впорядкування та затвердження структури і штатів апарату, управлінь, відділів та інших структурних підрозділів виконавчого комітету Шепетівської міської ради»щодо утворення відділу з питань кадрової, режимно-секретної та мобілізаційної роботи виконавчого комітету міської ради на базі відділу з питань кадрової та режимно-секретної роботи у складі відділу оборонно-мобілізаційної роботи виконавчого комітету, що ліквідуються, та п. 3.8 рішення VІ сесії Шепетівської міської ради Хмельницької області 6 скликання від 27 січня 2011 року №11 «Про впорядкування та затвердження структури і штатів апарату, управлінь, відділів та інших структурних підрозділів виконавчого комітету Шепетівської міської ради»щодо ліквідації відділу оборонно-мобілізаційної роботи виконавчого комітету міської ради з передачею його функцій відділу з питань кадрової, режимно-секретної та мобілізаційної роботи виконавчого комітету міської ради.

В решті позову відмовити.

Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана протягом десяти днів з дня отримання копії постанови через Шепетівський міськрайонний суду Хмельницької області у Вінницький апеляційний адміністративний суд, з одночасним направлення апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.

Постанова в повному обсязі буде виготовлена 08 квітня 2011 року.

Суддя: