Ухвала від 12.04.2011 по справі 2а-7556/09/2270

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 квітня 2011 р. Справа № 86661/09

Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі:

головуючого судді: Улицького В.З.

суддів: Олендера І.Я., Каралюса В.М.

розглянувши в порядку письмового провадження в м. Львові апеляційну скаргу ФОП ОСОБА_1 на постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 29.09.2009 року у справі за позовом ФОП ОСОБА_1 до ДПІ у Дунаєвецькому районі про визнання рішення недійсним,-

встановила:

У серпні 2009 року ФОП ОСОБА_1 звернувся з позовом до ДПІ у Дунаєвецькому районі про визнання рішення недійсним.

Позивач вказував, що 10.07.2009 року працівниками ДПІ у Дунаєвецькому районі Хмельницької області було здійснено планову перевірку позивача з питань дотримання вимог податкового законодавства, за результатами якої складено акт №0001862340 від 10.07.2009 року.

На підставі даного акту відповідачем прийнято рішення №0001862340 від 17.07.2009 року, яким до позивача застосовано штрафні санкції у розмірі 1090 грн. за порушення пп.1,2,5,13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Вважаючи таке рішення незаконним у зв'язку із тим, що перевірка проведена з порушенням вимог чинного законодавства, позивач звернувся до суду.

Постановою Хмельницького окружного адміністративного суду від 29.09.2009 року в задоволенні позову відмовлено.

Постанову суду оскаржив позивач. Вважає, що постанова прийнята з неповним з'ясуванням обставин справи та з порушенням норм матеріального і процесуального права та підлягає скасуванню з підстав викладених в апеляційній скарзі. Просить скасувати оскаржувану постанову та прийняти нову, якою позов задоволити.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційну скаргу апелянта слід задоволити з наступних підстав.

Судом встановлено, що фізична особа-підприємець ОСОБА_1 зареєстрований як суб'єкт господарювання виконавчим комітетом Дунаєвецької районної ради.

10.07.2009 року працівниками відповідача в магазині с. Маліївці Дунаєвецького району проведено планову виїзну перевірку суб'єкта господарювання, щодо дотримання вимог законів України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», «Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим конячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами», за результатами якої складено акт №0001862340 від 10.07.2009 року.

На підставі даного акту відповідачем прийнято рішення №0001862340 від 17.07.2009 року, яким до позивача застосовано штрафні санкції у розмірі 1090 грн. за порушення пп.1,2,5,13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Відповідно до частини 1 статті 2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" завданням органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.

Згідно статті 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" для виконання покладених на них завдань, органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку.

Підстави та порядок проведення органами державної податкової служби планових і планових перевірок визначені в статті 111 Закону України "Про державну податкову службу в Україні".

Плановою виїзною перевіркою вважається перевірка платника податків щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати ним податків та зборів (обов'язкових платежів), яка передбачена у плані роботи органу державної податкової служби і проводиться за місцезнаходженням такого платника податків чи за місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така планова виїзна перевірка.

Планова виїзна перевірка проводиться за сукупними показниками фінансово-господарської діяльності платника податків за письмовим рішенням керівника відповідного органу державної податкової служби не частіше одного разу на календарний рік.

Забороняється проведення планових виїзних перевірок за окремими видами зобов'язань перед бюджетами, крім зобов'язань за бюджетними позиками і кредитами, що гарантовані бюджетними коштами.

Право на проведення планової виїзної перевірки платника податків надається лише у тому випадку, коли йому не пізніше ніж за десять днів до дня проведення зазначеної перевірки надіслано письмове повідомлення із зазначенням дати початку та закінчення її проведення.

Відповідно до ст. 112 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" (в редакції, що діяла на час спірних правовідносин) передбачено, що посадові особи органу державної податкової служби вправі приступити до проведення планової або позапланової виїзної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим та іншими законами України, та за умови надання платнику податків під розписку: 1) направлення на перевірку, в якому зазначаються дата його видачі, назва органу державної податкової служби, мета, вид (планова або позапланова), підстави, дата початку та дата закінчення перевірки, посади, звання та прізвища посадових осіб органу державної податкової служби, які проводитимуть перевірку. Направлення на перевірку є дійсним за умови наявності підпису керівника органу державної податкової служби, скріпленого печаткою органу державної податкової служби; 2) копії наказу керівника податкового органу про проведення позапланової виїзної перевірки, в якому зазначаються підстави проведення позапланової виїзної перевірки, дата її початку та дата закінчення.

Ненадання цих документів платнику податків або їх надання з порушенням вимог, встановлених частиною першою цієї статті, є підставою для недопущення посадових осіб органу державної податкової служби до проведення планової або позапланової виїзної перевірки.

В матеріалах справи відсутні докази повідомлення позивача про проведення планової перевірки в строки передбачені законом, у зв'язку із чим суб'єкт господарювання був відсутній на момент проведення перевірки.

Крім того, свідком ОСОБА_2 в судовому засіданні підтверджено, що до перевірки інспекторів ДПІ не було допущено, в силу не пред'явлення всіх необхідних для доступу до перевірки документів у зв'язку із чим акт перевірки не міг бути складений на місці перевірки, що також підтверджено свідком.

Оцінивши зібрані докази в сукупності, колегія суддів констатує, що перевірка проведена з порушенням вимог чинного законодавства, а тому прийняте податкове рішення є незаконним.

Керуючись ст. ст. 195, 196, 197, 202, 205, 206, 254 КАС України, колегія суддів -

постановила:

Апеляційну скаргу ФОП ОСОБА_1 задоволити. Скасувати постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 29.09.2009 року у справі №2а-7556/09/2270 та прийняти нову постанову якою позов задоволити. Визнати недійсним рішення ДПІ у Дунаєвецькому районі Хмельницької області про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 17.07.2009 року №0001862340.

На постанову протягом двадцяти днів з моменту набрання нею законної сили може бути подана касаційна скарга безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуючий: В. Улицький

Судді: І. Олендер

В. Каралюс