Постанова від 28.03.2011 по справі 2а-1557/11/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

28 березня 2011 року 10:46 № 2а-1557/11/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Качура І.А. при секретарі судового засідання Черненко О.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Комунального підприємства "Індустріальне" Солом'янської районної у м.Києві ради

до Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго"

про скасування постанови № 328 від 27.12.2010року

за участю представників сторін:

від позивача Федорчук Х.В. (дов.від 10.01.11)

від відповідача: Кучук І.О. (дов.від 27.01.11 №41)

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Комунальне підприємство «Індустріальне»Солом'янської районної в м. Києві ради в до Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»про скасування постанови №328 від 27.12.2010р.

На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 28.03.2011 року в 10 год. 46 хв. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено, про що повідомлено сторін після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч.2 ст. 167 КАС України.

ВСТАНОВИВ:

Комунальне підприємство «Індустріальне»Солом'янської районної в м. Києві ради (надалі -позивач) звернулось до суду з позовом до Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»(надалі - відповідач) про скасування постанови №328 від 27.12.2010р.

Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач не погоджується з оскаржуваною постановою, зазначаючи що, в тарифі визначеному Постановою Кабінету Міністрів України №529 від 20.05.09р. «Про затвердження порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій»не включено встановлення мешканцями приладів електроенергії. Позивач зазначає, що не є балансоутримувачем будинку по вул. Гетьмана, 22-Б у м. Києві, а згідно проведеного конкурсу надає послуги із утримання будинків і споруд та при будинкових територій. До передачі будинку на квартирний облік до АЕК «Київенерго»електроенергія в даному будинку нараховується на підставі показників загально будинкового електролічильника, який опломбований та взятий на облік до АЕК «Київенерго». Кошти від мешканців за споживання електроенергії надходять безпосередньо на рахунок КП «Головний інформаційно-обчислюваний центр»Київської міської державної адміністрації, а по розщепленню на АЕК «Київенерго». Тому виявлені порушення ним вимог ст.ст.9, 27 Закону України “Про електроенергетику»не відповідають дійсності. З огляду на зазначене просить суд позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача щодо задоволення позовних вимог заперечував, на його думку під час перевірки виявлено порушення позивачем Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1996р. №1357 та ст.9 Закону України «Про електроенергетику». Для усунення порушень позивачу надано 04.06.2010р. припис №08/10-11-1203 про усунення порушень нормативно-правових актів в галузі електроенергетики. Вимогами законодавства передбачено звернення до Держенергонагляду для продовження термінів виконання приписів. Однак позивач не звертався із зверненням про продовження термінів припису. З огляду на виявлене порушення відповідач вважає що оскаржуваний припис винесено в межах повноважень, а адміністративний позов є таким, що заявлений безпідставно.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення їх представників, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні позовних вимог з огляду про наступне.

Закон України “Про електроенергетику” визначає правові, економічні та організаційні засади діяльності в електроенергетиці і регулює відносини, пов'язані з виробництвом, передачею, постачанням і використанням енергії, забезпеченням енергетичної безпеки України, конкуренцією та захистом прав споживачів і працівників галузі.

Державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії відповідно до ст. 9 Закон України “Про електроенергетику” та п. 1 Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.1996 року № 929, з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії, яка підпорядкована безпосередньо Міністерству палива та енергетики України, в частині виконання функцій, покладених на Держенергонагляд, та діє у складі державного підприємства “Національна енергетична компанія “Укренерго”.

Відповідно до Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії - метою енергетичного нагляду є сприяння забезпеченню сталого функціонування об'єднаної енергетичної системи України, сфери теплопостачання, енергетичної безпеки держави шляхом здійснення контролю за дотриманням суб'єктами електроенергетики, суб'єктами відносин у сфері теплопостачання та споживачами електричної енергії вимог нормативно-правових і нормативно-технічних актів у сфері виробництва, постачання та споживання електричної і теплової енергії.

З матеріалів справи вбачається, що Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної енергії і теплової енергії у місті Києві, керуючись ст. 9 Закону України “Про електроенергетику” та Положенням про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, під час перевірки Комунального підприємства «Індустріальне»Солом'янської районної в м. Києві ради встановила порушення Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів, а саме: не встановлено та не підключено прилади квартирного обліку електричної енергії в житловому будинку №22-Ю по вул.. Гетьмана, що підтверджується актом перевірки (протоколом) №8/10-11-338 А/П.

Зазначені дії позивача призвели до порушення ст.ст. 26, 27 Закону України «Про електроенергетику», про що відповідачем складено постанову 27.12.2010 року № 328 про накладення штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання.

Твердження позивача, позивача, що установка приладів обліку електричної енергії не є його обов'язком, на думку суду є неправомірною, оскільки, у відповідності до п.8 ПКЕЕН прилади обліку електричної енергії мають бути придбані, встановлені, підключені електричної енергопостачальником, а їх вартість та вартість послуг з встановлення оплачена у разі обліку електричної енергії - організаціями, які здійснюють розподіл обліку.

Після встановлення вищезазначених порушень Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної енергії і теплової енергії у місті Києві на підставі ст.ст. 9, 27 Закону України “Про електроенергетику” та на підставі постанови 27.12.2010 року № 328 винесла припис № 08/10-11-1203 від 04.06.2010 року про усунення порушень нормативно-правових актів в галузі електроенергетики..

Проте, суд звертає увагу на те, що відповідно до постанови від 27.12.2010 року № 328 позивач вимоги припису не виконав.

Відповідно до ст. 27 Закону України “Про електроенергетику” суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної енергії і теплової енергії у місті Києві відповідно до ст. 31 Закону України “Про теплопостачання”, п.п. 2.7, 8 Положення про порядок накладання на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, за ухилення від виконання припису № 08/10-11-1203 від 04.06.2010 року, винесла постанову від 27.12.2010 року № 328, якою наклала на позивача штраф у розмірі 30 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 510,00 грн.

Відповідно до п. 10 Положення про порядок накладання на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання - суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення, а за порушення законодавства у сфері теплопостачання - у 15-денний строк з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення. Штраф сплачується до державного бюджету України.

Як встановлено судом, на момент звернення до суду штраф у розмірі 510,00 грн. до державного бюджету позивач не перерахував. З матеріалів справи вбачається, що заборгованість перед бюджетом самостійно не погашена і на момент розгляду даної справи складає 510,00 грн.

Таким чином, беручи до уваги те, що суму штрафних (фінансових) санкцій до Державного бюджету у розмірі 510,00 грн. позивач у встановлені законодавством строки не сплатив; заборгованості станом на день розгляду цього спору існує. Тому, суд приходить до висновку про не обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що не підлягають до задоволення.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Враховуючи наведене та керуючись ст. 124 Конституції України, ст. ст. 69-71, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва,

ПОСТАНОВИВ:

1. В задоволенні позовних вимог відмовити.

2. Постанова може бути оскаржена в порядку ст.ст. 185-187 КАС України.

Суддя І.А. Качур