ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
м. Київ
22 березня 2011 року 09:48 № 2а-19185/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Качура І.А. при секретарі судового засідання Черненко О.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Прокуратури Печерського району м.Києва в інтересах держави в особі Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго"
до Товариства з обмеженою відповіадльністю "Столичний комфорт"
про стягнення штрафних санкцій в розмірі 3 400,00грн.
за участю представників сторін:
від позивача Маркушев Я.С. (дов.від 27.01.11 №45)
прокурор Половенко Л.В. (посвідчення №87 від30.03.07)
від відповідача: не з'яв.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокуратури Печерського району міста Києва в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»до Товариства з обмеженою відповідальністю «Столичний комфорт»про стягнення штрафу.
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 22.03.2011 року в 09 год. 48 хв. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено, про що повідомлено сторін після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч.2 ст. 167 КАС України.
Прокуратура Печерського району міста Києва в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»(надалі - позивачі) звернулась до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Столичний комфорт»(наділ-в відповідач) про стягнення штрафу.
Обґрунтовуючи позовні вимоги позивачі посилаються на ті обставини, що підчас проведення обстеження відповідача встановлено порушення Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів, що є порушенням ст.ст. 26, 27 Закону України «Про електроенергетику», що підтверджується актом від 31.05.10 №08/10-11-2334. За виявлене порушення відповідачу надано припис від 31.05.10 №08/10-11-1191 про усунення порушень нормативно-правових актів в енергогосподарстві, які не виконані, що підтверджується актом перевірки (протоколом) від 20.08.10 №8-10-11-295 А/П. За ухилення від виконання припису на відповідача постановою від 28.09.10 №277 накладено штраф в розмірі 3400,00 грн., який не сплачений до Державного бюджету України. Крім того, з підстав не перерахування штрафу, відповідач порушив вимоги п.10 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства у галузі електроенергетики та сфері теплопостачання.
З огляду на зазначене позивачі просять суд позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не прибув, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений відповідно до вимог КАС України. Заява про розгляд справи за його відсутності до суду не надходила.
Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, заслухавши пояснення його представників, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог в повному обсязі, з огляду про наступне.
Закон України “Про електроенергетику” визначає правові, економічні та організаційні засади діяльності в електроенергетиці і регулює відносини, пов'язані з виробництвом, передачею, постачанням і використанням енергії, забезпеченням енергетичної безпеки України, конкуренцією та захистом прав споживачів і працівників галузі.
Державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії відповідно до ст. 9 Закон України “Про електроенергетику” та п. 1 Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.1996 року № 929, з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії, яка підпорядкована безпосередньо Міністерству палива та енергетики України, в частині виконання функцій, покладених на Держенергонагляд, та діє у складі державного підприємства “Національна енергетична компанія “Укренерго”.
Відповідно до Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії - метою енергетичного нагляду є сприяння забезпеченню сталого функціонування об'єднаної енергетичної системи України, сфери теплопостачання, енергетичної безпеки держави шляхом здійснення контролю за дотриманням суб'єктами електроенергетики, суб'єктами відносин у сфері теплопостачання та споживачами електричної енергії вимог нормативно-правових і нормативно-технічних актів у сфері виробництва, постачання та споживання електричної і теплової енергії.
З матеріалів справи вбачається, що Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної енергії і теплової енергії у Київській області, керуючись ст. 9 Закону України “Про електроенергетику”та Положенням про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, під час перевірки електрогосподарства Товариства з обмеженою відповідальністю “Столичний комфорт” встановила порушення Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів, що є порушенням ст.ст. 26, 27 Закону України «Про електроенергетику», про що складено Акт 31.05.2010 року № 08/10-11-2334.
Після встановлення вищезазначених порушень Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної енергії і теплової енергії у місті Києві на підставі ст.ст. 9, 27 Закону України “Про електроенергетику” та на підставі Акту 31.05.2010 року № 08/10-11-2334 винесла припис № 08/10-11-1191 від 31.05.2010 року відповідно до якого зобов'язано відповідача вчинити заходи щодо усунення виявлених під час перевірки порушень чинного законодавства.
Проте, суд звертає увагу на те, що відповідно до акту перевірки від 31.05.2010 року № 08/10-11-2334 відповідач вимоги припису від31.05.2010 року не виконав.
Відповідно до ст. 27 Закону України “Про електроенергетику” суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Національна комісія регулювання електроенергетики України, державні інспектори з експлуатації електричних станцій і мереж, державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на підставі акта перевірки, оформленого в установленому порядку, за наявності порушень, передбачених цією статтею, видають у межах своєї компетенції суб'єктам господарської діяльності постанови про накладення штрафів за встановленою формою.
Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної енергії і теплової енергії у місті Києві відповідно до вищезазначених положень та відповідно до ст. 31 Закону України “Про теплопостачання”, п.п. 2.7, 8 Положення про порядок накладання на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, за ухилення від виконання припису № 08/10-11-1191 від 31.05.2010 року, винесла постанову від 28.09.2010 року № 277, якою наклала на відповідача штраф у розмірі 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 3 400,00 грн.
Відповідно до п. 10 Положення про порядок накладання на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання - суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення, а за порушення законодавства у сфері теплопостачання - у 15-денний строк з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення. Штраф сплачується до державного бюджету України.
Як встановлено судом, на момент звернення до суду штраф у розмірі 3 400,00 грн. до державного бюджету відповідач не перерахував. З матеріалів справи вбачається, що заборгованість перед бюджетом самостійно не погашена і на момент розгляду даної справи складає 3 400,00 грн.
Стаття 36-1 Закону України “Про прокуратуру” передбачає, що представництво інтересів або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави. Формою представництва є звернення до суду з позовами або заявами про захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, прав юридичних осіб, коли порушуються інтереси держави.
Таким чином, беручи до уваги те, що суму штрафних (фінансових) санкцій до Державного бюджету у розмірі 3400,00 грн. відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив; наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується наявними у матеріалах справи документами, доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості станом на день розгляду цього спору не надано, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем -фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Враховуючи наведене та керуючись ст. 124 Конституції України, ст. ст. 69-71, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва,
1. Позовні вимоги задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Столичний комфорт»(01001, м. Київ, вул. Малопідвальна, 13-Б) (р/р 2600395785 в Київській регіональній Дирекції «Райффайзен Банк Аваль», МФО 380805, код ЄДРПОУ 33833708, ІПН 338337026593 в дохід Державного бюджету України на розрахунковий рахунок №31119106700008, банк ГУ ДКУ в м. Києві, МФО 820019, ЄДРПОУ 26077939, отримувач -УДК у Подільському районі, код бюджетної класифікації 21081100, символ звітності 106, штраф у сумі 3400,00 грн. (три тисячі чотириста грн. 00 коп.)
3. Постанова може бути оскаржена в порядку ст.ст. 185-187 КАС України.
Суддя І.А. Качур