29 березня 2011 року Справа № 2а/2370/1503/2011
08 год. 20 хв. м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Гриньковської Н.Ю.,
при секретарі - Ільченко С.М.,
розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні суду адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у м. Черкаси до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, -
встановив:
До Черкаського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом звернулась державна податкова інспекція у м. Черкаси, в якому поставлено питання щодо стягнення з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 заборгованості по єдиному податку та пені у зв'язку з несвоєчасним погашенням податкового зобов'язання на загальну суму 1393,63грн. з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника.
Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначає, що відповідач, в порушення вимог Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва»від 03.07.1998 року №727/98 несвоєчасно та не в повному обсязі сплачує єдиний податок в установленому законодавством порядку, внаслідок чого виникла заборгованість зі сплати єдиного податку за період: з травня по листопад 2009 року в сумі 1376,28грн., а також нараховано пеню за несвоєчасне погашення податкового зобов'язання в сумі 17,35грн.
Сторони були належним чином повідомленні про дату, час і місце розгляду справи, однак у судове засідання не з'явились. Позивач надав суду заяву про розгляд справи за відсутності представника ДПІ у м. Черкаси, а також уточнив позовні вимоги зазначивши, що податковий борг в сумі 1393,63грн. виник за період: з травня по листопад 2009 року.
Відповідач до суду також не з'явився, проте надав суду заяву про визнання позову в повному обсязі і клопотання щодо розглядусправи без його участі.
Неприбуття в судове засідання представників сторін без поважних причин або неповідомлення ними про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи і відповідно до ч. 4 ст. 128 КАС України розгляд справи у таких випадках не відкладається, а справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Відповідно до частини 4 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що якщо всіма особами, які беруть участь у справі, буде заявлено клопотання про розгляд справи за їх відсутності, то судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у ній матеріалами.
Пунктом 10 частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, письмовим провадженням у справі є розгляд і вирішення адміністративної справи судом першої, апеляційної чи касаційної інстанції без виклику осіб та проведення судового засідання на основі наявних у суду матеріалів у випадках, встановлених цим Кодексом.
За таких обставин, суд вирішив провести розгляд справи за відсутності сторін на підставі наявних матеріалів справи в порядку письмового провадження.
Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Фізична особа -підприємець ОСОБА_1 є фізичною-особою підприємцем, що зареєстрований 13.12.2006р. виконавчим комітетом Черкаської міської ради за ідентифікаційним номером - НОМЕР_1 (а.с.6).
На підставі заяви ОСОБА_1 про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, відповідачу було видано свідоцтво від 04.01.2007р. серії Д №098642, згідно якого він є платником єдиного податку (а.с.9).
Відповідно до п. 2 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності»(далі - Указ №727/98), суб'єкти малого підприємництва - фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку.
Пунктом другим Указу №727/98 визначено, що ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць. У разі коли фізична особа - суб'єкт малого підприємництва здійснює кілька видів підприємницької діяльності, для яких установлено різні ставки єдиного податку, нею придбавається одне свідоцтво і сплачується єдиний податок, що не перевищує встановленої максимальної ставки. Суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.
Згідно з даними вищезгаданої заяви про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності відповідач обрав в якості виду підприємницької діяльності роздрібну торгівлю.
Рішенням Черкаської міської ради від 13.12.2007р. №4-134 затверджено ставки єдиного податку на 2008 рік, а рішенням Черкаської міської ради від 11.11.2008р. №4-677 продовжено дію рішення міської ради про встановлення ставок єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва-фізичних осіб на 2009р.
Згідно зазначеного рішення фізичні особи-підприємці за роздрібну торгівлю у 2009 році мають сплачувати єдиний податок в розмірі 200,00грн. щомісяця відповідно.
Частиною першою статті 67 Конституції України закріплено обов'язок кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до п. 1.2 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000р. №2181, який був чинним на час виникнення спірних правовідносин, передбачено, що податкове зобов'язання - це зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Спрощена система оподаткування, обліку та звітності, що запроваджена Указом Президента України, передбачає особливий порядок оподаткування суб'єктів малого підприємництва шляхом сплати єдиного податку. Таким чином, терміни подачі розрахунку про сплату єдиного податку суб'єктом малого підприємництва встановлені саме вищевказаним Указом.
Відповідно до пункту п'ятого Указу №727/98 суб'єкти малого підприємництва несуть відповідальність за правильність обчислення, своєчасність подання розрахунків та сплати сум єдиного податку згідно із законодавством України.
Також відповідачу у зв'язку з несвоєчасним погашенням податкового зобов'язання було нараховано пеню в розмірі 17,35грн.
Згідно з пп. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону №2181 узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у встановлені строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Оскільки податкове зобов'язання відповідача в сумі 1393,63грн. не було сплачене в установлені строки, таке зобов'язання визнається податковим боргом, який підлягає сплаті.
Таким чином, заборгованість відповідача по сплаті єдиного податку за період травень-листопад 2009 року складає 1393,63грн. (1376,28грн. основний платіж + 17,35грн. пеня = 1393,63грн.).
Відповідно до п. п. 20.1.28 ст. 20 Податкового Кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
Позивачем надано суду докази наявності у відповідача податкової заборгованості а також наявності у позивача компетенції відносно стягнення з відповідача податкового боргу у зв'язку з несвоєчасним погашенням податкового зобов'язання.
Враховуючи, доведеність матеріалами справи наявність несплаченого податкового боргу а також визнання відповідачем адміністративного позову, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є законними та обґрунтованими і підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 41, 86, 122, 159, 160, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
постановив:
Адміністративний позов державної податкової інспекції у м. Черкаси до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (18020, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер - НОМЕР_1) з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, до бюджету через державну податкову інспекції у м. Черкаси (18000, м. Черкаси, вул. Хрещатик, 235, ідентифікаційний код - 34503595) заборгованість зі сплати єдиного податку за період: травень-листопад 2009 року та пеню в загальній сумі 1393 (одна тисяча триста дев'яносто три) гривні 63 копійки.
Постанова набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом 10 днів з дня складення постанови у повному обсязі в порядку, передбаченому ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Н.Ю. Гриньковська