Постанова від 24.03.2011 по справі 2а-759/11/2770

Копія

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА

Іменем України

24.03.11 місто СевастопольСправа №2а-759/11/2770

Окружний адміністративний суд міста Севастополя у складі:

судді Кириленко О.О.,

секретар судового засідання Семенюк Є.Є.,

за участю представника відповідача -комунального підприємства “Бюро технічної інвентаризації та державної реєстрації об'єктів нерухомого майна” Севастопольської міської Ради -Родіної О.М.,

розглянувши у судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Фонду комунального майна Севастопольської міської Ради, комунального підприємства “Бюро технічної інвентаризації та державної реєстрації об'єктів нерухомого майна” Севастопольської міської Ради про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

У березні 2011 року ОСОБА_2 звернулась до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з адміністративним позовом до Фонду комунального майна Севастопольської міської Ради, комунального підприємства “Бюро технічної інвентаризації та державної реєстрації об'єктів нерухомого майна” Севастопольської міської Ради про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії. А саме, просить: визнати протиправними дії Фонду комунального майна Севастопольської міської Ради щодо відмови (викладеної у листі від 28 лютого 2011 року за вих. № 01-15/749) у видачі ОСОБА_2 свідоцтва про право власності на нерухоме майно - квартири АДРЕСА_1, загальною площею 126,7 кв.м; зобов'язати Фонд комунального майна Севастопольської міської Ради видати ОСОБА_2 свідоцтво про право власності на нерухоме майно - квартиру АДРЕСА_1, загальною площею 126,7 кв.м.; зобов'язати комунальне підприємство “Бюро технічної інвентаризації та державної реєстрації об'єктів нерухомого майна” Севастопольської міської Ради зареєструвати за ОСОБА_2 право власності на нерухоме майно - квартиру АДРЕСА_1, загальною площею 126,7 кв.м.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що листом від 28 лютого 2011 року за вих. № 01-15/749 Фонд комунального майна Севастопольської міської Ради відмовив позивачу у видачі нового свідоцтва про право власності на нерухоме майно, чим порушив її права.

Позивач надала суду заяву про розгляд справи без її участі.

Представник Фонду комунального майна Севастопольської міської Ради надав суду заяву про розгляд справи без його участі та просив прийняти рішення у справі на розсуд суду.

У судовому засіданні представник комунального підприємства “Бюро технічної інвентаризації та державної реєстрації об'єктів нерухомого майна” Севастопольської міської Ради проти задоволення позову не заперечувала.

Заслухавши доводи представника відповідача, встановивши обставини справи, дослідивши докази, якими обґрунтовуються позовні вимоги, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_2 є власником квартири АДРЕСА_1.

У 2009-2010 роках по отриманню дозвільних документів позивачем була проведена реконструкція квартири з влаштуванням мансарди.

У 2011 році позивач звернулась до Фонду комунального майна Севастопольської міської Ради для отримання нового свідоцтва про право власності на квартиру після її реконструкції.

Листом від 28 лютого 2011 року за вих. № 01-15/749 Фонд комунального майна Севастопольської міської Ради відмовив позивачу у видачі нового свідоцтва, мотивуючи відмову тим, що позивачем не надано згоди всіх власників багатоквартирного будинку, посвідченої у нотаріальному порядку.

Крім того встановлено, що квартира АДРЕСА_1 після реконструкції була прийнята до експлуатації та на неї Інспекцією державного архітектурно -будівельного контролю у місті Севастополі 07 лютого 2011 року виданий сертифікат відповідності СТ 000022, яким засвідчена відповідність закінченого будівництвом об'єкту - квартири АДРЕСА_1 проектній документації, вимогам державних стандартів, будівельних норм і правил та підтверджена його готовність до експлуатації.

Відповідно до частини першої, другої статті 319 Цивільного кодексу України, власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону.

Згідно з частиною першою, другою статті 331 Цивільного кодексу України, право власності на нову річ, яка виготовлена (створена) особою, набувається нею, якщо інше не встановлено договором або законом. Особа, яка виготовила (створила) річ зі своїх матеріалів на підставі договору, є власником цієї речі. Право власності на новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди тощо) виникає з моменту завершення будівництва (створення майна). Якщо договором або законом передбачено прийняття нерухомого майна до експлуатації, право власності виникає з моменту його прийняття до експлуатації. Якщо право власності на нерухоме майно відповідно до закону підлягає державній реєстрації, право власності виникає з моменту державної реєстрації.

Абзацом 1 підпункту “а” пункту 8.1 Тимчасового положення про порядок державної реєстрації права власності та інших речових прав на нерухоме майно, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України від 07 лютого 2002 року № 7/5 передбачено, що оформлення права власності на нерухоме майно проводиться з видачею свідоцтва про право власності за заявою про оформлення права власності на нерухоме майно органами місцевого самоврядування фізичним та юридичним особам на новозбудовані, реконструйовані об'єкти нерухомого майна за наявності документа, що посвідчує право на земельну ділянку, та документа, що відповідно до вимог законодавства засвідчує відповідність закінченого будівництвом об'єкта проектній документації, державним будівельним нормам, стандартам і правилам.

Державна реєстрація прав проводиться реєстраторами бюро технічної інвентаризації (далі - БТІ) у межах визначених адміністративно-територіальних одиниць, обслуговування на території яких здійснюється БТІ, створеними до набрання чинності Законом України “Про внесення змін до Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень” та інших законодавчих актів України” та підключеними до Реєстру прав власності на нерухоме майно (пункт 1.3 цього Положення).

Тимчасовим положенням про порядок державної реєстрації права власності та інших речових прав на нерухоме майно визначений перелік правовстановлюючих документів, на підставі яких проводиться державна реєстрація права власності на нерухоме майно.

Так, відповідно до пункту 6 цього переліку, таким документом є свідоцтво про право власності на нерухоме майно, видане органом місцевого самоврядування.

Згідно з частиною другою статті 369 Цивільного кодексу України, розпоряджання майном, що є у спільній сумісній власності, здійснюється за згодою всіх співвласників. У разі вчинення одним із співвласників правочину щодо розпорядження спільним майном вважається, що він вчинений за згодою всіх співвласників. Згода співвласників на вчинення правочину щодо розпорядження спільним майном, який підлягає нотаріальному посвідченню та (або) державній реєстрації, має бути висловлена письмово і нотаріально посвідчена.

Згідно з заявою директора комунального підприємства “Горстрой” жителі будинку № 6 по проспекту Античному у місті Севастополі не заперечують проти реконструкції горищного приміщення над квартирою № 36 будинку № 6 по проспекту Античному у місті Севастополі. Посвідчення даної заяви нотаріально чинним законодавством не передбачено.

Таким чином, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог, звернених до Фонду комунального майна Севастопольської міської Ради.

Стосовно позовних вимог щодо зобов'язання комунального підприємства “Бюро технічної інвентаризації та державної реєстрації об'єктів нерухомого майна” Севастопольської міської Ради зареєструвати за ОСОБА_2 право власності на нерухоме майно - квартиру АДРЕСА_1 загальною площею 126,7 кв.м., суд дійшов висновку, що вони є передчасними, а тому задоволенню не підлягають.

Відповідно до частини першої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).

Керуючись статтями 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Фонду комунального майна Севастопольської міської Ради щодо відмови у видачі ОСОБА_2 свідоцтва про право власності на нерухоме майно - квартири АДРЕСА_1 загальною площею 126,7 кв.м.

Зобов'язати Фонд комунального майна Севастопольської міської Ради здійснити дії щодо видачі ОСОБА_2 свідоцтва про право власності на нерухоме майно - квартиру АДРЕСА_1 загальною площею 126,7 кв.м.

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Стягнути з Ленінського місцевого бюджету на користь ОСОБА_2 судовий збір у розмірі 01 гривні 70 копійок.

Постанова може бути оскаржена у строки і порядку встановленими частинами першою, другою статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя (підпис) О.О. Кириленко

Постанову складено у повному обсязі

25 березня 2011 року

З оригіналом згідно

Суддя О.О. Кириленко