Cправа № 2а-0770/509/11
Ряд стат. звіту № 8.1.5
Код - 05
15 березня 2011 року м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Гаврилка С.Є.,
при секретарі судового засідання Скуба В.І.
за участю сторін:
представника позивача -Ліуша Богдана Богдановича;
представника відповідача -не з'явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції у Закарпатській області до Приватного підприємства «Манч-Мол»про стягнення податкового боргу у розмірі 1998,95 грн., -
Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 15 березня 2011 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано 22 березня 2011 року.
До Закарпатського окружного адміністративного суду звернулася Ужгородська міжрайонна державна податкова інспекція у Закарпатській області з позовною заявою до Приватного підприємства «Манч-Мол», якою просить, стягнути з Приватного підприємства «Манч-Мол»податковий борг у розмірі 1998,95 грн..
Обґрунтовуючи свої вимоги позивач вказує не те, що відповідач допустив податковий борг з податку на прибуток приватних підприємств в розмірі 1624,95 грн. та комунального податку у розмірі 374 грн..
Під час судового розгляду даної справи представник позивача позовні вимоги підтримав повністю. Просив суд задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
В судові засідання, що проходили 01 березня 2011 року та 15 березня 2011 року відповідач не забезпечив явку свого представника, хоча про дату, час та місце судового розгляду повідомлявся належним чином. Також відповідачем не надано заперечень проти позову.
З'ясувавши всі обставини у справі та перевіривши їх належними та допустимими доказами суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.
В судовому засіданні встановлено, що Приватне підприємство «Манч-Мол»було зареєстроване 10 листопада 2003 року виконавчим комітетом Чопської міської ради Закарпатської області, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців та листом Головного управління статистики у Закарпатській області № 04/3-07/253 від 17 січня 2011 року (а.с.а.с. 7-9). Місцезнаходженням відповідача є: 89432, Закарпатська область, Ужгородський район, с. Сюрте, вул. Фізкультурна, буд. 40.
Щодо податку на прибуток підприємств.
Відповідно до акту про порушення податкового законодавства № 25/15-1 від 02 квітня 2009 року (а.с. 11) перевіркою було встановлено не подання (несвоєчасне подання) податкової звітності з податку на прибуток за 3 податкові періоди.
На підставі вказаного акту перевірки позивачем було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0001341501/0 від 03 квітня 2009 року, яким до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції з податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 510 грн. (а.с. 12).
Відповідно до облікової картки платника у відповідача рахувалася переплата у розмірі 132,05 грн., у зв'язку з чим податковий борг зменшився та становить 377,95 грн. (а.с. 37).
Відповідно до податкових декларацій з податку на прибуток підприємства №№ 45912, 33519 та 12445, що подані відповідачем до Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції Закарпатської області, відповідач самостійно визначив суми податкового зобов'язання з податку на прибуток підприємств, а саме, за 2008 рік -857 грн., 3 квартал 2009 року -25 грн., 1 квартал 2010 року -25 грн. (а.с.а.с.13-16). У зв'язку з несплатою самостійно визначених податкових зобов'язань, у відповідача виник податковий борг на загальну суму 907 грн..
Відповідно до акту про порушення податкового законодавства № 93/15-1 від 06 листопада 2009 року (а.с. 18) перевіркою було встановлено не подання податкової звітності з податку на прибуток за 2 податкові періоди.
На підставі вказаного акту перевірки позивачем було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0003821501/0 від 10 листопада 2009 року, яким до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції з податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 340 грн. (а.с. 17). Вказане податкове повідомлення-рішення було вручене відповідачем 10 листопада 2009 року, про що свідчить підпис на корінці такого рішення.
Таким чином загальний податковий борг з податку на прибуток підприємств становить 1624,95 (377,95+907+340) грн..
Щодо комунального податку.
Відповідно до акту про результати документальної невиїзної перевірки по питанню дотримання встановлених законодавством строків подання податкової звітності по комунальному податку № 30/15-03 від 02 квітня 2009 року (а.с. 20) перевіркою було встановлено несвоєчасне подання податкової звітності по комунальному податку за 2 податкові періоди.
На підставі вказаного акту перевірки позивачем було прийнято податкове повідомлення-рішення № 4491/10/15-0/32737579 від 07 квітня 2009 року, яким до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції по комунальному податку у розмірі 340 грн. (а.с. 19).
Вказане податкове повідомлення-рішення було надіслане поштою та вручене відповідачеві 28 квітня 2009 року, що підтверджується копією повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с. 19).
Відповідно до податкових розрахунків комунального податку №№ 45295, 45296, 9432, 31227, 44419, 12530, 21991, що подані відповідачем до Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції Закарпатської області, відповідач самостійно визначив суми податкового зобов'язання по комунальному податку за 3 квартал 2008 рік, 4 квартал 2008 року, 1 квартал 2009 року, 3 квартал 2009 року, 4 квартал 2009 року, 1 квартал 2010 року та 2 квартал 2010 року у розмірі 5,10 грн. щоквартально (а.с.а.с. 21-27).
Відповідно до облікової картки платника у відповідача рахувалася переплата по комунальному податку у розмірі 1,70 грн., у зв'язку з чим сума податкового боргу по комунальному податку за 3 квартал 2008 року зменшилася та становить 3,40 грн..(а.с.41).
Таким чином загальна сума податкового боргу по комунальному податку становить 374 (340+3.4+5.1+5.1+5.1+5.1+5.1+5.1) грн..
Відповідно до статті 1 пункту 1.3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№ 2181-ІІІ, який діяв на час виникнення спірних відносин (надалі Закон України № 2181-III ) податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Відповідно до статті 1 пункту 1.2 Закону України № 2181податкове зобов'язання -зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Статтею 4 пунктом 4.1 підпунктом 4.1.4 Закону України № 2181-III встановлені базові податкові (звітні) періоди за які подаються податкові декларації.
Відповідно до статті 5.1. Закону України № 2181податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.
Відповідно до статті 5 пункту 5.3. підпункту 5.3.1. Закону України № 2181 платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Відповідно до статті 5 пункту 5.2. підпункту 5.2.1. Закону України № 2181-III податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення. Відповідно до статті 5 пункту 5.3. підпункту 5.3.1. вказаного Закону у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах «а»-«в»підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Відповідно до статті 5 пункту 5.4. підпункту 5.4.1. Закону України № 2181-III узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у визначені Законом строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до статті 17 пункту 17.1 підпункту 17.1.1 Закону України № 2181-III платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Отже, загальна сума податкового боргу з податку на прибуток підприємств та комунальному податку становить 1998,95 грн., що підтверджується також розрахунком заборгованості та обліковою карткою платника (а.с.а.с. 6, 35-41).
Зважаючи на вказані норми Законів, враховуючи обставини, встановлені судом, позовні вимоги слід задовольнити.
Керуючись статтями 11, 70, 71, 86, 160-163 КАС України, суд -
Позовну заяву Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції у Закарпатській області до Приватного підприємства «Манч-Мол»-задовольнити.
Стягнути з Приватного підприємства «Манч-Мол»(89500, Закарпатська область, Ужгородський район, м. Чоп, вул. Берег, будинок 88, ідентифікаційний код 32737579) податковий борг у розмірі 1998,95 (однієї тисячі дев'ятисот дев'яносто восьми грн. 95 коп.) грн.. по наступних платежах:
1) податок на прибуток приватних підприємств -у розмірі 1624,95 грн. -платіж 30 11021000;
2) комунальний податок - у розмірі 374 грн. - платіж 50 16010230.
Після набрання постановою законної сили -видати виконавчий лист.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. У випадках, встановлених статтею 167 частиною 4 цього Кодексу десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Головуючий Гаврилко С.Є.