Справа: № 2а-3380/10/2670 Головуючий у 1-й інстанції: Григорович П.О.
Суддя-доповідач: Хрімлі О.Г.
Іменем України
"03" березня 2011 р. м. Київ
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого
суддів
при секретарі
за участю:
представника відповідача Хрімлі О.Г.,
Коротких А.Ю.,
Літвіної Н.М.,
Архіповій Л.В.,
Большаковій К.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 15 червня 2010 року в адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Імпорт Ком»до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва про зобов'язання вчинити певні дії -
Товариство з обмеженою відповідальністю «Імпорт Ком»звернулось до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва про зобов'язання прийняти податкові декларації з ПДВ ТОВ «Імпорт Ком»за звітні місяці грудень 2009 року, січень 2010 року, лютий 2010 року, березень 2010 року та травень 2010 року.
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 15 червня 2010 року адміністративний позов задоволений.
Не погоджуючись з прийнятою постановою, Державною податковою інспекцією у Шевченківському районі м. Києва подано апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову, якою відмовити у задоволенні адміністративного позову.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга необґрунтована та задоволенню не підлягає.
Суд першої інстанції всебічно, повно та об'єктивно розглянув справу, правильно встановив обставини, яким дав правильну правову оцінку і прийшов до обґрунтованого висновку про задоволення адміністративного позову.
Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом першої інстанції, Товариство з обмеженою відповідальністю «Імпорт Ком»як юридична особа зареєстроване Шевченківською районною у м. Києві державною адміністрацією 29.10.2009 року. Як платник податків та зборів позивач взятий на облік у ДПІ у Шевченківському районі м. Києва та згідно свідоцтва №100254404 є платником податку на додану вартість з 12.11.2009 року.
Позивачем до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва через канцелярію подані податкові декларації з податку на додану вартість з додатком № 5 «розшифровки податкових зобов'язань податкового кредиту в розрізі контрагентів»за грудень 2009 року, січень, лютий, березень 2010 року, про що свідчать відмітки податкового органу «отримано», але без зазначення дати прийняття та номеру реєстрації.
Податкову декларацію з податку на додану вартість за квітень 2010 року відповідачем не прийнята, у зв'язку з чим ТОВ «Імпорт Ком»вказана податкова звітність надіслана поштою рекомендованим листом з описом вкладення 20.05.2010 року.
Разом з тим, вказані податкові декларації не прийняті та не проведені відповідачем як податкова звітність.
Відповідно до п. 1.11 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкова декларація, розрахунок - документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу).
Згідно з п. 4.1.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом «г»п.п. 4.2.2 п. 4.2, а також п. 4.3 цієї статті.
У відповідності до п. 4.1.4 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом «г»підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року; г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.
Частиною 5 п.п. 4.1.2. п. 4.1. ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»визначено, що податкова звітність, отримана контролюючим органом від платника податків як податкова декларація, що заповнена ним всупереч правилам, зазначеним у затвердженому порядку її заповнення, може бути не визнана таким контролюючим органом як податкова декларація, якщо в ній не зазначено обов'язкових реквізитів, її не підписано відповідними посадовими особами, не скріплено печаткою платника податків.
Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»прямо передбачено, за яких обставин податковий орган може не визнати декларацію.
Згідно з п 4.1.2. вказаної норми Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» прийняття податкової декларації є обов'язком контролюючого органу.
Податкова декларація приймається без попередньої перевірки зазначених у ній показників через канцелярію, чий статус визначається відповідним нормативно-правовим актом. Податкова звітність, отримана контролюючим органом від платника податків як податкова декларація, що заповнена ним всупереч правилам, зазначеним у затвердженому порядку її заповнення, може бути не визнана таким контролюючим органом як податкова декларація, якщо в ній не зазначено обов'язкових реквізитів, її не підписано відповідними посадовими особами, не скріплено печаткою платника податків. У цьому випадку, якщо контролюючий орган звертається до платника податків з письмовою пропозицією надати нову податкову декларацію з виправленими показниками (із зазначенням підстав неприйняття попередньої), то такий платник податків має право: надати таку нову декларацію разом зі сплатою відповідного штрафу; оскаржити рішення податкового органу в порядку апеляційного узгодження.
Таким чином, податковий орган зобов'язаний прийняти податкову декларацію без попередньої перевірки зазначених у ній показників та може не визнати податкову звітність як податкову декларацію виключно з підстав заповнення її всупереч правил, зазначеним у затвердженому порядку її заповнення.
Податкові декларації з податку на додану вартість за звітні місяці грудень 2009 року, січень, лютий, березень 2010 року були подані ТОВ «Імпорт Ком»до податкового органу, про що свідчить відмітка «отримано», а податкова декларація з податку на додану вартість за квітень 2010 року надіслана рекомендованим листом з описом вкладення та відповідно до положень п. 4.1.2 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»декларація вважається поданою в момент її вручення пошті.
На підставі вищевикладеного, колегія суддів прийшла до висновку про обґрунтованість позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю «Імпорт Ком».
Доводи апелянта спростовуються вищенаведеним, матеріалами справи та не відповідають вимогам чинного законодавства.
Згідно зі ст.ст. 198 ч. 1 п. 1, 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
На підставі вищевикладеного, колегія суддів дійшла висновку про те, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись ст.ст. 160, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, колегія суддів, -
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва - залишити без задоволення, постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 15 червня 2010 року - без змін.
Повний текст ухвали виготовлений 09 березня 2011 року.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання у повному обсязі шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя О.Г. Хрімлі
Судді А.Ю. Коротких
Н.М. Літвіна