Рішення від 14.02.2011 по справі 5929-2010

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к. 319

РІШЕННЯ

Іменем України

14.02.2011Справа №5002-12/5929-2010

За позовом - Товариства з обмеженою відповідальністю «Бизон» (98600 м. Ялта, вул. Гоголя, 14)

до відповідача - Гаспринської селищної ради (98660 м. Ялта, смт. Гаспра, вул. Н. Тамари, 6/24)

за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: ОСОБА_1 (АДРЕСА_1);

про визнання недійсним рішення та визнання протиправною відмови в затвердженні проекту землеустрою.

Суддя Іллічов М. М.

ПРЕДСТАВНИКИ:

Від позивача: Ліцман К. В., представник, довіреність від 19.06.2009 р.

Від відповідача: Сердюк А. С., представник, довіреність № 90 від 28.01.2011р.

Третя особа: ОСОБА_1

Суть спору: Товариство з обмеженою відповідальністю «Бизон» звернулося до господарського суду АР Крим з позовною заявою до Гаспринської селищної ради про визнання недійсним рішення № 51 47 сесії 5 скликання Гаспринської селищної ради від 25.06.2010 року; визнання протиправною відмови Гаспринської селищної ради в затвердженні наданого ТОВ «Бизон» проекту землеустрою по відводу земельних ділянок площею 0,3778 га для будівництва, обслуговування та експлуатації сходового комплексу та оглядових майданчиків на платній основі за адресою: смт. Гаспра, від вул. Алупкінське шосе, б. 4 (кафе ТОВ «Яхта») до вул. Алупкінське шосе, 9 (кафе ТОВ «Аврорина скеля»); визнання затвердженим у встановленому законом порядку проекту землеустрою по відводу ТОВ «Бизон» земельних ділянок площею 0,3778 га для будівництва, обслуговування та експлуатації сходового комплексу та оглядових майданчиків на платній основі за адресою: смт. Гаспра, від вул. Алупкінське шосе, б. 4 (кафе ТОВ «Яхта») до вул. Алупкінське шосе, 9 (кафе ТОВ «Аврорина скеля»).

Заявою від 21.01.2011р. позивач уточнив позовні вимоги та просить суд визнати недійсним рішення № 51 47 сесії 5 скликання Гаспринської селищної ради від 25.06.2010 року; визнати протиправною відмову Гаспринської селищної ради в затвердженні наданого ТОВ «Бизон» проекту землеустрою по відводу земельних ділянок площею 0,3778 га для будівництва, обслуговування та експлуатації сходового комплексу та оглядових майданчиків на платній основі за адресою: смт. Гаспра, від вул. Алупкінське шосе, б. 4 (кафе ТОВ «Яхта») до вул. Алупкінське шосе, 9 (кафе ТОВ «Аврорина скеля»); зобов'язати Гаспринську селищну раду на найближчої сесії розглянути питання про затвердження проекту землеустрою по відведенню ТОВ «Бизон» земельних ділянок площею 0,3778 га для будівництва, обслуговування та експлуатації сходового комплексу та оглядових майданчиків на платній основі за адресою: смт. Гаспра, від вул. Алупкінське шосе, б. 4 (кафе ТОВ «Яхта») до вул. Алупкінське шосе, 9 (кафе ТОВ «Аврорина скеля») та прийняти рішення відповідно до вимог чинного законодавства.

Позовні вимоги мотивовані тим, що спірне рішення № 51 47 сесії 5 скликання Гаспринської селищної ради від 25.06.2010р. порушує законні права та інтереси позивача на отримання в оренду земельної ділянки, а відмова з затвердженні проекту відводу безпідставна та необґрунтована. Позивачем зазначається, що під час розгляду господарських справ № 2-3/4741-2009 та № 2-22/1379-2010 за його позовами до Гаспринської селищної ради вже було встановлено відповідність проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки ТОВ «Бизон» нормам діючого законодавства та безпідставність відмови у його затвердженні.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі.

Представник відповідача проти позову заперечує, посилаючись на порушення прав суміжних землекористувачів та власника пам'ятника «Ластівчине гніздо» в разі передачі в оренду позивача спірної земельної ділянки.

Відповідачем заявлялось клопотання щодо залучення третьою особою без самостійних вимог на предмет спору ТОВ «Аврорина скеля» оскільки надана земельна ділянка входить до меж ділянки щодо якої заявляються вимоги позивачем. Суд не вбачає підстав для задоволення клопотання оскільки у спірному рішенні відсутні посилання щодо позначеного товариства та з огляду на сплив строків розгляду справи.

Третя особа витребуваних судом документів - відзив погодження на вилучення земельної ділянки та докази реєстрації - не представила.

Розгляд справи відкладався в порядку ст. 77 Господарського процесуального кодексу України.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд -

ВСТАНОВИВ:

27 вересня 2002 року на 5-ї сесії 24 скликання Гаспринською селищною радою було прийняте рішення № 20 «Про надання дозволу ТОВ «Бизон» на складення проектів відведення земельних ділянок під існуючими об'єктами будівництва на території смт. Гаспра».

Пунктом 1.2. вказаного рішення позивачу було надано дозвіл на складення проекту відводу земельних ділянок орієнтовною площею 0.30 га для обслуговування сходів, будівництва сходового комплексу і оглядових майданчиків від кафе ТОВ «Яхта» до кафе ТОВ «Аврорина скеля».

Рішенням № 18 34 сесії 4 скликання Гаспринської селищної ради від 07 вересня 2005 року були внесені зміни до пункту 1.2. рішення ради № 20 від 27.09.2002р., шляхом викладення його у новій редакції, а саме: «п.1.2. Дозволити ТОВ «Бизон» складення проекту відводу земельної ділянки для укладення договору оренди строком на 49 років для будівництва, обслуговування та експлуатації сходового комплексу та оглядових майданчиків на платній основі від вул. Алупкінське шосе, д.4 (кафе ТОВ «Яхта») до вул. Алупкінське шосе, 9 (кафе ГОВ «Аврорина скеля»), площею 0,3778га».

На виконання вимог Земельного кодексу України, рішення № 20 Гаспринської селищної ради від 27.09.2002р. із змінами, внесеними рішенням № 18 від 07.09.2005р., позивач уклав з ТОВ «Земельний кадастр» договір № 523/2004-3 від 15.12.2004р. на розробку проекту відводу земельних ділянок загальною площею 0,3778га для будівництва, обслуговування та експлуатації сходового комплексу та оглядових майданчиків на платній основі, за адресою; смт. Гаспра, від Алупкінськое шосе, д.4 (кафе ТОВ «Яхта») до вул. Алупкінське шосе, 9 (кафе ТОВ «Аврорина скеля») на землях Гаспринської селищної ради, для подальшої передачі в оренду.

Проектні площі земельних ділянок були уточнені при скануванні графічних матеріалів: загальна площа ділянок становить 0.3778 га., площа ділянки № 1 - 0.3333 га, площа ділянки № 2- 0.0263 га., площа ділянки № 3 - 0,0182 га.

Матеріали попереднього узгодження входять до складу проекту відведення земельної ділянки та представлені наступними документами: актом вибору та обстеження, погодження меж земельних ділянок. Межі земельних ділянок, проектованих до відведення, прийняті у відповідності з розробленим і погодженим генеральним планом, функціональне призначення вказаних земельних ділянок не суперечить генеральному плану курортного району Великої Ялти.

Земельним ділянкам, проектованим до відведення, були присвоєні кадастрові номери: ділянка № 1 - № 0111946200-01:001:003, ділянка № 2 - №0111946200:01:001:0032, ділянка № 3-№ 0111946200:01:001:003.

Проект землеустрою по відводу земельних ділянок узгоджений відповідно до норм діючого на той час законодавства, а саме: з Ялтинським міським управлінням земельних ресурсів, що підтверджується висновком - узгодженням від 12.07.07р., Державною службою з питань національної культурної спадщини, що підтверджується позитивним висновком від 22.02.2007р., управлінням державної екологічної інспекції Південно-Кримського регіону, що підтверджується висновком від 29.08.2006р., Управлінням головного архітектора м. Ялта, що підтверджується позитивним висновком від 14.09.2005р., Державною Азово-чорноморською екологічною інспекцією, що підтверджується позитивним висновком від 29.08.2006р., Кримської республіканської СЕС, що підтверджується позитивним висновком від 10.10.2005р., а також висновком Держаної землевпорядної експертизи від 23.11.2007 року за № 7221/25, що була затверджена головою рескомзему АРК 20 грудня 2007року.

У відповідності з ч.4 ст. 35 Закону України «Про державну експертизу землевпорядної документації» позитивний висновок державної експертизи щодо об'єктів обов'язкової державної експертизи є підставою для прийняття відповідного рішення органами виконавчої влади чи органами місцевого самоврядування.

Таким чином, у відповідності з розробленим проектом відведення, а також у відповідності зі статтями 93, 94, 124 Земельного кодексу України, позивач ще у 2007 році здійснив міри з підготовки проекту відводу земельних ділянок загальною площею 0.3778 га, для укладення договору оренди строком на 49 років, розташованих за адресою: смт. Гаспра, від Алупкінського шосе, б.4 (кафе ТОВ «Яхта») до вул. Алупкінське шосе, 9 (кафе ТОВ «Аврорина скеля») на землях Гаспринської селищної ради загальною площею 0,3778га.

12.05.2008 року проектна організація ТОВ «Земельний кадастр» направила (вих. № 303) до Гаспринської селищної ради для розгляду на сесії вищевказаний проект відведення земельних ділянок ТОВ «Бизон».

Рішенням 28 сесії 5-го скликання Гаспринської селищної ради № 68 від 26.06.2008 року в затвердженні наданого проекту землеустрою було відмовлено, без мотивації причин відмови, а також за відсутністю посилань на відповідні статті законодавства.

Рішенням господарського суду АР Крим від 29 жовтня 2009 року у справі № 2-3/4741-2009 було встановлено, що рішення ради № 68 від 26.06.2008р. не відповідає вимогам діючого законодавства України, порушує законні права та інтереси ТОВ «Бизон» в праві, передбаченому законодавством України на отримання в оренду земельної ділянки, тому судом було визнане недійсним вказане рішення Гаспринської селищної ради та зобов'язано відповідача на наступній сесії розглянути наданий позивачем проект відводу земельних ділянок загальною площею 0.3778га та прийняти відповідне рішення.

Також, вказаним судовим рішенням господарського суду АР Крим від 29 жовтня 2009 року встановлено, що в тексті Рішення № 68 від 26.06.2008р. відсутні дані про наявність недоліків у наданому проекту відведення земельної ділянки.

Гаспринська селищна рада, виконуючи рішення господарського суду АР Крим від 29 жовтня 2009 року у справі № 2-3/4741-2009, на 41-ї сесії 5-го скликання прийняла рішення № 23 від 28.12.2009 року, яким знов відмовила ТОВ «Бизон» в затвердженні наданого проекту землеустрою, з посиланням на те, що положення наданого проекту відводу не відповідають вимогам діючого законодавства та прийнятих нормативно-правових актів.

Вказане рішення Гаспринської селищної ради № 23 від 28.12.2009р. було визнане недійсним рішенням господарського суду АР Крим від 30 березня 2010 року у справі №2-22/1379-2010 яким встановлено, що на момент розгляду проекту відведення ТОВ «Бизон» на 41-ї сесії 5-го скликання Гаспринської селищної ради 28 грудня 2009 року, мали місце усі правові підстави для затвердження на сесії наданого ТОВ «Бизон» проекту відведення. Також, суд зобов'язав відповідача на наступній сесії розглянути наданий позивачем проект відводу земельних ділянок загальною площею 0,3778га та прийняти відповідне рішення.

На виконання рішення господарського суду АР Крим від 30 березня 2010 року у справі № 2-22/1379-2010, Гаспринська селищна рада на 47-ї сесії 5-го скликання прийняла рішення № 51 від 25.06.2010р., яким знов відмовила ТОВ «Бизон» в затвердженні наданого проекту землеустрою, з посиланням на те, що частина земельної ділянки, що відводиться позивачем, знаходиться в довгостроковій оренді у гр. ОСОБА_1 та лист підприємця ОСОБА_1 від 05.09.2005р. про надання згоди на вилучення земельної ділянки площею 0,0182 га для передачі її в оренду ТОВ «Бизон» анульований.

Не погодившись з прийнятим рішенням ТОВ «Бизон» звернулося до господарського суду АР Крим із відповідним позовом.

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставах, у межах повноважень та способами, які передбачені Конституцією та законами України.

Пункт 34 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» відносить до виключної компетенції місцевої ради вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.

Відповідно до ст. 12 Земельного кодексу України до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст , зокрема, належить: розпорядження землями територіальних громад, надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності відповідно до цього кодексу.

Пункт 12 розділу X Земельного кодексу України від 2001 р. у редакції чинній на час прийняття спірного рішення визначав, що до розмежування земель державної і комунальної власності повноваження щодо розпорядження землями в межах населених пунктів, крім земель, переданих у приватну власність, та земель, на яких розташовані державні, в тому числі казенні, підприємства, господарські товариства, у статутних фондах яких державі належать частки (акції, паї), об'єкти незавершеного будівництва та законсервовані об'єкти, здійснюють відповідні сільські, селищні, міські ради, а за межами населених пунктів - відповідні органи виконавчої влади.

Відмова відповідача в затвердженні проекту відводу спірної земельної ділянки обгрунтована тим, що частина земельної ділянки, що відводиться позивачем, знаходиться в довгостроковій оренді у гр. ОСОБА_1, що на думку відповідача є порушенням статей 141, 151 Земельного кодексу України, та лист підприємця ОСОБА_1 від 05.09.2005р. про надання згоди на вилучення земельної ділянки площею 0,182 га для надання її в оренду ТОВ «Бизон» анульоване.

Судом встановлено, що 07 лютого 1997 року відповідач уклав з гр. ОСОБА_1 договір на право тимчасового користування землею (в тому числі на умовах оренди), відповідно до якого, гр. ОСОБА_1 прийняв в тимчасове користування земельну ділянку загальною площею 0,0834га, для реконструкції існуючого павільйону в кафе-магазин, строк дії договору - 25років.

26.06.1998 року між Гаспринською селищною радою та ТОВ «Бизон» був укладений договір про спільну діяльність, метою якого є ремонт, реконструкція обладнання та ефективна експлуатація ділянки землі «доріжки» від пам'ятника архітектури - замку «Ластівчине гніздо» до меж землекористування ТОВ «Яхта», задоволення суспільних потреб населення у якісних екскурсійно-туристичних та інших послугах, вивчення споживчого ринку, а також отримання в результаті спільної діяльності прибутку.

Відповідно до додаткової угоди від 04 жовтня 2004 року, між сторонами в письмовій формі була досягнута згода по всім істотним умовам, необхідним для його виконання. Відповідно до п. 2 Договору, сторони керівництво спільної діяльності поклали на ТОВ «Бизон», визначили внески учасників, відповідно п.3.1. угоди, Гаспринська селищна рада для ведення спільної діяльності бере участь правом на доріжку, розташовану на землях землекористувача ТОВ «Яхта» до замку «Ластівчине гніздо», а ТОВ «Бизон» вніс вклад фінансуванням конкретних програм та робіт в рамках діючого договору, а також трудовою участю: здійснює будівництво, реконструкцію та поточний ремонт доріжки, утримання її в належному для експлуатації стану.

Для більш ефективного ведення господарської діяльності та виконання умов договору про спільну діяльність, позивачу Рішенням № 20 від 27 вересня 2002 року(із змінами, внесеними Рішенням № 18 від 07 вересня 2005 року) був даний дозвіл на складення проекту відводу земельної ділянки під існуючим комплексом споруд, що веде до замку «Ластівчине гніздо», від вул. Алупкінське шосе, д.4 (кафе ТОВ «Яхта») до вул. Алупкінське шосе, 9 (кафе ТОВ «Аврорина скеля»).

Листом від 05.09.2005р. Аркулінський Н.В. дав згоду на вилучення земельної ділянки № 3 площею 0,0182га для передачі в оренду ТОВ «Бизон» для обслуговування сходового комплексу, так як дана земельна ділянка входить до складу земельної ділянки площею 0,0834 га, яка знаходиться в оренді Аркулінського Н.В.

Після проведених геодезичних досліджень, обстеження та погодження меж земельної ділянки, наданої позивачу для укладення договору оренди, була встановлена точна проектна площа земельної ділянки, яка склала 0,3778га.

Рішенням № 18 від 07 вересня 2005 року Гаспринської селищної ради, були внесені зміни до пункту 1.2. Рішення № 20 від 27 вересня 2002 року, шляхом викладення його у новій редакції: «п.1.2. Дозволити ТОВ «Бизон» складення проекту відводу земельної ділянки для укладення договору оренди строком на 49 років для будівництва, обслуговування та експлуатації сходового комплексу та оглядових майданчиків на платній основі від вул. Алупкінське шосе, д.4 (кафе ТОВ «Яхта») до вул. Алупкінське шосе, 9 (кафе ТОВ «Аврорина скеля»), площею 0,3778га».

На підставі Рішення № 18 від 07 вересня 2005 року позивач уклав з ТОВ «Земельний кадастр» договір № 523/2004-3 від 15.12.2004р. на розробку проекту відводу земельних ділянок загальною площею 0,3778га. для подальшої передачі в оренду.

З вищенаведеного слідує, що у 2005 році громадянин ОСОБА_1 надав дозвіл на вилучення земельної ділянки площею 0,0182га, для передачі в оренду ТОВ «Бизон» для обслуговування сходового комплексу, позивач за рахунок власних коштів розробив проект відводу земельних ділянок з урахуванням площі земельної ділянки 0,0182га, про що свідчать матеріали проекту відводу, витратив значну суму коштів за розробку даного проекту відводу, а у 2010 році, як слідує з Рішення ради № 51 від 25.06.2010р., лист гр. ОСОБА_1 від 05.09.2005р. був анульований, без зазначення підстав та порядку анулювання.

У відповідності з умовами договору про спільну діяльність від 26.06.1998року і додаткової угоди від 04 жовтня 2004 року, з 2005 року на земельній ділянці, щодо вилучення якої надано письмову згоду гр. ОСОБА_1, позивачем, за рахунок власних коштів, був побудований сходовий комплекс з балюстрадою та інші об'єкти благоустрою, які находяться на його балансі. Вартість даних робіт склала 182 667 грн., що підтверджується постановою апеляційного господарського суду від 27.07.2009 року у справі № 2-3/874-2009.

Розглядаючи даний спір, ухвалою від 31.01.2011р. суд зобов'язав третю особу - ОСОБА_1 надати докази звернення з заявою про відзив погодження на вилучення земельної ділянки та докази реєстрації прав на земельну ділянку, однак, відповідних документів, що підтверджують факт відзиву ОСОБА_1 погодження на вилучення спірної земельної ділянки суду представлено не було. Наведене є підставою для ствердження про чинність згоди ОСОБА_1 на вилучення частини земельної ділянки 0, 0182 га для передачі в оренду ТОВ «Бизон».

Щодо посилань на договір суборенди між підприємцем ОСОБА_1 та іншою особою суд має зазначити, що до матеріалів справи була надана лише незасвідчена належним чином копія, з якої не вбачається доказів реєстрації договору суборенди відповідно до вимог ст. 8 закону України «Про оренду землі», ст. 126 Земельного кодексу. Законом про оренду також пов'язано чинність договору оренди із чинністю договору оренди.

Суд зауважує, що рішенням господарського суду АР Крим від 23.04.2009 року та постановою апеляційного господарського суду від 27.07.2009 року у справі № 2-3/874-2009 встановлено, що об'єкти, які розташовані на земельній ділянці загальною площею 0,3778га, а саме: сходи, майданчики, замощення плиткою, підпірні стіни з балюстрадою, пішохідний міст на доріжці, що веде до замку «Ластівчине гніздо», від вул. Алупкінське шосе, 4 (кафе ТОВ «Яхта») до вул. Алупкінське шосе, № 9 (кафе ТОВ «Аврорина скеля»), розташовані за адресою: АДРЕСА_2, були створені безпосередньо за рахунок ТОВ «Бизон» на законних підставах, відповідають нормам СНІП і ДБН і знаходяться на балансі ТОВ «Бизон».

Згідно зі ст. 35 Господарського процесуального кодексу України, обставини, визнані господарським судом загальновідомими, не потребують доказування. Факти, встановлені рішенням господарського суду (іншого органу, який вирішує господарські спори), за винятком встановлених рішенням третейського суду, під час розгляду однієї справи, не доводяться знову при вирішенні інших спорів, в яких беруть участь ті самі сторони.

Відповідно до ч. 2 ст. 21 Цивільного кодексу України, суд визнає незаконним та скасовує нормативно-правовий акт органу державної влади, органу влади Автономної республіки Крим або органу місцевого самоврядування, якщо він суперечить актам цивільного законодавства і порушує цивільні права або інтереси.

Згідно з роз'ясненнями Президії вищого арбітражного суду України від 26.01.2000р. № 02-5 35 зі змінами та доповненнями «Про деякі питання практики вирішення спорів, пов'язаних з недійсними актів державних та інших органів» підставами для визнання акта недійсним є невідповідність його вимогам чинного законодавства та/або визначеної законом компетенції органу, який видав цей акт.

Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що органи місцевого самоврядування та їхні посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України( ст. 24 ).

У відповідності з Постановою Пленуму Верховного суду України за № 7 від 16.04.2004 року "Про практику застосування судами земельного законодавства при розгляді цивільних справ", захист прав громадян та юридичних осіб на земельні ділянки здійснюється згідно з ч.3 ст. 152 Земельного кодексу України шляхом: «...визнання прав; відновлення стану земельної ділянки, який існував до порушення прав, і запобігання вчиненню дій, що порушують права або створюють небезпеку порушення прав; визнання угоди недійсною; визнання недійсними рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування; відшкодування заподіяних збитків; застосування інших передбачених законом способів.

Зокрема, при оскарженні рішень органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування з питань, віднесених до їх компетенції (наприклад, про відмову в передачі у власність чи в продаж земельної ділянки), суд у разі задоволення позову визнає рішення цих органів недійсними і зобов'язує їх, залежно від характеру спору, виконати певні дії на захист порушеного права чи сам визнає це право за позивачем».

З огляду на встановлені судом обставини щодо чинності згоди на вилучення земельної ділянки та приймаючи до уваги факти, встановлені під час розгляду справ № 2-3/4741-2009 та № 2-22/1379-2010 , а також встановлення того, що проект відведення земельної ділянки позивачем був складений згідно діючого на той час законодавства, відповідав всім вимогам, пройшов державну землевпорядну експертизу, суд вважає, що спірне рішення № 51 47-ї сесії 5-го скликання Гаспринської селищної ради від 25.06.2010 року порушує законні права та інтереси товариства стосовно отримання в оренду земельної ділянки.

Під час розгляду справи судом не встановлено обставин щодо неможливості розгляду та затвердження проекту відведення земельної ділянки ТОВ «Бизон», отже, позовні вимоги підлягають задоволенню.

Судові витрати по сплаті держмита та витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу судом покладаються на відповідача у порядку ст.49 Господарського процесуального кодексу України.

Враховуючи задоволення вимог позивача щодо обов'язку відповідача розглянути питання про затвердження проекту землеустрою відведенню ТОВ «Бизон» земельних ділянок заходи забезпечення позови, застосовані ухвалою суду від 10.01.2011 р., підлягають скасуванню.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 49, 82-84 Господарського процесуального кодексу України, суд -

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Визнати недійсним рішення № 51 47 сесії 5 скликання Гаспринської селищної ради від 25.06.2010 року.

3. Визнати протиправною відмову Гаспринської селищної ради в затвердженні наданого ТОВ «Бизон» проекту землеустрою по відводу земельних ділянок площею 0,3778 га для будівництва, обслуговування та експлуатації сходового комплексу та оглядових майданчиків на платній основі за адресою: смт. Гаспра, від вул. Алупкінське шосе, б. 4 (кафе ТОВ «Яхта») до вул. Алупкінське шосе, 9 (кафе ТОВ «Аврорина скеля»).

4. Зобов'язати Гаспринську селищну раду на найближчої сесії розглянути питання про затвердження проекту землеустрою по відведенню Товариству з обмеженою відповідальністю «Бизон» (м. Ялта, вул. Гоголя, 14, ідентифікаційний код 20759230 ) земельних ділянок площею 0,3778 га для будівництва, обслуговування та експлуатації сходового комплексу та оглядових майданчиків на платній основі за адресою: смт. Гаспра, від вул. Алупкінське шосе, б. 4 (кафе ТОВ «Яхта») до вул. Алупкінське шосе, 9 (кафе ТОВ «Аврорина скеля») та прийняти рішення відповідно до вимог чинного законодавства.

5. Стягнути з Гаспринської селищної ради (98660 м. Ялта, смт. Гаспра, вул. Н. Тамари, 6/24) на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Бизон» (98600 м. Ялта, вул. Гоголя, 14) витрати по сплаті державного мита в розмірі 85,0 грн., та за інформаційно-технічне забезпечення судового процесу - 236,0 грн.

6. Скасувати заходи забезпечення позову, застосовані ухвалою Господарського суду АР Крим від 10.01.2011 р. у справі № 5002-12/5929-2010.

7. Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Повний текст рішення складено та підписано 21.02.2011 р.

Суддя Господарського суду

Автономної Республіки Крим Іллічов М.М.