91000, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а. Тел. 55-17-32
10.03.11 Справа № 14/13/2011
За позовом
Фізичної особи -підприємця ОСОБА_1, с. Малозалісся Кам'янець -Подільського району Хмельницької області
До Товариства з обмеженою відповідальністю “Луганськмультітранс”, м. Луганськ
про стягнення 9684 грн. 14 коп. Суддя Лісовицький Є.А.
Представники:
від позивача: представник - ОСОБА_2., довіреність № 37 від 24.01.11;
від відповідача: представник - Гребенюк О.В., довіреність № 9 від 10.02.11.
До початку слухання справи по суті не заявлено вимогу про фіксування судового процесу з допомогою звукозаписувального технічного засобу, у зв'язку з чим відповідно до ст. ст. 4-4, 81-1 Господарського процесуального кодексу України таке фіксування судом не здійснювалося.
Суть спору: позивачем подано позов про стягнення з відповідача заборгованості у сумі 9500 грн. 00 коп., 3% річних у сумі 79 грн. 64 коп., інфляційних нарахувань у сумі 104 грн. 50 коп.
Відповідач заперечує проти позову з мотивів недотримання позивачем досудового порядку врегулювання спору, передбаченого договором № 16/09/2010 від 16.09.10.
Розглянувши матеріали справи, суд, -
Сторонами у справі укладено договір № 16/09/2010 від 16.09.10 згідно якого позивач взяв на себе зобов'язання перевозити вантажі за замовленням відповідача, а відповідач -оплатити послуги в порядку і строки, зазначені у заявці (п.5.8 договору).
16 вересня 2010 р. шляхом обміну факсограмами було підписано заявку №255 на транспортування вантажу за маршрутом: м. Київ - м. Брянськ - с. Івановскоє (Московська обл.) - м. Москва. Сума фрахту за погодженням сторін становила 14500 грн. за один автомобіль.
Вантаж було завантажено за вказаною Відповідачем адресою у зафрахтований позивачем у Товариства з обмеженою відповідальністю «TRANSTERM»автомобіль та доставлено вантажоодержувачу, що засвідчено печатками та відмітками в міжнародній транспортній накладній. Перевезення було виконано належним чином, ніяких претензій Відповідач не заявляв.
06 жовтня 2010 р. Відповідачу було виписано та направлено разом з іншими документами на вказану у заявці адресу рахунок №36. Поштове відправлення Відповідач отримав 20 жовтня, що підтверджено повідомленням пошти. Акт виконаних робіт та запропонований ним проект договору Відповідач не підписав та не повернув.
За перевезення було сплачено частково, а саме 04 листопада було отримано 3500,00 грн. і 02 грудня - 1500,00 грн.. Станом на 28 грудня залишок заборгованості складає 9500,00 грн. Про причину прострочення платежу Відповідач не повідомив. Факт отримання Відповідачем документів підтверджується його посиланням у платіжних дорученнях на вищевказаний рахунок.
Згідно умов заявки Відповідач повинен був розрахуватися не пізніше, ніж через 5 банківських днів після отримання документів. Таким чином, строк сплати минув 26 жовтня 2010 року.
Позивач направив відповідачу претензію № 1 від 11.11.10 (отримана 15.11.10) з вимогою оплатити борг.
Кошти не сплачені.
Позивач звернувся з позовом про стягнення заборгованості за надані послуги у сумі 9500 грн. 00 коп., 3% річних у сумі 79 грн. 64 коп., інфляційних нарахувань у сумі 104 грн. 50 коп.
Оцінивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню частково з наступних підстав.
Відповідно до пункту 5.8 договору відповідач зобов'язаний оплатити послуги в порядку і строки, зазначені у заявці.
Згідно умов заявки Відповідач повинен був розрахуватися не пізніше, ніж через 5 банківських днів після отримання документів.
06 жовтня 2010 р. Відповідачу було виписано та направлено разом з іншими документами на вказану у заявці адресу рахунок №36. Поштове відправлення Відповідач отримав 20 жовтня 2010 року, що підтверджено повідомленням пошти. Таким чином, строк сплати минув 26 жовтня 2010 року.
Зобов'язання відповідачем своєчасно виконано не було, тому позовні вимоги про стягнення боргу 9500,00 грн. обґрунтовані і підлягають задоволенню.
Відповідно до ст. 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми.
Відповідач прострочив виконання зобов'язання, зв'язку з цим, позовні вимоги про стягнення інфляційних нарахувань у сумі 104 грн. 50 коп. за період листопад -грудень 2010 включно підлягають задоволенню.
Крім того, позивачем нараховані 3 % за період з 23.10.10 до 01.02.11 включно у сумі 79 грн. 64 коп.
Дані позовні вимоги задовольняються судом частково -підлягає стягненню на користь позивача 77 грн. 30 коп. 3% річних за період з 27.10.10 до 01.02.11 включно, оскільки до 27.10.10 прострочення оплати ще не було.
У решті позовних вимог слід відмовити за необґрунтованістю.
Відповідно до ст.49 ГПК України судові витрати покладаються на сторони пропорційно сумі задоволених позовних вимог.
З урахуванням викладеного, керуючись ст.49, ст.ст.82, 84, 85 ГПК України суд, -
1. Позов задовольнити частково.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю “Луганськмультітранс”, м. Луганськ, квартал Якіра, б.3, кв.146, ідентифікаційний код 34526006 на користь Фізичної особи -підприємця ОСОБА_1, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 борг 9500 грн., інфляційні нарахування у сумі 104 грн. 50 коп., 3% річних 77 грн. 30 коп., витрати на сплачене держмито 101 грн. 90 коп. і на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в сумі 235 грн. 76 коп. Наказ видати.
3. В решті позову відмовити.
У судовому засіданні 10.03.11 було оголошено лише вступну і резолютивну частину рішення. Дане рішення набирає законної сили після закінчення 10-ти денного строку з дня його підписання.
Дата підписання рішення 14.03.11.
Суддя Є.А.Лісовицький