Постанова від 07.02.2011 по справі 2а-5910/10/1770

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2а-5910/10/1770

07 лютого 2011 року 15год.50хв.м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Дудар О.М., за участю секретаря судового засідання Кривчук К.І., сторін та інших осіб, які беруть участь у справі:

прокурор: не прибув,

представник позивача: не прибув,

відповідач: не прибув,

представник третьої особи: не прибув,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

заступник прокурора м.Рівне в інтересах держави в особі Державної податкової

інспекції, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на

стороні позивача Головна державна інспекція на автомобільному транспорті в

особі територіального управління Головної державної інспекції на

автомобільному транспорті в Рівненській області,

до суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_2

про стягнення штрафу, -

ВСТАНОВИВ :

Заступник прокурора м.Рівне звернувся до суду в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у м.Рівне, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача Головна державна інспекція на автомобільному транспорті в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області, з позовом до відповідача суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій за порушення вимог чинного законодавства України про автомобільний транспорт - штрафу у сумі 1190,00грн.

Прокурор та представник третьої особи у судове засідання не прибули, у поданих суду клопотаннях позовні вимоги підтримали повністю та просять розглянути справу за відсутності їх представників.

Представник позивача у судове засідання не прибув, про причини неприбуття суд не повідомив, про дату, час і місце судового розгляду повідомлений належним чином.

Відповідач заперечень суду не надав, у судове засідання не прибув, про причини неприбуття суд не повідомив, про дату, час і місце судового розгляду повідомлений належним чином. Судом не визнавалась обов'язковою участь сторін у судовому засіданні. За таких обставин, суд вважає за можливе вирішити спір без участі сторін на підставі наявних у справі доказів.

Враховуючи неявку в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, відповідно до положень ч.6 ст.12 КАС України, повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не забезпечується.

Повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими в судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.

19 листопада 2009 року територіальним управлінням Головавтотрансінспекції у Волинській області здійснено перевірку транспортного засобу автомобіля марки "МВ 311 СДІ", д.н.з. НОМЕР_1, який належить суб'єкту підприємницької діяльності-фізичній особі ОСОБА_2 (свідоцтво про державну реєстрацію ВО №НОМЕР_2, видане виконавчим комітетом Рівненської міської ради 03.10.2005р.).

За результатом перевірки державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції у Волинській області складено акт №76808 від 19.11.2009р., в якому зафіксовано порушення перевізником Закону України "Про автомобільний транспорт" №2344-ІII від 05.04.2001р. (далі - Закон №2344-III), а саме: невиконання припису органу державного контролю №046974 щодо усунення порушення законодавства про автомобільний транспорт за результатами перевірки. Вказаний акт водієм транспортного засобу ОСОБА_3 підписаний без зауважень з поясненням.

Територіальним управлінням Головавтотрансінспекції в Рівненській області відповідачу надсилалося повідомлення про час і місце розгляду справи про порушення законодавства в сфері автомобільного транспорту.

За результатами розгляду справи начальником територіального управління Головавтотрансінспекції у Рівненській області відповідно до вимог п.п.25, 27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006р. №1567 (далі - Порядок), винесено постанову №0944 від 29 грудня 2009 року про застосування до відповідача фінансових санкцій у розмірі 680грн.

На виконання пункту 29 Порядку територіальним управлінням Головавтотрансінспекції у Рівненській області 30 грудня 2009 року ОСОБА_2 поштою надіслана копія постанови про застосування фінансових санкцій з роз'ясненням вимог п.28 Порядку щодо перерахування фінансових санкцій на зазначений у постанові рахунок не пізніше, ніж протягом 15 днів після отримання постанови.

19 листопада 2009 року територіальним управлінням Головавтотрансінспекції у Рівненській області здійснено перевірку транспортного засобу автомобіля марки "МВ 903 К", д.н.з. НОМЕР_3, який належить суб'єкту підприємницької діяльності-фізичній особі ОСОБА_2 (свідоцтво про державну реєстрацію ВО №НОМЕР_2, видане виконавчим комітетом Рівненської міської ради 03.10.2005р.).

За результатами перевірки державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції у Рівненській області складено акт №156123 від 19.11.2009р., в якому зафіксовано порушення первізником Закону №2344-III, а саме: перевезення пасажирів на маршруті протяжністю понад 500 км одним водієм. Вказаний акт підписаний водієм транспортного засобу ОСОБА_2 без зауважень.

На цій підставі начальником територіального управління Головавтотрансінспекції у Рівненській області відповідно до вимог Порядку винесено постанову №0948 від 16 грудня 2009 року про застосування до відповідача фінансових санкцій у розмірі 510грн.

На виконання пункту 29 Порядку територіальним управлінням Головавтотрансінспекції у Рівненській області 16 грудня 2009 року ОСОБА_2 надіслана копія постанови про застосування фінансових санкцій з роз'ясненням вимог п.28 Порядку щодо перерахування фінансової санкції на зазначений у постанові рахунок не пізніше, ніж протягом 15 днів після отримання постанови.

Ці обставини підтвержені дослідженими в судовому засіданні доказами: копією постанови про застосування фінансових санкцій №1010 від 29.12.2009р. (а.с.5), копією супровідного №18-2-4-2495 від 29.12.2009р. та копією фіскального чека органу поштового зв'язку від 30.12.2009р. (а.с.6), копією корінця до повідомлення про час і місце розгляду справи про порушення чинного законодавства в сфері автомобільного транспорту та копією фіскального чека органу поштового зв'язку від 16.12.2009р. (а.с.7), копією акта №76808 від 19.11.2009р. (а.с.8), копією постанови про застосування фінансових санкцій №0948 від 16.12.2009р. (а.с.9), копією супровідного №18-2-4-2333 від 16.12.2009р. та копією фіскального чека органу поштового зв'язку від 16.12.2009р. (а.с.10), копією корінця до повідомлення про час і місце розгляду справи про порушення чинного законодавства в сфері автомобільного транспорту (а.с.11), копією акта №156123 від 19.11.2009р. (а.с.12).

Згідно з п.п.1.4 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004р. №1190, Головна державна інспекція на автомобільному транспорті України є урядовим органом державного управління, що діє у складі Міністерства траспорту і зв'язку України і йому підпорядковується, на яку поряд з іншими функціями покладена функція здійснення державного контролю за дотриманням суб'єктами господарювання, які проводять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів законодавчо врегульованої сфери, що визначають організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.

Відповідно до абз.10 ст.35 Закону №2344-ІII на автобусні маршрути протяжністю понад 500 км у рейс повинні направлятися два водії.

Однак відповідачем не було дотримано вимог цієї норми закону.

Абзацом 8 ч.1 ст.60 Закону №2344-ІII за порушення законодавства про автомобільний транспорт - перевезення пасажирів на маршруті протяжністю понад 500 кілометрів одним водієм до автомобільних перевізників застосовуються санкції - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до абз.12 ст.60 Закону №2344-ІII за невиконання перевізниками або їхніми представниками приписів органів державного контролю щодо усунення порушень транспортного законодавства - штраф у розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Пунктом 28 Порядку встановлено, що фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

Проте на день розгляду справи судом відповідач фінансових санкцій - штрафу в сумі 1190грн., на зазначені у постановах рахунки не перерахував, постанови територіального управління Головавтотрансінспекції у Рівненській області про застосування фінансових санкцій в судовому порядку ним не оскаржувалися.

Статтею 121 Конституції України на органи прокуратури покладено функцію представництва інтересів держави в суді у випадках, визначених законом.

Відповідно до ст.36-1 Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991р. №1789-XII представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом. Однією з форм представництва є звернення до суду з позовами про захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, прав юридичних осіб, коли порушуються інтереси держави. Підставою представництва у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.

За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.

Згідно із ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути із суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_2 до Державного бюджету України фінансові санкції за порушення вимог чинного законодавства України про автомобільний транспорт - штраф у сумі 1190,00грн.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Дудар О.М.