Справа № 2а/1770/197/2011
07 лютого 2011 року 15год. 30хв. м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Дудар О.М., за участю секретаря судового засідання Кривчук К.І., сторін та інших осіб, які беруть участь у справі:
представник позивача: Бойчук В.О.,
представник відповідача: Покотило В.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Костопільської міжрайонної державної податкової інспекції
до Березнівської міської ради
про стягнення заборгованості, -
Костопільська міжрайонна державна податкова інспекція (Березнівське відділення) звернулася до суду з позовом до Березнівської міської ради про стягнення штрафних (фінансових) санкцій у сумі 1520,00грн.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі та пояснив суду, що штрафні санкції до відповідача застосовані рішенням від 24.06.2010р. №0000322320, прийнятим на підставі акта перевірки від 12.06.2010р. №170100027/2320/4387823, у якому зроблено висновок про порушення органом місцевого самоврядування п.13 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995р. №265/95-ВР. Просив позов задовольнити.
Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги не визнала. Суду пояснила, що Березнівська міська рада не є суб'єктом господарської діяльності, не здійснює діяльності у сфері суспільного виробництва, спрямованого на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність. Із застосуванням Березнівським відділенням Костопільською МДПІ до Березнівської міської ради штрафних санкції не погоджується, вважає їх безпідставними. Просила відмовити у задоволенні позовних вимог повністю.
Заслухавши пояснення відповідача, повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення повністю з огляду на наступне.
Березнівська міська рада зареєстрована Березнівською районною державною адміністрацією Рівненської області як юридична особа 21.12.2000р. та взята на облік, як платник податків в органі державної податкової служби з 13.03.2001р. за №634.
Станом на 10 січня 2011 року згідно з даними обліку позивача за відповідачем рахується заборгованість зі сплати штрафних (фінансових) санкцій за порушення норм про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг у сумі 1520,00 грн.
12 червня 2010 року працівниками Костопільської МДПІ було проведено перевірку дотримання вимог чинного законодавства при здійсненні розрахункових операцій місця для одноразової торгівлі, що належить Березнівській міській раді та розташован за адресою: вул.Зірненська, м.Березне, Березнівський район, Рівненська область.
За наслідками перевірки складено акт №170100027/2320/4387823 від 12.06.2010р., у якому зафіксовані вчинені порушення, а саме: невідповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі готівкових коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій на суму 304,00грн. (проведення розрахунків становить 590грн., відповідно сума готівки по денному звіту - 894грн.)
На підставі вказаного акта перевірки позивачем за порушення вимог п.13 ст.3 Закону "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995р. №265/95-ВР (далі - Закон №265/95-ВР) винесено рішення №0000322320 від 24.06.2010р. про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій на суму 1520,00грн.
Відповідачем вказане рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій було оскаржено до ДПА в Рівненській області та ДПА України. За результатами адміністративного оскарження, рішення №0000322320 від 24.06.2010р. залишено без зміни, а скарга голови Березнівської міської ради - без задоволення.
Рішення про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій та рішення ДПА в Рівненській області за результатом розгляду скарги відповідача до суду не оскаржувалися.
Ці обставини підтверджуються дослідженими у судовому засіданні доказами: копією рішення ДПА України від 04.10.2010р. №20737/7/25-0415 (а.а.с.4-5), копією рішення ДПА в Рівненській області від 12.08.2010р. №15751/25-16/207 (а.с.6), копією свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи (а.с.7), копією довідки про взяття на облік платника податків (а.с.8), копією акта перевірки за дотриманням суб"єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій від 12.06.2010р. (а.а.с.9-10), копією пояснення від 12.06.2010р.(а.с.11), копією рішення про застосування фінансових санкцій від 24.06.2010р. №0000322320 та копією корінця цього рішення (а.с.12), довідкою про стан заборгованості до бюджету (а.с.13), копіями квитанцій від 14.06.2010р. (а.с.25).
Відповідно до ст.22 Закону №265/95-ВР у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Статтею 25 Закону №265/95-ВР встановлено, що суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Факт вчинення порушення вимог чинного законодавства відповідач визнає у своєму поясненні від 12.06.2010р.
Зі змісту п.9 Порядку застосування фінансових санкцій, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003р. №790 (далі - Порядок) вбачається, що контроль за надходженням до державного бюджету суми сплаченого штрафу здійснює орган державної податкової служби за місцем реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності як платника податків, в даному випадку - Костопільська міжрайонна державна податкова інспекція.
Згідно з п.10 Порядку у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
Пунктом 11 ст.10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 04.12.1990р. №509-XII встановлено право державних податкових інспекцій подавати до суду позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.
Згідно із ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Березнівської міської ради до Державного бюджету України штрафні (фінансові) санкції у сумі 1520,00грн.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Дудар О.М.
Постанова складена в повному обсязі 14.02.2011р.