Справа № 2а-2873/10/1770
20 січня 2011 року 17год. 30хв. м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Дудар О.М., за участю секретаря судового засідання Кривчук К.І., сторін та інших осіб, які беруть участь у справі:
прокурор: Данилюк Т.М.,
представник позивача: Мамай І.Є.,
представник відповідача: Садовський М.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом заступника прокурора м.Рівне в інтересах держави в особі Державної
податкової інспекції у м.Рівне
до Товариства з обмеженою відповідальністю виробничо-торгівельної фірми
"Корпо"
про стягнення заборгованості, -
Заступник прокурора м.Рівне звернувся до суду в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у м.Рівне з позовом до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю виробничо-торгівельної фірми "Корпо" про стягнення заборгованості у сумі 2444грн., з них: 1884,04грн. - податок на прибуток підприємств, 559,96грн.- комунальний податок.
Позовні вимоги обгрунтовані тим, що за відповідачем рахується заборгованість перед бюджетом у сумі 2444грн. Вказаний борг у добровільному порядку відповідачем не сплачений. Просить позов задовольнити.
У судовому засіданні прокурор та представник позивача позовні вимоги підтримали повністю та просять їх задовольнити.
Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги визнав.
Заслухавши пояснення прокурора, представників позивача та відповідача, повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення повністю, з огляду на наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю виробничо-торгівельна фірма "Корпо" виконавчим комітетом Рівненської міської ради 15.12.1992р. зареєстроване як юридична особа, дані про нього внесені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців 30.06.2009р. та до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України 12.01.2010р. Товариство взяте на облік, як платник податків в органі державної податкової служби з 31.11.1997р. за №40/0090.
Згідно з даними обліку позивача станом на 12.04.2010р. за відповідачем рахується заборгованість перед бюджетом 2444грн., з них: 1884,04грн. - податок на прибуток підприємств, 559,96грн.- комунальний податок.
Заборгованість відповідача з податку на прибуток підприємств у сумі 1884,04грн. (з урахуванням часткової сплати у сумі 500грн.) виникла на підставі податкового повідомлення-рішення від 24.11.2009р. №0115291540, прийнятого на підставі акта невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності №529 від 24.11.2009р., згідно з яким відповідачу за несвоєчасне подання податкової звітності нараховані штрафні (фінансові) санкції у сумі 2380,00грн.
Борг з комунального податку в сумі 559,96грн. (з урахуванням часткової сплати у сумі 1502,32грн.) виник на підставі податкового повідомлення-рішення від 19.11.2009р. №0006151543/0, прийнятого на підставі акта перевірки своєчасності подання податкового розрахунку №529 від 17.11.2009р., згідно з яким відповідачу за несвоєчасне подання податкової звітності нараховані штрафні (фінансові) санкції у сумі 2040,00грн.
Вказані податкові повідомлення-рішення відповідачем отримані, у встановленому законом порядку ним не оскаржувалися.
На виконання п.6.2 ст.6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-ІІІ від 21.12.2000р. (далі - Закон №2181-ІІІ), чинного на момент виникнення спірних правовідносин, позивачем відповідачу було вручено першу податкову вимогу від 07.12.2009р. №1/1210 на суму 4420,00грн. та вручено другу податкову вимогу від 10.01.2010р. №2/10 на суму 3428,08грн.
Податкові вимоги у встановленому порядку відповідачем не оскаржувалися.
Ці обставини підтверджені дослідженими у судовому засіданні доказами: розрахунком податкової заборгованості станом на 12.04.2010р. (а.с.5), копією облікової картки платника (а.а.с.6-12), довідкою про взяття на облік платника податків (а.с.13), копією свідоцтва №24905976 НВ №248213 про реєстрацію платника податку на додану вартість (а.с.14), копією інформації Головного управління статистики у Рівненській області щодо відповідача (а.с.15), копією свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи (а.с.16), копією довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців щодо відповідача (а.а.с.17-18), копією Витягу про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна (а.с.19), копією акта №592 від 17.11.2009р. (а.с.20), копією корінця податкового повідомлення-рішення від 19.11.2009р. №0006151543/0 (а.с.21), копією акта №529 від 24.11.2009р. (а.с.22), копією корінця податкового повідомлення-рішення від 24.11.2009р. №0115291540 (а.с.23), копією корінця першої податкової вимоги №1/1210 від 07.12.2009р. та копією корінця другої податкової вимоги №2/10 від 11.01.2010р. (а.с.24), копією статуту Товариства з обмеженою відповідальністю виробничо-торгівельної фірми "Корпо" (а.с.37-38), копією довідки АА №143826 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (а.а.с.60-61).
Стаття 67 Конституції України передбачає обов'язок кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до ст.14 Закону України "Про систему оподаткування" №1251-XII від 25.06.1991р. (далі - Закон №1251-XII), чинного на момент виникнення спірних правовідносин, податок на прибуток підприємств належить до загальнодержавних та справляється на всій території України.
Статтею 15 Закону №1251-XII передбачено, що комунальний податок належить до місцевих податків, є обов'язковим для встановлення сільськими, селищними та міськими радами за наявності об'єктів оподаткування або умов, з якими пов'язане запровадження цих податків і зборів.
Згідно з п.3 ч.1 ст.9 Закону №1251-XII платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідно до пп.4.2.1 п.4.2 ст.4 Закону №2181-III, якщо сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом, платник податків не несе відповідальності за своєчасність, достовірність та повноту нарахування такої суми, проте несе відповідальність за своєчасне і повне погашення нарахованого податкового зобов'язання та має право на оскарження цієї суми у порядку, встановленому цим Законом.
Згідно з пп.5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону №2181-III податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
Оскільки відповідач не оскаржував податкових повідомлень-рішень та податкових вимог, то сума податкової заборгованості перед бюджетом є узгодженою і підлягає сплаті.
Пунктом 11 ст.10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 04.12.1990р. №509-XII встановлено право державних податкових інспекцій подавати до суду позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.
Згідно із ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю виробничо-торгівельної фірми "Корпо" податкову заборгованість у сумі 2444грн., з них: до Державного бюджету України - 1884,04грн. податку на прибуток підприємств; до місцевого бюджету м.Рівне - 559,96грн. комунального податку.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Дудар О.М.
Постанова складена в повному обсязі 24.01.2011 року.