Ухвала від 20.01.2011 по справі 2-а-6099/10/1870

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 січня 2011 р.Справа № 2-а-6099/10/1870

Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі

Головуючого судді: Дюкарєвої С.В.

Суддів: Катунова В.В. , Перцової Т.С.

розглянувши в порядку письмового провадження у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Комунального підприємства Сумської міської ради "Електроавтотранс" на постанову Сумського окружного адміністративного суду від 12.10.2010р. по справі № 2-а-6099/10/1870

за позовом Прокурора Зарічного району м. Суми в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Зарічному районі м. Суми

до Комунального підприємства Сумської міської ради "Електроавтотранс"

про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИЛА:

Прокурор Зарічного району м. Суми в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Зарічному районі м. Суми звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з позовом до комунального підприємства Сумської міської ради “Електроавтотранс”, в якому просив суд стягнути з відповідача -комунального підприємства Сумської міської ради “ Електроавтотранс” на користь УПФУ в Зарічному районі м. Суми заборгованість за виплату та доставку пільгових пенсій за березень червень 2010 року в сумі 57 633,50 грн.

Постановою Сумського окружного адміністративного суду від 12.10.2010 року позов задоволено у повному обсязі.

Стягнуто з комунального підприємства Сумської міської ради "Електроавтотранс" на користь управління Пенсійного фонду України в Зарічному районі м. Суми заборгованість з відшкодування витрат на виплату і доставку пенсій, призначених особам, що працювали або працюють за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад, показників, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, за червень 2010 року в сумі 57 633,50 ( п'ятдесят сім тисяч шістсот тридцять три) грн. 50 коп.

Не погодившись з постановою суду першої інстанції відповідач подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на незаконність та необґрунтованість рішення суду першої інстанції, порушення судом норма матеріального та процесуального права, просить скасувати постанову Сумського окружного адміністративного суду від 12.10.2010 року.

Враховуючи неприбуття жодної з осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання, колегія суддів на підставі п. 2 ч. 1 ст. 197 Кодексу адміністративного судочинства України вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними в справі матеріалами.

Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, перевіривши рішення суду першої інстанції, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено, що КП СМР “Електроавтотранс” зареєстроване як юридична особа та включено в Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України. (а.с.11).

Відповідно до п.1 ч.1 ст.14 Закону Укоаїни «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» відповідач є страхувальником відповідно до цього закону і зареєстрований як платник страхових внесків в Управлінні Пенсійного фонду України в Зарічному районі м. Суми.

Згідно розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пенсій відповідч має заборгованість по відшкодуванню витрат по виплаті та доставці пільгових пенсій, призначених відповідно до п.п. “б”-“з” ст.13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” за червень 2010 року у розмірі 57633,50 грн.

Суд першої інстанції, задовольняючи позовні вимоги Управління Пенсійного фонду України в Зарічному районі м. Суми, виходив з того, що в зв'язку з порушенням відповідачем строків відшкодування витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, за ним утворилася заборгованість за червень 2010 року в загальному розмірі 57633,50 грн., яка до теперішнього часу не сплачена.

Колегія суддів погоджується з такими висновками суду першої інстанції, з огляду на наступне.

Законом України “Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування” передбачено, що для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону, крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку, об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів “б” - “з” статті 13 Закону “Про пенсійне забезпечення” до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 12 останнього Закону.

Абзацом третім пункту 1 статті 4 Закону України “Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування” установлено ставку збору на обов'язкове державне пенсійне страхування (далі -збір) у розмірі 100 відсотків від об'єкта оподаткування, визначеного абзацом четвертим пункту 1 статті 2 цього Закону.

Згідно з ч. 3 ст. 18 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” страхові внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом.

Відповідно до ст. 20 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, обчислення страхових внесків застрахованих осіб здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.

Страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

Відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” в розмірі 100 відсотків фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до абзацу першого частини 2 Прикінцевих положень Закону застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах та відповідно до п. 6.1 розділу 6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

Постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1, зареєстрованій в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 року № 64/8663 затверджена Інструкція Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, якою передбачено:

Відповідно до п. 6.1. Інструкції відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 “прикінцевих положень” Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Пунктом 6.4. Інструкції визначено що розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 “Прикінцевих положень” Закону (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.

Згідно п. 6.5. Інструкції розрахунки складаються на підставі відомостей відділів з призначення пенсій органів Пенсійного фонду України, які подаються згідно з додатком 8 до 1 січня поточного року та протягом 10 днів з дня прийняття рішення про призначення нової пенсії.

Пунктом 6.8. Інструкції передбачено, що підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

У разі зміни розміру пенсії або настання обставин, які впливають на суму відшкодування (смерть пенсіонера, зміна місця проживання та ін.), органи Пенсійного фонду повідомляють про це підприємства в місячний термін з моменту виникнення цих обставин.

Суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з дати призначення пенсії до дати складання розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 “Прикінцевих положень” Закону, сплачуються одночасно із оплатою фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за перший поточний місяць.

Згідно пунктом 6.9. Інстркції не сплачені та/або несвоєчасно сплачені суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, зазначених в абзаці другому пункту 6.1 цієї Інструкції, стягуються з нарахуванням пені та штрафних санкцій відповідно до норм Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”.

За матеріалами справи вбачається, що на підприємстві відповідача на роботах з особливо шкідливими та особливо важкими умовами праці за списком №2 працювали особи, які отримали право виходу на пенсію на пільгових умовах.

У зв'язку з тим, що КП Сумської міської ради “Електроавтотранс” перебуває на обліку в УПФУ в Зарічному районі м. Суми, то розрахунки сум фактичних витрат на доставку та виплату пенсій (на підставі сум, виплачених пенсіонерам УПФУ в Зарічному районі м. Суми, пенсій) для стягнення надсилаються до позивача.

Розрахунки фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”в частині пенсій, призначених відповідно до п.п. “б”“з”ст. 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” надіслано на адресу відповідача своєчасно.

Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що підприємством відповідача порушені строки та повнота обсягів сплати сум відшкодування витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за червень 2010 року (за Списком №2), у зв'язку з чим за КП Сумської міської ради “Електроавтотранс”), перед УПФУ в Зарічному районі м. Суми утворилася заборгованість в загальному розмірі 57 633,50 грн.

Даний факт підтверджується матеріалами справи та відповідачем не спростовується.

Таким чином, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції, та вважає, що суд дійшов вичерпних юридичних висновків щодо встановлення обставин справи і правильно застосував до спірних правовідносин сторін норми матеріального та процесуального права.

Доводи апеляційної скарги, з наведених підстав, висновків суду не спростовують.

Керуючись ст. 160, 167, 195, 196, 197, п. 1 ч. 1 ст. 198, 200, п.1 ч.1 ст. 205, 206, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу Комунального підприємства Сумської міської ради "Електроавтотранс" залишити без задоволення.

Постанову Сумського окружного адміністративного суду від 12.10.2010р. по справі № 2-а-6099/10/1870 залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили.

Головуючий суддяДюкарєва С.В.

Судді Катунов В.В. Перцова Т. С.