Справа № 212/7618/26
3/212/1215/26
25 травня 2026 року м. Кривий Ріг
Суддя Покровського районного суду міста Кривого Рогу Власенко М.Д., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Державної податкової служби України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, керівника ПП "РУСЛАН", адреса: АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст.1632 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ОСОБА_1 , будучи керівником ПП "РУСЛАН" вчинив адміністративне правопорушення, а саме: несвоєчасне подання посадовими особами підприємств, установ, організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов'язкових платежів). Згідно акту перевірки від 22 грудня 2025 року за № 68731/04-36-04-15/13434881 встановлено, що ОСОБА_1 несвоєчасно сплачено узгоджені грошові зобов'язання з військового збору третьої групи на загальну суму 82,32 грн., а саме: податкова декларація платника єдиного податку третьої групи за І квартал 2025 року № 9087870515 від 04 квітня 2025 року з терміном сплати 20 травня 2025 року фактично сплачена 17 листопада 2025 року, чим порушено п.п.3 п.п.1.1 п.161 відповідно до абзацу 2 п.п.1.11 п.161 підрозділу 10 розділу ХХ Перехідних положень Податкового кодексу України. Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.1632 КУпАП.
Перевіривши та дослідивши матеріали справи, суддя дійшов наступного висновку.
Відповідно до ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи заподіяно матеріальну шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
У відповідності зі ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, що закріплено ст.252 КУпАП.
На підтвердження вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення за ч.1 ст.1632 КУпАП суду надано: акт № 68731/04-36-04-15/13434881 від 22 грудня 2025 року про результати камеральної перевірки щодо порушення термінів сплати узгодженої суми податкового зобов'язання з єдиного податку з юридичних осіб та військового збору ПП "РУСЛАН"; запрошення для присутності при складанні та підписання протоколу про адміністративне правопорушення № 8491/6/04-36-04-15-14 від 06 лютого 2026 року; акт № 5712/04-36-04-15/13434881 від 29 січня 2026 року щодо неявки суб'єкта господарювання для складання, ознайомлення, отримання та підписання протоколу про адміністративне правопорушення.
Згідно ч.2 ст.38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
Згідно п.7 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин: закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
У даному випадку адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.1632 КУпАП не відносяться до триваючих, вчинено 17 листопада 2025 року, проте правопорушення було виявлено в ході камеральної перевірки у грудні 2025 року та складено протокол 29 січня 2026 року. Станом на момент розгляду справи у суді тримісячний строк накладення адміністративного стягнення закінчився, тому суддя приходить до висновку, що адміністративне провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю на підставі п.7 ст.247 КУпАП.
Керуючись ст.ст.38, 247, 284 КУпАП, суддя, -
Провадження по справі про адміністративне правопорушення за ознаками за ч.1 ст.1632 КУпАП щодо ОСОБА_1 - закрити в зв'язку з закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
Постанову може бути оскаржено до Дніпровського апеляційного суду через Покровський районний суд міста Кривого Рогу протягом десяти днів з дня прийняття постанови.
Суддя М.Д. Власенко