Постанова від 02.12.2010 по справі 12274/10/2070

Харківський окружний адміністративний суд

61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Харків

02 грудня 2010 р. № 2-а- 12274/10/2070

. Харківський окружний адміністративний суд

у складі: головуючого - судді Присяжнюк О.В.,

за участю секретаря судового засідання Крайник Т.О.,

за участю: прокурора - Овчаренко Д.М., представника позивача -Лавренчук О.В., представника відповідача -Чорної Є.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Харкові справу за адміністративним позовом прокурора Червонозаводського району м. Харкова в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в Червонозаводському районі м. Харкова до ДП «Харківський радіозавод «Протон», директор Лавров В.Д. про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

Прокурор звернувся до суду в інтересах Державної податкової інспекції в Червонозаводському районі м. Харкова з адміністративним позовом до ДП «Харківський радіозавод «Протон», директор Лавров В.Д., у якому просив стягнути з відповідача заборгованість перед бюджетом у розмірі 325790,79 грн., обґрунтовуючи свої позовні вимоги наступним.

ДП «Харківський радіозавод «Протон»має податковий борг перед бюджетом на загальну суму 325790,79 грн., що виник в зв'язку з несплатою відповідачем зобов'язань з земельного податку, визначених самостійно платником на підставі податкової декларації з розрахунку земельного податку.

У зв'язку з несплатою узгодженої суми податкового зобов'язання у встановлені строки, Державна податкова інспекція в Червонозаводському районі м. Харкова в порядку ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»направила ДП «Харківський радіозавод «Протон»першу податкову вимогу № 1/35 від 18.04.06р. про сплату податкового боргу, отримана відповідачем 20.04.2006р.

Оскільки ДП «Харківський радіозавод «Протон»не погасило заборгованість відповідно до надісланої вимоги, Державна податкова інспекція в Червонозаводському районі м. Харкова сформувало та надіслало другу податкову вимогу № 2/44 від 22.05.2006р. в якій визначено податкове зобов'язання відповідача з податку на землю в розмірі 2437922,12 грн., в тому числі -основний платіж -2329704,39 грн., штрафні (фінансові) санкції -8,30 грн., пеня -108209,43 грн.

Другу податкову вимогу відповідачем отримано поштою 24.05.2006р.

На теперішній час сума заборгованості у розмірі 2437922,12 грн. відповідачем не сплачена, що є підставою для її стягнення у судовому порядку.

У судовому представник прокуратури та представник позивача позовні вимоги підтримали, просили адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечував через безпідставність та просив в задоволенні позовних вимог відмовити. При цьому він зазначив, що не погоджується з сумою заборгованості, яка нарахована позивачем.

Зокрема, відповідно до п.п. 17.1.7 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»У разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах:

при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі 20 % погашеної суми податкового боргу; при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі 50 % погашеної суми податкового боргу.

Таким чином представник відповідача зазначає, що сума заборгованості відповідача могла збільшитися максимум на 50 %, проте виросла майже в 10 разів. Крім того незрозуміло за який період стягується сума заборгованості, оскільки розшифровка заборгованості містить період з 2008 по 2010 р.р. та з неї не зрозуміло яку частину заборгованості становить земельний податок і за який період. Однак, податкові вимоги виставлено в квітні -травні 2006 року.

Суд, вислухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи, встановив такі обставини.

ДП «Харківський радіозавод «Протон»знаходиться на обліку як платник податків в Державній податковій інспекції в Червонозаводському районі м. Харкова з 21.01.2008 року за № 5094 (довідка ДПІ в Червонозаводському районі м. Харкова від 21.01.08 р. № 43).

Відповідно до рішення Виконкому Харківської міської ради № 250 від 02.04.1976р. відповідачу надано у постійне користування земельну ділянку площею 11147 кв.м. за адресою: м. Харків, пл. Повстання,7/8 (для обслуговування виробничих площ), відповідно до рішення Облвиконкому № 405 від 24.05.67р. по вул. Гвардійців Широнінців,41 (для обслуговування гуртожитку), відповідно до рішення Виконкому Харківської міської ради № 250 від 22.04.1981р. по вул. Кірова,1, корпус 2 (для обслуговування житлового приміщення).

В зв'язку з наведеним ДП «Харківський радіозавод «Протон»є платником податку на землю.

Згідно зі ст. 2 Закону України “Про плату за землю” від 3 липня 1992 року № 2535-XII використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Розміри податку за земельні ділянки, грошову оцінку яких не встановлено, визначаються до її встановлення в порядку, визначеному цим Законом.

Статтею 14 Закону визначено, що платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.

Статтею 17 цього Закону визначено, що податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у новій звітній податковій декларації, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності громадянами сплачується рівними частками до 15 серпня і 15 листопада.

На виконання вказаного обов'язку ДП «Харківський радіозавод «Протон»до податкового органу подавалися розрахунки земельного податку із визначенням зобов'язання з земельного податку за 2008, 2009, 2010 р.р. (від 10.09.2008р. № 68589 на 2008 рік, від 23.12.2008р. № 107631 на 2008 рік, від 28.01.2008р. № 1660 на 2008 рік, від 23.01.2009р. № 1566 -на 2009 рік, від 21.01.2010р. № 510 на 2010 рік ), якими відповідач самостійно визначив річне та щомісячне зобов'язання з цього виду податку.

Відповідно до п.п. 6.2.1. ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

У судовому засіданні встановлено та підтверджено матеріалами справи, що після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, ДПІ була надіслана податкова вимога №1/35 від 18 квітня 2006 р. на суму 243 619, 94 грн., яка була отримана відповідачем та друга податкова вимога № 2/44 від 22 травня 2006 р. на суму 2437922, 12 грн.

Згідно розрахунку суми боргу підприємством не сплачено самостійно визначену суму податкового зобов'язання з земельного податку у розмірі 32 790, 79 грн.

Згідно з п. 5.1 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої декларації. Стаття 1 п. 1.11 цього Закону податкову декларацію, розрахунок визначає як документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки та за формою, встановленими законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу).

Відповідно до п. 5.2.1 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.

Згідно зі ст. 25 Закону України “Про плату за землю”за прострочення встановлених строків сплати податку (стаття 17 цього Закону) справляється пеня у розмірах, визначених законом.

Відповідно до п.п. 5.4.1 п. 5.4. ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”від 21 грудня 2000 р. № 2181-ІІІ, узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки визначені Законом визнається сумою податкового боргу платника податків.

Згідно з п.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 зазначеного Закону України, активи платника податків (кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання) можуть бути примусово стягнуті (без попереднього узгодження) в рахунок погашення його податкових зобов'язань виключно за рішенням суду.

Відповідно до п. 17.3 ст. 17 зазначеного Закону України сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати податку та оскарження їх сум.

На час розгляду справи заборгованість відповідачем не сплачена.

Таким чином, із врахуванням вищевикладеного, суд приходить до розгляду, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню у повному обсязі.

На підставі, вищевикладеного, керуючись ст.ст. 2, 14, 17 Закону України “Про плату за землю”, ст. 3, п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5, ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, ст.ст.4, 8, 17, 50, 86, 94, 161-163, 167, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов прокурора Червонозаводського району м. Харкова в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в Червонозаводському районі м. Харкова до ДП «Харківський радіозавод «Протон», директор Лавров В.Д. про стягнення заборгованості, - задовольнити.

Стягнути з ДП «Харківський радіозавод «Протон»( 61001, м. Харків, пл. Повстання, 7/8б, код 31733589) на користь місцевого бюджету (р/р № 34129999700011 УДК Червонозаводського району, 24134627, банк ГУ ДКУ в Харківській області, 851011) заборгованість з земельного податку у розмірі 325 790 ( триста двадцять п'ять тисяч сімсот дев'яносто) гривень 79 копійок.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня її проголошення та з дня отримання копії постанови, у разі проголошення постанови суду, яка містить вступну та резолютивну частини, а також прийняття постанови у письмовому провадженні.

Якщо суб'єкта владних повноважень, у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі апеляційної скарги.

Постанову у повному обсязі виготовлено 03 грудня 2010 р.

Суддя Присяжнюк О.В.