Ухвала від 12.05.2026 по справі 580/673/25

УХВАЛА

12 травня 2026 року справа № 580/673/25

м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Рідзеля О.А.,

за участю:

секретаря судового засідання - Черкашина М.В.

заявника (позивача у справі) - Павленко Л.О. (особисто),

розглянувши відкритому судовому засіданні заяву ОСОБА_1 про зміну способу та порядку виконання рішення суду в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області про визнання протиправним та скасування рішення і зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

27.04.2026 до Черкаського окружного адміністративного суду надійшла заява ОСОБА_1 про встановлення способу виконання рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 24.02.2025 у справі №580/673/25, шляхом:

зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області виплачувати ОСОБА_1 щомісячне довічне грошове утримання судді у відставці в сумі 122084,16 грн з травня 2026 року до наступного перерахунку;

шляхом стягнення з Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області заборгованості в сумі 598744,33 грн одноразово протягом десяти днів з часу винесення судового рішення.

Заява обґрунтована тим, що рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 24.02.2025 у справі №580/673/25 відповідачами не виконується належним чином.

Так, з відповіді ГУ ПФУ в Черкаській області від 07.01.2026 вбачається, що розмір щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці після перерахунку з 21.07.2024 становить 122084,16 грн. Разом з тим у вказаному розмірі довічне грошове утримання не виплачується. Так, у листопаді 2025 року виплачено 114765,78 грн; у грудні 2025 року 100324,12 грн; у січні 2026 року - 92488,00 грн.

Позивач зазначає, що під час виплати, перерахованого на виконання рішення суду довічного грошового утримання, органом Пенсійного фонду застосовано Порядок здійснення з бюджету Пенсійного фонду України видатків на виплату пенсій (щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці), призначених (перерахованих) на виконання судових рішень, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 14 липня 2025 року №821.

Разом з тим, на переконання позивача, застосування вказаного порядку є неправомірним, оскільки він не відповідає нормативно-правовому акту вищої юридичної сили, а саме: Закону України від 9 липня 2003 року № 1058-IV «Про обов'язкове державне пенсійне страхування». Крім того, цей Порядок не може поширюватися на правовідносини, які існують в теперішній час, врегульовані судовим рішенням і стосуються щомісячних виплат в майбутньому.

Також, Головне управління ПФУ в Черкаській області, листом від 25.02.2026 підтвердило наявність заборгованості на 01.03.2026 в сумі 541612,01 грн. Станом на день звернення, сума заборгованості з липня 2024 року по 1 травня 2026 року становить 598744,33 грн, що відповідно до ст.378 КАС України є підставою для встановлення способу виконання рішення суду, шляхом стягнення цих коштів з Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області.

Ухвалою Черкаського окружного адміністративного суду від 30.04.2026 для вирішення вказаної заяви призначено судове засідання на 12 травня 2026 року о 14 годині 30 хвилин.

30.04.2026 Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області подало суду заперечення на заяву, в якому просило відмовити у її задоволенні. Зазначено, що для забезпечення виконання зобов'язань, покладених на Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області рішенням Черкаського окружного адміністративного суду від 24 лютого 2025 року у справі №580/673/25 було здійснено з 21.07.2024 ОСОБА_1 перерахунок та виплату щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці у розмірі 66% суддівської винагороди працюючого на відповідній посаді судді з урахуванням виплачених сум (що підтверджується протоколом перерахунку пенсії ОСОБА_1 ). Після виконання рішення суду електронна пенсійна справа передана до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області для проведення виплати пенсії.

Отже, Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області вчинило передбачені законодавством необхідні дії для виконання рішення суду та здійснило перерахунок пенсії позивачці.

При цьому, відсутність відповідного фінансового забезпечення та фактична відсутність коштів не може вважатися обставиною, яка є об'єктивно непереборною, тобто такою, що ускладнює або робить неможливим виконання рішення суду. Зміна способу виконання, запропонованим заявником чином, потягне зміну рішення по суті, що не відповідає інституту зміни способу його виконання, та є неможливим, оскільки судове рішення є незмінним.

03.05.2026 Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області подало суду заперечення на заяву, в якому просило відмовити у її задоволенні. Зазначено, що зміна одного способу виконання судового рішення на інший не повинна призводити до зміни обсягу зобов'язань боржника, визначених судом, до втручання в його дискреційні повноваження та до виникнення нового спору.

Отже, процесуальна можливість встановити чи змінити спосіб або порядок виконання рішення суду не передбачає зміну рішення суду по суті, обрання нового способу захисту порушеного права, а полягає лише у вирішенні питання про вжиття нових заходів для належного виконання рішення суду.

Разом з тим, ані конкретних сум, що належать до виплати позивачу, ані чіткого періоду, за який їх слід виплатити, судом встановлено не було і, відповідно, не було зобов'язано відповідача виплатити такі суми.

Крім того, зміна способу виконання судового рішення в цій справі із зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області перерахувати та виплатити позивачу щомісячне довічне грошове утримання судді у відставці на зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області виплачувати позивачу щомісячне довічне грошове утримання судді у відставці в сумі 122084,16 грн. з травня 2026 року до наступного перерахунку призведе до зміни судового рішення по суті, з виходом при цьому за межі позовних вимог та до вирішення питання, що не було предметом дослідження судом при розгляді справи по суті.

Позивач у судовому засіданні заяву підтримала та просила її задовольнити. Відповідачі явку представників у судове засідання не забезпечили, хоча повідомлені про час та місце його проведення належним чином.

Відповідно до вимог ч.2 ст.378 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) неприбуття учасників справи не перешкодило розгляду заяви.

Розглянувши заяву про зміну способу і порядку виконання рішення суду, суд зазначає таке.

Рішенням Черкаського окружного адміністративного суду від 24.02.2025 у справі №580/673/25 зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області (46001, м. Тернопіль, Майдан Волі, буд.3, код ЄДРПОУ 14035769) здійснити з 21.07.2024 ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) перерахунок та виплату щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці у розмірі 66% суддівської винагороди працюючого на відповідній посаді судді з урахуванням виплачених сум.

Протоколом від 17.11.2025 позивачу на виконання рішення суду з 21.07.2024 здійснено перерахунок довічного грошового утримання та нараховано його у розмірі 122084,16 грн.

Відповідно до листа Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області від 07.01.2026 на виконання рішення суду у справі № 580/673/25 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Тернопільській області проведено перерахунок щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці з 21.07.2024 та листом від 17.11.2025 № 1900-0306-9/53430 направлено для перевірки та фіксації перерахунку до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області.

Розмір щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці після перерахунку з 21.07.2024 становить 122084,16 грн (розмір суддівської винагороди для обчислення довічного грошового утримання судді у відставці згідно довідки від 20.02.2020 № 04-24/58/2020) х 66%).

Доплату довічного грошового утримання судді у відставці нарахованої на виконання рішення суду за період з 21.07.2024 до 31.01.2026 у сумі 543232,75 грн обліковано в реєстрі судових рішень.

В листопаді 2025 року виплачено 22277,78 грн, в грудні 2025 року нараховано та виплачено 7836,12 грн.

Залишок доплати довічного грошового утримання судді у відставці, нарахованої па виконання рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 24.02.2025 у справі № 580/673/25 складає 513118,85 грн, виплата якого буде здійснюватись відповідно до Порядку здійснення з бюджету Пенсійного фонду України видатків на виплату пенсій (щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці), призначених (перерахованих) на виконання судових рішень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.07.2025 № 821, в межах відповідного фінансового ресурсу.

На забезпечення такої виплати спрямується частина бюджетних асигнувань відповідно до розпису державного бюджету/помісячного розпису доходів і видатків бюджету Пенсійного фонду України на відповідну мету в межах коштів, передбачених бюджетом Пенсійного фонду України на відповідний рік.

Також, листом Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області від 25.02.2026 №3899-2516/П-03/8-2300/26 надано позивачу розрахунок призначеної та фактично виплаченої доплати щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці, нарахованої на виконання рішення суду, станом на 25.02.2026.

Із вказаного розрахунку вбачається, що у листопаді 2025 року позивачу виплачено 114765,78 грн (різниця 7318,38 грн); у грудні 2025 року - 100324,12 грн (різниця 21760,04 грн); у січні 2026 року - 92488,00 грн (різниця 29596,16 грн); у лютому 2026 року - 93591,00 грн (різниця 28493,16 грн).

Оцінюючи доводи сторін щодо зміни способу та порядку виконання рішення суду в частині стягнення з Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області заборгованості в сумі 598744,33 грн, суд зазначає таке.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно із ст.129-1 Конституції України, суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов'язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку.

Відповідно до ч. ч. 2, 3 ст.14 КАС України, судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Згідно із ч. 2 ст. 6 Закону України “Про виконавче провадження», рішення про стягнення коштів з державних органів, державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ виконуються органами, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.

Відповідно до частини 3 статті 33 Закону України “Про виконавче провадження» за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення або роблять його неможливим, сторони, а також виконавець за заявою сторін або державний виконавець з власної ініціативи у випадку, передбаченому Законом України “Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», мають право звернутися до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції, із заявою про встановлення або зміну способу і порядку виконання рішення.

Порядок виконання рішень судів про стягнення коштів з державних органів регулюється Законом України “Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» та порядком виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2011 № 845.

Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України “Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», виконання рішень суду про стягнення коштів, боржником за якими є державний орган, здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в межах відповідних бюджетних призначень шляхом списання коштів з рахунків такого державного органу, а в разі відсутності у зазначеного державного органу відповідних призначень - за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду.

Приписами статті 7 Закону України “Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», встановлено, що виконання рішень суду про зобов'язання вчинити певні дії щодо майна, боржником за якими є державний орган, державне підприємство, юридична особа, здійснюється в порядку, встановленому Законом України “Про виконавче провадження» з урахуванням особливостей, встановлених цим Законом.

У разі якщо рішення суду, зазначені в частині першій цієї статті, не виконано протягом двох місяців з дня винесення постанови про відкриття виконавчого провадження, крім випадків, коли стягувач перешкоджає провадженню виконавчих дій, державний виконавець зобов'язаний звернутися до суду із заявою про зміну способу і порядку виконання рішення.

Отже, звернення до суду є обов'язком державного виконавця у зазначеній категорії справ та такий обов'язок виникає через два місяці з дня відкриття виконавчого провадження за умови, що рішення суду не виконане, а стягувач не чинить перешкоди провадженню виконавчих дій.

Під зміною способу і порядку виконання рішення слід розуміти прийняття судом нових заходів для реалізації рішення у разі неможливості його виконання у встановленими раніше порядку і способом. Змінюючи спосіб і порядок виконання судового рішення, суд не може змінювати останнє по суті.

Поняття спосіб і порядок виконання судового рішення мають спеціальне значення, яке реалізується у виконавчому провадженні. Вони означають визначену рішенням суду послідовність і зміст вчинення виконавчих дій державним виконавцем. Під зміною способу виконання рішення суду необхідно розуміти прийняття судом нових заходів для реалізації рішення у разі неможливості його виконання у раніше встановлений спосіб.

Порядок та підстави зміни чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення в адміністративному судочинстві врегульовані статтею 378 КАС України.

Разом з тим, Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення положень про судовий контроль за виконанням судових рішень» від 21.11.2024 №4094-IX, який набрав чинності 19.12.2024, внесено суттєві зміни до положень статті 378 КАС України, зокрема й у частині зміни чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення.

Так, відповідно до змісту частин 1-3 статті 378 КАС України (у редакції Закону №4094-IX, що діє з 19.12.2024), за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

Підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.

Невиконання суб'єктом владних повноважень судового рішення, яке набрало законної сили, щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту та пільг протягом двох місяців з дня набрання законної сили судовим рішенням є самостійною підставою для зміни способу і порядку виконання такого судового рішення шляхом стягнення з такого суб'єкта владних повноважень відповідних виплат.

Отже, з 19.12.2024 ст. 378 КАС України доповнено самостійною підставою для зміни способу і порядку виконання судового рішення, а саме: невиконання суб'єктом владних повноважень судового рішення, яке набрало законної сили, щодо, серед іншого, обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, протягом двох місяців з дня набрання таким рішенням законної сили; при чому зміна способу і порядку виконання такого судового рішення відбувається шляхом стягнення з такого суб'єкта владних повноважень відповідних виплат.

У цій категорії справ зміна способу і порядку виконання рішення можлива шляхом зміни "зобов'язання здійснити перерахунок та провести виплати за перерахованою пенсією" на "стягнення коштів із державного органу боржника".

Статтею 13 Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод передбачено, що кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.

Правосуддя за своєю суттю визнається таким лише за умови, що воно відповідає вимогам справедливості і забезпечує ефективне поновлення в правах (абзац 10 пункту 9 Рішення Конституційного Суду України від 30.01.2003 №3-рп/2003).

При цьому під ефективним засобом (способом) слід розуміти такий, що призводить до потрібних результатів, наслідків, дає найбільший ефект.

Тобто, ефективний спосіб захисту повинен забезпечити поновлення порушеного права, бути адекватним наявним обставинам.

З матеріалів справи вбачається, що на виконання рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 24.02.2025 у справі №580/673/25 позивачу проведено перерахунок пенсії та нараховано суму доплати пенсії, яка станом на квітень 2026 року становить 598744,33 грн.

Отже, вказане рішення Черкаського окружного адміністративного суду, яке набрало законної сили, на даний час відповідачем не виконано в частині виплати на користь позивача перерахованої пенсії у розмірі 598744,33 грн.

Таким чином, враховуючи вимоги ч.3 статті 378 КАС України (у редакції Закону №4094-IX, що діє з 19.12.2024), судом встановлено, що наявні підстави для зміни способу і порядку виконання зазначеного рішення Черкаського окружного адміністративного суду, шляхом стягнення з Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області на користь позивача, на виконання рішення суду грошової суми у розмірі 598744,33 грн, яка залишилась невиплаченою після перерахунку пенсії.

Щодо вимоги позивача про зобов'язання ГУ ПФУ в Черкаській області виплачувати щомісячне довічне грошове утримання судді у відставці в сумі 122084,16 грн з травня 2026 року, суд зазначає таке.

Згідно з ч.1 ст.3 Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» виконання рішень суду про стягнення коштів, боржником за якими є державний орган, здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в межах відповідних бюджетних призначень шляхом списання коштів з рахунків такого державного органу, а в разі відсутності у зазначеного державного органу відповідних призначень - коштами, передбаченими за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду.

Відповідно до підпунктів 4, 5 пункту 4 Положення про Головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 22 грудня 2014 року №28-2, Головне управління Фонду відповідно до покладених на нього завдань, зокрема, забезпечує своєчасне та в повному обсязі фінансування пенсій та виплату пенсій, щомісячного довічного утримання суддям у відставці, допомоги на поховання та інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються коштом Фонду та з інших джерел, визначених законодавством, здійснює з цією метою перерозподіл коштів між районами (містами); здійснює призначення (перерахунок) та виплату пенсій військовослужбовцям, особам рядового та начальницького складу та іншим особам (крім військовослужбовців строкової служби та членів їх сімей), які мають право на пенсію на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Таким чином, виплати здійснює Головне управління Пенсійного фонду України винятково коштом Фонду та з інших джерел, визначених законодавством.

Відповідно до статті 8 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» виплата пенсій, у тому числі додаткових пенсій, доплат, надбавок та підвищень до них, компенсаційних виплат, встановлених законодавством, звільненим з військової служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за вказаним Законом, забезпечується за рахунок коштів Державного бюджету України.

Згідно зі статтями 23, 116 Бюджетного кодексу України будь-які бюджетні зобов'язання та платежі з бюджету здійснюються лише за наявності відповідного бюджетного призначення, якщо інше не передбачено законом про Державний бюджет України. Бюджетні призначення встановлюються законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет) у порядку, визначеному цим Кодексом. Взяття зобов'язань без відповідних бюджетних асигнувань або з перевищенням повноважень, встановлених цим Кодексом чи законом про Державний бюджет України є порушенням бюджетного законодавства.

Відповідно до п.п.4-8 Порядку здійснення з бюджету Пенсійного фонду України видатків на виплату пенсій (щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці), призначених (перерахованих) на виконання судових рішень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 липня 2025 року №821 (далі - Порядок №821), видатки на виплату нарахованих пенсій (щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці) за рішеннями суду за минулий час (тобто за період, визначений за рішеннями суду, які набрали законної сили та видані або ухвалені після набрання чинності Законом України “Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», на виконання яких визначено зобов'язання органу Пенсійного фонду України здійснити нарахування/перерахунок/виплату сум пенсії, доплат, надбавок тощо до пенсії, довічного грошового утримання суддям у відставці, за час, що передує даті набрання законної сили такими рішеннями суду) та перерахованих пенсій за такими рішеннями суду здійснюються за окремими напрямами, передбаченими в бюджеті Пенсійного фонду України на таку мету, за джерелами виплати відповідних сум, визначених законодавством.

Виплати нарахованих на виконання рішень суду сум пенсій (щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці) за минулий час проводяться щомісяця одержувачам, яких включено до переліку станом на 1 число місяця, що передує місяцю, в якому здійснюється виплата. На забезпечення таких виплат щомісяця спрямовується частина бюджетних асигнувань відповідно до розпису державного бюджету/помісячного розпису доходів і видатків бюджету Пенсійного фонду України на відповідну мету в межах коштів, передбачених бюджетом Пенсійного фонду України на відповідний рік.

Видатки на виплату перерахованих пенсій за рішенням суду здійснюються в межах бюджетних асигнувань відповідно до розпису державного бюджету/помісячного розпису доходів і видатків бюджету Пенсійного фонду України на відповідну мету, які передбачені бюджетом Пенсійного фонду України на відповідний рік, одержувачам, яких включено до переліку станом на 1 число місяця, що передує місяцю, в якому здійснюється виплата.

Для забезпечення виплат за рішеннями суду, передбачених пунктами 5 і 6 цього Порядку, виплата пенсій (щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці) проводиться в сумі, що визначається пропорційно виділеним на зазначені цілі бюджетним асигнуванням відповідно до розпису державного бюджету/помісячного розпису доходів і видатків бюджету Пенсійного фонду України, які передбачені бюджетом Пенсійного фонду України на відповідний рік, але не більшій від належної до виплати суми, що обліковується в переліку.

Невиплачені протягом поточного бюджетного періоду суми нарахованих на виконання рішень суду сум пенсій (щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці) за минулий час і перерахованих пенсій за рішенням суду виплачуються в наступному бюджетному періоді в межах встановлених бюджетних асигнувань у порядку, передбаченому пунктами 5-7 цього Порядку.

Системний аналіз наведених правових норм дає підстави дійти до висновку про те, що виплата нарахованих (перерахованих) сум, зокрема довічного грошового утримання, за рішенням суду здійснюється, коштами, передбаченими за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду. На забезпечення таких виплат щомісяця спрямовується частина бюджетних асигнувань відповідно до розпису державного бюджету/помісячного розпису доходів і видатків бюджету Пенсійного фонду України на відповідну мету в межах коштів, передбачених бюджетом Пенсійного фонду України на відповідний рік.

Оскільки станом на час розгляду Заяви норми Порядку № 821 є чинними, суд дійшов висновку, що його застосування органом Пенсійного фонду у спірних правовідносинах є обґрунтованим та правомірним.

Посилання позивача на рішення Київського окружного адміністративного суду від 04.03.2026 у справі №320/51895/25, яким визнано Порядок №821 протиправним та нечинним, є безпідставним, оскільки наразі вказане рішення суду не набрало законної сили.

Зважаючи на наведені висновки, приписи викладених положень законодавства України, з урахуванням характеру спірних правовідносин та фактичних обставин справи, суд не вбачає наявності підстав для зміни способу та порядку виконання рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 24.02.2025 у справі № 580/673/25 в частині зобов'язання ГУ ПФУ в Черкаській області виплачувати позивачу щомісячне довічне грошове утримання судді у відставці в сумі 122084,16 грн з травня 2026 року.

Керуючись ст.ст.241-246, 255, 295, 378 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

1. Заяву ОСОБА_1 про зміну способу та порядку виконання рішення суду задовольнити частково.

Змінити спосіб та порядок виконання рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 24.02.2025 у справі № 580/673/25.

Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області (18000, м. Черкаси, вул. Смілянська, 23, код ЄДРПОУ 21366538) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) грошову суму у розмірі 598744,33 грн (п'ятсот дев'яносто вісім тисяч сімсот сорок чотири гривні 33 коп.).

У задоволенні іншої частини заяви відмовити.

2. Копію ухвали направити учасникам справи.

3. Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом 15 днів з моменту її складення до Шостого апеляційного адміністративного суду.

СуддяОлексій РІДЗЕЛЬ

Повний текст ухвали складений 15.05.2026.