Ухвала від 07.05.2026 по справі 490/2140/26

490/2140/26 07.05.2026

нп 1-кс/490/1987/2026

УКРАЇНА

ЦЕНТРАЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД м. МИКОЛАЄВА

вул. Захисників Миколаєва, 41/12, м. Миколаїв, 54607 тел. (0512) 53-31-08

e-mail: inbox@ct.mk.court.gov.ua, web: ct.mk.court.gov.ua

Код ЄДРПОУ 02892528

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 травня 2026 року м. Миколаїв

Слідчий суддя Центрального районного суду м. Миколаєва ОСОБА_1 , секретар судового засідання - ОСОБА_2 , за участю: прокурора ОСОБА_3 , підозрюваного ОСОБА_4 , захисника - адвоката ОСОБА_5 , розглянувши у судовому засіданні клопотання слідчого СВ ІНФОРМАЦІЯ_21 ОСОБА_6 , погоджене прокурором Миколаївської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону ОСОБА_3 , про продовження строку запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Миколаїв Миколаївської області, громадянина України, з повною середньою освітою, одруженого, офіційно не працевлаштованого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , не судимого в силу ст. 89 КК України,

підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Органом досудового розслідування ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 КК України, за наступних обставин.

Так, на підставі наказу командира військової частини НОМЕР_1 від 26.12.2024 № 289громадянина України ОСОБА_4 призначено на посаду стрільця-зенітника військової частини НОМЕР_1 .

Положеннями статей 1 та 2 Конституції України визначено, що Україна є суверенною і незалежною, демократичною, соціальною, правовою, унітарною державою, суверенітет України поширюється на всю її територію, яка в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною.

У відповідності до ст. 17 Конституції України, захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, справою всього Українського народу.

Оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності покладаються на Збройні Сили України.

Забезпечення державної безпеки і захист державного кордону України покладаються на відповідні військові формування та правоохоронні органи держави, організація і порядок діяльності яких визначаються законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 17, ч. 1 ст. 65 Конституції України захист незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України є справою всього Українського народу та обов'язком громадян України, а на території України забороняється створення і функціонування будь-яких збройних формувань, не передбачених законом.

Пунктом 9 ст. 1 Закону України «Про національну безпеку» від 21.06.2018 № 2469-VIII визначено, що національна безпека України - це захищеність державного суверенітету, територіальної цілісності, демократичного конституційного ладу та інших національних інтересів України від реальних та потенційних загроз.

У відповідності до п. 2 ст. 1 Закону України «Про національну безпеку», воєнна безпека - це захищеність державного суверенітету, територіальної цілісності і демократичного конституційного ладу та інших життєво важливих національних інтересів від воєнних загроз.

Згідно п.п. 44-45 рішення Ради національної безпеки та оборони України від 14.09.2020, основним завданням у сфері воєнної безпеки є розвиток потенціалу стримування. Безумовним пріоритетом є боєздатні Збройні Сили України, підготовлений і вмотивований військовий резерв та ефективна територіальна оборона, які у поєднанні зі спроможностями інших органів сектору безпеки і оборони здатні завдати таких неприйнятних для противника втрат на землі, у повітрі, на морі та у кіберпросторі, що унеможливить реалізацію його агресивних намірів. Держава врахує уроки гібридної агресії проти України, бойових дій на Близькому Сході у нових доктринальних підходах до забезпечення воєнної безпеки.

Пунктом 22 частини III Стратегії забезпечення державної безпеки, ухваленої рішенням Ради національної безпеки та оборони України від 16.02.2002 року визначено, що державна політика у сфері державної безпеки спрямовується на попередження, своєчасне виявлення і запобігання зовнішнім та внутрішнім загрозам державній безпеці України, припинення розвідувальних, терористичних, диверсійних та інших протиправних посягань спеціальних служб іноземних держав, а також організацій, окремих груп та осіб на державну безпеку України, усунення умов, що призводять до цих загроз та причин їх виникнення.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про Збройні Сили України» від 06.12.1991 №1934-ХІІ Збройні Сили України - це військове формування, на яке відповідно до Конституції України покладаються оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності.

Збройні Сили України забезпечують стримування збройної агресії проти України та відсіч їй, охорону повітряного простору держави та підводного простору у межах територіального моря України у випадках, визначених законом, беруть участь у заходах, спрямованих на боротьбу з тероризмом.

У відповідності до ст. 3 Закону України «Про Збройні Сили України» організаційно Збройні Сили України складаються з органів військового управління, з'єднань, військових частин, вищих військових навчальних закладів, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти, установ та організацій.

Згідно ст. 12 Закону України «Про Збройні Сили України» підготовка Збройних Сил України до виконання покладених на них Конституцією України завдань, організація та забезпечення їх виконання, підтримання на належному рівні бойової і мобілізаційної готовності та боєздатності, виховна робота, збереження життя і здоров'я особового складу, забезпечення законності та військової дисципліни у Збройних Силах України здійснюються органами військового управління, командирами і начальниками всіх рівнів відповідно до вимог Конституції України та законів України, інших нормативно-правових актів, що регулюють відносини у сфері оборони.

У відповідності до ст. 1 Закону України «Про оборону України» від 06.12.1991 №1932-XII військове формування - створена відповідно до законодавства України сукупність військових з'єднань і частин та органів управління ними, які комплектуються військовослужбовцями і призначені для оборони України, захисту її суверенітету, державної незалежності і національних інтересів, територіальної цілісності і недоторканності у разі збройної агресії, збройного конфлікту чи загрози нападу шляхом безпосереднього ведення воєнних (бойових) дій.

Особливий період - період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.

Воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози та забезпечення національної безпеки, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.

Збройна агресія - застосування іншою державою або групою держав збройної сили проти України. Вторгнення або напад збройних сил іншої держави або групи держав на територію України, а також окупація або анексія частини території України вважається збройною агресією.

Статтею 4 Закону України «Про оборону України» визначено, що у разі збройної агресії проти України або загрози нападу на Україну Президент України приймає рішення про загальну або часткову мобілізацію, введення воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях.

Положеннями ст. 1 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 № 3542-XII встановлено, що мобілізація - комплекс заходів, здійснюваних з метою планомірного переведення національної економіки, діяльності органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на функціонування в умовах особливого періоду, а Збройних Сил України, інших військових формувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - на організацію і штати воєнного часу. Мобілізація може бути загальною або частковою та проводиться відкрито чи приховано.

Цим же законом особливий період визначено як період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.

Пунктом 8 ст. 4 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» передбачено, що з моменту оголошення мобілізації (крім цільової) чи введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях настає особливий період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій.

Згідно п. 5 ст. 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» призов громадян на військову службу під час мобілізації або залучення їх до виконання обов'язків за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, здійснюють ІНФОРМАЦІЯ_22 за сприяння місцевих органів виконавчої влади.

Пунктами 1, 3 цієї ж статті Закону зобов'язано громадян з'являтися за викликом до ІНФОРМАЦІЯ_22 для взяття на військовий облік військовозобов'язаних чи резервістів, визначення їх призначення на особливий період; під час мобілізації з'явитися до військових частин або на збірні пункти ІНФОРМАЦІЯ_22 у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках керівників ІНФОРМАЦІЯ_22), або у строки, визначені командирами військових частин.

Пунктом 2 ст. 26 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» передбачено настання відповідальності громадян за невиконання своїх обов'язків щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації.

Згідно ст. 17 Закону України «Про оборону України», ст. 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232-XII захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України.

Громадяни України чоловічої статі, придатні до проходження військової служби за станом здоров'я і віком, а жіночої статі - також за відповідною фаховою підготовкою, повинні виконувати військовий обов'язок згідно із законодавством.

Громадяни проходять військову службу, службу у військовому резерві та виконують військовий обов'язок у запасі відповідно до законодавства.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» військовий обов'язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення, посади в яких комплектуються військовослужбовцями.

Виконання військового обов'язку громадянами України забезпечують державні органи, органи місцевого самоврядування, утворені відповідно до законів України військові формування, підприємства, установи та організації незалежно від підпорядкування і форм власності в межах їх повноважень, передбачених законом, та районні (об'єднані районні), міські (районні у містах, об'єднані міські) ІНФОРМАЦІЯ_22, ОСОБА_22 Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя.

Громадяни України, які приписані до призовних дільниць або перебувають у запасі Збройних Сил України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України чи проходять службу у військовому резерві, зобов'язані: прибувати за викликом районного (об'єднаного районного), міського (районного у місті, об'єднаного міського) ІНФОРМАЦІЯ_22, Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, відповідного підрозділу Служби зовнішньої розвідки України для оформлення військово-облікових документів (посвідчень про приписку до призовних дільниць, військових квитків, тимчасових посвідчень військовозобов'язаних), приписки, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на збори військовозобов'язаних та резервістів; проходити підготовку до військової служби, військову службу і виконувати військовий обов'язок у запасі; виконувати правила військового обліку, встановлені законодавством.

Відповідно до п. 1 Положення про ІНФОРМАЦІЯ_22», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2022 № 154 (далі - Положення), ІНФОРМАЦІЯ_22 є органами військового управління, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації.

ІНФОРМАЦІЯ_22 утворюються в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, інших містах, районах, районах у містах.

Пунктом 8 Положення визначено, що завданнями ІНФОРМАЦІЯ_22 відповідно до покладених обов'язків є виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації, керівництво військовим обліком призовників, військовозобов'язаних та резервістів на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, контроль за його станом, зокрема в місцевих органах виконавчої влади, органах місцевого самоврядування та в органах, що забезпечують функціонування системи військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці (крім СБУ та Служби зовнішньої розвідки), забезпечення в межах своїх повноважень адміністрування (ІНФОРМАЦІЯ_22 Автономної Республіки Крим, областей, м. Києва та Севастополя) та ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - Реєстр) (районні ІНФОРМАЦІЯ_22), проведення заходів приписки громадян до призовних дільниць, призову громадян на військову службу, проведення відбору кандидатів для прийняття на військову службу за контрактом, участь у відборі громадян для проходження служби у військовому резерві Збройних Сил, підготовка та проведення в особливий період мобілізації людських і транспортних ресурсів, забезпечення організації соціального і правового захисту військовослужбовців, військовозобов'язаних і резервістів, призваних на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори до Збройних Сил (далі - збори), ветеранів війни та військової служби, пенсіонерів з числа військовослужбовців Збройних Сил (далі - пенсіонери) та членів їх сімей, участь у військово-патріотичному вихованні громадян, у виконанні завдань з підготовки та ведення територіальної оборони, здійснення інших заходів з питань оборони відповідно до законодавства.

Відповідно до п. 9 Положення ІНФОРМАЦІЯ_22 відповідно до покладених на них завдань ведуть військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів, а також облік громадян України, які уклали контракт добровольця територіальної оборони, ветеранів війни та військової служби, та інших осіб, які мають право на пенсійне забезпечення відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб"; здійснюють заходи щодо призову громадян на військову службу за призовом осіб офіцерського складу, на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, та на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період.

Відповідно до п. 12 Положення ІНФОРМАЦІЯ_22, в особі його керівника представляє інтереси Збройних сил України у відносинах, у тому числі з громадянами на відповідній території.

24 лютого 2022 року президент російської федерації оголосив про своє рішення почати військову операцію в Україні, після чого був відданий наказ на вторгнення підрозділів збройних сил російської федерації на територію України.

Після того, 24.02.2022 на виконання вищевказаного наказу, військовослужбовці збройних сил російської федерації шляхом збройної агресії, незаконно вторглись на територію України, перетнувши лінію державного кордону України, розташовану в Автономній Республіці Крим, Донецькій, Луганській, Харківській, Херсонській, Миколаївській, Сумській, Чернігівській, інших областях та шляхом застосування зброї здійснили напад на державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, військові частини, інші об'єкти, які мають важливе народногосподарське чи оборонне значення, житлові масиви та інші цивільні об'єкти, а також здійснили окупацію частини території України, чим вчинили дії на порушення порядку, встановленого Конституцією України, що продовжується до теперішнього часу та призводить до тяжких наслідків.

Указані дії супроводжуються бойовим застосуванням авіації, артилерійськими та ракетними ударами, а також застосуванням броньованої техніки та іншого озброєння. При цьому вогневі удари здійснюються по об'єктам, які захищені нормами міжнародного гуманітарного права. Зазначені дії призвели до тяжких наслідків у вигляді загибелі людей, у тому числі дітей, отримання ними тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості та заподіяння матеріальних збитків у вигляді знищення будівель, майна та інфраструктури.

24 лютого 2022 року Указом Президента України № 64/2022 введено в Україні воєнний стан із 05 год. 30 хв. 24.02.2022 строком на 30 діб. Законом про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» № 2119-ІХ продовжено строк дії воєнного часу в Україні з 05 год. 30 хв. 26.03.2022 строком на 30 діб, який в подальшому неодноразово продовжувався та діє по теперішній час.

Указом Президента України від 24.02.2022 № 65/2022, затвердженого Законом України від 03.03.2022 № 2105-IX, у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України та з метою забезпечення оборони держави, підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України та інших військових формувань, оголошено проведення загальної мобілізації.

Строк проведення загальної мобілізації продовжувався Указами Президента України від 17 травня 2022 року № 342/2022, від 12 серпня 2022 року № 574/2022, від 7 листопада 2022 року № 758/2022, від 6 лютого 2023 року № 59/2023, від 01 травня 2023 року № 255/2023, від 26 липня 2023 року № 452/2023, від 06 листопада 2023 року № 735/2023, від 05 лютого 2024 року № 50/2024, від 06.05.2024 року №272/2024, від 23.07.2024 №№ 470/2024 , від 28.10.2024 № № 741/2024, від 14.01.2025 № № 27/2025, від 15.04.2025 № 236/2025, від 14.07.2025 № 479/2025.Крім того, Указом Президента України від 20 жовтня 2025 року № 794/2025 строк проведення загальної мобілізації продовжено з 5 листопада 2025 року на 90 діб.

На виконання вимог Законів України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», «Про оборону України», «Про військовий обов'язок і військову службу», вищевказаних Указів Президента України про проведення загальної мобілізації, Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов'язаних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.12.2016 № 921, Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 № 1487, інших нормативних документів, наказів та директив Генерального штабу, мобілізаційних розпоряджень працівниками Миколаївського обласного, міських та районних ІНФОРМАЦІЯ_22 стали систематично проводитись заходи з встановлення мобілізаційного ресурсу держави та подальшого доукомплектування ЗСУ і інших військових формувань у відповідності до штатів воєнного стану, ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, внесенні відомостей до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, виклику громадян для взяття на військовий облік військовозобов'язаних чи резервістів, визначення їх призначення на особливий період, призову під час мобілізації, в т.ч. серед внутрішньо переміщених осіб, які не виконують правила військового обліку, і після початку повномасштабного вторгнення зс рф змінили місце проживання та, прибувши на територію Миколаївської області, не актуалізували інформацію про себе в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, не стали на військовий облік та ухиляються від нього, та інші заходи з мобілізації людських ресурсів з метою доукомплектування військових посад, передбачених штатами воєнного часу, у терміни, визначені мобілізаційними планами Збройних Сил України та інших військових формувань з метою забезпечення оборони України в особливий період, захисту її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності Збройними Силами України та іншими військовими формуваннями, а також забезпечення виконання військового обов'язку громадянами України.

Розкриття та розповсюдження інформації про місця проведення заходів оповіщення військовозобов'язаних представниками обласного та районних ІНФОРМАЦІЯ_22 у публічному просторі (в засобах масової інформації та соціальних мережах, зокрема у месенджерах «Телеграм», «Вайбер» тощо) перешкоджає їх законній діяльності, сприяє порушенню вимог статей 1, 33, 34, 37, частини 11 статті 38 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», статті 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», призводить до зриву заходів мобілізації людських ресурсів, невиконання планових завдань, визначених з даного напрямку ІНФОРМАЦІЯ_22, що у свою чергу підриває обороноздатність держави через незадовільну укомплектованість особовим складом підрозділів Збройних Сил України і інших складових Сил оборони.

Перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань полягає у вчиненні діяння (дій або бездіяльності), яке виражається у втручанні в цю діяльність, створенні перешкод, перепон, спрямованих на недопущення, припинення чи заборону проведення окремих дій чи маневрів ЗСУ та іншими військовими формуваннями, прийняття тактичних чи стратегічних рішень керівництвом чи особовим складом зазначених підрозділів задля ускладнення або унеможливлення здійснення законної діяльності ЗСУ та іншими військовими формуваннями або істотному зниженні її ефективності.

Однак, діючи в порушення вимог вищезазначених нормативних актів, ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні умисного кримінального правопорушення проти основ національної безпеки України за наступних обставин.

Так, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 30.08.2025, у громадянина України ОСОБА_4 , який усвідомлював, що російська федерація здійснює широкомасштабну неспровоковану військову агресію і збройний напад проти України, у зв'язку з чим в Україні у встановленому законом порядку введено воєнний стан і оголошено загальну мобілізацію, а також в силу свого віку, освітнього рівня, широкого висвітлення в засобах масової інформації та розголосу серед місцевого населення питань мобілізації військовозобов'язаних, достовірно був обізнаний, що діяльність ІНФОРМАЦІЯ_22 по здійсненню мобілізаційних заходів викликала широкий резонанс в суспільстві, у тому числі і серед осіб, які мають намір ухилитися від мобілізації, або не бажають виконувати свій обов'язок та бути призваними на військову службу, а у соціальних мережах виник посилений попит на поширення інформації про діяльність ІНФОРМАЦІЯ_22, виник злочинний умисел, направлений на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період, шляхом здійснення функцій адміністратора в Телеграм спільноті « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ), спрямованій на поширення серед невизначеного, але значного кола осіб, інформації про дати і місця проведення військовослужбовцями ІНФОРМАЦІЯ_4 , заходів з оповіщення військовозобов'язаних осіб, з метою сприяння ухиленню громадянами України від виконання визначеного Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» обов'язку з'явитися за викликом до ІНФОРМАЦІЯ_22 для взяття на військовий облік військовозобов'язаних чи резервістів, визначення їх призначення на особливий період.

У невстановлений досудовим розслідуванням час, невстановленою особою, зареєстрованою в месенжері «Телеграм» (сервісі для обміну голосовими, текстовими повідомленнями і медіа файлами) під іменем користувача « ОСОБА_7 » створено спільноту « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ) для інформування мешканців міста Миколаєва про проведення мобілізаційних заходів представниками ІНФОРМАЦІЯ_22, діяльність яких є складовою діяльності Збройних Сил України.

Разом з цим, вказана невстановлена особа, розуміючи, що самостійно не зможе реалізувати свій злочинний умисел, спрямований на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період, враховуючи складність вчинення запланованого злочину та у зв'язку з необхідністю здійснення ряду протиправних дій одночасно, вирішила залучити до вищезазначеної протиправної діяльності інших осіб, серед яких, зокрема, був залучений в якості адміністратора - модератора ОСОБА_4 , користувач месенджеру «Телеграм» під іменем користувача « ОСОБА_8 » (логін - ОСОБА_9 ).

У свою чергу, ОСОБА_4 , з метою реалізації злочинного умислу, у невстановлений в ході досудового розслідування час, але не пізніше 30.08.2025, перебуваючи за місцем свого фактичного проживання за адресою: АДРЕСА_2 , використовуючи свій мобільний телефон марки «HUAWEI P40 lite», ІМЕІ1: НОМЕР_2 , ІМЕІ2: НОМЕР_3 , з сім-картами з номерами стільникового зв'язку НОМЕР_4 , НОМЕР_5 , будучи зареєстрованим в месенжері «Телеграм» (сервісі для обміну голосовими, текстовими повідомленнями і медіа файлами) під іменем користувача « ОСОБА_8 » (логін - ОСОБА_9 ), (в подальшому назву користувача акаунту « ОСОБА_8 » ОСОБА_4 замінив за допомогою функції «псевдонім» на «ОСОБА_10», з метою приховання від учасників групи особистих даних), за номером мобільного терміналу НОМЕР_5 , за невстановлених досудовим розслідуванням обставин, надав добровільну згоду на приєднання його до спільноти адміністраторів з метою надати допомогу невстановленим особам, які створили в Інтернет-Mесенджері «Telegram» групу під назвою« ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ), метою якої є збір, консолідація і трансляція повідомлень з відомостями про місця і час проведення військовослужбовцями ІНФОРМАЦІЯ_4 заходів з оповіщення військовозобов'язаних осіб, громадянам України, які мають намір ухилитися від виконання своїх обов'язків з захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України під час мобілізації в особливий період. У зазначеній групі кожен з учасників, який авторизований у месенжері «Телеграм», має право на публікацію текстового, аудіо- та відео повідомлення під іменем власного акаунту, без дозволу адміністратора чату. Задля безпеки учасників вказана спільнота має функцію видалення повідомлень учасників кожні три доби.

Виконуючи функції адміністратора відкритої групи месенджеру «Telegram» - « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ) ОСОБА_4 був наділений наступними правами в спільноті: видалення повідомлень; блокування користувачів; додавання учасників; закріплення повідомлень; зміна тегів учасників.

Крім того, в якості адміністратора ОСОБА_4 особисто кожні три доби розповсюджував у вказаній спільноті в гілці «ІНФОРМАЦІЯ_23»серед невизначеного, але значного кола осіб (не менше ніж 34.144 учасника зазначеної спільноти), для досягнення злочинного умислу первинних адміністраторів Телеграм-каналу - невстановлених досудовим розслідуванням осіб,правила для користувачів групи наступного змісту мовою оригіналу: «Правила чата: !Прежде чем писать листаем чат (15-20 сообщений) и смотрим нет ли инфы или вопроса который вас интересует. !Инфу или вопрос пишем одним сообщением. !В сообщении указываем как можно конкретней точку обнаружения (перекресток, а не название улицы и все) либо общеизвестное название локации. !После написания сообщения читаем все ли правильно и вносим в случае надобности корректировки с помощью редактирования. !Информация и вопросы только по факту обнаружения людоловов в данный момент, а не вчера или завтра. !Любые сообщения не касающиеся темы ветки запрещены. !Дублирование ранее указаной информации или вопроса не чаще 10 мин интервала. !Вопросы "в какую сторону?" "а сколько?" пишем в личку раз не понятно что если стоят то опасно. !Сообщения о авариях, пробках - сразу бан, тут не клуб автолюбителей. Все вопросы к администрации чата пишем на бот ІНФОРМАЦІЯ_5 ». »

Таким чином, зі змісту функціональних обов'язків адміністратора ОСОБА_4 у месенджері «Телеграм» спільноти « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ) встановлено, що він шляхом надання первинним адміністраторам засобу для досягнення їх злочинного умислу, чітко усвідомлював, що здійснюючи адміністрування спільноти та модерацію розміщеної в ній інформації про здійснення мобілізаційних заходів та вручення повісток військовослужбовцями ІНФОРМАЦІЯ_22, з метою уникнення громадянами України призову на військову службу, перешкоджає законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період та передбачав настання суспільно небезпечних наслідків.

Так, в період здійснення ОСОБА_4 функцій адміністратора користувачами спільноти «Telegram» - « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ), у тому числі ОСОБА_4 під «псевдонімом» « ОСОБА_10 », поширено наступні повідомлення, які свідчать про проведення мобілізаційних заходів ІНФОРМАЦІЯ_22 на території міста Миколаєва:

- 27.01.2026 о 10:36 «ІНФОРМАЦІЯ_24 » у гілці « ІНФОРМАЦІЯ_6 » користувачем « ОСОБА_11 » поширено повідомлення наступного змісту: «Чорний Н-1 двори Гонгадзе 7 модний комплект»;

- 27.01.2026 о 10:36 «ІНФОРМАЦІЯ_24 » у гілці «ІНФОРМАЦІЯ_23» користувачем «Igorella» поширено повідомлення наступного змісту: «Южная атб желтый т4 все в сборе»;

- 27.01.2026 «ІНФОРМАЦІЯ_2 » у гілці « ІНФОРМАЦІЯ_6 » користувачем «Ykrishen» поширено повідомлення наступного змісту: «Китобоев 11я школа, приус полиция +ІНФОРМАЦІЯ_22 »;

- 29.01.2026 о 13:30 «ІНФОРМАЦІЯ_24 » у гілці «ІНФОРМАЦІЯ_23» користувачем « ІНФОРМАЦІЯ_9 » поширено повідомлення наступного змісту: «За клеверным в сторону Сливино. В две сторони.»;

- 29.01.2026 о 13:30 « ІНФОРМАЦІЯ_2 » у гілці « ІНФОРМАЦІЯ_6 » користувачем « ОСОБА_12 » поширено повідомлення наступного змісту: «Синий виваро полный комплект по космонавтов по дворах поехал в сторону космоса»;

- 29.01.2026 о 13:31 « ІНФОРМАЦІЯ_2 » «ІНФОРМАЦІЯ_23» користувачем « ОСОБА_13 » поширено повідомлення наступного змісту: «Родники синие и зеленые »;

- 30.01.2026 о 11:52 у гілці «ІНФОРМАЦІЯ_23» користувачем « ОСОБА_15 » розміщено фотозображення із наступним надписом: « Космонавтов 132 »;

- 30.01.2025 о 12:27 у гілці «ІНФОРМАЦІЯ_23» користувачем « ОСОБА_17 » розміщено відеозапис тривалістю 00:00:05 с. із наступним надписом: « Чигрина »;

- 30.01.2026 о 15:48 у гілці «ІНФОРМАЦІЯ_23» користувачем « ОСОБА_19 » розміщено фотозображення із наступним надписом: «Ракетка, напротив гаражей, крутят парня»;

- 31.01.2026 о 12:59 у гілці «ІНФОРМАЦІЯ_23» користувачем « ОСОБА_20 » розміщено фотозображення із наступним надписом: «Южная ,угол богоявленского,полный комплект»;

- 31.01.2026 о 12:59 у гілці «ІНФОРМАЦІЯ_23» користувачем « ОСОБА_20 » розміщено фотозображення із наступним надписом: «Южная ,угол богоявленского,полный комплект»;

- 01.02.2026 о 14:01 у гілці «ІНФОРМАЦІЯ_23» від імені адміністрації групи « ІНФОРМАЦІЯ_2 » з ідентифікатором «ОСОБА_10» залишено повідомлення наступного змісту: «3слободская / чкалова заезд во двор у магазина "яшкина" пидарасы на ментовской машине сидят высматривают у мусорки»;

- 01.02.2026 о 14:01 «ІНФОРМАЦІЯ_24 » автор «ОСОБА_10»: «3слободская / чкалова заезд во двор у магазина "яшкина" пидарасы на ментовской машине сидят высматривают у мусорки»;

- 02.02.2026 о 17:02 «ІНФОРМАЦІЯ_2 » автор «ОСОБА_10»: «2 слободска и проспект 3 пидара от смартлаб идут во дворы центральный 151»;

- 05.02.2026 о 14:31 «ІНФОРМАЦІЯ_24 » у гілці «ІНФОРМАЦІЯ_23» користувачем « ОСОБА_21 » поширено повідомлення наступного змісту: « ОСОБА_22 в сторону Велама ловят на скорость»;

- 11.02.2026 «ІНФОРМАЦІЯ_24 » «ІНФОРМАЦІЯ_23» користувачем «ОСОБА_33» поширено повідомлення наступного змісту: «Ракетка, ездит по Шкапина, по ул Ракетной, по Февральской и переулкам ваз 99, серебристого цвета полный зеленой петушни!»;

- 17.02.2026 о 13:48 « ІНФОРМАЦІЯ_2 » «ІНФОРМАЦІЯ_23» користувачем «ОСОБА_34» поширено повідомлення наступного змісту: «Белый грязный ОСОБА_23 с орлами на борту рысачит»;

- 19.02.2026 о 16:05 « ІНФОРМАЦІЯ_2 » «ІНФОРМАЦІЯ_23» користувачем « ОСОБА_24 » поширено повідомлення наступного змісту: «Парусный проулок, зеленый внедорожник во дворах»;

- 22.02.2026 о 10:14 « ІНФОРМАЦІЯ_2 » «ІНФОРМАЦІЯ_23» користувачем « ОСОБА_25 » поширено повідомлення наступного змісту: «Белый мерс очкарик Мологвардейская двор за укрпочтой»;

- 22.02.2026 о 10:18 « ІНФОРМАЦІЯ_2 » «ІНФОРМАЦІЯ_23» користувачем « ОСОБА_26 » поширено повідомлення наступного змісту: «Лагерь, ветерок, якорь, мойка чисто»;

- 22.02.2026 о 22:52 у гілці «ІНФОРМАЦІЯ_25» від імені адміністрації групи « ІНФОРМАЦІЯ_2 » з ідентифікатором «ОСОБА_10» розміщено повідомлення наступного змісту: «Кстати. Ребят хотелось сказать и предупредить если кто под риском выходит на центральный рынок - обходите стороной кафе и овощной напротив птичьего двора. Там у зеленых с синими тупо точка простоя или незнаю как назвать, но они все почти там патрули жрут твари и хозяева однозначно это всё поощряют и прикармливают их!!»;

- 23.02.2026 о 11:40 «ІНФОРМАЦІЯ_24 » в гілці « ІНФОРМАЦІЯ_6 » користувачем « ОСОБА_27 » поширено повідомлення наступного змісту: «Кобера дворы заехал весь комплект»;

- 23.02.2026 «ІНФОРМАЦІЯ_24 » в гілці « ІНФОРМАЦІЯ_6 » користувачем « ОСОБА_35 » поширено повідомлення наступного змісту: «Южная 39, кошмарят мужика ІНФОРМАЦІЯ_22 и полиция»;

- 27.02.2026 « ІНФОРМАЦІЯ_2 » в гілці «ІНФОРМАЦІЯ_23» користувачем «Romale» поширено повідомлення наступного змісту: «Третья, дворы белый фиат пирожок, полный состав гомодрилов ездит высматривают»;

- 06.03.2026 о 15:10 «ІНФОРМАЦІЯ_24 » в гілці « ІНФОРМАЦІЯ_6 » користувачем « ОСОБА_28 » поширено повідомлення наступного змісту: «Октб, 48 школа, 100 метровка, феникс, ниссан, 0108, крутится по району, поехал в сторону атб, пидарский ниссан когда-то гонялся за мной по полю)»;

- 06.03.2026 о 15:12 «ІНФОРМАЦІЯ_24 » в гілці « ІНФОРМАЦІЯ_6 » користувачем « ОСОБА_29 » поширено повідомлення наступного змісту: «На вьезд клеверского моста со стороны сливино стоят»;

- 07.03.2026 о 09:27 «ІНФОРМАЦІЯ_24 » в гілці « ІНФОРМАЦІЯ_6 » користувачем « ОСОБА_30 » поширено повідомлення наступного змісту: «БП мешковка на город проверка через планшет».

Діяльність ОСОБА_4 , яка здійснювалась у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 30.08.2025, по 10.03.2026 щодо адміністрування вищевказаної спільноти, наповнення контентом - інформаційними повідомленнями відповідної тематики, забезпечувало її постійне функціонування, що надало змогу залучити до її діяльності якомога більшу кількість учасників, до відома яких доводилась інформація щодо місць проведення мобілізаційних заходів військовослужбовцями ІНФОРМАЦІЯ_22 з метою ухилення особами призовного віку від отримання таких повісток, що перешкоджало виконання їх службових обов'язків.

Організовуючи на постійній основі функціонування спільноти, шляхом розміщення учасниками повідомлень про місця фактичного проведення мобілізаційних заходів військовослужбовцями ІНФОРМАЦІЯ_22, ОСОБА_4 , діючи за попередньою змовою з невстановленими досудовим розслідуванням особами, сприяв перешкоджанню законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період, визначеній ст. ст. 1, 14, 33, 34 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», ст. 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», оскільки це надало можливість громадянам України, які бажають ухилитися від виконання військового обов'язку, уникнути військового обліку та призову і створило перепони для встановлення мобілізаційного ресурсу держави, укомплектування ЗСУ та інших військових формувань у відповідності до штатів воєнного стану, ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних і резервістів, ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, що у свою чергу підриває обороноздатність держави через незадовільну укомплектованість особовим складом підрозділів Збройних Сил України і інших складових Сил оборони.

Вказані дії ОСОБА_4 органом досудового розслідування кваліфіковано за ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 КК України, як пособництво перешкоджанню законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період, вчиненому за попередньою змовою групою осіб.

12.03.2026 р. ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 КК України.

16.03.2026 р. ухвалою слідчого судді Центрального районного суду м. Миколаєва до ОСОБА_4 застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком до 12.05.2026 року включно.

05.05.2026 р. постановою керівника Миколаївської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 22026150000000072 продовжено до 3 місяців, до 12.06.2026.

В обґрунтування клопотання вказано, що завершити досудове розслідування до закінчення дії попередньої ухвали про тримання під вартою не представляється можливим, оскільки для всебічного повного та неупередженого дослідження обставин кримінального провадження, необхідно витребувати та долучити до матеріалів кримінального провадження висновок комп'ютерно-технічної експертизи щодо мобільного терміналу марки марки «HUAWEI P40 lite», ІМЕІ1: НОМЕР_2 , ІМЕІ2: НОМЕР_3 , з сім-картами з номерами стільникового зв'язку НОМЕР_4 , НОМЕР_5 ; допитати інших свідків, яким можуть бути відомі обставини вчинення кримінального правопорушення ОСОБА_4 ;отримати відповіді від районних ІНФОРМАЦІЯ_22 для підтвердження або спростування вини ОСОБА_4 ;повідомити ОСОБА_4 про підозру у кінцевій редакції;виконати інші слідчі та процесуальні дії; виконати вимоги ст.ст. 290, 291, 293 КПК України з підозрюваним та його захисником та надати їм достатньо часу для ознайомлення з матеріалами кримінального провадження;скласти обвинувальний акт та реєстр матеріалів досудового розслідування, який в межах строку досудового розслідування скерувати до суду, та на даний час продовжують існувати ризики, передбачені ч.1 ст. 177 КПК України.

Прокурор у судовому засіданні клопотання підтримала, з підстав у ньому викладених.

Підозрюваний ОСОБА_4 , який свою винуватість у вчиненні вказаного кримінального правопорушення визнав, та його захисник - адвокат ОСОБА_5 у судовому засіданні просили визначити розмір застави.

Вивчивши доводи клопотання, вислухавши доводи прокурора на його підтримку, думку підозрюваного та його захисника, дослідивши надані матеріали кримінального провадження, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

Відповідно до вимог ст. 194 КПК України, під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу, слідчий суддя, суд зобов'язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених ст. 177 КПК України, і на які вказує слідчий, прокурор; недостатність застосування більш м'яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.

12.03.2026 р. ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 КК України.

16.03.2026 р. ухвалою слідчого судді Центрального районного суду м. Миколаєва до ОСОБА_4 застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком до 12.05.2026 року включно.

05.05.2026 р. постановою керівника Миколаївської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 22026150000000072 продовжено до 3 місяців, до 12.06.2026.

Слідчим суддею під час вирішення питання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно підозрюваного ОСОБА_4 16.03.2026 р. встановлено обґрунтованість підозри у вчиненні вказаного злочину, а також наявність ризиків, визначених п.п. 1,2,3,4,5 ч.1 ст. 177 КПК України.

Крім того, обґрунтованість підозри ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 КК України, підтверджується даними: протоколу огляду відкритих інформаційних ресурсів мережі «Телеграм» спільноти « ІНФОРМАЦІЯ_2 » від 02.02.2026; протоколу огляду відкритих інформаційних ресурсів мережі «Телеграм» спільноти « ІНФОРМАЦІЯ_2 » від 04.02.2026; протоколу огляду відкритих інформаційних ресурсів мережі «Телеграм» спільноти « ІНФОРМАЦІЯ_2 » від 09.02.2026; протоколу обшуку за місцем фактичного проживання ОСОБА_4 за адресою: АДРЕСА_2 від 10.03.2026; протоколу огляду мобільного терміналу, вилученого в ході обшуку за місцем фактичного проживання ОСОБА_4 від 10.03.2026; протоколу огляду мобільного терміналу, вилученого в ході обшуку за місцем фактичного проживання ОСОБА_4 від 11.03.2026; протоколу допиту свідка ОСОБА_31 від 09.03.2026; протоколу допиту свідка ОСОБА_32 від 09.03.2026; поясненнями підозрюваного у судовому засіданні.

Для закінчення досудового розслідування у даному кримінальному провадженні органу досудового розслідуванні необхідно витребувати та долучити до матеріалів кримінального провадження висновок комп'ютерно-технічної експертизи щодо мобільного терміналу марки «HUAWEI P40 lite», ІМЕІ1: НОМЕР_2 , ІМЕІ2: НОМЕР_3 , з сім-картами з номерами стільникового зв'язку НОМЕР_4 , НОМЕР_5 ; допитати інших свідків, яким можуть бути відомі обставини вчинення кримінального правопорушення ОСОБА_4 ;отримати відповіді від районних ІНФОРМАЦІЯ_22 для підтвердження або спростування вини ОСОБА_4 ;повідомити ОСОБА_4 про підозру у кінцевій редакції;виконати інші слідчі та процесуальні дії; виконати вимоги ст.ст. 290, 291, 293 КПК України з підозрюваним та його захисником та надати їм достатньо часу для ознайомлення з матеріалами кримінального провадження;скласти обвинувальний акт та реєстр матеріалів досудового розслідування, який в межах строку досудового розслідування скерувати до суду.

Матеріали кримінального провадження містять дані, які вказують на наявність достатніх підстав вважати, що продовжують існувати ризики, передбачені пп. 1,3,5 ч. 1 ст. 177 КПК України, виходячи з наступного.

Так, підозрюваний ОСОБА_4 , який хоча і одружений, не судимий в силу ст.89 КК України, проте раніше притягувався до кримінальної відповідальності, офіційно не працевлаштований, перебуває у СЗЧ згідно з матеріалами службового розслідування, наявними у матеріалах кримінального провадження, обґрунтовано підозрюється у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 КК України, який згідно ст. 12 КК України відноситься до категорії тяжкого злочину, санкцією якого передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від п'яти до восьми років, що у зв'язку з введенням в країні воєнного стану підвищує ризик втечі на тимчасово непідконтрольну Україні територію, що свідчить про продовження існування ризику переховування від органів досудового розслідування та суду.

Також з огляду на обставини ймовірно вчиненого ОСОБА_4 кримінального правопорушення, продовжує існувати ризик незаконного впливу на свідків, оскільки підозрюваний під час здійснення протиправної діяльності набув зв'язків із іншими особами різного ступеня причетності до злочину та йому відомі свідки його незаконних дій.

Разом з тим, враховуючи той факт, що підозрюваний ОСОБА_4 має проросійські політичні погляди, зважаючи на той факт, що рф продовжує на території України повномасштабну збройну агресію, тривають бойові дії в тому, за такого перебуваючи на волі може надалі здійснювати адмініструвальну діяльність відкритої групи месенджеру «Telegram» - « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ), крім того злочинна діяльність ОСОБА_4 була припинена лише за втручання правоохоронних органів, за такого слідчий суддя приходить до висновку про продовження існування ризику вчинення інших кримінальних правопорушень.

Проте слідчий суддя приходить до висновку про відсутність ризиків знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення та перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, про які стверджується у клопотанні. Слідчий суддя вважає, що вказані ризик формально зазначені, не конкретизовані, доказів існування вказаних ризиків слідчому судді не надано.

Хід досудового розслідування потребує проведення подальших слідчих процесуальних дій, і саме ці обставини виправдовують подальше тримання підозрюваного під вартою.

З урахуванням наведеного, вагомості досліджених у судовому засіданні даних про вчинення підозрюваним кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 КК України, тяжкість покарання, що може бути призначене підозрюваному в разі притягнення до кримінальної відповідальності, особу підозрюваного, характер та спосіб ймовірно вчиненого кримінального правопорушення проти держави Україна, слідчий суддя приходить до висновку, що прокурором доведено продовження існування ризиків, передбачених п.п. 1,3,5 ч. 1 ст. 177 КПК України, і саме така міра запобіжного заходу, як тримання під вартою, є обґрунтованою і, застосування іншого, більш м'якого запобіжного заходу на даній стадії досудового розслідування кримінального провадження не забезпечить виконання підозрюваним процесуальних обов'язків та не є можливим відповідно до імперативних вимог положень ч.6 ст. 176 КПК України, згідно з якими під час дії воєнного стану до особи, яка підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 114-1 КК України, за наявності ризиків, зазначених у ст.177 КПК України, застосовується лише запобіжний захід, визначений п.5 ч.1 ст.176 КПК України - тримання під вартою.

З урахуванням наведеного, слідчий суддя приходить до висновку про необхідність продовження строку тримання підозрюваного під вартою у межах строку досудового розслідування, без визначення розміру застави.

Керуючись ст.ст. 131, 132, 176-178, 194 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання - задовольнити.

Продовжити строк запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою підозрюваному у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 КК України, ОСОБА_4 , строком на 38 днів, у межах строку досудового розслідування, без визначення розміру застави.

Строк дії ухвали до 12 червня 2026 року включно.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Миколаївського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її оголошення.

Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1