Рішення від 22.04.2026 по справі 674/2223/25

Справа № 674/2223/25

Провадження № 2/674/255/26

РІШЕННЯ

іменем України

22 квітня 2026 року м.Дунаївці

Дунаєвецький районний суд Хмельницької області в складі: головуючого - судді Сосни О.М., за участю секретаря судового засідання Іванова Д.О., представника позивачки адвоката Наталюка Н.М., розглянувши в порядку загального позовного провадження у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Новодунаєвецької селищної ради про витребування майна з чужого незаконного володіння (ціна позову 58 100,05 грн),

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Новодунаєвецької селищної ради про витребування майна з чужого незаконного володіння.

Позов мотивований тим, що ОСОБА_1 відповідно до державного акта на право власності на земельну ділянку серії ХМ № 016886 являється власником земельної ділянки площею 1,30 га, кадастровий номер 6821888900:05:009:0012, яка розташована за межами населеного пункту на території Томашівської сільської ради Дунаєвецького району Хмельницької області, з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства. З 2004 року позивачка щорічно самостійно обробляє свою земельну ділянку. У 2021 році позивачка дізналась, що з невідомих причин, її земельну ділянку передано в комунальну власність. В 2021 році позивачка подала клопотання до Новодунаєвецької селищної ради щодо надання дозволу на розробку проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки уже із кадастровим номером: 6821888900:05:009:0110 та у 2022 році звернулася до ФОП ОСОБА_2 із заявою про розроблення технічної документації із землеустрою з кадастровим номером 6821888900:05:009:0110. Згідно з витягом із Державного кадастрового кадастру про земельну ділянку було встановлено, що дана земельна ділянка відноситься до комунальної власності Новодунаєвецької селищної ради, на яку було розроблено технічну документацію 11.03.2021 ТОВ «Власна справа» та відповідачем було проведено державну реєстрацію земельної ділянки з кадастровим номером 6821888900:05:009:0106. Землевпорядник ФОП ОСОБА_2 не може завершити позивачці виготовлення технічної документації, у зв'язку з тим, що під час перевірки розміщення земельної ділянки та електронних документів, виявилось співпадіння на 100 (повне співпадіння) ділянки ОСОБА_1 , кадастровий номер 6821888900:05:009:00110 з ділянкою з кадастровим номером 6821888900:05:009:0106. Тобто, ОСОБА_1 отримала у власність земельну ділянку площею 1,30 га для ведення особистого селянського господарства, з присвоєнням кадастрового номера 6821888900:05:009:0012, проте з незалежних від неї причин, відомості про належну їй земельну ділянку не були перенесені з Державного реєстру земель до Державного земельного кадастру в автоматизованому порядку, у зв'язку із чим кадастровий номер 6821888900:05:009:0012 присвоєний іншій земельні ділянці, а в місці розташування земельної ділянки згідно координат поворотних точок меж земельної ділянки зазначених в державному акті на право власності на земельну ділянку сформована земельна ділянка, якій присвоєно кадастровий номер 6821888900:05:009:0106 і право комунальної власності зареєстровано за Новодунаєвецькою селищною радою.

Ухвалою від 19.12.2025 відкрито провадження по справі, призначено підготовче судове засідання за загальними правилами позовного провадження. 15.01.2026 закрито підготовче провадження та призначено справу до розгляду по суті.

Позивачка ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилась, повідомлялась про час та місце розгляду справи.

Представник позивачки адвокат Наталюк Н.М. в судовому засіданні позов підтримав у повному обсязі та просив задовольнити. Вказав, що ОСОБА_1 є власником земельної ділянки площею 1,30 га, кадастровий номер: 6821888900:05:009:0012. Позивачці було розроблено технічну документацію на земельну ділянку з кадастровим номером 6821888900:05:009:0110 з визначеними межами земельної ділянки, однак дана земельна ділянка відносилась до комунальної власності, а тому позивачка не може розробити повністю технічну документацію, бо на цій самій земельній ділянці є право власності селищної ради, що й призвело до виникнення спору. Також зазначив, що Новодунаєвецька селищна рада погоджується з позовними вимогами.

Представник відповідача Новодунаєвецької селищної ради в судове засідання не з'явився, повідомлявся про час та місце розгляду справи. Надіслав до суду заяву, в якій просить проводити розгляд справи без їх участі, позов визнають у повному обсязі.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов задоволенню не підлягає з наступних підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 є власником земельної ділянки площею 1,30 га з кадастровим номером 6821888900:05:009:0012, розташованої на території Томашівської сільської ради Дунаєвецького району Хмельницької області для ведення особистого селянського господарства, що підтверджується копією Державного акта на право власності на земельну ділянку серії ХМ №016886,який видано на підставі розпорядження Дунаєвецької районної державної адміністрації № 59/2004-р від 27.01.2004.

18.10.2021 ОСОБА_1 звернулась до Новодунаєвецької селищної ради з клопотанням про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки уже із кадастровим номером: 6821888900:05:009:0110.

Згідно з витягом із Державного кадастрового кадастру про земельну ділянку НВ-0000706902022 земельна ділянка з кадастровим номером 6821888900:05:009:0110 є комунальною власністю Новодунаєвецької селищної ради, на яку було розроблено технічну документацію 11.03.2021 ТОВ ЕКФ «Власна справа».

Рішенням Новодунаєвецької селищної ради Дунаєвецького району Хмельницької області №16-12/2021 від 21.10.2021:

здійснено державну реєстрацію права комунальної власності за територіальною громадою в особі Новодунаєвецької селищної ради Дунаєвецького району Хмельницької області на земельну ділянку площею 9,1733 га з кадастровим номером 6821888900:05:009:2002, яку в подальшому було поділено на наступні земельні ділянки: земельна ділянка площею 1,3000 га з кадастровим номером 6821888900:05:009:0106; земельна ділянка площею 1,3000 га з кадастровим номером 6821888900:05:009:0107; земельна ділянка площею 1,3000 га з кадастровим номером 6821888900:05:009:0108; земельна ділянка площею 1,3000 га з кадастровим номером 6821888900:05:009:0109; земельна ділянка площею 1,3000 га з кадастровим номером 6821888900:05:009:0110; земельна ділянка площею 1,3000 га з кадастровим номером 6821888900:05:009:0111; земельна ділянка площею 1,3000 га з кадастровим номером 6821888900:05:009:0112; земельна ділянка площею 0,0733 га з кадастровим номером 6821888900:05:009:0113;

надано дозвіл на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок сільськогосподарського призначення комунальної власності Новодунаєвецької селищної територіальної громади зі зміною виду цільового призначення земельної ділянки з земель запасу для передачі у власність, зокрема, ОСОБА_1 на земельну ділянку площею 1,3000 га кадастровий номер 6821888900:05:009:0110, розташованої на території Новодунаєвецької селищної ради за межами населеного пункту с. Томашівка.

Як вбачається із листа Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області № 29-22-0.501-3986/2-25 від 26.09.2025:

земельна ділянка з кадастровим номером 6821888900:05:009:0106 площею 1,3000 га 16.00 Землі запасу (земельні ділянки кожної категорії земель, які не надані у власність або користування громадянам чи юридичним особам) за адресою: Хмельницька область, Дунаєвецький район, Новодунаєвецька селищна рада за межами населеного пункту с. Томашівка, утворена шляхом поділу раніше сформованої земельної ділянки з кадастровим номером 6821888900:05:009:2002 на підставі розробленої ТОВ «Власна справа» технічної документації із землеустрою щодо поділу та об'єднання земельних ділянок. 29.11.2024 право власності на земельну ділянку з кадастровим номером 6821888900:05:009:0106 зареєстровано за Новодунаєвецькою селищною радою. Земельна ділянка з кадастровим номером 6821888900:05:009:0012 належить на праві власності ОСОБА_3 на підставі державного акта. Відповідно до даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, зареєстроване право власності за ОСОБА_4 ;

земельні ділянки 6821888900:05:009:0106 та 6821888900:05:009:0012 не перетинаються та не мають накладання;

згідно списку працівників соціальної сфери, які самостійно працюють на земельних ділянках, наданих для ведення особистого селянського господарства по Томашівській сільській раді, ОСОБА_1 надано земельну ділянку під номером 12. Згідно оглядового плану земель державного резервного фонду Томашівської сільської ради, що передаються в приватну власність працівникам соціальної сфери с. Томашівка, земельна ділянка № НОМЕР_1 відповідає кадастровому номеру земельної ділянки 6821888900:05:009:0106 площею 1,3000 га.

ТОВ ЕКФ «Власна справа» у 2021 році за замовленням Дунаєвецької селищної ради розроблено Технічну документацію із землеустрою щодо поділу та об'єднання земельних ділянок - земельна ділянка площею 9,1733 га з кадастровим номером 6821888900:05:009:2002, розташованої за адресою: Новодунаєвецька селищна рада за межами населеного пункту с. Томашівка.

Відповідно до ч. 1 ст. 15 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Згідно з частиною першою статті 316 ЦК України правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.

Власникові належать права володіння, користування та розпорядження своїм майном (ст. 317 ЦК України).

Згідно зі ст. 321 ЦК України, право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.

Згідно з ч. 2 ст. 328 ЦК України право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Таким чином, правом на звернення до суду за захистом наділена особа у разі порушення (можливого порушення), невизнання або оспорювання саме її прав, свобод чи інтересів. Суд повинен установити, чи були порушені (чи існує можливість порушення), не визнані або оспорені права, свободи чи інтереси цих осіб, і залежно від установленого вирішити питання про задоволення позовних вимог або відмову в їх задоволенні.

Відповідно до ч. 2 ст. 90 Земельного кодексу України (далі - ЗК України) порушені права власників земельних ділянок підлягають відновленню в порядку, встановленому законом.

Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 152 ЗК України держава забезпечує громадянам та юридичним особам рівні умови захисту прав власності на землю. Власник земельної ділянки або землекористувач може вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, навіть якщо ці порушення не пов'язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою, і відшкодування завданих збитків.

Відповідно до ч. 1 ст. 116 ЗК України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону.

Як вбачається із ч. 1 ст. 125 ЗК України (в редакції Закону України від 25 жовтня 2001 року № 2768-ІІІ) право власності та право постійного користування на земельну ділянку виникає після одержання її власником або користувачем документа, що посвідчує право власності чи право постійного користування земельною ділянкою, та його державної реєстрації.

Згідно з ч.3 ст.125 ЗК України (в редакції Закону України від 25 жовтня 2001 року № 2768-ІІІ) приступати до використання земельної ділянки до встановлення її меж у натурі (на місцевості), одержання документа, що посвідчує право на неї, та державної реєстрації забороняється.

У відповідності до ч.1 ст.126 ЗК України (в редакції Закону України від 25 жовтня 2001 року № 2768-ІІІ) право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою посвідчується державними актами. Форми державних актів затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Власник має право витребувати своє майно від особи, яка незаконно, без відповідної правової підстави заволоділа ним (ч. 1 ст.387 ЦК України).

Згідно з ч. 1 ст. 388 ЦК України якщо майно за відплатним договором придбане в особи, яка не мала права його відчужувати, про що набувач не знав і не міг знати (добросовісний набувач), власник має право витребувати це майно від набувача лише у разі, якщо майно: 1) було загублене власником або особою, якій він передав майно у володіння; 2) було викрадене у власника або особи, якій він передав майно у володіння; 3) вибуло з володіння власника або особи, якій він передав майно у володіння, не з їхньої волі іншим шляхом.

Як вбачається із позовної заяви, позивачка просить витребувати з незаконного володіння відповідача земельну ділянку з кадастровим номером 6821888900:05:009:0106.

Разом з тим, ОСОБА_1 відповідно до державного акта на право власності на земельну ділянку серії ХМ №016886 є власником земельної ділянки площею 1,30 га, кадастровий номер: 6821888900:05:009:0012, розташованої на території Томашівської сільської ради Дунаєвецького району Хмельницької області для ведення особистого селянського господарства.

Також позивачка зазначає, що в місці розташування її земельної ділянки з кадастровим номером 6821888900:05:009:0012 (згідно координат поворотних точок меж земельної ділянки зазначених в державному акті на право власності на земельну ділянку серія ХМ №016886), розташована земельна ділянка Новодунаєвецької селищної ради з кадастровим номером 6821888900:05:009:0106. Тобто, позивачка ототожнює земельну ділянку з кадастровим номером 6821888900:05:009:0012 з земельною ділянкою з кадастровим номером 6821888900:05:009:0106.

При цьому, згідно з листом Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області № 29-22-0.501-3986/2-25 від 26.09.2025 земельна ділянка з кадастровим номером 6821888900:05:009:0012 належить на праві власності ОСОБА_3 на підставі державного акта. Відповідно до даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, зареєстроване право власності за ОСОБА_4

Земельні ділянки 6821888900:05:009:0106 та 6821888900:05:009:0012 не перетинаються та не мають накладання.

У даній справі позивачкою не надано жодного належного доказу на підтвердження обставин, на які вона посилається як на підставу своїх вимог.

При цьому, позивачка посилається на Технічну документацію із землеустрою щодо поділу та об'єднання земельних ділянок, розроблену ТОВ ЕКФ «Власна справа» за замовленням Дунаєвецької селищної ради щодо поділу та об'єднання земельних ділянок (земельна ділянка площею 9,1733 га з кадастровим номером 6821888900:05:009:2002), розташованої за адресою: Новодунаєвецька селищна рада за межами населеного пункту с. Томашівка.

Однак зазначена вище технічна документація не підтверджує обставин, якими обґрунтований позов про витребування майна з чужого незаконного володіння.

Відповідно до п. 6.1 глави 6 розділу II Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 08 жовтня 1998 року № 53/5 (у редакції наказу Міністерства юстиції України від 26 грудня 2012 року № 1950/5), основними завданнями земельно-технічної експертизи є, зокрема, визначення відповідності фактичного землекористування в частині порушення меж та накладання земельних ділянок відповідно до правовстановлювальних документів та документації із землеустрою на ці земельні ділянки.

Доказами накладення однієї земельної ділянки на іншу повністю чи частково або відсутність такого накладення, у разі розбіжності у правовстановлюючих документах на землю та/або документації із землеустрою, є документи, сформовані кадастровим реєстратором в межах процедури державної реєстрації земельної ділянки за заявою власника або користувача, майбутнього власника або користувача, перелік яких визначений частиною третьою статті 24 Закону № 3613-VI або висновки експерта у земельно-технічній експертизі.

Зазначене узгоджується із правовою позицією викладеною у постанові Верховного Суду від 14.12.2022 у справі № 619/2766/19.

Позивачка з клопотанням про проведення земельно-технічної експертизи до суду не зверталася, висновок експерта, складений на замовлення сторони позивачки або документи кадастрового реєстратора про накладення земельних ділянок не надала.

Таким чином, позивачка не надала належних і достовірних доказів того, що земельна ділянка з кадастровим номером 6821888900:05:009:0106 та земельна ділянка з кадастровим номером 6821888900:05:009:0012 є однією і тією ж земельною ділянкою.

Також слід зазначити й про порядок реалізації права позивачкою на отримання земельної ділянки.

Як зазначено вище набуття у власність земельних ділянок сільськогосподарського призначення здійснюється громадянами здійснюється у відповідності до вимог ст. 116 ЗК України з урахуванням вимог статті 130 цього ж Кодексу.

Згідно з ч.ч. 1, 2, 5 ст. 83 ЗК України землі, які належать на праві власності територіальним громадам, є комунальною власністю. У комунальній власності перебувають: а) усі землі в межах населених пунктів, крім земельних ділянок приватної та державної власності; б) земельні ділянки, на яких розташовані будівлі, споруди, інші об'єкти нерухомого майна комунальної власності незалежно від місця їх розташування; в) землі та земельні ділянки за межами населених пунктів, що передані або перейшли у комунальну власність із земель державної власності відповідно до закону. Територіальні громади набувають землю у комунальну власність у разі: а) передачі їм земель державної власності; б) відчуження земельних ділянок для суспільних потреб та з мотивів суспільної необхідності відповідно до закону; в) прийняття спадщини або переходу в їхню власність земельних ділянок, визнаних судом відумерлою спадщиною; г) придбання за договором купівлі-продажу, ренти, дарування, міни, іншими цивільно-правовими угодами; ґ) виникнення інших підстав, передбачених законом.

Згідно з ч.ч. 1-2 ст. 122 ЗК України сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.

У відповідності до ст. 126 ЗК України право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень".

Статтею 186 ЗК України визначено погодження і затвердження документації із землеустрою.

Згідно з абз. 1, 2 ч. 1 ст. 186 ЗК України схема землеустрою і техніко-економічне обґрунтування використання та охорони земель району затверджуються районною радою. Схеми землеустрою і техніко-економічні обґрунтування використання та охорони земель села, селища, міста, території територіальної громади затверджуються відповідною сільською, селищною, міською радою.

Згідно з п. 6 ч. 3 ст.186 ЗК України визначено, що проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок затверджуються Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу (п. 6 ч. 3 ст. 186 ЗК України).

Згідно з п. 2 ч. 5 ст. 186 ЗК України технічна документація із землеустрою погоджується і затверджується у такому порядку: технічна документація із землеустрою щодо поділу та об'єднання земельних ділянок затверджується власником (розпорядником) земельних ділянок, а щодо земельних ділянок державної або комунальної власності - Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органом виконавчої влади, органом місцевого самоврядування, уповноваженими розпоряджатися земельними ділянками відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу.

Позивачка звернулася з позовом до суду про витребування з незаконного володіння відповідача земельної ділянки з кадастровим номером 6821888900:05:009:0106.

Разом з тим, згідно з п. 5 рішення Новодунаєвецької селищної ради Дунаєвецького району Хмельницької області №16-12/2021 від 21.10.2021 надано дозвіл ОСОБА_1 на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок сільськогосподарського призначення комунальної власності Новодунаєвецької селищної територіальної громади зі зміною виду цільового призначення земельної ділянки з земель запасу, а саме на земельну ділянку площею 1,3000 га кадастровий номер 6821888900:05:009:0110, розташованої на території Новодунаєвецької селищної ради за межами населеного пункту с. Томашівка.

На даний час не завершена процедура отримання позивачкою земельної ділянки з кадастровим номером 6821888900:05:009:0110.

В той же час, позивачка всупереч визначеному законом порядку набуття земельної ділянки у власність намагається реалізувати це право шляхом витребування земельної ділянки в судовому порядку.

Суд звертає увагу, що приватно-правовий інструментарій не повинен використовуватися учасниками цивільного обороту для невиконання публічних обов'язків або створення преюдиційного рішення суду для публічних відносин (постанова Верховного Суду від 05.09.2019 у справі № 638/2304/17).

Щодо твердження представника позивачки про визнання відповідачем позову як підставу на підтвердження обставин справи та доведеність позову, то таке визнання не може суперечити закону або порушувати права, свободи чи інтереси інших осіб.

Як зазначено вище позов спрямований на витребування земельної ділянки комунальної власності на користь позивачки.

За змістом ст.ст. 13, 14 Конституції України:

земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією;

держава забезпечує захист прав усіх суб'єктів права власності і господарювання, соціальну спрямованість економіки. Усі суб'єкти права власності рівні перед законом;

земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави;

право власності на землю гарантується. Це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону.

Аналогічні норми щодо специфіки правового статусу землі як основного національного багатства, суті земельних відносин та їх регулювання містяться у ст.ст. 1-3 ЗК України, а стосовно земель комунальної власності - також наведені вище у цьому рішенні.

Тобто саме по собі визнання позову певною і навіть повноважною посадовою особою органу місцевого самоврядування не може бути достатньою і безумовною підставою для задоволення позову, який не доведений належними і допустимими доказами та спрямований на отримання іншої земельної ділянки всупереч визначеному законом порядку.

У постанові Верховного Суду від 02.02.2021 в справі № 925/642/19 зазначено, що порушенням вважається такий стан суб'єктивного права, за якого воно зазнало протиправного впливу з боку правопорушника, внаслідок чого суб'єктивне право особи зменшилося або зникло як таке; порушення права пов'язано з позбавленням можливості здійснити, реалізувати своє право повністю або частково. При цьому позивач, тобто особа, яка подала позов, самостійно визначається з порушеним, невизнаним чи оспорюваним правом або охоронюваним законом інтересом, які потребують судового захисту. Обґрунтованість підстав звернення до суду оцінюються судом у кожній конкретній справі за результатами розгляду позову.

За змістом ст.ст. 12, 13, 81 ЦПК України суд розглядає справи в межах вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених процесуальним законом випадках. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх позовних вимог або заперечень. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов'язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій. Доказування не можуть ґрунтуватись на припущеннях.

Частиною 1 ст. 89 ЦПК України визначено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

За наведеного вище суд дійшов висновку про відсутність підстав для витребування майна з чужого незаконного володіння та про відсутність порушення прав позивачки на визначену нею згідно позову спірну земельну ділянку, тому в задоволенні позову слід відмовити.

Керуючись ст.ст.12, 13, 76, 81, 89, 263, 265, 268, 354 ЦПК України,

УХВАЛИВ:

У задоволенні позову ОСОБА_1 до Новодунаєвецької селищної ради про витребування майна з чужого незаконного володіння відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Хмельницького апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було проголошено лише скорочене (вступну та резолютивну частини) судове рішення, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Позивачка: ОСОБА_1 (місце проживання - Хмельницька область, Кам'янець-Подільський район, с. Томашівка, паспорт НОМЕР_2 виданий Дунаєвецьким РВ УМВС України в Хмельницькій області від 27.01.2000 року);

Відповідач: Новодунаєвецька селищна рада (місцезнаходження - Хмельницька область, Кам'янець-Подільський район, с-ще Дунаївці, вул. Чорновола, 19, РНОКПП 04406414).

Повне судове рішення складено 04 травня 2026 року.

Суддя О.М.Сосна