Постанова від 20.04.2026 по справі 127/12171/26

Справа № 127/12171/26

Провадження № 3/127/2551/26

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"20" квітня 2026 р.м. Вінниця

Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Курбатова І.Л., за участю прокурора Кожухаря В.В., розглянувши адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянку України, РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстровану та проживаючу за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , будучи з 07.11.2025 звільненою з посади головного бухгалтера КП «Офіс туризму Вінниці» Вінницької міської ради являючись згідно пп. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, лише 28.02.2026 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період неохоплений раніше поданими деклараціями (з 01.01.2025 - 07.11.2025) чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до заяви ОСОБА_1 від 20.04.2026 року, вона вину у вчинені правопорушення визнає в повному обсязі та просила проводити розгляд справи без її участі.

Прокурор Кожухар В.В. у судовому засіданні протокол про адміністративне правопорушення підтримав та просив суд притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення та заяву ОСОБА_1 , вислухавши думку прокурора, суд дійшов висновку, що її винуватість у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП є доведеною та підтверджена сукупністю доказів, що містяться в справі.

Диспозиція ч. 1 ст. 172-6 КУпАП передбачає відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» корупційне правопорушення - діяння, що містить ознаки корупції, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 вказаного Закону, за яке законом встановлено кримінальну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення № 315 від 09.04.2026 року ОСОБА_1 , будучи з 07.11.2025 звільненою з посади головного бухгалтера КП «Офіс туризму Вінниці» Вінницької міської ради являючись згідно пп. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, лише 28.02.2026 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період неохоплений раніше поданими деклараціями (з 01.01.2025 - 07.11.2025) чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Вказане узгоджується з позицією ОСОБА_1 щодо повного визнання останньою своєї вини у вчиненні правопорушення, про що вона зазначила у заяві від 20.04.2026 року.

Наказом директора КП «Офіс туризму Вінниці» від 03.01.2025 року № 2-к ОСОБА_1 призначено на посаду головного бухгалтера на повну ставку, згідно штатного розпису. Приступає до роботи з 09.01.2025 року.

Наказом директора КП «Офіс туризму Вінниці» від 04.11.2025 року № 64-к ОСОБА_1 , головного бухгалтера звільнено 07.11.2025 року за власним бажанням згідно статті 38 КЗпП України.

Відповідно до положення про фінансово-господарський відділ, затвердженого Директором комунального підприємства Вінницької міської ради «Офіс туризму Вінниці», фінансово-господарський відділ безпосередньо підпорядкований директору підприємства. Головний бухгалтер є начальником відділу.

Начальником відділу з питань запобігання та виявлення корупції Вінницької міської ради 22.01.2025 року направлено керівникам виконавчих органів міської ради лист, із роз'ясненням щодо початку компанії декларування, рекомендації під час підготовки та подання декларацій із долученою інформаційною пам'яткою.

Як вбачається із таблиці-ознайомлення із Інформаційною пам'яткою «Як підготуватися до подачі декларації», листом Відділу з питань запобігання та виявлення корупції міської ради щодо виконання вимог фінансового контролю, корисних посилань та відповідальності, головний бухгалтер КП «Офіс туризму Вінниці» ОСОБА_1 ознайомилася із вказаною пам'яткою 17.02.2025 року, про що свідчить її підпис.

Таким чином, відповідно до пп. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб'єктом декларування та зобов'язана подавати декларації відповідно до цього Закону.

Згідно абзацу 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Як вбачається із роз'яснення НАЗК, декларація при звільненні - декларація, яка подається відповідно до абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону протягом 30 календарних днів з дня припинення діяльності. Така декларація подається за період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб'єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду, яким є останній день здійснення діяльності, яка передбачає обов'язок подання декларації, перебування на посаді, яка зумовлює здійснення такої діяльності.

Таким чином, у ОСОБА_1 виник обов'язок подати декларацію при звільненні за період з 01.01.2025 по 07.11.2025 до 07.12.2025 року.

З роздруківок з публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій, вбачається, що ОСОБА_1 подала декларацію при звільненні за період з 01.01.2025 по 07.11.2025 об 15:58 год 28.02.2026 року.

Як вбачається із письмових пояснень ОСОБА_1 від 09.04.2026 року, вимоги Закону України «Про запобігання корупції» їй відомі. Поважних причин для не своєчасного подання декларації при звільненні у неї не було. Декларація при звільненні не була подана у встановлений законом термін, оскільки її не повідомили на місці роботи про те, що необхідно подавати вказану декларацію.

Жодних поважних причин пропуску вказаного строку ОСОБА_1 не вказано, доказів їх існування суду не надано.

Таким чином, ОСОБА_1 , яка являється суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, несвоєчасно, без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування при звільненні.

Зважаючи на вказане, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

При визначенні виду адміністративного стягнення, яке необхідно застосувати до ОСОБА_1 за вчинення вказаного адміністративного правопорушення суд приймає до уваги обставини справи та особу порушника, а також враховує, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Зважаючи на вищевказані обставини, суд дійшов висновку про те, що до ОСОБА_1 необхідно застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір в сумі 665,60 гривень.

На підставі викладеного, керуючись ст. 40-1, 172-6, 283, 284 КУпАП, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 850,00 гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 665,60 гривень.

Відповідно до ч. 1 ст. 307 та ч. 2 ст. 308 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. При здійснення примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.

Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя: