про залишення позовної заяви без руху
17 квітня 2026 рокусправа № 380/229/25
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Мартинюк В.Я. розглянувши матеріали заяви Львівського міжрегіонального управління Міністерства юстиції України про зміну способу і порядку виконання рішення у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дій, -
На розгляд суду надійшла заява, в якій Львівське міжрегіональне управління Міністерства юстиції України просить змінити спосіб і порядок виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 28.02.2025 року у справі №380/229/25 в частині зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області здійснити перерахунок основної пенсії ОСОБА_1 з 01.08.2024 відповідно до рішення Конституційного Суду України від 07.04.2021 N 1-р (II)/2021 відповідно до статті 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" у редакції Закону України "Про внесення змін і доповнень до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" N 230/96-ВР, у розмірі шести мінімальних пенсій за віком та провести відповідні виплати з урахуванням раніше виплачених сум, на - стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області на користь ОСОБА_1 доплату пенсії у розмірі 165418,75 грн. (сто шістдесят п'ять тисяч чотириста вісімнадцять грн, сімдесят п'ять коп).
Відповідно до ч. 1 ст.378 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України «Про судовий збір» 08.07.2011 року №3674-VI (далі - Закон №3674-VI).
Судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат (ст.1 Закону №3674-VI).
Згідно зі ст.2 Закону №3674-VI платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Частинами 1, 3 ст.4 Закону №3674-VI передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. При поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
За приписами підп.6 п.3 ч.2 ст.4 Закону №3674-VI за подання до адміністративного суду заяви про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення встановлено ставку судового збору, що становить 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до абз.4 ст.7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2026 рік» від 03.12.2025 року №4695-ІХ у 2026 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць, для працездатних осіб, станом на 01.01.2026 року встановлено у розмірі - 3328,00 грн.
Таким чином, за звернення до суду із заявою про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення має бути сплачено судовий збір в сумі 998 грн 40 коп. (3328,00 грн*0,3) або 798 грн. 72 коп. (3328,00 грн*0,3*0,8) у випадку подання через Електронний суд).
Доказів сплати судового збору заявником не надано.
Правовий висновок про необхідність сплати судового збору за подання заяви в порядку ст.378 КАС України міститься у постанові Верховного Суду від 17.05.2023 року по справі №260/5761/21.
За положеннями ч.10 ст.169 КАС України заяви, скарги, клопотання, визначені цим Кодексом, за подання яких передбачено сплату судового збору, залишаються судом без руху.
Зважаючи на викладене, заява представника Львівського міжрегіонального управління Міністерства юстиції України про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення підлягає залишенню без руху із встановленням заявнику строку для усунення її недоліків.
Керуючись ст.ст.169, 243, 248, 250, 256, 293-295, 378 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
заяву представника Львівського міжрегіонального управління Міністерства юстиції України залишити без руху для усунення зазначених в мотивувальній частині ухвали недоліків шляхом подання протягом десяти днів з моменту отримання даної ухвали оригіналу документа про сплату судового збору за подання заяви про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення у сумі 998 грн 40 коп. (798 грн. 72 коп. у випадку подання через Електронний суд).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Суддя В.Я.Мартинюк