Рішення від 16.04.2026 по справі 420/37034/25

Справа № 420/37034/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 квітня 2026 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бездрабка О.І., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,

встановив:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (далі - відповідач), в якій просить:

- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області стосовно визначення розміру пенсії ОСОБА_1 без урахування п.7 постанови Кабінету Міністрів України "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей" від 17.07.1992 р. № 393;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області нарахувати, виплатити та виплачувати з червня 2024 пенсію ОСОБА_1 згідно п.7 постанови Кабінету Міністрів України "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей" від 17.07.1992 р. № 393, виходячи з щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії за повних фактичних 24 місяці служби перед виходом на пенсію ОСОБА_1 , в тому числі з урахуванням середньомісячної суми щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії в розмірі 66343,71 грн. щомісячно з березня 2023 по березень 2024 (включно), на підставі довідок ОДУВС за № 5/250 та № 5/251 від 12.08.2025 р., та здійснити виплату пенсії з урахуванням раніше виплачених сум.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що позивач тривалий час проходив службу в органах внутрішніх справ та Національної поліції України. Двічі звільнявся з лав Національної поліції. З червня 2024 року позивачу призначена пенсія за Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб". Вказує, що пенсія, призначена відповідно до Закону № 2262-ХІІ, обчислюється, у тому числі з урахуванням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням. При цьому, необхідною умовою для такого обчислення пенсії є безперервність проходження служби протягом 24 місяців. В іншому випадку, пенсія обчислюється з урахуванням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії за останні фактичні місяці служби підряд перед звільненням. З огляду на постанову П'ятого апеляційного адміністративного суду у справі 420/5671/23 від 26.03.2024 р. розмір грошового забезпечення позивача з березня 2023 по березень 2024 року включно складає 66343,71 грн. щомісячно (аналогічна інформація відображена в довідках ОДУВС № 5/250 від 12.08.2025 та № 5/251 від 12.08.2025 р. (за період з березня 2023 по березень 2024 року включно в розмірі 66343,71 грн. щомісячно), проте пенсія призначена позивачу з ігноруванням розміру грошового забезпечення за вказаний період (у відповідному розрахунку 0). Тобто замість розміру пенсії за вислугу років позивачу обчислено з урахуванням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії позивача не 24 останні календарні місяці служби перед звільненням, а за 11 місяців. Тобто період з березня 2023 по березень 2024 (за 13 місяців) мав бути обчислений з урахуванням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії за 24 останні календарні місяці, шляхом сумування показників в розмірі 66343,71 грн. щомісячно. За таких обставин, з урахування положень п.7 Постанови № 393, пенсія позивача має бути розрахована з щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії за 24 останні календарні місяці, що передували звільненню, в тому числі з урахуванням середньомісячної суми щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії, розрахованої шляхом ділення загальної суми таких видів грошового забезпечення, а період з березня 2023 року по березень 2024 (включно) шляхом сумування показників в розмірі 66343,71 грн. (з березня 2023 по березень 2024 (включно)), на підставі довідок ОДУВС за № 5/250 та № 5/251 від 12.08.2025 р. Позивач вважає свої права порушеними, а бездіяльність відповідача протиправною, тому звернувся до суду з даним позовом.

Ухвалою від 03.11.2025 р. відкрито спрощене провадження у справі та надано відповідачу п'ятнадцятиденний строк для подачі відзиву на позовну заяву.

19.11.2025 р. від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, згідно якого просить відмовити в задоволенні позову. Вказує на те, що ОСОБА_1 призначена пенсія по інвалідності відповідно до ст.21 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" на підставі грошового атестату, в якому зазначено оклад за посадою, військовим званням та надбавка за вислугу років перед звільненням та середнього розміру додаткових видів грошового забезпечення, зазначеного в довідці № 386 від 02.07.2024 р. При цьому, як вбачається із довідки № 386 від 02.07.2024 р. середньомісячна сума додаткових видів грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням становить: вчений ступінь - 51,51 грн. (1236,32 грн. / 24 місяці); науковий ступінь - 279,64 грн. (6711,45 грн. / 24 місяці); премія - 8864,93 грн. (212758,41 грн. / 24 місяці); Всього - 9196,09 грн. (220706,18 грн. / 24 місяці). Разом з тим, звертаючись до суду з позовною заявою по даній по справі, позивач вказує на протиправність дій Головного управління, які виразились у відмові провести перерахунок та виплату його пенсії, зокрема на підставі довідки № 5/250 від 12.08.2025 р. При цьому, як вбачається з наданої до позовної заяви довідки № 5/250 від 12.08.2025 р., щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премію для призначення пенсії відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" визначені у розмірах, які є ідентичними до тих щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, які зазначені в довідці № 386 від 02.07.2024 р., на підставі якої позивачу призначено пенсію з червня 2024 року. Таким чином, з урахуванням вищевикладеного, до суми, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, враховане загальне грошове забезпечення (оклад за посадою, військовим званням, процентної надбавки за вислугу років, надбавки, доплати, підвищення, премій та інші виплати). Тому для врахування до середньомісячної суми додаткових видів грошового забезпечення для обчислення пенсії, суми, з якої сплачено єдиний соціальний внесок, зазначеної в довідках від 12.08.2025 р. № 5/250 та № 5/251, підстав немає. Як результат, перерахунок пенсії позивачу здійснено відповідно до вимог законодавства, що діяло на момент виникнення права на такий перерахунок, і на даний час виплата пенсії здійснюється відповідно до вимог діючого законодавства, тому підстави для визнання протиправними дій Головного управління відсутні. Також вказує на порушення строку звернення до суду, встановленого ч.2 ст.122 КАС України.

З урахуванням вимог п.2 ч.1 ст.263 КАС України суд розглядає справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) та за наявними у ній матеріалами.

Дослідивши наявні у справі докази, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог виходячи з наступного.

Судом встановлено, ОСОБА_1 з червня 2024 року перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Одеській області та отримує пенсію по інвалідності за Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 р. № 2262-XII (далі - Закон № 2262-XII).

Як вбачається з довідки ОДУВС № 386 від 02.07.2024 р. про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премію для призначення пенсії відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", щомісячними додатковими видами грошового забезпечення полковника поліції ОСОБА_1 є наступні: вчений ступінь - 1236,32 грн., науковий ступінь - 6711,45 грн., премія - 212758,41 грн. Всього: 220706,18 грн. При цьому, за період з березня 2023 року по березень 2024 року щомісячні додаткові види грошового забезпечення не визначено.

Згідно даних КП "ДСС" постановою П'ятого апеляційного адміністративного суду від 26.03.2024 р. у справі № 420/5671/23 задоволено апеляційну скаргу ОСОБА_1 , скасовано рішення Одеського окружного адміністративного суду від 21.12.2023 р., прийнято нове рішення, яким позов ОСОБА_1 задоволено: визнано протиправним та скасовано наказ Національної поліції України від 24.02.2023 р. № 255о/с "По особовому складу"; поновлено полковника поліції ОСОБА_1 , декана факультету підготовки фахівців для підрозділів кримінальної поліції Одеського державного університету внутрішніх справ на службі в поліції з 25.02.2023 р.; стягнуто з Одеського державного університету внутрішніх на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу з 25.02.2023р. по 26.03.2024р. в сумі 847487,52 грн. Рішення суду в частині поновлення ОСОБА_1 на службі в поліції та стягнення заробітної плати за один місяць в сумі 66343,71 грн. допущено до негайного виконання.

За довідкою ОДУВС № 5/251 від 12.08.2025 р. на виконання постанови П'ятого апеляційного адміністративного суду від 26 березня 2024 р. у справі №420/5671/23 10.05.2024 р. йому був виплачений середній заробіток за один місяць в сумі 66 343,71 грн.

Відповідно до довідки ОДУВС № 5/250 від 12.08.2025 р. про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премію для призначення пенсії відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", щомісячними додатковими видами грошового забезпечення полковника поліції ОСОБА_1 є наступні: вчений ступінь - 1236,32 грн., науковий ступінь - 6711,45 грн., премія - 212758,41 грн. Всього: 220706,18 грн. При цьому, за період з березня 2023 року по березень 2024 року щомісячні додаткові види грошового забезпечення не визначено.

18.09.2025 р. представник позивача звернувся до відповідача із заявою, в якій просив поновити права ОСОБА_1 шляхом врахування грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням, зазначеного в довідках ОДУВС № 5/250 від 12.08.2025 р. та № 5/251 від 12.08.2025 р. (за період з березня 2023 року по березень 2024 року включно в розмірі 66343,71 грн. щомісячно) та в добровільному порядку здійснити перерахунок та донарахування пенсії ОСОБА_1 з моменту призначення по момент поновлення його прав без застосування понижуючих коефіцієнтів.

Листом від 08.10.2025 р. № 29338-29082/Д-02/8-1500/25 відповідач повідомив, що ОСОБА_1 призначено пенсія по інвалідності відповідно до статті 21 Закону України від 09.04.1992 р. № 2262 "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" на підставі грошового атестату, в якому зазначено оклад за посадою, військовим званням та надбавка за вислугу років перед звільненням та середнього розміру додаткових видів грошового забезпечення, зазначених в довідці ОДУВС № 386 від 02.07.2024 р. Тому для врахування до середньомісячної суми додаткових видів грошового забезпечення для обчислення пенсії, суми, з якої сплачено єдиний соціальний внесок, зазначеної в довідках від 12.08.2025 № 5/250 та № /251, підстав немає. Пенсія обчислена та виплачується відповідно до норм чинного пенсійного законодавства.

Вважаючи таку бездіяльність відповідача протиправною, позивач звернувся до суду за даним позовом.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам суд виходить з наступних приписів законодавства.

Положеннями ч.2 ст.19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, є, зокрема Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 р. № 2262-ХІІ (далі - Закон № 2262).

Відповідно до ч.3 ст.43 Закону № 2262 пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Згідно зі ст.17-1 Закону № 2262 порядок обчислення вислуги років та визначення пільгових умов призначення пенсій особам, які мають право на пенсію за цим Законом, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до абз.1-3 п.7 Постанови КМУ № 393 від 17.07.1992 р. "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей" пенсії обчислюються з розміру грошового забезпечення, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 р. - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з урахуванням таких його видів:

- відповідних окладів за посадою (для поліцейських, відряджених до органів державної влади, установ та організацій із залишенням на службі в Національній поліції, які отримували при цьому грошове забезпечення та звільнені із служби безпосередньо з посад у таких органах, установах та організаціях, - відповідних окладів, установлених за рівнозначними (аналогічними) посадами в Національній поліції), військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту -щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням;

- щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням. Середня сума щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається шляхом ділення на 24 загальної суми цих видів грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.

Для осіб, які звільнені із служби у 2008 році та пізніше або які померли (загинули) в зазначений період і на час звільнення (смерті) мають менш як 24 календарні місяці служби (крім осіб, виплата грошового забезпечення яким провадилася на умовах і в порядку, визначених постановами Кабінету Міністрів України від 17 серпня 2005 р. № 748, від 3 вересня 2005 р. № 865, від 9 березня 2006 р. № 268 і від 15 листопада 2006 р. № 1588), середньомісячна сума щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається шляхом ділення загальної суми таких видів грошового забезпечення за останні фактичні місяці служби підряд перед звільненням (смертю) починаючи з січня 2008 р. на кількість таких місяців.

Судом встановлено, що в червні 2024 року Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області призначено пенсію по інвалідності, розмір якої визначено з урахуванням довідки ОДУВС № 386 від 02.07.2024 р. про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премію для призначення пенсії відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". За даною довідкою щомісячними додатковими видами грошового забезпечення полковника поліції ОСОБА_1 є наступні: вчений ступінь - 1236,32 грн., науковий ступінь - 6711,45 грн., премія - 212758,41 грн. Всього: 220706,18 грн. При цьому, за період з березня 2023 року по березень 2024 року щомісячні додаткові види грошового забезпечення не визначено.

На виконання постанови П'ятого апеляційного адміністративного суду від 26.03.2024 р. у справі № 420/5671/23 Одеський державний університет внутрішніх справ сплатив позивачу заробітної плати за один місяць в сумі 66343,71 грн. При цьому, вказаним судовим рішенням визначено, що середній заробіток за час вимушеного прогулу з 25.02.2023р. по 26.03.2024 р. становить 847487,52 грн.

Позивач вважає, що з огляду на постанову П'ятого апеляційного адміністративного суду у справі 420/5671/23 від 26.03.2024 р. розмір грошового забезпечення з березня 2023 року по березень 2024 року включно складає 66343,71 грн. щомісячно. Відтак, ці кошти мають бути враховані відповідачем при визначення розміру його пенсії.

З метою перерахунку пенсії позивачу, його представник 18.09.2025 р. звернувся із заявою, в якій просив врахувати грошове забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням, зазначеного в довідках ОДУВС № 5/250 від 12.08.2025 р. та № 5/251 від 12.08.2025 р. Однак, відповідач листом від 08.10.2025 р. № 29338-29082/Д-02/8-1500/25 відмовив, вказавши, що пенсія обчислена та виплачується відповідно до норм чинного пенсійного законодавства.

Вирішуючи спір по суті, суд враховує, що згідно приписів п.7 постанови Кабінету Міністрів України "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей" від 17.07.1992 р. № 393 розмір пенсії має обчислюватись, у тому числі з урахуванням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням. При цьому, необхідною умовою для такого обчислення пенсії є безперервність проходження служби протягом 24 місяців. В іншому випадку, пенсія обчислюється з урахуванням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії за останні фактичні місяці служби підряд перед звільненням.

З огляду на те, що період вимушеного прогулу (з 25.02.2023 р. по 26.03.2024 р.). з огляду на постанову П'ятого апеляційного адміністративного суду від 26.03.2024 р. у справі № 420/5671/23 про поновлення на службі є періодом проходження служби, а стягнутий середній заробіток є формою грошового забезпечення, ігнорування цих сум відповідачем призводить до звуження змісту та обсягу соціальних прав позивача.

Судом встановлено, що у довідках ОДУВС № 386 та № 5/250 за період з березня 2023 року по березень 2024 року відповідні показники додаткових видів грошового забезпечення не визначені. Проте, фактична наявність судового рішення про стягнення середнього заробітку в розмірі 66343,71 грн. щомісячно за цей період нівелює відсутність показників в облікових документах відповідача.

Відсутність відображення сум додаткових видів грошового забезпечення у первинній довідці за період вимушеного прогулу не спростовує факт виникнення у позивача права на врахування цих сум, оскільки правовий статус поновленої на службі особи передбачає відновлення всіх аспектів її соціального забезпечення, включаючи належний розрахунок пенсії.

Отже, суд доходить висновку, що оскільки позивач поновлений на службі з 25.02.2023 р., період з березня 2023 року по березень 2024 року має бути включений до загального 24-місячного розрахункового періоду як такий, що підтверджений судовим рішенням та фактичними виплатами.

На підставі наведеного, суд приходить до висновку, що відповідач, не здійснивши перерахунок та виплату пенсії позивачу на підставі довідок ОДУВС за № 5/250 та № 5/251 від 12.08.2025 р. відповідно до п.7 постанови Кабінету Міністрів України "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей" від 17.07.1992 р. № 393 допустив протиправну бездіяльність.

Тому порушені права позивача підлягають поновленню шляхом зобов'язання нарахувати та виплатити пенсію ОСОБА_1 з 01.06.2024 р. згідно п.7 постанови Кабінету Міністрів України "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей" від 17.07.1992 р. № 393, виходячи з щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії за повних фактичних 24 місяці служби перед виходом на пенсію, в тому числі з урахуванням середньомісячної суми щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії в розмірі 66343,71 грн. щомісячно з березня 2023 по березень 2024 (включно), на підставі довідок ОДУВС за № 5/250 та № 5/251 від 12.08.2025 р. з урахуванням раніше виплачених сум.

Суд відхиляє доводи відповідача про порушення позивачем строку звернення до суду, визначеного ч.2 ст.122 КАС України, оскільки про порушення своїх прав позивач дізнався з листа від 08.10.2025 р. № 29338-29082/Д-02/8-1500/25, а з позовною заявою звернувся 31.10.2025 р., тобто в межах шестимісячного строку.

Приписами ч.1 ст.77 КАС України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (ч.2 ст.77 КАС України).

Положеннями ч.1 ст.90 КАС України визначено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Отже, з урахуванням вищенаведеного, суд дійшов до висновку про задоволення позовних вимог позивача.

Позивач звільнений від сплати судового збору, інших витрат не поніс, а тому відсутні підстави для розподілу судових витрат.

Керуючись ст.ст.9, 14, 73-78, 90, 139, 143, 242-246, 250, 255, 263 КАС України, суд -

вирішив:

Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (65012, Одеська область, м.Одеса, вул.Канатна, буд.83, код ЄДРПОУ 20987385) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (65012, Одеська область, м.Одеса, вул.Канатна, буд.83, код ЄДРПОУ 20987385) щодо нездійснення перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) на підставі довідок ОДУВС за № 5/250 та № 5/251 від 12.08.2025 р. відповідно до п.7 постанови Кабінету Міністрів України "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей" від 17.07.1992 р. № 393.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області (65012, Одеська область, м.Одеса, вул.Канатна, буд.83, код ЄДРПОУ 20987385) здійснити перерахунок та виплату раніше призначеної ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) пенсії з 01.06.2024 р. згідно п.7 постанови Кабінету Міністрів України "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей" від 17.07.1992 р. № 393, виходячи з щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії за повних фактичних 24 місяці служби перед виходом на пенсію, в тому числі з урахуванням середньомісячної суми щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії в розмірі 66343,71 грн. щомісячно з березня 2023 по березень 2024 (включно), на підставі довідок ОДУВС за № 5/250 та № 5/251 від 12.08.2025 р. з урахуванням раніше виплачених сум.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя О.І. Бездрабко