про виправлення описки та про заміну правонаступником
13 квітня 2026 року м. Київ № 640/29527/21
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Дудіна С.О., розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Державної фіскальної служби України, Державної податкової служби України, Головного управління Міндоходів у м. Києві та Головного управління ДПС у м. Києві про стягнення коштів та зобов'язання вчинити дії,
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулась ОСОБА_1 (далі по тексту також позивач, ОСОБА_1 ) з позовом до Головного управління ДПС у місті Києві (далі по тексту також відповідач 1, ГУ ДПС у м. Києві), Державної податкової служби України в якому просить суд:
- на підставі довідки про заробітну плату ОСОБА_1 з урахуванням коефіцієнту підвищення посадового окладу зобов'язати ГУ ДПС у м. Києві виплатити на користь позивача середній заробіток за час вимушеного прогулу з врахуванням коефіцієнту підвищеного заробітку за розрахунковий період знаходження позивача у вимушеному прогулі з 16.04.2015 по 17.03.2020, з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих на суму заборгованості з врахуванням вже виплаченої їй суми у розмірі 195 102,40 грн;
- на підставі довідки про заробітну плату ОСОБА_1 з урахуванням коефіцієнту підвищення посадового окладу зобов'язати ГУ ДПС у м. Києві виплатити на користь позивача середній заробіток за час вимушеного прогулу з врахуванням коефіцієнту підвищеного заробітку за розрахунковий період знаходження позивача у вимушеному прогулі з 17.03.2020 по дату надання відповідачем відповіді (довідки) щодо розмірів посадового окладу по посаді заступника начальника Державної податкової інспекції у Святошинському районі ГУ Міндоходів у м. Києві (або рівнозначній посаді) відповідно до штатних розписів з врахуванням коефіцієнту підвищення заробітку відповідно до розмірів посадових, з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих на суму заборгованості, згідно окладів відповідно до штатних розписів.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 30.11.2021 відкрито провадження в адміністративній справі та вирішено здійснити розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
13 грудня 2022 року Верховною Радою України було прийнято Закон України «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» №2825-IX, статтею 1 якого встановлено ліквідувати Окружний адміністративний суд міста Києва.
Пунктом 1 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» вказаного Закону визначено, що цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
Згідно з пунктом 2 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» вказаного Закону установлено, що з дня набрання чинності цим Законом Окружний адміністративний суд міста Києва припиняє здійснення правосуддя; до початку роботи Київського міського окружного адміністративного суду справи, підсудні окружному адміністративному суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ, розглядаються та вирішуються Київським окружним адміністративним судом.
14 грудня 2022 року вказаний Закон був опублікований в газеті «Голос України» №254 та набрав чинності 15.12.2022.
11 травня 2023 року на адресу Київського окружного адміністративного суду від Окружного адміністративного суду міста Києва надійшли матеріали адміністративної справи та за результатом автоматизованого розподілу були передані на розгляд судді Шевченко А.В.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 19.07.2023 (суддя Шевченко А.В.) прийнято адміністративну справу до провадження та вирішено здійснити розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання.
Виключено ДПС України з числа відповідачів у справі.
У зв'язку з перебуванням судді Шевченко А.В. у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку адміністративна справа була передана для повторного автоматизованого розподілу.
За результатами автоматизованого розподілу справа 26.03.2024 була передана на розгляд судді Дудіну С.О.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 13.05.2024 адміністративну справу прийнято до провадження за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання.
Цією ухвалою залучено до участі у справі в якості співвідповідача Головне управління ДФС у м. Києві.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 12.03.2026 позовну заяву залишено без руху та встановлено позивачу строк, протягом якого необхідно усунути недоліки позовної заяви, а саме:
- надати докази на підтвердження обставин, якими позивач обґрунтовує позовні вимоги в частині самостійного визначення коефіцієнтів підвищення посадового окладу з 01.01.2019, з 01.01.2020 та з 01.01.2021;
- привести позовну заяву у відповідність до вимог статті 160 КАС України, з урахуванням вказаних судом зауважень та надати суду три примірники позовної заяви;
- уточнити склад відповідачів.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 20.03.2026 позивачу продовжено строк для усунення недоліків позовної заяви на 10 календарних днів з дня вручення копії даної ухвали суду, протягом якого необхідно:
- привести позовну заяву у відповідність до вимог статті 160 КАС України, з урахуванням вказаних судом зауважень та надати суду примірники позовної заяви (уточненої) відповідно до кількості відповідачів;
- уточнити склад відповідачів (за необхідності).
27 березня 2026 року представником позивача подано до суду через підсистему «Електронний суд» додаткові пояснення у справі, до яких долучено уточнену позовну заяву із зазначенням в якості відповідачів ДПС України, ДФС України, ГУ ДПС у м. Києві та ГУ Міндоходів у м. Києві.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 03.04.2026 продовжено розгляд адміністративної справи.
Дослідивши матеріали справи, судом встановлено помилкове зазначення в ухвалі Київського окружного адміністративного суду від 03.04.2026 співвідповідачем Головного управління ДФС у м. Києві (ідентифікаційний код 39439980) замість зазначеного позивачем Головного управління Міндоходів у м. Києві (ідентифікаційний код 38717852).
Відповідно до частини першої статті 253 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який постановив судове рішення, може з власної ініціативи або за заявою учасника справи чи іншої заінтересованої особи виправити допущені в судовому рішенні цього суду описки, очевидні арифметичні помилки незалежно від того, набрало судове рішення законної сили чи ні.
Згідно з частиною другою статті 253 Кодексу адміністративного судочинства України питання про внесення виправлень суд може вирішити в порядку письмового провадження. У разі необхідності суд може розглянути питання внесення виправлень у судове рішення в судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду заяви.
За таких обставин, суд вважає за необхідне внести виправлення до ухвали Київського окружного адміністративного суду від 03.04.2026 шляхом зазначення правильного найменування співвідповідача - Головного управління Міндоходів у м. Києві (ідентифікаційний код 38717852) замість Головного управління ДФС у м. Києві (ідентифікаційний код 39439980), не зачіпаючи при цьому суті судового рішення.
Водночас, суд зазначає, що станом на момент розгляду цієї адміністративної справи Головне управління Міндоходів у м. Києві припинено 25.04.2013, про що внесено відповідний запис до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Відповідно до положень постанови Кабінету Міністрів України «Про утворення Державної фіскальної служби» від 21.05.2014 №160 відбулась реорганізація Міністерства доходів і зборів шляхом перетворення, внаслідок чого була утворена Державна фіскальна служба як центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України.
Згідно з пунктом 1 Положення про Державну фіскальну службу України, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів від 21.05.2014 №236 (далі по тексту також - Положення) Державна фіскальна служба України (ДФС) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів і який реалізує державну податкову політику, державну політику у сфері державної митної справи, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок), державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового, митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску.
Пунктом 7 Положення передбачено, що ДФС здійснює повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи. ДФС та її територіальні органи є органами доходів і зборів.
Відповідно до пункту 2 Постанови Кабінету Міністрів України «Про утворення територіальних органів Державної фіскальної служби та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України» від 06.08.2014 №311 Кабінетом Міністрів України передбачено здійснення реорганізації територіальних органів Міністерства доходів і зборів шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної фіскальної служби за переліком згідно з додатком 2 до постанови.
Так, зокрема, відповідно до Додатку №2 до Постанови від 06.08.2014 №311 Головне управління Міндоходів у м. Києві реорганізовано в Головне управління ДФС у м. Києві.
Відповідно до статті 52 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.
З урахуванням вищезазначеного, суд дійшов висновку про доцільність заміни відповідача - Головного управління Міндоходів у м. Києві, на його правонаступника - Головне управління ДФС у у м. Києві.
Виходячи з викладеного, керуючись вимогами ст.ст. 52, 243, 248, 253 КАС України, суд
Внести виправлення до ухвали Київського окружного адміністративного суду від 03.04.2026 у справі №640/29527/21 шляхом зазначення правильного найменування співвідповідача - Головного управління Міндоходів у м. Києві (ідентифікаційний код 38717852) замість Головного управління ДФС у м. Києві, не зачіпаючи при цьому суті судового рішення.
Замінити відповідача - Головне управління Міндоходів у м. Києві (ідентифікаційний код 38717852), на правонаступника - Головне управління ДФС у м. Києві (ідентифікаційний код 39439980).
Копію ухвали суду надіслати (вручити, надати) учасникам справи (їх представникам).
Ухвала в частині виправлення описки в ухвалі суду набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або у судовому засіданні у разі неявки учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали.
Ухвала в частині заміни відповідача правонаступником набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Дудін С.О.