Постанова від 03.04.2026 по справі 761/11649/26

Справа № 761/11649/26

Провадження № 3/761/3136/2026

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 квітня 2026 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Пономаренко Н.В. розглянувши матеріали, які надійшли від Державної аудиторської служби України про притягнення до адміністративної відповідальності, громадянина ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , генерального директора державного підприємства «Документ», адреса реєстрації: АДРЕСА_1 , місце проживання чи перебування: АДРЕСА_2 , за ч. 6 ст. 164-14 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

до Шевченківського районного суду м. Києва надійшов адміністративний матеріал за ч. 6 ст. 164-14 КУпАП відносно громадянина України: ОСОБА_1 .

Відповідно до протоколу про автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 27.03.2026 зазначений адміністративний матеріал за ч. 6 ст. 164-14 КУпАП.

Вимоги ст. 245 КУпАП передбачають, що завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Однак, при вивченні отриманих Шевченківським районним судом м. Києва матеріалів про вчинення громадянином України ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 6 ст. 164-14 КУпАП, з приєднаними до протоколу матеріалами, суд прийшов до висновку, що протокол та додані до нього документи направлені до суду з порушенням правил підсудності.

Згідно ст. 221 КупАП судді районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені зокрема: ст. 166-14 КУпАП

Відповідно до положень ст. 255 КУпАП обов'язок щодо належного оформлення матеріалів справи про адміністративне правопорушення покладається на уповноважених посадових осіб відповідних органів.

Згідно до вимог ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує певні питання, в тому числі, чи належить до його компетенції розгляд даної справи.

Згідно статті 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.

Відповідно до ч. 1 ст.276 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.

Місцем вчинення адміністративного правопорушення у протоколі № 15/20/2026пр від 19.03.2026 визначено: м. Київ, вул. Анни Ахматової, 13е, що територіально не відноситься до дислокації Шевченківського району міста Києва, а відноситься до дислокації Дарницького району міста Києва.

В даному випадку, вимогами ст.276 КУпАП не передбачений порядок розгляду справ про адміністративні правопорушення вказаної категорії (ч. 6 ст. 164-14 КУпАП) за місцем проживання правопорушника, або за місцем їх виявлення. Разом із тим, вказані адреси також знаходяться поза межами Шевченківського району м.Києва, а саме: адреса реєстрації: АДРЕСА_1 , місце проживання чи перебування: АДРЕСА_2 .

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 257 КУпАП протокол надсилається органу (посадовій особі), уповноваженому розглядати справу про адміністративне правопорушення. Протокол про вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, разом з іншими матеріалами у триденний строк з моменту його складення надсилається до місцевого загального суду за місцем вчинення такого правопорушення.

Отримані судом матеріали, також не містять даних про підстави направлення для розгляду вказаних матеріалів про адміністративне правопорушення саме до Шевченківського районного суду м. Києва.

Крім того, суд позбавлений можливості самостійно направити справу про адміністративне правопорушення до належного суду, оскільки така дія не передбачена чинним КУпАП.

Враховуючи вищевикладене, суд не має правових підстав для розгляду справи про адміністративне правопорушення відносно громадянина України ОСОБА_1 суті, а тому суд приходить до висновку про необхідність направлення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного відносно громадянина України ОСОБА_1 за ч.6 ст. 164-14 КУпАП разом з матеріалами справи для належного оформлення та направлення до належного суду.

На підставі викладеного та керуючись ст.245, 251, 255, 256, 276, 278 КУпАП,-

ПОСТАНОВИВ:

Матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно громадянина України ОСОБА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 6 ст. 164-14 КУпАП направити до Державної аудиторської служби України для дооформлення, визначення підсудності та направлення справи до відповідного суду.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя: