Ухвала від 16.03.2026 по справі 758/1045/26

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

справа №758/1045/26 Головуючий у І інстанції - ОСОБА_1

апеляційне провадження №11-сс/824/2214/2026 Доповідач у ІІ інстанції - ОСОБА_2

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 березня 2026 року Київський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду кримінальних справ:

Головуючий суддя: ОСОБА_2 ,

судді: ОСОБА_3 , ОСОБА_4

за участю секретаря судового засідання: ОСОБА_5

прокурора: ОСОБА_6

підозрюваного: ОСОБА_7

захисників: ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10

розглянув у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві апеляційні скарги захисників ОСОБА_9 , ОСОБА_8 в інтересах підозрюваного ОСОБА_7 з доповненнями та прокурора Подільської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_11 на ухвалу слідчого судді Подільського районного суду м. Києва від 26 січня 2026 року щодо застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, одруженого, працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною третьою статті 28, частиною першою статті 366, частиною п'ятою статті 191 КК України, у кримінальному провадженні №12024100070000969 від 01 травня 2024 року,-

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою слідчого судді Подільського районного суду м. Києва від 26 січня 2026 року у задоволенні клопотання старшого слідчого СВ Подільського УП ГУ НП у місті Києві ОСОБА_12 , погоджене прокурором Подільської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_11 , про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою - відмовлено.

Застосовано відносно підозрюваного ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді домашнього арешту у період доби з 21 год. 00 хв. до 07 год. 00 хв. із забороною залишати місце свого проживання, а саме: АДРЕСА_1 строком до 20.03.2026 включно.

Відповідно до частини п'ятої статті 194 КПК України покладено на підозрюваного ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обов'язки, передбачені КПК України, а саме:

- прибувати по першому виклику до слідчого, прокурора або суду у визначений час;

- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання;

- не відлучатися з місця свого проживання без дозволу слідчого, прокурора або суду;

- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну.

Не погоджуючись з указаною ухвалою захисник ОСОБА_9 в інтересах підозрюваного ОСОБА_7 подав апеляційну скаргу, в якій просить ухвалу слідчого судді скасувати та постановити нову ухвалу, якою у задоволенні клопотання слідчого про застосування запобіжного заходу відносно підозрюваного ОСОБА_7 відмовити повністю.

Уважає ухвалу слідчого судді такою, що не відповідає вимогам кримінального процесуального законодавства.

У доповненнях до апеляційної скарги зазначає, що повідомлення про підозру, вручене ОСОБА_7 , не відповідає стандарту «обґрунтованої підозри», оскільки ґрунтується на припущеннях, викривленому тлумаченні господарських процесів та показах упередженого свідка; зміст підозри містить внутрішні суперечності, які виключають кваліфікацію дій підозрюваного за статтею 191 КК України.

Вказує, що слідчий суддя в оскаржуваній ухвалі формально послався на наявність підозри у вчиненні злочину у складі організованої групи, не надавши оцінки очевидній юридичній неспроможній такої кваліфікації.

Таким чином, ОСОБА_7 не може бути організатором групи, якої де-юре не існує через відсутність обізнаних співучасників.

Також зауважує, що штучна інкримінація частини третьої статті 28 КК України застосована виключно з метою створення видимості «тяжкого злочину», а кваліфікація за статтею 191 КК України неможлива без доведення прямого умислу та корисливого мотиву.

Матеріали провадження не містять жодних доказів того, що ОСОБА_7 отримав будь-яку неправомірну вигоду від діяльності ТОВ «КП «Шляхбуд Інвест».

Наголошує на очевидній упередженості свідка ОСОБА_13 начальника КП ШЕУ Подільського району) через особистий конфлікт з підозрюваним ОСОБА_7 .

На переконання захисника, сукупність наведених фактів свідчить про те, що орган досудового розслідування штучно завищив кваліфікацію злочину за частиною п'ятою статті 191 КК України, ігноруючи відсутність корисливого результату та реальний характер виконаних робіт.

Вказує, що в діях ОСОБА_7 відсутній склад злочину, передбаченого частиною першою статті 366 КК України, а саме внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей щодо виконавця робіт.

Зазначає, що ОСОБА_7 взагалі не має відношення до підписання актів виконаних робіт, табелів обліку робочого часу та іншої первинної документації щодо роботи Подільського ШЕУ; не складав (не виготовляв фізично) тексти актів КБ-2в.

Матеріали справи не містять доказів того, що ОСОБА_7 обговорював з кимось із підлеглих саме питання внесення неправдивих даних в акти, вказівки (якщо вони були) стосувалися «забезпечення виконання робіт», а не «фальсифікації паперів».

Сторона захисту вважає, що неможливість застосування до ОСОБА_7 більш м'якого запобіжного заходу не доведене стороною обвинувачення, оскільки долучена на підтвердження пункту 3 частини першої статті 194 КПК України доказова база не містить фактичного підтвердження, а правові конструкції застосовані детективом у клопотанні є вкрай скупими та неамбіційними.

Зауважує, що ОСОБА_7 фізично позбавлений можливості перетнути державний кордон України та твердження прокурора про ризик втечі за кордон спростовується матеріалами, які вже є у розпорядженні держави.

При цьому, вказує, що ризик незаконного впливу на свідків, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експертів у цьому ж кримінальному провадженні повністю втратив свою актуальність та ґрунтується на застарілих даних, що не відповідають фактичним обставинам на момент розгляду клопотання.

Наголошує, що кримінальне провадження розслідується з травня 2024 року та за цей час ОСОБА_7 , будучи обізнаним про слідство, не вчиняв жодних спроб залякування свідків чи експертів, навпаки ОСОБА_7 прибував на допити, надав зразки підпису для проведення почеркознавчої експертизи, прибув на вручення повідомлення про підозру; не ухиляється від отримання повісток, з'являється до слідчого та в суд, має постійне місце проживання та роботи, відсутні будь-які рапорти чи інші відомості про спроби підозрюваного затягувати процес, симулювати хвороби чи чинити інший супротив законним діям слідчого.

Посилається на те, що ОСОБА_7 має міцні соціальні зв'язки, одружений, має на утриманні неповнолітню доньку; має постійне зареєстроване місце проживання; офіційно працевлаштований на посаді юрисконсульта у ТОВ «Корисні Технології»; не судимий.

В апеляційній скарзі захисник ОСОБА_8 в інтересах підозрюваного ОСОБА_7 просить ухвалу слідчого судді скасувати та постановити нову ухвалу, якою повністю відмовити у задоволенні клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно підозрюваного ОСОБА_7 .

Апеляційну скаргу мотивує тим, що повідомлення про підозру щодо ОСОБА_7 не містить конкретних фактичних обставин, які б однозначно вказували на вчинення ним кримінального правопорушення, натомість підозра побудована переважно на загальних положеннях посадової інструкції та функціональних обов'язків директора Департаменту транспортної інфраструктури.

Вказує, що у матеріалах підозри відсутні прямі докази того, що ОСОБА_7 реально здійснив якісь дії з організації злочинної діяльності. Умисел ОСОБА_7 на заволодіння коштами також не доведений належними доказами - матеріали на містять жодних даних про отримання ним неправомірної вигоди, про його особисту зацікавленість чи будь-які дії, що свідчать про корисливий мотив з його боку.

Також зауважує, що матеріали не демонструють реального причинно-наслідкового зв'язку між особистими діями ОСОБА_7 та наслідками, які стали внаслідок злочину.

При цьому, аналіз змісту підозри та клопотання показує, що сторона обвинувачення не навела жодного фактичного епізоду, який би достовірно підтверджував, що ОСОБА_7 контролював, координував чи реалізовував якусь частину злочинної діяльності у провадженні №12024100070000969; слідство фактично не встановило прямого зв'язку між ОСОБА_7 та будь-якими протиправними діями, окрім факту його керівної посади.

Зазначає, що з матеріалів провадження випливає, що основними виконавцями ймовірних правопорушень були інші особи - керівники комунальних підприємств, підрядні організації, посадові особи нижчого рівня; у тексті підозри згадується, що певні посадовці на місцях здійснювали дії (укладали договори, підписували акти виконаних робіт), які кваліфікуються як розтрата бюджетних коштів.

Посилається на те, що ризик переховування підозрюваного від правосуддя не може оцінюватися виключно на підставі суворості можливого судового рішення, а це слід робити з урахуванням низки відповідних фактів, які можуть підтверджувати існування такого ризику, або свідчити про такий його незначний ступінь, який не може служити підставою для запобіжного ув'язнення.

Зауважує, що ОСОБА_7 уже перебував під слідством в іншому кримінальному провадженні №12023100000001219 і довів свою надійність.

Наголошує, що станом на момент розгляду клопотання слідство не навело жодного конкретного факту, який би свідчив, що ОСОБА_7 намагався незаконно впливати на хід розслідування, у клопотанні сторони обвинувачення немає інформації про спроби підозрюваного зв'язатися зі свідками, схилити когось до зміни показань або знищити документи. ОСОБА_7 також наразі не обіймає посаду директора , тож не має реальних важелів впливу на співробітників департаменту чи комунальних підприємств, отже імовірність тиску на свідків чи знищення якихось доказів з його боку є мінімальною.

Звертає увагу на те, що частину доказової бази вже зібрано на цей момент, а тому об'єктивно відсутня загроза, що ОСОБА_7 , перебуваючи на свободі, зможе зруйнувати доказову базу: всі основні документи і так перебувають у розпорядженні слідства, а свідки вже дали показання.

Обґрунтування ризику перешкоджання кримінальному провадженню іншим чином являється, на переконання сторони захисту, абстрактним та не підкріпленим жодним доказом, фактично дублюються попередні ризики.

Вказує, що ОСОБА_7 має постійне місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 ; одружений, має на утриманні неповнолітню дитину; у місті Києві власного житла не має; раніше не судимий та до кримінальної відповідальності не притягувався; позитивно характеризується за місцем проживання та колишнім місцем роботи; наразі працевлаштований до ТОВ «Корисні технології», де займає посаду юриста.

Також з апеляційною скаргою до суду звернувся прокурор Подільської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_11 , в якій просить оскаржувану ухвалу слідчого судді скасувати та постановити нову ухвалу, якою клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів з визначенням застави у розмірі 12 000 прожиткових мінімумів для працездатних осіб відносно підозрюваного ОСОБА_7 задовольнити.

Уважає ухвалу слідчого судді незаконною, необґрунтованою та такою, що підлягає скасуванню, у зв'язку з невідповідністю висновків суду фактичним обставинам кримінального провадження.

В обґрунтування скарги зазначає, що на даному етапі досудового розслідування є достатні підстави вважати про обґрунтованість пред'явленої підозри у вчиненні кримінального правопорушення, оскільки у розпорядженні органу досудового розслідування є зібрані у встановленому законом порядку достатні фактичні дані, які свідчать про наявність ознак кримінального правопорушення, що інкримінується підозрюваному органом досудового розслідування.

Орган досудового розслідування вважає, що з метою забезпечення нормальної процесуальної поведінки підозрюваного та виконання процесуальних рішень у справі, необхідно застосувати відносно нього запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, оскільки більш м'які запобіжні заходи не зможуть забезпечити виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов'язків, а також не зможуть запобігти спробі переховуватися від органів досудового розслідування та суду, оскільки ОСОБА_7 підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених, зокрема, частиною п'ятою статті 191 КК України, за яке передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.

Вказує, що ОСОБА_7 може незаконно впливати на свідків у кримінальному провадженні з огляду на те, що підозрюваний тривалий час перебував на посаді директора Департаменту транспортної інфраструктури КМДА та в його безпосередньому підпорядкуванні перебувала значна частина свідків у вказаному кримінальному провадженні, які надають викривальні показання відносно підозрюваного.

Зауважує, що ризик знищити, сховати документи, речі, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, полягає в тому, що підозрюваний ОСОБА_7 займав посаду директора Департаменту транспортної інфраструктури КМДА, тобто обіймав керівну посаду в установі, де мало місце вчинення злочину, був уповноваженим на підпис та роботу з документами, що стосуються інших підозрюваних та обставин, що встановлюються під час досудового розслідування.

На переконання прокурора, викладені вище обставини вказують на наявність підстав для застосування відносно підозрюваного ОСОБА_7 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Наголошує, що в даному випадку застава навіть у максимальному розмірі не зможе забезпечити належної процесуальної поведінки та запобігти описаним у клопотанні ризикам, у зв'язку з чим необхідно застосувати заставу у розмірі 12 000 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб на суму 20 000 000 грн.

Окрім того, з метою забезпечення належної процесуальної поведінки підозрюваного та запобігання ризикам, передбаченим статтею 177 КПК України, необхідно покласти на підозрюваного обов'язки, передбачені частиною п'ятою статті 194 КПК України.

Заслухавши доповідь судді, пояснення захисників ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 в інтересах підозрюваного ОСОБА_7 , прокурора ОСОБА_6 , які підтримали подані ними апеляційні скарги з наведених у них підстав, дослідивши матеріали, які надійшли з суду першої інстанції, перевіривши доводи апеляційних скарг, колегія суддів доходить висновку, що апеляційні скарги не підлягають задоволенню з наступних підстав.

Як убачається з матеріалів судового провадження, у провадженні Подільського УП ГУ НП у м. Києві перебуває кримінальне провадження №12024100070000969, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 01 травня 2024 року, за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених частиною третьою статті 28, частиною першою статті 366, частиною п'ятою статті 191 КК України.

Досудовим розслідуванням установлено, що у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 01 січня 2024 року, ОСОБА_7 , якому достовірно було відомо про прийняте рішення Київської міської ради від 14 грудня 2023 року №7531/7572 «Про бюджет міста Києва на 2024 рік» та про суму виділених грошових коштів Департаменту транспортної інфраструктури в розмірі 2 347 218 4028 грн загального фонду, діючи з метою особистого збагачення, використовуючи широке коло знайомств серед посадовців різного рівня, володіючи організаторськими здібностями та маючи реальні можливості впливу на підлеглих, підпорядковані Департаменту комунальні підприємства та їх службових осіб, створюючи хибне уявлення про їхні службові обов'язки та завдання професійної діяльності, а також маючи досвід роботи в будівельній сфері, безпосередньо в будівництві та ремонті автомобільних доріг (зокрема, у період з грудня 2015 року по листопад 2017 року він очолював Службу автомобільних доріг у Львівській області), керуючись корисливими мотивами і прагненням до незаконного збагачення, маючи на меті незаконне отримання доходів на постійній основі від вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, розробив план вчинення кримінальних правопорушень, пов'язаних із заволодінням коштами, виділеними на потреби та виконання завдань Департаменту транспортної інфраструктури, зокрема на проведення поточного та капітального ремонту вулично-дорожньої мережі міста Києва, який передбачав залучення в якості співучасників низки осіб, зокрема керівників та працівників підконтрольних приватних і комунальних підприємств, які мали взаємодіяти між собою відповідно до визначеної ієрархічної структури при вчиненні кримінальних правопорушень.

Так, ОСОБА_7 , у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 30 січня 2024 року, будучи директором Департаменту транспортної інфраструктури ВО КМР КМДА, керуючись корисливим мотивом та з ціллю незаконного збагачення шляхом отримання доходів на постійній основі від вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, достовірно знаючи, що дорожнє покриття, тротуари та трамвайна лінія по вулиці Кирилівській (від вул. Троїцько-Кирилівська в напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі міста Києва перебувають в аварійному стані надав вказівку в.о. начальника КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району» ОСОБА_14 який не був обізнаний про злочинні наміри останнього, ініціювати включення вул. Кирилівська до плану поточного ремонту об'єктів вулично-дорожньої мережі. В свою чергу ОСОБА_14 , повідомив ОСОБА_7 , що вздовж та по периметру вул. Кирилівська наявні інженерні мережі ПрАТ «Київводоканал», АТ «Київгаз», ДТЕК, АТ «Укртелеком», КП «Міськсвітло», КП «Київтеплоенерго», які перебувають в аварійному стані, не включені зазначеними підприємствами до плану поточного ремонту на 2024 рік у зв'язку із чим ремонт дорожнього покриття вулиці є недоцільним та може створити загрозу повторних ремонтів у випадку аварій інженерних мереж. Однак, ОСОБА_7 , відкинув доводи ОСОБА_14 так як це не узгоджувалося із заздалегідь розробленим ним злочинним планом, та погрожуючи звільнення переконав останнього подати вул. Кирилівську для включення до плану поточного ремонту на 2024 рік.

У подальшому, 30 січня 2024 року ОСОБА_7 затвердив указаний план наказом №Н-21, згідно пункту 7.7.1 якого передбачено поточний ремонт по вулиці Кирилівській (від вул. Троїцько-Кирилівська в напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі міста Києва орієнтовною вартістю 50 000 000 гривень.

Відповідно до вказаного наказу від 30 січня 2024 року №Н-21 затверджено план поточного ремонту об'єктів вулично-дорожньої мережі та штучних споруд комунальних підприємств шляхово-експлуатаційних управлінь по ремонту та утриманню автомобільних шляхів і споруд на них районів міста Києва, комунального підприємства по ремонту та утриманню мостів і шляхів міста Києва «Київавтошляхміст», комунального підприємства «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них «Магістраль» та комунальної корпорації «Київавтодор» за кошти, виділені з бюджету міста Києва на 2024 рік, виконавцем поточного ремонту по вулиці Кирилівській (від вул. Троїцько-Кирилівська в напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі міста Києва орієнтовною вартістю 50 000 000 гривень було визначено КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району», в.о. начальника ОСОБА_14 .

Так, ОСОБА_7 у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 15 березня 2024 року, керуючись корисливими мотивами та прагненням до незаконного збагачення, маючи на меті незаконне отримання доходів на постійній основі від вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, згідно із заздалегідь розробленим планом вчинення кримінальних правопорушень, пов'язаних із заволодінням коштами, виділеними з бюджету територіальної громади міста Києва, усвідомлюючи, нелояльність в.о. начальника КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району» ОСОБА_14 , залучив до своєї злочинної діяльності головного інженера КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Шевченківського району» ОСОБА_15 . Переконавшись у відданості та готовності останнього виконувати вказівки, ОСОБА_7 довів до його відома злочинний план та наміри незаконного збагачення шляхом заволодіння коштами, виділеними з бюджету територіальної громади міста Києва.

У подальшому, ОСОБА_7 забезпечив покладання обов'язків начальника КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району м. Києва» на ОСОБА_15 з 12 квітня 2024 року згідно з розпорядженням Київського міського голови №319 від 11 квітня 2024 року та видачу наказу № 115-к від 11 квітня 2024 року «Про покладання виконання обов'язків начальника КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району м. Києва» на ОСОБА_15 з 12.04.2024 року». Переконавшись у відданості та готовності останнього виконувати вказівки, ОСОБА_7 довів до його відома злочинний план та наміри розтрати грошових коштів, виділених з бюджету територіальної громади міста Києва

У подальшому ОСОБА_7 забезпечив покладання обов'язків начальника КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району м. Києва» на ОСОБА_15 з 12 квітня 2024 року згідно з розпорядженням Київського міського голови №319 від 11 квітня 2024 року та видачу наказу №115-к від 11 квітня 2024 року «Про покладання виконання обов'язків начальника КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району м. Києва» на ОСОБА_15 з 12.04.2024 року».

Водночас, ОСОБА_15 на виконання спільного єдиного злочинного умислу та відповідно до розробленого ОСОБА_7 плану злочинних дій, постійно контролював хід його виконання, особисто приймав участь у виїзних нарадах, зокрема 15 травня 2024 року, 17 травня 2024 року, 19 червня 2025 року, 12 вересня 2024 року. У період з травня по грудень 2024 року приймав на роботу за сумісництвом працівників інших районних ШЕУ м. Києва. 18 липня 2024 року, 15 серпня 2024 року, 25 грудня 2024 року, забезпечив перерахування грошових коштів на рахунок ТОВ «КП «ШЛЯХБУД ІНВЕСТ» НОМЕР_1, на суми 1 213 185.34 грн, 1 893 839.42 грн та 2 918 346.83 підписавши платіжні доручення №598, №726, №1339.

Крім того, ОСОБА_15 , діючи за вказівкою та під керівництвом ОСОБА_7 , згідно розробленого ним плану злочинних дій, усвідомлюючи протиправність наданих ОСОБА_7 вказівок, у невстановлений досудовим розслідуванням час, шляхом здійснення адміністративного впливу, залучив до своєї злочинної діяльності ОСОБА_16 , призначеного наказом начальника КП «ШЕУ Подільського району» № 45к від 08 квітня 2013 року на посаду головного інженера КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району», та визначеного наказом в.о. начальника КП «ШЕУ Подільського району» м. Києва № 50 від 10 квітня 2024 року відповідальним за проведення ремонтних робіт власними силами підприємства та із залученням підрядних організацій, забезпечення відповідними матеріалами та технікою при здійсненні поточного ремонту вулично-дорожньої мережі по вулиці Кирилівській (від вул. Троїцько-Кирилівської в напрямку вул. Ярославської) у Подільському районі міста Києва, та, переконавшись у готовності останнього виконувати вказівки, довів до його відома злочинний план та наміри розтрати коштів виділених з бюджету територіальної громади міста Києва.

Так, ОСОБА_16 , діючи за вказівкою та під керівництвом ОСОБА_15 та ОСОБА_7 , згідно розробленого ним плану злочинних дій, усвідомлюючи протиправність наданих ОСОБА_7 вказівок, 08 травня 2025 року підписав договір з ТОВ «КП «ШЛЯХБУД ІНВЕСТ» №73, 30 червня 2024 року, 08 серпня 2024 року та 24 грудня 2024 року прийняв виконані будівельні роботи та підписав Акти КБ2в №1, №2, №3, прийняв виконані будівельні рорботи та підписав Акти КБ2в, №108-2 за серпень 2024, № 108-3 за серпень 2024, № 108-5/1 за жовтень 2024, № 108-11/2 за листопад 2024, № 108-13 за грудень 2024, 108-14 за грудень 2024. Організовував виконання робіт сумісниками, зокрема на нарадах в кабінеті ОСОБА_15 18 листопада 2024 року, 19 листопада 2024 року, 25 листопада 2024 року, 29 листопада 2024 року.

Крім того, ОСОБА_7 , будучи директором Департаменту транспортної інфраструктури ВО КМР КМДА, керуючись корисливим мотивом та переслідуючи мета незаконного збагачення шляхом отримання доходів на постійній основі від вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів згідно із заздалегідь розробленим планом, що полягав у розтраті грошових коштів, виділених з бюджету територіальної громади міста Києва, у невстановлений досудовим розслідуванням час але не пізніше 01 січня 2024 року, залучив до своєї злочинної діяльності ОСОБА_17 , призначеного наказом начальника Департаменту транспортної інфраструктури № 1-К від 01 січня 2024 року на посаду начальника управління дорожньої інфраструктури Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації). Переконавшись у відданості та готовності останнього виконувати вказівки, ОСОБА_7 довів до його відома злочинний план.

Так, ОСОБА_7 , розуміючи, що розроблений ним план, спрямований на розтрату грошових коштів, виділених з бюджету територіальної громади міста Києва, він самостійно реалізувати у повному обсязі не зможе та йому потрібні співучасники, усвідомлюючи протиправність таких дій, їх високий ступінь суспільної небезпеки, необхідність чітких і узгоджених дій, значної кількості людей та суворих конспіративних заходів, маючи намір здійснювати таку діяльність протягом тривалого періоду, вирішив створити стійке об'єднання декількох осіб (три і більше), які попередньо зорганізувалися у стійке об'єднання для вчинення цього та іншого (інших) кримінальних правопорушень, об'єднаних єдиним планом з розподілом функцій учасників групи, спрямованих на досягнення цього плану, відомого всім учасникам групи.

З цією метою, ОСОБА_7 , у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 16 квітня 2024 року маючи досвід у будівництві та ремонті автомобільних доріг, заздалегідь усвідомлюючи, що виконати роботи, які відповідали б нормативно-правовим актам у галузі дорожнього будівництва, у встановлені ним строки наявними силами та засобами залученого ним КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району», не представляється можливим, що створювало б загрозу його подальшого перебування на займаній посаді, зловживаючи своїми службовими повноваженнями та адміністративним впливом, наказав підпорядкованому начальнику управління дорожньої інфраструктури Департаменту транспортної інфраструктури ОСОБА_17 збирати виїзні наради безпосередньо на об'єкті будівництва кожної середи близко 07:30 години.

У подальшому, 17 квітня 2024 року ОСОБА_7 , перебуваючи на перехресті вул. Подільський узвіз та Кирилівська під час першої виїзної наради, достовірно знаючи, що районні ШЕУ м. Києва окрім ШЕУ Подільського району не були визначені наказом від 30 січня 2024 року № Н-21, як виконавці робіт з поточного ремонту вул. Кирилівська у м. Києві, зловживаючи своїми посадовими повноваженнями надав вказівку створити 10 робочих бригад по 6 чоловік зі складу підлеглих працівників.

У подальшому, 08 листопада 2024 року ОСОБА_7 , під час чергової виїзної наради, перебуваючи на перехресті вул. Подільський узвіз та Кирилівська, довів учасникам, що саме ОСОБА_17 є відповідальним за виконання робіт на вул. Кирилівська та довів до відома присутнім на нараді - керівникам підпорядкованих районних ШЕУ м. Києва, які не були учасникам організованої групи, та не обізнані із планом злочинних дій, необхідність оформлення працівників районних ШЕУ м. Києва як сумісників у КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району», шляхом оплати їхньої праці КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району» як сумісників по 4 години та за основним місцем роботи по 8 годин за фактично не відпрацьований час, шляхом внесення завідомо недостовірних відомостей до табелів обліку використання робочого часу.

Для забезпечення виконання спільного єдиного злочинного умислу та відповідно до розробленого ОСОБА_7 злочинного плану, ОСОБА_17 , 15 листопада 2024 року, 17 листопада 2024 року, 19 червня 2024 року, 12 вересня 2024 року надає вказівки керівникам підпорядкованих районних ШЕУ м. Києва, які не були учасникам організованої групи, та не обізнані із планом злочинних дій, що вони, мають залучити працівників районних ШЕУ м. Києва як сумісників у КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району», шляхом оплати їхньої праці КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району» як сумісників по 4 години та за основним місцем роботи по 8 годин за фактично не відпрацьований час, шляхом внесення завідомо недостовірних відомостей до табелів обліку використання робочого часу. Матеріали кримінального провадження щодо вказаних осіб виділено в окреме провадження.

Таким чином, реалізуючи свій злочинний умисел, зокрема завдяки досвіду в будівельній сфері, особистим організаторським здібностям, соціальним зв'язкам та наявному адміністративному ресурсу, ОСОБА_7 у період із січня 2024 року по початок травня 2024 року, у невстановленому досудовим розслідуванням місці, створив організовану групу з метою вчинення кримінальних правопорушень, до складу якої увійшли: начальник управління дорожньої інфраструктури Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) ОСОБА_17 ; в.о. начальника КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району» ОСОБА_15 , головний інженер КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району» ОСОБА_16 .

Вказані особи зорганізувалися у внутрішньо та зовнішньо стійке об'єднання, мали на меті спільне вчинення кримінальних правопорушень, діяли умисно й добровільно, усвідомлювали наслідки своїх спільних злочинних дій, були обізнані зі злочинним планом, розробленим ОСОБА_7 , знали власні функції з його реалізації у відповідних частинах, координували свої злочинні дії між собою, підкоряючись ОСОБА_7 , виконували його вказівки та отримували поради, вживали заходів для збереження діяльності організованої групи в таємниці.

Стійкість організованої групи була забезпечена стабільністю складу її членів, забезпеченням безпечності та постійності її функціонування, міцними внутрішніми зв'язками між членами організації, тривалістю діяльності (понад один рік), чітким визначенням функцій кожного з її членів, високим рівнем узгодженості дій, постійною ефективною комунікацією, звітністю та контролем всередині організації, а також єдиним планом злочинної діяльності.

Таким чином, ОСОБА_7 не пізніше січня 2024 року, більш точної дати в ході досудового розслідування не встановлено, з метою вчинення кримінальних правопорушень - розтрати чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, створив та здійснював керівництво стійким ієрархічним об'єднанням - організованою групою, до якої залучив осіб, які добровільно вступили до складу вказаної організованої групи та надали згоду на участь у вчинюваних нею злочинах: ОСОБА_17 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , та інших невстановлених осіб, якими було схвалено єдиний план вчинення кримінальних правопорушень та надано свою добровільну згоду на участь у злочинному угрупованні.

Так, ОСОБА_7 , керуючись корисливими мотивами та прагненням до незаконного збагачення, маючи на меті незаконне отримання доходів на постійній основі від вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, згідно із заздалегідь розробленим планом вчинення кримінальних правопорушень, пов'язаних із заволодінням коштами, виділеними з бюджету територіальної громади міста Києва, у невстановлений досудовим розслідуванням час залучив до своєї злочинної діяльності ОСОБА_17 , призначеного наказом начальника Департаменту транспортної інфраструктури №1-К від 01 січня 2024 року на посаду начальника управління дорожньої інфраструктури Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації). Переконавшись у відданості та готовності останнього виконувати вказівки, ОСОБА_7 довів до його відома злочинний план і наміри незаконного збагачення шляхом заволодіння коштами, виділеними з бюджету територіальної громади міста Києва.

Так, ОСОБА_7 , розуміючи, що розроблений ним план, спрямований на заволодіння грошовими коштами, виділеними з бюджету міста Києва, він самостійно реалізувати у повному обсязі не зможе та що йому потрібні співучасники, усвідомлюючи протиправність таких дій, їх високий ступінь суспільної небезпеки, необхідність чітких і узгоджених дій, значної кількості людей та суворих конспіративних заходів, маючи намір здійснювати таку діяльність протягом тривалого періоду, ОСОБА_7 вирішив створити стійке ієрархічне об'єднання декількох осіб (три і більше), члени якого або його структурні частини за попередньою змовою зорганізуються для спільної діяльності з метою безпосереднього вчинення тяжких або особливо тяжких злочинів членами цієї організації - організовану групу.

З цією метою, ОСОБА_7 , у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 16 квітня 2024 року маючи досвід у будівництві та ремонті автомобільних доріг, заздалегідь усвідомлюючи, що виконати роботи, які відповідали б нормативно-правовим актам у галузі дорожнього будівництва, у встановлені ним строки наявними силами та засобами залученого ним КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району», не представляється можливим, що створювало б загрозу його подальшого перебування на займаній посаді, зловживаючи своїми службовими повноваженнями та адміністративним впливом, наказав підпорядкованому начальнику управління дорожньої інфраструктури Департаменту транспортної інфраструктури ОСОБА_17 збирати виїзні наради безпосередньо на об'єкті будівництва кожної середи близько 07:30 години.

У подальшому, 17 квітня 2024 року ОСОБА_7 , перебуваючи на перехресті вул. Подільський узвіз та Кирилівська під час першої виїзної наради, надав вказівку керівникам районних ШЕУ м. Києва, які входили в сферу управління Департаменту, і які мали забезпечити виконання робіт із поточного ремонту по вулиці Кирилівській у строки, визначені ОСОБА_7 створити 10 робочих бригад по 6 чоловік зі складу підлеглих працівників.

У подальшому, 08 травня 2024 року ОСОБА_7 , під час чергової виїзної наради, перебуваючи на перехресті вул. Подільський узвіз та Кирилівська, довів учасникам, що саме ОСОБА_17 є відповідальним за виконання робіт на вул. Кирилівська, довів до відома учасників, наради частину злочинного плану, який полягав у необхідності оформлення працівників районних ШЕУ м. Києва як сумісників у КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району» мотивуючи їх умисно завищеною заробітною платою, шляхом оплати їхньої праці КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району» як сумісників по 4 години та за основним місцем роботи по 8 годин за фактично не відпрацьований час, шляхом внесення завідомо недостовірних відомостей до табелів обліку використання робочого часу.

Таким чином, ОСОБА_7 , очоливши організовану групу, з метою реалізації розробленого ним плану, направленого на розтрату грошових коштів, виділеними з місцевого бюджету на проведення поточного та капітального ремонту вулично-дорожньої мережі м. Києва, а саме: в період часу з січня 2024 року до листопада 2024 року, діючи в складі організованої групи, до якої увійшли ОСОБА_17 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , та інші невстановлені особи, вчинив кримінальні правопорушення при наступних обставинах.

У невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше травня 2024 року, ОСОБА_7 , діючи у складі організованої групи, до якої увійшли ОСОБА_17 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , узгодили спільний злочинний план, спрямований на внесення завідомо недостовірних відомостей до табелів обліку використання робочого часу при наступних обставинах.

Крім того встановлено, що 08 травня 2024 року, між КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району» та ТОВ «КП «Шляхбуд інвест» підписаний договір № 73.

Відповідно до п.1.1 Договору, Замовник доручає, а Виконавець зобов'язується надати на свій ризик власними силами і засобами Поточний ремонт вул. Кирилівська (від вул. Троїцько-Кирилівська в напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі м. Києва (ДК 021:2015 45230000-8 Будівництво трубопроводів, ліній зв'язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг) для експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування державного та місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності в населених пунктах, на основі Кошторисних норм України «Настанова з визначення вартості будівництва» затверджених Наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01 листопада 2021 року №281, відповідно затвердженої кошторисної документації, діючих норм і стандартів.

Водночас, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше травня 2024 року, ОСОБА_7 , діючи у складі організованої групи, до якої увійшли ОСОБА_17 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , та узгодили спільний злочинний план, спрямований на розтрату та заволодіння бюджетними коштами територіальної громади міста Києва, виділеними для виконання робіт за об'єктом «Поточний ремонт вул. Кирилівська (від вул. Троїцько-Кирилівська у напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі м. Києва».

Зазначений план передбачав внесення завідомо недостовірних відомостей до табелів обліку робочого часу, що призвело до надлишкової виплати коштів з фонду оплати праці комунальних підприємств, а також внесення недостовірних даних до актів приймання виконаних будівельних робіт із метою штучного завищення обсягів використаних матеріалів (асфальтобетону) та їх вартості (зокрема тротуарної плитки), чим було завищено обсяги та вартість фактично виконаних робіт за вказаним об'єктом.

Крім того, відповідно до п.6.3. наказу комунальної корпорації «Київавтодор» №12 від 31 січня 2024 року начальники КП ШЕУ відповідно до статутних повноважень та обов'язків несуть персональну відповідальність за розцінки та нормування часу, розрахунок заробітної плати, показники прибутку, загальновиробничих та адміністративних витрат, вартість матеріалів, виробів та конструкцій і механізмів при складанні форм «КБ-2в.

При цьому встановлено, що, для обліку відпрацьованого робочого часу було застосовано «Табель обліку використання робочого часу» №П-5 форма якого затверджена Наказом Державного комітету статистики України від 05 грудня 2008 року №489 «Про затвердження типових форм первинної облікової документації зі статистики праці».

Відповідно до розпорядження Київського міського голови №662 від 26 липня 2023 року та наказу КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Святошинського району м. Києва» №119-к від 28 липня 2023 року ОСОБА_18 призначено на посаду начальника КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Святошинського району м. Києва».

ОСОБА_18 обіймав посаду, яка пов'язана з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, тобто являвся службовою особою.

Разом із тим встановлено, що ОСОБА_18 , діючи на виконання вказівки ОСОБА_7 , виконання якої безпосередньо контролювалося ОСОБА_17 , керуючись єдиним злочинним умислом, будучи обізнаним про діяльність, але не входячи до складу організованої групи, щодо розтрати коштів призначених для оплати праці працівників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Святошинського району м. Києва» шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, розуміючи, що в України введено воєнний стан, у невстановлений період часу, але не пізніше травня 2024 року, перебуваючи у робочому кабінеті, що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Янтарна, 5, сформував робочу бригаду с числа працівників КП ШЕУ Святошинського району, до складу якої увійшли: ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , для виконання ремонтних робіт на вул. Кирилівська у Подільському районі м. Києва, в якості сумісників.

На виконання злочинного умислу та розробленого ОСОБА_7 злочинного плану, невстановлена посадова особа з числа співробітників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них «Святошинського району», керуючись єдиним злочинним умислом, діючи відповідно до розробленого ОСОБА_7 злочинного плану та відведеної йому ролі у складі організованої групи, за вказівкою ОСОБА_18 , зловживаючи своїм службовим становищем, умисно, протиправно, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, достовірно знаючи що працівники КП «ШЕУ Святошинського району» ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , у період часу з травня 2024 по листопад 2024 року працювали за сумісництвом на території Подільського району м. Києва, у невстановлений досудовим розслідуванням час, у період з травня 2024 по листопад 2024, перебуваючи за адресою: м. Київ, вул. Янтарна, 5, внесла до табелів обліку використання робочого часу недостовірні відомості, які полягали в тому, що вказані вище працівники в той же період часу, за основним місцем роботи, на території Святошинського району працювали по 8 годин щодня, що не відповідає дійсності, оскільки вказані особи виконували ремонтні роботи на вул. Кирилівській в Подільському районі м. Києва.

Продовжуючи реалізацію виконання злочинного умислу та розробленого ОСОБА_7 злочинного плану, ОСОБА_18 , діючи на виконання вказівки ОСОБА_7 , виконання якої безпосередньо контролювалося ОСОБА_17 , будучи обізнаним про діяльність, але не входячи до складу організованої групи, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, протиправно, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, у невстановлений досудовим розслідування час, перебуваючи за адресою: м. Київ, вул. Янтарна, 5, достовірно знаючи, що працівники КП «ШЕУ Святошинського району» ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , які працевлаштовані за сумісництвом у КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району м. Києва» у період часу з травня 2024 по листопад 2024 року здійснювали ремонтні роботи на вул. Кирилівській в Подільському районі м. Києва, підписав та затвердив табелі обліку використання робочого часу, до яких внесено недостовірні відомості про кількість відпрацьованого часу за відповідний період часу вище вказаних працівників, за місцем основної роботи на території Святошинського району м. Києва, чим підтвердив викладені в них відомості та надав їм офіційного статусу.

У подальшому, внаслідок вказаних дій працівникам КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Святошинського району» ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , за період часу за період з 01 травня 2024 по 30 листопада 2024 року надлишково нараховано та виплачено заробітної плати на загальну суму 195 798,31 грн.

Крім того, відповідно до розпорядження Київського міського голови №1278 від 22 грудня 2023 року та наказу КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Солом'янського району м. Києва» №168-п від 29 грудня 2023 року на ОСОБА_24 покладено виконання обов'язків начальника КП ШЕУ Солом'янського району.

ОСОБА_24 обіймав посаду, яка пов'язана з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, тобто являвся службовою особою.

Разом із тим встановлено, що ОСОБА_24 , діючи на виконання вказівки ОСОБА_7 , виконання якої безпосередньо контролювалося ОСОБА_17 , керуючись єдиним злочинним умислом, будучи обізнаним про діяльність, але не входячи до складу організованої групи, щодо розтрати коштів призначених для оплати праці працівників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Солом'янського району м. Києва», перебуваючи у своєму робочому кабінеті, що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Святослава Хороброго (Народного Ополчення) 16, розуміючи, що в України введено воєнний стан, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, у невстановлений період часу, але не пізніше травня 2024 року сформував робочу бригаду з числа працівників КП ШЕУ Солом'янського району, до складу якої увійшли: ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 ОСОБА_29 та ОСОБА_30 , для виконання ремонтних робіт на вул. Кирилівська у Подільському районі м. Києва, в якості сумісників.

На виконання злочинного умислу та розробленого ОСОБА_7 злочинного плану, невстановлені службові особи КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Солом'янського району» керуючись єдиним злочинним умислом, діючи відповідно до розробленого ОСОБА_7 злочинного плану та відведеної їм ролі у складі організованої групи за вказівкою ОСОБА_24 , зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, протиправно, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, достовірно знаючи що працівники КП «ШЕУ Солом'янського району» ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 ОСОБА_29 та ОСОБА_30 у період часу з травня 2024 по листопад 2024 року працювали за сумісництвом на території Подільського району м. Києва, у невстановлений досудовим розслідуванням час у період з травня 2024 по листопад 2024, перебуваючи за адресою: м. Київ, вул. Святослава Хороброго (Народного Ополчення) 16, внесли до табелів обліку використання робочого часу недостовірні відомості, які полягали в тому, що вказані вище працівники в той же період часу, за основним місцем роботи, на території Солом'янського району працювали по 8 годин щодня, що не відповідає дійсності, оскільки вказані особи виконували ремонтні роботи на вул. Кирилівській в Подільському районі м. Києва.

Продовжуючи реалізацію виконання злочинного умислу та розробленого ОСОБА_7 злочинного плану, ОСОБА_24 , діючи на виконання вказівки ОСОБА_7 , виконання якої бепосередньо контролювалося ОСОБА_17 , будучи обізнаним про діяльність, але не входячи до складу організованої групи, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, протиправно, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, у невстановлений досудовим розслідування час, перебуваючи за адресою: м. Київ, вул. Святослава Хороброго (Народного Ополчення) 16, достовірно знаючи, що працівники КП «ШЕУ Солом'янського району» ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 ОСОБА_29 та ОСОБА_30 , які працевлаштовані за сумісництвом у КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району м. Києва» у період часу з травня 2024 по листопад 2024 року здійснювали ремонтні роботи на вул. Кирилівській в Подільському районі м. Києва, підписав та затвердив табелі обліку використання робочого часу, до яких внесено недостовірні відомості про кількість відпрацьованого часу за відповідний період часу вище вказаних працівників, за місцем основної роботи на території Солом'янського району м. Києва, чим підтвердив викладені в них відомості та надав їм офіційного статусу.

У подальшому, внаслідок вказаних дій працівникам КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Солом'янського району» ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 ОСОБА_29 та ОСОБА_31 , за період часу за період з 01 травня 2024 по 30 листопада 2024 року надлишково нараховано та виплачено заробітної плати на загальну суму 386 327,00 грн.

Крім того, відповідно до розпорядження Київського міського голови №452 від 10 липня 2015 року та наказу КК «Київавтодор» №147-к від 10 липня 2015 року ОСОБА_32 призначено на посаду начальника КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Голосіївського району м. Києва».

ОСОБА_33 обіймав посаду, яка пов'язана з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, тобто являвся службовою особою.

Разом із тим встановлено, що ОСОБА_33 , діючи на виконання вказівки ОСОБА_7 , виконання якої безпосередньо контролювалося ОСОБА_17 , керуючись єдиним злочинним умислом, будучи обізнаним про діяльність, але не входячи до складу організованої групи, щодо розтрати коштів призначених для оплати праці працівників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Голосіївського району», шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, розуміючи, що в України введено воєнний стан, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше травня 2024 року перебуваючи у робочому кабінеті, що знаходиться за адресою: м. Київ, проспект Науки, 53, сформував робочу бригаду з числа працівників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Деснянського району м. Києва», до якої увійшли ОСОБА_34 , ОСОБА_35 , ОСОБА_36 , ОСОБА_37 , ОСОБА_38 , ОСОБА_39 , та ОСОБА_40 , для виконання будівельних робіт на вул. Кирилівська у Подільському районі м. Києва, в якості сумісників.

На виконання спільного єдиного злочинного умислу, невстановлена службова особа з числа співробітників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Голосіївського району» керуючись єдиним злочинним умислом, діючи відповідно до розробленого ОСОБА_7 злочинного плану, за вказівкою ОСОБА_32 , зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, протиправно, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, достовірно знаючи що працівники КП «ШЕУ Голосіївського району» ОСОБА_34 , ОСОБА_35 , ОСОБА_36 , ОСОБА_37 , ОСОБА_38 , ОСОБА_39 , та ОСОБА_40 у період часу з травня 2024 по листопад 2024 року працювали за сумісництвом на території Подільського району м. Києва, у невстановлений досудовим розслідуванням час, у період з травня 2024 по листопад 2024, перебуваючи за адресою: м. Київ, проспект Науки, 53, вніс до табелів обліку використання робочого часу недостовірні відомості, які полягали в тому, що вказані вище працівники в той же період часу, за основним місцем роботи, на території Голосіївського району працювали по 8 годин щодня, що не відповідає дійсності, оскільки вказані особи виконували ремонтні роботи на вул. Кирилівській в Подільському районі м. Києва.

Продовжуючи реалізацію виконання злочинного умислу та розробленого ОСОБА_7 злочинного плану, ОСОБА_33 , діючи на виконання вказівки ОСОБА_7 будучи обізнаним про діяльність, але не входячи до складу організованої групи, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, протиправно, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, у невстановлений досудовим розслідування час, перебуваючи за адресою: м. Київ, проспект Науки, 53, достовірно знаючи, що працівники КП «ШЕУ Голосіївського району» ОСОБА_34 , ОСОБА_35 , ОСОБА_36 , ОСОБА_37 , ОСОБА_38 , ОСОБА_39 та ОСОБА_40 , які працевлаштовані за сумісництвом у КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району м. Києва» у період часу з травня 2024 по листопад 2024 року здійснювали ремонтні роботи на вул. Кирилівській в Подільському районі м. Києва, підписав та затвердив табелі обліку використання робочого часу, до яких внесено недостовірні відомості про кількість відпрацьованого часу за відповідний період часу вище вказаних працівників, за місцем основної роботи на території Голосіївського району м. Києва, чим підтвердив викладені в них відомості та надав їм офіційного статусу.

У подальшому, внаслідок вказаних дій працівникам КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Голосіївського району» ОСОБА_41 , ОСОБА_42 , ОСОБА_43 , ОСОБА_37 , ОСОБА_44 , ОСОБА_45 , та ОСОБА_46 , за період часу за період з 01 травня 2024 року по 30 листопада 2024 року надлишково нараховано та виплачено заробітної плати на загальну суму 485 295,86 грн.

Крім того, відповідно до розпорядження Київського міського голови №741 від 31 жовтня 2018 року та наказу КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Деснянського району м. Києва» №343-п від 31 жовтня 2018 року ОСОБА_47 призначено на посаду начальника КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Деснянського району м. Києва».

ОСОБА_48 обіймав посаду, яка пов'язана з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, тобто являвся службовою особою.

Разом із тим встановлено, що ОСОБА_48 , діючи на виконання вказівки ОСОБА_7 , виконання якої бепосередньо контролювалося ОСОБА_17 , будучи обізнаним про злочинну діяльність, але не входячи організованої групи, щодо розтрати коштів призначених для оплати праці працівників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Деснянського району м. Києва», шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, розуміючи, що в України введено воєнний стан, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше травня 2024 року перебуваючи у робочому кабінеті, що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Миколи Закревського, 29, сформував робочу бригаду з числа працівників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Деснянського району м. Києва», до якої увійшли ОСОБА_49 , ОСОБА_50 , ОСОБА_51 , ОСОБА_52 , для виконання будівельних робіт на вул. Кирилівська у Подільському районі м. Києва, в якості сумісників.

На виконання спільного єдиного злочинного умислу, невстановлена службова особа з числа співробітників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Деснянського району» керуючись єдиним злочинним умислом, діючи відповідно до розробленого ОСОБА_7 , злочинного плану, за вказівкою ОСОБА_47 , зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, протиправно, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, достовірно знаючи що працівники КП «ШЕУ Деснянського району» ОСОБА_49 , ОСОБА_50 , ОСОБА_51 , ОСОБА_52 , у період часу з травня 2024 по листопад 2024 року працювали за сумісництвом на території Подільського району м. Києва, у невстановлений досудовим розслідуванням час, у період з травня 2024 по листопад 2024, перебуваючи за адресою: м. Київ, вул. Миколи Закревського, 29, вніс до табелів обліку використання робочого часу недостовірні відомості, які полягали в тому, що вказані вище працівники в той же період часу, за основним місцем роботи, на території Деснянського району працювали по 8 годин щодня, що не відповідає дійсності, оскільки вказані особи виконували ремонтні роботи на вул. Кирилівській в Подільському районі м. Києва.

Продовжуючи реалізацію спільного єдиного злочинного умислу, діючи відповідно до розробленого ОСОБА_7 будучи обізнаним про злочинну діяльність але не входячи до складу організованої групи, ОСОБА_48 , зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, протиправно, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, у невстановлений досудовим розслідування час, перебуваючи за адресою: м. Київ, вул. Миколи Закревського, 29, достовірно знаючи, що працівники КП «ШЕУ Деснянського району» ОСОБА_49 , ОСОБА_50 , ОСОБА_51 , ОСОБА_52 , які працевлаштовані за сумісництвом у КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району м. Києва» у період часу з травня 2024 по листопад 2024 року здійснювали ремонтні роботи на вул. Кирилівській в Подільському районі м. Києва, підписав та затвердив табелі обліку використання робочого часу, до яких внесено недостовірні відомості про кількість відпрацьованого часу за відповідний період часу вище вказаних працівників, за місцем основної роботи на території Деснянського району м. Києва, чим підтвердив викладені в них відомості та надав їм офіційного статусу.

У подальшому, внаслідок вказаних дій працівникам КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Деснянського району» ОСОБА_53 , ОСОБА_54 , ОСОБА_55 , ОСОБА_56 , за період часу за період з 01 травня 2024 по 30 листопада 2024 року надлишково нараховано та виплачено заробітної плати на загальну суму 233 953,67 грн.

Крім того, відповідно наказу № 162п від 05 липня 2023 року КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Дарницького району м. Києва» ОСОБА_57 призначено на посаду виконроба КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Дарницького району м. Києва».

ОСОБА_58 обіймав посаду, яка пов'язана з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, тобто являвся службовою особою.

Разом із тим встановлено, що невстановлена службова особа КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Дарницького району м. Києва, діючи на виконання вказівки ОСОБА_7 , керуючись єдиним злочинним умислом, будучи обізнаним про діяльність, але не входячи до складу організованої групи, щодо розтрати коштів призначених для оплати праці працівників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Дарницького району м. Києва», у невстановлений період часу, але не пізніше травня 2024 року сформовано робочу бригаду с числа працівників КП ШЕУ Дарницького району, до складу якої увійшли: ОСОБА_59 , ОСОБА_60 , ОСОБА_61 , ОСОБА_62 , ОСОБА_63 , ОСОБА_64 , для виконання ремонтних робіт на вул. Кирилівська у Подільському районі м. Києва, в якості сумісників.

На виконання спільного єдиного злочинного умислу, виконавець робіт КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Дарницького району м. Києва» ОСОБА_58 за вказівкою невстановленої на даний час службової особи КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Дарницького району м. Києва», діючи відповідно до розробленого ОСОБА_7 злочинного плану, будучи обізнаним про діяльність, але не входячи до складу організованої групи, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, протиправно, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, достовірно знаючи що працівники КП «ШЕУ Дарницького району» ОСОБА_59 , ОСОБА_60 , ОСОБА_61 , ОСОБА_62 , ОСОБА_63 , ОСОБА_64 , у період часу з травня 2024 по листопад 2024 року працювали за сумісництвом на території Подільського району м. Києва, у невстановлений досудовим розслідуванням час, у період з травня 2024 по листопад 2024, перебуваючи за адресою: м. Київ, вул. Кам'янська, 130, вніс до табелів обліку використання робочого часу недостовірні відомості, які полягали в тому, що вказані вище працівники в той же період часу, за основним місцем роботи, на території Святошинського району працювали по 8 годин щодня, що не відповідає дійсності, оскільки вказані особи виконували ремонтні роботи на вул. Кирилівській в Подільському районі м. Києва.

Продовжуючи реалізацію спільного злочинного умислу, ОСОБА_58 за вказівкою невстановленої на даний час службової особи КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Дарницького району м. Києва», діючи відповідно до розробленого ОСОБА_7 злочинного плану, будучи обізнаним про злочинну діяльність, але не входячи до складу організованої групи, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, протиправно, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, у невстановлений досудовим розслідування час, перебуваючи за адресою: м. Київ, Кам'янська, 130, достовірно знаючи, що працівники КП «ШЕУ Дарницького району» ОСОБА_59 , ОСОБА_60 , ОСОБА_61 , ОСОБА_62 , ОСОБА_63 , ОСОБА_64 , які працевлаштовані за сумісництвом у КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району м. Києва» у період часу з травня 2024 по листопад 2024 року здійснювали ремонтні роботи на вул. Кирилівській в Подільському районі м. Києва, підписав табелі обліку використання робочого часу, до яких внесено недостовірні відомості про кількість відпрацьованого часу за відповідний період часу вище вказаних працівників, за місцем основної роботи на території Дарницькому району м. Києва, чим підтвердив викладені в них відомості та надав їм офіційного статусу.

У подальшому, внаслідок вказаних дій працівникам КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Дарницького району» ОСОБА_65 , ОСОБА_66 , ОСОБА_67 , ОСОБА_68 , ОСОБА_69 , ОСОБА_64 , за період часу за період з 01 травня 2024 по 30 листопада 2024 року надлишково нараховано та виплачено заробітної плати на загальну суму 308 497,21 грн.

ОСОБА_15 , діючи на виконання вказівки ОСОБА_7 , керуючись спільним, єдиним злочинним умислом, відповідно до відведеної йому ролі у складі організованої групи, в період з травня 2024 - жовтень 2024 року прийняв на роботу за сумісництвом на неповний робочий день тривалістю 4 години на день на посади дорожніх робітників наступних працівників: згідно з Наказом №161-к від 01 травня 2024 року прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_70 , ОСОБА_71 , ОСОБА_72 ; згідно з Наказом №162-к від 01 травня 2024 року прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_73 , ОСОБА_74 , ОСОБА_75 ; згідно з Наказом №163-к від 01 травня 2024 року прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_76 , ОСОБА_77 , ОСОБА_78 ; згідно з Наказом №164-к від 01 травня 2024 року прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_79 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 ; згідно з Наказом №165-к від 01 травня 2024 року прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 ; згідно з Наказом №166-к від 01 травня 2024 року прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_80 , ОСОБА_81 , ОСОБА_82 ; згідно з Наказом №167-к від 01 травня 2024 року прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_83 , ОСОБА_84 , ОСОБА_85 ; згідно з Наказом №168-к від 01 травня 2024 року прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_86 , ОСОБА_87 , ОСОБА_88 ; згідно з Наказом №169-к від 01 травня 2024 року прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_89 , ОСОБА_90 , ОСОБА_91 ; згідно з Наказом №189-к від 10 травня 2024 року прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_92 , ОСОБА_93 , ОСОБА_94 ; згідно з Наказом №190-к від 10 травня 2024 року прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_95 , ОСОБА_69 , ОСОБА_96 ; згідно з Наказом №191-к від 10 травня 2024 року прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_97 , ОСОБА_98 , ОСОБА_99 ; згідно з Наказом №193-к від 13 травня 2024 року прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_100 , ОСОБА_101 , ОСОБА_102 ; згідно з Наказом №194-к від 13 травня 2024 року прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_103 , ОСОБА_104 ; згідно з Наказом №228-к від 29 травня 2024 року прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_26 , ОСОБА_29 , ОСОБА_105 ; згідно з Наказом №581-к від 30 жовтня 2024 року прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_106 , ОСОБА_107 , ОСОБА_108 ; згідно з Наказом №584-к від 31 жовтня 2024 року прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_109 , ОСОБА_102 , ОСОБА_110 , ОСОБА_103 , ОСОБА_98 ; згідно з Наказом №228-к від 29 травня 2024 року прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_28 ; згідно з Наказом №291-к від 21 червня 2024 року прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_111 , ОСОБА_103 , ОСОБА_109 , ОСОБА_104 , ОСОБА_102 ; згідно з Наказом №328-к від 08 липня 2024 року прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_76 , ОСОБА_77 , ОСОБА_78 , ОСОБА_79 , ОСОБА_75 ; згідно з Наказом №368-к від 23 липня 2024 року прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_70 , ОСОБА_72 , ОСОБА_73 ; згідно з Наказом №382-к від 30 липня 2024 року прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_71 , ОСОБА_112 ; згідно з Наказом №552-к від 11 жовтня 2024 року прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_113 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_20 ; згідно з Наказом №575-к від 28 жовтня 2024 року прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_73 , ОСОБА_72 , ОСОБА_112 , ОСОБА_114 , ОСОБА_71 , ОСОБА_93 , ОСОБА_94 , ОСОБА_99 , ОСОБА_92 , ОСОБА_115 , ОСОБА_116 , ОСОБА_117 , ОСОБА_118 , ОСОБА_79 , ОСОБА_119 , ОСОБА_76 , ОСОБА_77 , ОСОБА_78 , ОСОБА_96 , ОСОБА_95 , ОСОБА_120 , ОСОБА_25 , ОСОБА_27 , ОСОБА_29 , ОСОБА_105 , ОСОБА_121 , ОСОБА_85 , ОСОБА_122 , ОСОБА_123 , ОСОБА_124 , ОСОБА_125 .

Разом із тим встановлено, що ОСОБА_15 , діючи на виконання вказівки ОСОБА_7 , керуючись спільним єдиним злочинним умислом, відповідно до відведеної йому ролі у складі організованої групи, залучив до протиправної діяльності невстановлених на даний час службових осіб з числа співробітників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них «Подільського району» якій довів до відома розроблений ОСОБА_7 злочинний план.

На виконання спільного єдиного злочинного умислу, невстановлена посадова особа з числа співробітників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них «Подільського району», діючи відповідно до розробленого ОСОБА_7 злочинного плану та відведеної йому ролі у складі організованої групи, за вказівкою ОСОБА_126 , зловживаючи своїм службовим становищем, умисно, протиправно, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, достовірно знаючи що працівники: ОСОБА_35 , ОСОБА_36 , ОСОБА_127 , ОСОБА_128 , ОСОБА_129 , ОСОБА_130 , ОСОБА_131 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_132 , ОСОБА_133 , ОСОБА_134 , ОСОБА_83 , ОСОБА_135 , ОСОБА_136 , ОСОБА_137 , ОСОБА_138 , ОСОБА_88 , ОСОБА_139 , ОСОБА_140 , ОСОБА_141 , ОСОБА_52 , ОСОБА_49 , ОСОБА_50 , ОСОБА_64 , ОСОБА_63 , ОСОБА_60 , ОСОБА_59 , ОСОБА_61 , ОСОБА_51 , ОСОБА_142 , ОСОБА_101 , ОСОБА_143 , ОСОБА_144 , ОСОБА_104 , ОСОБА_26 , ОСОБА_29 , ОСОБА_30 , ОСОБА_145 , ОСОБА_146 , ОСОБА_147 , ОСОБА_148 , ОСОБА_149 , ОСОБА_28 , ОСОБА_150 , ОСОБА_151 , ОСОБА_34 , ОСОБА_72 , ОСОБА_40 , ОСОБА_152 , ОСОБА_153 , ОСОБА_154 , ОСОБА_155 , ОСОБА_156 , ОСОБА_157 , ОСОБА_158 , ОСОБА_159 , ОСОБА_62 , ОСОБА_25 , ОСОБА_27 , ОСОБА_29 , ОСОБА_160 , ОСОБА_161 , ОСОБА_162 , у період часу з травня 2024 по листопад 2024 року працювали за сумісництвом на території Подільського району м. Києва по 8 годин щоденно, у невстановлений досудовим розслідуванням час, у період з травня 2024 по листопад 2024, перебуваючи за адресою: м. Київ, вул. Кирилівська 15, внесла до табелів обліку використання робочого часу недостовірні відомості, які полягали в тому, що перелічені працівники працювали за сумісництвом на території Подільського району м. Києва лише по 4 години.

Продовжуючи виконання, спільного єдиного злочинного умислу, діючи відповідно до розробленого ОСОБА_7 злочинного плану та відведеної йому ролі у складі організованої групи, ОСОБА_163 , зловживаючи своїм службовим становищем, умисно, протиправно, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, достовірно знаючи що працівники: ОСОБА_35 , ОСОБА_36 , ОСОБА_127 , ОСОБА_128 , ОСОБА_129 , ОСОБА_130 , ОСОБА_131 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_132 , ОСОБА_133 , ОСОБА_134 , ОСОБА_83 , ОСОБА_135 , ОСОБА_136 , ОСОБА_137 , ОСОБА_138 , ОСОБА_88 , ОСОБА_139 , ОСОБА_140 , ОСОБА_141 , ОСОБА_52 , ОСОБА_49 , ОСОБА_50 , ОСОБА_64 , ОСОБА_63 , ОСОБА_60 , ОСОБА_59 , ОСОБА_61 , ОСОБА_51 , ОСОБА_142 , ОСОБА_101 , ОСОБА_143 , ОСОБА_144 , ОСОБА_104 , ОСОБА_26 , ОСОБА_29 , ОСОБА_30 , ОСОБА_145 , ОСОБА_146 , ОСОБА_147 , ОСОБА_148 , ОСОБА_149 , ОСОБА_28 , ОСОБА_150 , ОСОБА_151 , ОСОБА_34 , ОСОБА_72 , ОСОБА_40 , ОСОБА_152 , ОСОБА_153 , ОСОБА_154 , ОСОБА_155 , ОСОБА_156 , ОСОБА_157 , ОСОБА_158 , ОСОБА_159 , ОСОБА_62 , ОСОБА_25 , ОСОБА_27 , ОСОБА_29 , ОСОБА_160 , ОСОБА_161 , ОСОБА_162 , у період часу з травня 2024 по листопад 2024 року працювали за сумісництвом на території Подільського району м. Києва по 8 годин щоденно, у невстановлений досудовим розслідуванням час, у період з травня 2024 по листопад 2024, перебуваючи за адресою: м. Київ, вул. Кирилівська 15, підписав та затвердив табелі обліку використання робочого часу, до яких внесено недостовірні відомості про кількість відпрацьованого часу за відповідний період часу вище вказаних працівників, за сумісництвом, чим підтвердили викладені в них відомості та надали їм офіційного статусу.

Водночас, 08 травня 2024 року ОСОБА_7 , під час чергової виїзної наради, перебуваючи на перехресті вул. Подільський узвіз та Кирилівська, довів учасникам, що саме ОСОБА_17 є відповідальним за виконання робіт на вул. Кирилівська та довів до відома присутнім на нараді - керівникам підпорядкованих районних ШЕУ м. Києва, які не були учасникам організованої групи, та не обізнані із планом злочинних дій, необхідність оформлення працівників районних ШЕУ м. Києва як сумісників у КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району», шляхом оплати їхньої праці КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району» як сумісників по 4 години та за основним місцем роботи по 8 годин за фактично не відпрацьований час, шляхом внесення завідомо недостовірних відомостей до табелів обліку використання робочого часу на що останні погодилися.

Крім того, для забезпечення виконання спільного єдиного злочинного умислу та відповідно до розробленого ОСОБА_7 злочинного плану, ОСОБА_17 , 15 травня 2024 року, 17 травня 2024 року, 19 червня 2025 року, 12 вересня 2024 року надав вказівки керівникам підпорядкованих районних ШЕУ м. Києва, які не були учасникам організованої групи, та не обізнані із планом злочинних дій, що вони, мають залучити працівників районних ШЕУ м. Києва як сумісників у КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району», шляхом оплати їхньої праці КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району» як сумісників по 4 години та за основним місцем роботи по 8 годин за фактично не відпрацьований час, шляхом внесення завідомо недостовірних відомостей до табелів обліку використання робочого часу.

Таким чином, ОСОБА_7 у період з січня по листопад 2024 року, більш точної дати в ході досудового розслідування не встановлено, діючи умисно, протиправно, з корисливим мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, відповідно до розробленого злочинного плану, створивши та здійснюючи керівництво стійким ієрархічним об'єднанням - організованою групою до якої увійшли ОСОБА_17 , ОСОБА_16 , ОСОБА_15 , та інші невстановлені особи, шляхом зловживання службовими особами своїм службовим становищем, організував та забезпечив внесення завідомо неправдивих відомостей до табелів обліку робочого часу про кількість відпрацьованого робочого часу працівниками КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Голосіївського району» м. Києва (ЄДРПОУ 03334894), КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Дарницького району» м. Києва (ЄДРПОУ 31722818), КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Деснянського району» м. Києва (ЄДРПОУ 04590234), КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Святошинського району» м. Києва (ЄДРПОУ 03359090), КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Солом'янського району» м. Києва (ЄДРПОУ 31806946), за період з травня 2024 по листопад 2024, водночас організував розтрату чужого майна, а саме грошових коштів призначених для оплати праці працівникам вищевказаних шляхово-експлуатаційних управлінь, шляхом здійснення перевитрат коштів на оплату праці та ЄСВ працівникам, які фактично виконували будівельні роботи на об'єкті «Поточний ремонт вул. Кирилівська (від вул. Троїцько-Кирилівська в напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі м. Києва».

Таким чином, ОСОБА_7 підозрюється в організації внесення до офіційний документів завідомо неправдивих відомостей за попередньою змовою групою осіб в складі організованої групи тобто у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною третьою статті 28, частиною першою статті 366 КК України.

Крім того, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше травня 2024 року, ОСОБА_7 , діючи у складі організованої групи, до якої увійшли ОСОБА_17 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , та узгодили спільний злочинний план, спрямований на розтрату та заволодіння бюджетними коштами територіальної громади міста Києва, виділеними для виконання робіт за об'єктом «Поточний ремонт вул. Кирилівська (від вул. Троїцько-Кирилівська у напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі м. Києва».

Зазначений план передбачав внесення завідомо недостовірних відомостей до табелів обліку робочого часу, що призвело до надлишкової виплати коштів з фонду оплати праці комунальних підприємств, а також внесення недостовірних даних до актів приймання виконаних будівельних робіт із метою штучного завищення обсягів використаних матеріалів (асфальтобетону) та їх вартості (зокрема тротуарної плитки), чим було завищено обсяги та вартість фактично виконаних робіт за вказаним об'єктом.

Установлено, що, для обліку відпрацьованого робочого часу було застосовано «Табель обліку використання робочого часу» №П-5 форма якого затверджена Наказом Державного комітету статистики України від 05 грудня 2008 року №489 «Про затвердження типових форм первинної облікової документації зі статистики праці».

Відповідно до розпорядження Київського міського голови №662 від 26 липня 2023 року та наказу КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Святошинського району м. Києва» №119-к від 28 липня 2023 року ОСОБА_18 призначено на посаду начальника КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Святошинського району м. Києва».

У своїй діяльності КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Святошинського району м. Києва» керується чинним законодавством України та Статутом, затвердженим розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 19 грудня 2001 року № 2738 (зі змінами).

ОСОБА_18 обіймав посаду, яка пов'язана з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, тобто являвся службовою особою.

Разом із тим встановлено, що ОСОБА_18 , діючи на виконання вказівки ОСОБА_7 , виконання якої безпосередньо контролювалося ОСОБА_17 , керуючись єдиним злочинним умислом, будучи обізнаним про діяльність, але не входячи до складу організованої групи, щодо розтрати коштів призначених для оплати праці працівників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Святошинського району м. Києва» шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, розуміючи, що в України введено воєнний стан, у невстановлений період часу, але не пізніше травня 2024 року, перебуваючи у робочому кабінеті, що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Янтарна, 5, сформував робочу бригаду с числа працівників КП ШЕУ Святошинського району, до складу якої увійшли: ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , для виконання ремонтних робіт на вул. Кирилівська у Подільському районі м. Києва, в якості сумісників.

Продовжуючи реалізацію виконання злочинного умислу та розробленого ОСОБА_7 злочинного плану, ОСОБА_18 , діючи на виконання вказівки ОСОБА_7 , виконання якої безпосередньо контролювалося ОСОБА_17 , будучи обізнаним про діяльність, але не входячи до складу організованої групи, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, протиправно, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, у невстановлений досудовим розслідування час, перебуваючи за адресою: м. Київ, вул. Янтарна, 5, достовірно знаючи, що працівники КП «ШЕУ Святошинського району» ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , які працевлаштовані за сумісництвом у КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району м. Києва» у період часу з травня 2024 по листопад 2024 року здійснювали ремонтні роботи на вул. Кирилівській в Подільському районі м. Києва, підписав та затвердив табелі обліку використання робочого часу, до яких внесено недостовірні відомості про кількість відпрацьованого часу за відповідний період часу вище вказаних працівників, за місцем основної роботи на території Святошинського району м. Києва, чим підтвердив викладені в них відомості та надав їм офіційного статусу.

У подальшому, внаслідок вказаних дій працівникам КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Святошинського району» ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , за період часу за період з 01 травня 2024 по 30 листопада 2024 року надлишково нараховано та виплачено заробітної плати на загальну суму 195 798,31 грн.

Отже, ОСОБА_7 у період з 01 травня 2024 по 30 листопада 2024 року, більш точної дати в ході досудового розслідування не встановлено, діючи умисно, протиправно, з корисливим мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, відповідно до розробленого злочинного плану, створивши та здійснюючи керівництво стійким ієрархічним об'єднанням - організованою групою до якої увійшли ОСОБА_17 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , та інші невстановлені особи, шляхом зловживання службовими особами своїм службовим становищем, організував розтрату чужого майна, а саме грошових коштів призначених для оплати праці працівникам вищевказаних шляхово-експлуатаційних управлінь, шляхом здійснення перевитрат коштів на оплату праці та ЄСВ працівникам КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Святошинського району», які фактично виконували будівельні роботи на об?єкті «Поточний ремонт вул. Кирилівська (від вул. Троїцько-Кирилівська в напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі м. Києва», чим завдали збитків (втрати активів) місцевому бюджету територіальної громади м. Києва в особі КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Святошинського району» м. Києва на загальну суму 195 798,31 грн.

Крім того, відповідно до розпорядження Київського міського голови №1278 від 22 грудня 2023 року та наказу КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Солом'янського району м. Києва» №168-п від 29 грудня 2023 року на ОСОБА_24 покладено виконання обов'язків начальника КП ШЕУ Солом'янського району.

У своїй діяльності КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Солом'янського району м. Києва» керується чинним законодавством України та Статутом, затвердженим розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 19 грудня 2001 року № 2738 (зі змінами).

ОСОБА_24 обіймав посаду, яка пов'язана з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, тобто являвся службовою особою.

Разом із тим встановлено, що ОСОБА_24 , діючи на виконання вказівки ОСОБА_7 , виконання якої безпосередньо контролювалося ОСОБА_17 , керуючись єдиним злочинним умислом, будучи обізнаним про діяльність, але не входячи до складу організованої групи, щодо розтрати коштів призначених для оплати праці працівників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Солом'янського району м. Києва», перебуваючи у своєму робочому кабінеті, що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Святослава Хороброго (Народного Ополчення) 16, розуміючи, що в України введено воєнний стан, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, у невстановлений період часу, але не пізніше травня 2024 року сформував робочу бригаду з числа працівників КП ШЕУ Солом'янського району, до складу якої увійшли: ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 ОСОБА_29 та ОСОБА_30 , для виконання ремонтних робіт на вул. Кирилівська у Подільському районі м. Києва, в якості сумісників.

На виконання злочинного умислу та розробленого ОСОБА_7 злочинного плану, невстановлені службові особи КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Солом'янського району» керуючись єдиним злочинним умислом, діючи відповідно до розробленого ОСОБА_7 злочинного плану та відведеної їм ролі у складі організованої групи за вказівкою ОСОБА_24 , зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, протиправно, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, достовірно знаючи що працівники КП «ШЕУ Солом'янського району» ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 ОСОБА_29 та ОСОБА_30 у період часу з травня 2024 по листопад 2024 року працювали за сумісництвом на території Подільського району м. Києва, у невстановлений досудовим розслідуванням час у період з травня 2024 по листопад 2024, перебуваючи за адресою: м. Київ, вул. Святослава Хороброго (Народного Ополчення) 16, внесли до табелів обліку використання робочого часу недостовірні відомості, які полягали в тому, що вказані вище працівники в той же період часу, за основним місцем роботи, на території Солом'янського району працювали по 8 годин щодня, що не відповідає дійсності, оскільки вказані особи виконували ремонтні роботи на вул. Кирилівській в Подільському районі м. Києва.

Продовжуючи реалізацію виконання злочинного умислу та розробленого ОСОБА_7 злочинного плану, ОСОБА_24 , діючи на виконання вказівки ОСОБА_7 , виконання якої безпосередньо контролювалося ОСОБА_17 , будучи обізнаним про діяльність, але не входячи до складу організованої групи, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, протиправно, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, у невстановлений досудовим розслідування час, перебуваючи за адресою: м. Київ, вул. Святослава Хороброго (Народного Ополчення) 16, достовірно знаючи, що працівники КП «ШЕУ Солом'янського району» ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 ОСОБА_29 та ОСОБА_30 , які працевлаштовані за сумісництвом у КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району м. Києва» у період часу з травня 2024 по листопад 2024 року здійснювали ремонтні роботи на вул. Кирилівській в Подільському районі м. Києва, підписав та затвердив табелі обліку використання робочого часу, до яких внесено недостовірні відомості про кількість відпрацьованого часу за відповідний період часу вище вказаних працівників, за місцем основної роботи на території Солом'янського району м. Києва, чим підтвердив викладені в них відомості та надав їм офіційного статусу.

У подальшому, внаслідок вказаних дій працівникам КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Солом'янського району» ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 ОСОБА_29 та ОСОБА_31 , за період часу за період з 01 травня 2024 по 30 листопада 2024 року надлишково нараховано та виплачено заробітної плати на загальну суму 386 327,00 грн.

Отже, ОСОБА_7 у період з 01 травня 2024 року по 30 листопада 2024 року, більш точної дати в ході досудового розслідування не встановлено, діючи умисно, протиправно, з корисливим мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, відповідно до розробленого злочинного плану, створивши та здійснюючи керівництво стійким ієрархічним об'єднанням - організованою групою до якої увійшли ОСОБА_17 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , та інші невстановлені особи, шляхом зловживання службовими особами своїм службовим становищем, організував розтрату чужого майна, а саме грошових коштів призначених для оплати праці працівникам вищевказаних шляхово-експлуатаційних управлінь, шляхом здійснення перевитрат коштів на оплату праці та ЄСВ працівникам КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Солом'янського району», які фактично виконували будівельні роботи на об'єкті «Поточний ремонт вул. Кирилівська (від вул. Троїцько-Кирилівська в напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі м. Києва», чим завдали збитків (втрати активів) місцевому бюджету територіальної громади м. Києва в особі КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Солом'янського району» м. Києва на загальну суму 386 327,00 грн.

Крім того, відповідно до розпорядження Київського міського голови №452 від 10 липня 2015 року та наказу КК «Київавтодор» №147-к від 10 липня 2015 рокц ОСОБА_32 призначено на посаду начальника КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Голосіївського району м. Києва».

У своїй діяльності КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Голосіївського району м. Києва» керується чинним законодавством України та Статутом, затвердженим розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 19 листопада 2024 року №1097 (нова редакція).

ОСОБА_33 обіймав посаду, яка пов'язана з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, тобто являвся службовою особою.

Разом із тим установлено, що ОСОБА_33 , діючи на виконання вказівки ОСОБА_7 , виконання якої безпосередньо контролювалося ОСОБА_17 , керуючись єдиним злочинним умислом, будучи обізнаним про діяльність, але не входячи до складу організованої групи, щодо розтрати коштів призначених для оплати праці працівників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Голосіївського району», шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, розуміючи, що в України введено воєнний стан, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше травня 2024 року перебуваючи у робочому кабінеті, що знаходиться за адресою: м. Київ, проспект Науки, 53, сформував робочу бригаду з числа працівників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Деснянського району м. Києва», до якої увійшли ОСОБА_34 , ОСОБА_35 , ОСОБА_36 , ОСОБА_37 , ОСОБА_38 , ОСОБА_39 , та ОСОБА_40 , для виконання будівельних робіт на вул. Кирилівська у Подільському районі м. Києва, в якості сумісників.

На виконання спільного єдиного злочинного умислу, невстановлена службова особа з числа співробітників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Голосіївського району» керуючись єдиним злочинним умислом, діючи відповідно до розробленого ОСОБА_7 злочинного плану, за вказівкою ОСОБА_32 , зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, протиправно, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, достовірно знаючи що працівники КП «ШЕУ Голосіївського району» ОСОБА_34 , ОСОБА_35 , ОСОБА_36 , ОСОБА_37 , ОСОБА_38 , ОСОБА_39 , та ОСОБА_40 у період часу з травня 2024 року по листопад 2024 року працювали за сумісництвом на території Подільського району м. Києва, у невстановлений досудовим розслідуванням час, у період з травня 2024 року по листопад 2024 року, перебуваючи за адресою: м. Київ, проспект Науки, 53, вніс до табелів обліку використання робочого часу недостовірні відомості, які полягали в тому, що вказані вище працівники в той же період часу, за основним місцем роботи, на території Голосіївського району працювали по 8 годин щодня, що не відповідає дійсності, оскільки вказані особи виконували ремонтні роботи на вул. Кирилівській в Подільському районі м. Києва.

Продовжуючи реалізацію виконання злочинного умислу та розробленого ОСОБА_7 злочинного плану, ОСОБА_33 , діючи на виконання вказівки ОСОБА_7 , будучи обізнаним про діяльність, але не входячи до складу організованої групи, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, протиправно, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, у невстановлений досудовим розслідування час, перебуваючи за адресою: м. Київ, проспект Науки, 53, достовірно знаючи, що працівники КП «ШЕУ Голосіївського району» ОСОБА_34 , ОСОБА_35 , ОСОБА_36 , ОСОБА_37 , ОСОБА_38 , ОСОБА_39 , та ОСОБА_40 , які працевлаштовані за сумісництвом у КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району м. Києва» у період часу з травня 2024 по листопад 2024 року здійснювали ремонтні роботи на вул. Кирилівській в Подільському районі м. Києва, підписав та затвердив табелі обліку використання робочого часу, до яких внесено недостовірні відомості про кількість відпрацьованого часу за відповідний період часу вище вказаних працівників, за місцем основної роботи на території Голосіївського району м. Києва, чим підтвердив викладені в них відомості та надав їм офіційного статусу.

У подальшому, внаслідок вказаних дій працівникам КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Голосіївського району» ОСОБА_41 , ОСОБА_42 , ОСОБА_43 , ОСОБА_37 , ОСОБА_44 , ОСОБА_45 , та ОСОБА_46 , за період часу за період з 01 травня 2024 року по 30 листопада 2024 року надлишково нараховано та виплачено заробітної плати на загальну суму 485 295,86 грн.

Отже, ОСОБА_7 в період з 01 травня 2024 року по 30 листопада 2024 року, більш точної дати в ході досудового розслідування не встановлено, діючи умисно, протиправно, з корисливим мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, відповідно до розробленого злочинного плану, створивши та здійснюючи керівництво стійким ієрархічним об'єднанням - організованою групою до якої увійшли ОСОБА_17 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , та інші невстановлені особи, шляхом зловживання службовими особами своїм службовим становищем, організував розтрату чужого майна, а саме грошових коштів призначених для оплати праці працівникам вищевказаних шляхово-експлуатаційних управлінь, шляхом здійснення перевитрат коштів на оплату праці та ЄСВ працівникам КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Голосіївського району», які фактично виконували будівельні роботи на об'єкті «Поточний ремонт вул. Кирилівська (від вул. Троїцько-Кирилівська в напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі м. Києва», чим завдали збитків (втрати активів) місцевому бюджету територіальної громади м. Києва в особі КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Голосіївського району» м. Києва на загальну суму 485 295,86 грн.

Крім того, відповідно до розпорядження Київського міського голови №741 від 31 жовтня 2018 року та наказу КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Деснянського району м. Києва» №343-п від 31 жовтня 2018 року ОСОБА_47 призначено на посаду начальника КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Деснянського району м. Києва».

У своїй діяльності КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Деснянського району м. Києва» керується чинним законодавством України та Статутом, затвердженим розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 19 грудня 2001 року № 2738 (зі змінами).

ОСОБА_48 обіймав посаду, яка пов'язана з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, тобто являвся службовою особою.

Разом із тим встановлено, що ОСОБА_48 , діючи на виконання вказівки ОСОБА_7 , виконання якої безпосередньо контролювалося ОСОБА_17 , будучи обізнаним про злочинну діяльність, але не входячи організованої групи, щодо розтрати коштів призначених для оплати праці працівників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Деснянського району м. Києва», шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, розуміючи, що в України введено воєнний стан, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше травня 2024 року перебуваючи у робочому кабінеті, що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Миколи Закревського, 29, сформував робочу бригаду з числа працівників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Деснянського району м. Києва», до якої увійшли ОСОБА_49 , ОСОБА_50 , ОСОБА_51 , ОСОБА_52 , для виконання будівельних робіт на вул. Кирилівська у Подільському районі м. Києва, в якості сумісників.

На виконання спільного єдиного злочинного умислу, невстановлена службова особа з числа співробітників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Деснянського району» керуючись єдиним злочинним умислом, діючи відповідно до розробленого ОСОБА_7 , злочинного плану, за вказівкою ОСОБА_47 , зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, протиправно, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, достовірно знаючи що працівники КП «ШЕУ Деснянського району» ОСОБА_49 , ОСОБА_50 , ОСОБА_51 , ОСОБА_52 , у період часу з травня 2024 по листопад 2024 року працювали за сумісництвом на території Подільського району м. Києва, у невстановлений досудовим розслідуванням час, у період з травня 2024 по листопад 2024, перебуваючи за адресою: м. Київ, вул. Миколи Закревського, 29, вніс до табелів обліку використання робочого часу недостовірні відомості, які полягали в тому, що вказані вище працівники в той же період часу, за основним місцем роботи, на території Деснянського району працювали по 8 годин щодня, що не відповідає дійсності, оскільки вказані особи виконували ремонтні роботи на вул. Кирилівській в Подільському районі м. Києва.

Продовжуючи реалізацію спільного єдиного злочинного умислу, діючи відповідно до розробленого ОСОБА_7 будучи обізнаним про злочинну діяльність але не входячи до складу організованої групи, ОСОБА_48 , зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, протиправно, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, у невстановлений досудовим розслідування час, перебуваючи за адресою: м. Київ, вул. Миколи Закревського, 29, достовірно знаючи, що працівники КП «ШЕУ Деснянського району» ОСОБА_49 , ОСОБА_50 , ОСОБА_51 , ОСОБА_52 , які працевлаштовані за сумісництвом у КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району м. Києва» у період часу з травня 2024 по листопад 2024 року здійснювали ремонтні роботи на вул. Кирилівській в Подільському районі м. Києва, підписав та затвердив табелі обліку використання робочого часу, до яких внесено недостовірні відомості про кількість відпрацьованого часу за відповідний період часу вище вказаних працівників, за місцем основної роботи на території Деснянського району м. Києва, чим підтвердив викладені в них відомості та надав їм офіційного статусу.

У подальшому, внаслідок вказаних дій працівникам КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Деснянського району» ОСОБА_53 , ОСОБА_54 , ОСОБА_55 , ОСОБА_56 , за період часу за період з 01 травня 2024 року по 30 листопада 2024 року надлишково нараховано та виплачено заробітної плати на загальну суму 233 953,67 грн.

Отже, ОСОБА_7 в період з 01 травня 2024 року по 30 листопада 2024 року, більш точної дати в ході досудового розслідування не встановлено, діючи умисно, протиправно, з корисливим мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, відповідно до розробленого злочинного плану, створивши та здійснюючи керівництво стійким ієрархічним об'єднанням - організованою групою до якої увійшли ОСОБА_17 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , та інші невстановлені особи, шляхом зловживання службовими особами своїм службовим становищем, організував розтрату чужого майна, а саме грошових коштів призначених для оплати праці працівникам вищевказаних шляхово-експлуатаційних управлінь, шляхом здійснення перевитрат коштів на оплату праці та ЄСВ працівникам КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Святошинського району», які фактично виконували будівельні роботи на об'єкті «Поточний ремонт вул. Кирилівська (від вул. Троїцько-Кирилівська в напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі м. Києва», чим завдали збитків (втрати активів) місцевому бюджету територіальної громади м. Києва в особі КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Деснянського району» м. Києва на загальну суму 233 953,67 грн.

Крім того, відповідно наказу №162п від 05 липня 2023 року КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Дарницького району м. Києва» ОСОБА_57 призначено на посаду виконроба КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Дарницького району м. Києва».

У своїй діяльності КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Дарницького району м. Києва» керується чинним законодавством України та Статутом, затвердженим розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 19 грудня 2001 року № 2738 (зі змінами).

ОСОБА_58 обіймав посаду, яка пов'язана з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, тобто являвся службовою особою.

Разом із тим встановлено, що невстановлена службова особа КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Дарницького району м. Києва, діючи на виконання вказівки ОСОБА_7 , керуючись єдиним злочинним умислом, будучи обізнаним про діяльність, але не входячи до складу організованої групи, щодо розтрати коштів призначених для оплати праці працівників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Дарницького району м. Києва», у невстановлений період часу, але не пізніше травня 2024 року сформовано робочу бригаду с числа працівників КП ШЕУ Дарницького району, до складу якої увійшли: ОСОБА_59 , ОСОБА_60 , ОСОБА_61 , ОСОБА_62 , ОСОБА_63 , ОСОБА_64 , для виконання ремонтних робіт на вул. Кирилівська к Подільському районі м. Києва, в якості сумісників.

На виконання спільного єдиного злочинного умислу, виконавець робіт КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Дарницького району м. Києва» ОСОБА_58 за вказівкою невстановленої на даний час службової особи КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Дарницького району м. Києва», діючи відповідно до розробленого ОСОБА_7 злочинного плану, будучи обізнаним про діяльність, але не входячи до складу організованої групи, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, протиправно, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, достовірно знаючи що працівники КП «ШЕУ Дарницького району» ОСОБА_59 , ОСОБА_60 , ОСОБА_61 , ОСОБА_62 , ОСОБА_63 , ОСОБА_64 , у період часу з травня 2024 року по листопад 2024 року працювали за сумісництвом на території Подільського району м. Києва, у невстановлений досудовим розслідуванням час, у період з травня 2024 по листопад 2024, перебуваючи за адресою: м. Київ, вул. Кам'янська, 130, вніс до табелів обліку використання робочого часу недостовірні відомості, які полягали в тому, що вказані вище працівники в той же період часу, за основним місцем роботи, на території Святошинського району працювали по 8 годин щодня, що не відповідає дійсності, оскільки вказані особи виконували ремонтні роботи на вул. Кирилівській в Подільському районі м. Києва.

Продовжуючи реалізацію спільного злочинного умислу, ОСОБА_58 за вказівкою невстановленої на даний час службової особи КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Дарницького району м. Києва», діючи відповідно до розробленого ОСОБА_7 злочинного плану, будучи обізнаним про злочинну діяльність, але не входячи до складу організованої групи, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, протиправно, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, у невстановлений досудовим розслідування час, перебуваючи за адресою: м. Київ, Кам'янська, 130, достовірно знаючи, що працівники КП «ШЕУ Дарницького району» ОСОБА_59 , ОСОБА_60 , ОСОБА_61 , ОСОБА_62 , ОСОБА_63 , ОСОБА_64 , які працевлаштовані за сумісництвом у КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району м. Києва» у період часу з травня 2024 по листопад 2024 року здійснювали ремонтні роботи на вул. Кирилівській в Подільському районі м. Києва, підписав табелі обліку використання робочого часу, до яких внесено недостовірні відомості про кількість відпрацьованого часу за відповідний період часу вище вказаних працівників, за місцем основної роботи на території Дарницькому району м. Києва, чим підтвердив викладені в них відомості та надав їм офіційного статусу.

У подальшому, внаслідок вказаних дій працівникам КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Дарницького району» ОСОБА_65 , ОСОБА_66 , ОСОБА_67 , ОСОБА_68 , ОСОБА_69 , ОСОБА_64 , за період часу за період з 01 травня 2024 по 30 листопада 2024 року надлишково нараховано та виплачено заробітної плати на загальну суму 308 497,21 грн.

Отже, ОСОБА_7 в період з 01 травня 2024 року по 30 листопада 2024 року, більш точної дати в ході досудового розслідування не встановлено, діючи умисно, протиправно, з корисливим мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, відповідно до розробленого злочинного плану, створивши та здійснюючи керівництво стійким ієрархічним об'єднанням - організованою групою до якої увійшли ОСОБА_17 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , та інші невстановлені особи, шляхом зловживання службовими особами своїм службовим становищем, організував розтрату чужого майна, а саме грошових коштів призначених для оплати праці працівникам вищевказаних шляхово-експлуатаційних управлінь, шляхом здійснення перевитрат коштів на оплату праці та ЄСВ працівникам КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Святошинського району», які фактично виконували будівельні роботи на об?єкті «Поточний ремонт вул. Кирилівська (від вул. Троїцько-Кирилівська в напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі м. Києва», чим завдали збитків (втрати активів) місцевому бюджету територіальної громади м. Києва в особі КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Дарницького району» м. Києва (ЄДРПОУ 31722818) на загальну суму 308 497,21 грн.

Разом із тим, ОСОБА_15 , діючи на виконання вказівки ОСОБА_7 , керуючись спільним, єдиним злочинним умислом, відповідно до відведеної йому ролі у складі організованої групи, в період з травня 2024 - жовтень 2024 року прийняв на роботу за сумісництвом на неповний робочий день тривалістю 4 години на день на посади дорожніх робітників наступних працівників: згідно з Наказом №161-к від 01 травня 2024 року прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_70 , ОСОБА_71 , ОСОБА_72 ; згідно з Наказом №162-к від 01 травня 2024 року прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_73 , ОСОБА_74 , ОСОБА_75 ; згідно з Наказом №163-к від 01.05.2024р. прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_76 , ОСОБА_77 , ОСОБА_78 ; згідно з Наказом №164-к від 01 травня 2024 року прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_79 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 ; згідно з Наказом №165-к від 01 травня 2024 року прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 ; згідно з Наказом №166-к від 01 травня 2024 року прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_80 , ОСОБА_81 , ОСОБА_82 ; згідно з Наказом №167-к від 01 травня 2024 року прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_83 , ОСОБА_84 , ОСОБА_85 ; згідно з Наказом №168-к від 01 травня 2024 року прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_86 , ОСОБА_87 , ОСОБА_88 ; згідно з Наказом №169-к від 01 травня 2024 року прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_89 , ОСОБА_90 , ОСОБА_91 ; згідно з Наказом №189-к від 10 травня 2024 року прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_92 , ОСОБА_93 , ОСОБА_94 ; згідно з Наказом №190-к від 10 травня 2024 року прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_95 , ОСОБА_69 , ОСОБА_96 ; згідно з Наказом №191-к від 10 травня 2024 року прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_97 , ОСОБА_98 , ОСОБА_99 ; згідно з Наказом №193-к від 13 травня 2024 року прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_100 , ОСОБА_101 , ОСОБА_102 ; згідно з Наказом №194-к від 13 травня 2024 року прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_103 , ОСОБА_104 ; згідно з Наказом №228-к від 29 травня 2024 року прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_26 , ОСОБА_29 , ОСОБА_105 ; згідно з Наказом №581-к від 30 жовтня 2024 року прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_106 , ОСОБА_107 , ОСОБА_108 ; згідно з Наказом №584-к від 31 жовтня 2024 року прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_109 , ОСОБА_102 , ОСОБА_110 , ОСОБА_103 , ОСОБА_98 ; згідно з Наказом №228-к від 29 травня 2024 року прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_28 ; згідно з Наказом №291-к від 21 червня 2024 року прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_111 , ОСОБА_103 , ОСОБА_109 , ОСОБА_104 , ОСОБА_102 ; згідно з Наказом №328-к від 08 липня 2024 року прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_76 , ОСОБА_77 , ОСОБА_78 , ОСОБА_79 , ОСОБА_75 ; згідно з Наказом №368-к від 23 липня 2024 року прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_70 , ОСОБА_72 , ОСОБА_73 ; згідно з Наказом №382-к від 30 липня 2024 року прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_71 , ОСОБА_112 ; згідно з Наказом №552-к від 11 жовтня 2024 року прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_113 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_20 ; згідно з Наказом №575-к від 28 жовтня 2024 року прийнято на роботу за сумісництвом: ОСОБА_73 , ОСОБА_72 , ОСОБА_112 , ОСОБА_114 , ОСОБА_71 , ОСОБА_93 , ОСОБА_94 , ОСОБА_99 , ОСОБА_92 , ОСОБА_115 , ОСОБА_116 , ОСОБА_117 , ОСОБА_118 , ОСОБА_79 , ОСОБА_119 , ОСОБА_76 , ОСОБА_77 , ОСОБА_78 , ОСОБА_96 , ОСОБА_95 , ОСОБА_120 , ОСОБА_25 , ОСОБА_27 , ОСОБА_29 , ОСОБА_105 , ОСОБА_121 , ОСОБА_85 , ОСОБА_122 , ОСОБА_123 , ОСОБА_124 , ОСОБА_125 .

Разом із тим встановлено, що ОСОБА_15 , діючи на виконання вказівки ОСОБА_7 , керуючись спільним єдиним злочинним умислом, відповідно до відведеної йому ролі у складі організованої групи, залучив до протиправної діяльності невстановлених на даний час службових осіб з числа співробітників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них «Подільського району» якій довів до відома розроблений ОСОБА_7 злочинний план.

На виконання спільного єдиного злочинного умислу, невстановлена посадова особа з числа співробітників КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них «Подільського району», діючи відповідно до розробленого ОСОБА_7 злочинного плану та відведеної йому ролі у складі організованої групи, за вказівкою ОСОБА_126 , зловживаючи своїм службовим становищем, умисно, протиправно, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, достовірно знаючи що працівники: ОСОБА_35 , ОСОБА_36 , ОСОБА_127 , ОСОБА_128 , ОСОБА_129 , ОСОБА_130 , ОСОБА_131 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_132 , ОСОБА_133 , ОСОБА_134 , ОСОБА_83 , ОСОБА_135 , ОСОБА_136 , ОСОБА_137 , ОСОБА_138 , ОСОБА_88 , ОСОБА_139 , ОСОБА_140 , ОСОБА_141 , ОСОБА_52 , ОСОБА_49 , ОСОБА_50 , ОСОБА_64 , ОСОБА_63 , ОСОБА_60 , ОСОБА_59 , ОСОБА_61 , ОСОБА_51 , ОСОБА_142 , ОСОБА_101 , ОСОБА_143 , ОСОБА_144 , ОСОБА_104 , ОСОБА_26 , ОСОБА_29 , ОСОБА_30 , ОСОБА_145 , ОСОБА_146 , ОСОБА_147 , ОСОБА_148 , ОСОБА_149 , ОСОБА_28 , ОСОБА_150 , ОСОБА_151 , ОСОБА_34 , ОСОБА_72 , ОСОБА_40 , ОСОБА_152 , ОСОБА_153 , ОСОБА_154 , ОСОБА_155 , ОСОБА_156 , ОСОБА_157 , ОСОБА_158 , ОСОБА_159 , ОСОБА_62 , ОСОБА_25 , ОСОБА_27 , ОСОБА_29 , ОСОБА_160 , ОСОБА_161 , ОСОБА_162 , у період часу з травня 2024 по листопад 2024 року працювали за сумісництвом на території Подільського району м. Києва по 8 годин щоденно, у невстановлений досудовим розслідуванням час, у період з травня 2024 по листопад 2024, перебуваючи за адресою: м. Київ, вул. Кирилівська 15, внесла до табелів обліку використання робочого часу недостовірні відомості, які полягали в тому, що перелічені працівники працювали за сумісництвом на території Подільського району м. Києва лише по 4 години.

Продовжуючи виконання, спільного єдиного злочинного умислу, діючи відповідно до розробленого ОСОБА_7 злочинного плану та відведеної йому ролі у складі організованої групи, ОСОБА_163 , зловживаючи своїм службовим становищем, умисно, протиправно, в умовах воєнного стану, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, достовірно знаючи що працівники: ОСОБА_35 , ОСОБА_36 , ОСОБА_127 , ОСОБА_128 , ОСОБА_129 , ОСОБА_130 , ОСОБА_131 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_132 , ОСОБА_133 , ОСОБА_134 , ОСОБА_83 , ОСОБА_135 , ОСОБА_136 , ОСОБА_137 , ОСОБА_138 , ОСОБА_88 , ОСОБА_139 , ОСОБА_140 , ОСОБА_141 , ОСОБА_52 , ОСОБА_49 , ОСОБА_50 , ОСОБА_64 , ОСОБА_63 , ОСОБА_60 , ОСОБА_59 , ОСОБА_61 , ОСОБА_51 , ОСОБА_142 , ОСОБА_101 , ОСОБА_143 , ОСОБА_144 , ОСОБА_104 , ОСОБА_26 , ОСОБА_29 , ОСОБА_30 , ОСОБА_145 , ОСОБА_146 , ОСОБА_147 , ОСОБА_148 , ОСОБА_149 , ОСОБА_28 , ОСОБА_150 , ОСОБА_151 , ОСОБА_34 , ОСОБА_72 , ОСОБА_40 , ОСОБА_152 , ОСОБА_153 , ОСОБА_154 , ОСОБА_155 , ОСОБА_156 , ОСОБА_157 , ОСОБА_158 , ОСОБА_159 , ОСОБА_62 , ОСОБА_25 , ОСОБА_27 , ОСОБА_29 , ОСОБА_160 , ОСОБА_161 , ОСОБА_162 , у період часу з травня 2024 по листопад 2024 року працювали за сумісництвом на території Подільського району м. Києва по 8 годин щоденно, у невстановлений досудовим розслідуванням час, у період з травня 2024 по листопад 2024, перебуваючи за адресою: м. Київ, вул. Кирилівська 15, підписав та затвердив табелі обліку використання робочого часу, до яких внесено недостовірні відомості про кількість відпрацьованого часу за відповідний період часу вище вказаних працівників, за сумісництвом, чим підтвердили викладені в них відомості та надали їм офіційного статусу.

Таким чином, ОСОБА_7 підозрюється в організації розтрати чужого майна, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненого в умовах воєнного стану, в складі організованої групи, тобто у вчиненні кримінальних правопорушень, передбаченого частиною п'ятою статті 191 КК України.

Крім того, згідно з рішенням Київської міської ради від 14 грудня 2023 року №7531/7572 «Про бюджет міста Києва на 2024 рік» Департаменту транспортної інфраструктури ВО КМР КМДА були виділені грошові кошти в розмірі 9 691 494 971 грн. загального фонду.

Поточний ремонт об'єктів вулично-дорожньої мережі та штучних споруд комунальних підприємств з утримання мостів і шляхів та споруд на них районів міста Києва здійснюється відповідно до статті 22 Бюджетного кодексу України, наказу Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 23 вересня 2003 року №154 «Про затвердження Порядку проведення ремонту та утримання об'єктів благоустрою населених пунктів», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12 лютого 2004 року за № 189/8788, рішення Київської міської ради від 14 грудня 2023 року № 7531/7572 «Про бюджет міста Києва на 2024 рік», Положення про Департамент транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), затвердженого рішенням Київської міської ради від 02 березня 2023 року №6018/6059 (у редакції рішення Київської міської ради від 23 листопада 2023 року №7407/7448), на підставі наказу Департаменту транспортної інфраструктури «Про поточний ремонт об'єктів вулично-дорожньої мережі та штучних споруд міста Києва на 2024 рік», за кошти, виділені з бюджету міста Києва за КПКВ 1917442 «Утримання та розвиток інших об'єктів транспортної інфраструктури» на 2024 рік.

Досудовим розслідуванням установлено, що у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 01 січня 2024 року, ОСОБА_7 , якому достовірно було відомо про прийняте рішення Київської міської ради від 14 грудня 2023 року №7531/7572 «Про бюджет міста Києва на 2024 рік» та про суму виділених грошових коштів Департаменту транспортної інфраструктури в розмірі 9 691 494 971 грн загального фонду, використовуючи широке коло знайомств серед посадовців різного рівня, володіючи організаторськими здібностями та маючи реальні можливості впливу на підлеглих, підпорядковані Департаменту комунальні підприємства та їх службових осіб, створюючи хибне уявлення про їхні службові обов'язки та завдання професійної діяльності, а також маючи досвід роботи в будівельній сфері, безпосередньо в будівництві та ремонті автомобільних доріг (зокрема, у період з грудня 2015 року по листопад 2017 року він очолював Службу автомобільних доріг у Львівській області) з метою утвердження себе в уявленні керівництва та громадськості міста Києва як ефективного керівника для подальшого перебування на займаній посаді та доступу до бюджету територіальної громади м. Києва, розробив злочинний план, направлений на розтрату коштів виділених з бюджету територіальної громади міста Києва.

Так, ОСОБА_7 , у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 30 січня 2024 року, будучи директором Департаменту транспортної інфраструктури ВО КМР КМДА, переслідуючи мету утвердження себе в уявленні керівництва та громадськості міста Києва як ефективного керівника для подальшого перебування на займаній посаді та доступу до бюджету територіальної громади м. Києва, достовірно знаючи, що дорожнє покриття, тротуари та трамвайна лінія по вулиці Кирилівській (від вул. Троїцько-Кирилівська в напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі міста Києва перебувають в аварійному стані, потребують капітального ремонту, однак виділення бюджетних асигнувань на проведення капітального ремонту рішенням Київської міської ради від 14 грудня 2023 року №7531/7572 «Про бюджет міста Києва на 2024 рік» не передбачено, надав вказівку в.о. начальника КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району» ОСОБА_14 який не був обізнаний про злочинні наміри останнього, ініціювати включення вул. Кирилівська до плану поточного ремонту об'єктів вулично-дорожньої мережі однак фактично провести роботи які відповідають критеріям капітального ремонту, зокрема із суцільною заміною конструктивних елементів дороги, таких як: трамвайне полотно, дорожнє покриття, споруди дорожнього водовідводу, тротуари, пішохідні, майданчики для паркування примикання та заїзди.

У свою чергу, ОСОБА_14 , повідомив ОСОБА_7 , що вздовж та по периметру вул. Кирилівська наявні інженерні мережі ПрАТ «Київводоканал», АТ «Київгаз», ДТЕК, АТ «Укртелеком», КП «Міськсвітло», КП «Київтеплоенерго», які перебувають в аварійному стані, не включені зазначеними підприємствами до плану поточного ремонту на 2024 рік у зв'язку із чим ремонт дорожнього покриття вулиці є недоцільним та може створити загрозу повторних ремонтів у випадку аварій інженерних мереж. Однак, ОСОБА_7 , відкинув доводи ОСОБА_14 так як це не узгоджувалося із заздалегідь розробленим ним злочинним планом, та погрожуючи звільнення переконав останнього подати вул. Кирилівську для включення до плану поточного ремонту на 2024 рік.

У подальшому, ОСОБА_7 30 січня 2024 року затвердив указаний план наказом №Н-21, згідно пункту 7.7.1 якого передбачено поточний ремонт по вулиці Кирилівській (від вул. Троїцько-Кирилівська в напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі міста Києва орієнтовною вартістю 50 000 000 гривень.

Відповідно до вказаного наказу від 30 січня 2024 року №Н-21 затверджено план поточного ремонту об'єктів вулично-дорожньої мережі та штучних споруд комунальних підприємств шляхово-експлуатаційних управлінь по ремонту та утриманню автомобільних шляхів і споруд на них районів міста Києва, комунального підприємства по ремонту та утриманню мостів і шляхів міста Києва «Київавтошляхміст», комунального підприємства «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них «Магістраль» та комунальної корпорації «Київавтодор» за кошти, виділені з бюджету міста Києва на 2024 рік, виконавцем поточного ремонту по вулиці Кирилівській (від вул. Троїцько-Кирилівська в напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі міста Києва орієнтовною вартістю 50 000 000 гривень було визначено КП «ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району», в.о. начальника ОСОБА_14 .

Так, у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, однак не пізніше січня 2024 року, ОСОБА_7 будучи обізнаним в будівельній сфері та усвідомлюючи, що проведення розрахунків за виконані будівельні роботи можливо лише на підставі первинних облікових документів - «Акт приймання виконаних будівельних робіт» (форма № КБ-2в) і «Довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати» (форма № КБ-3), діючи в складі організованої групи, до якої увійшли ОСОБА_17 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , та інші невстановлені особи, узгодили план направлений на розтрату коштів виділених з місцевого бюджету територіальної громади м. Києва, виділених на проведення робіт з поточного ремонту по вулиці Кирилівській (від вул. Троїцько-Кирилівська в напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі міста Києва, шляхом внесення завідомо недостовірних відомостей до Актів приймання виконаних будівельних робіт» (форма № КБ-2в), що полягали в завищенні обсягів асфальтобетону при відповідності заявленій площі за рахунок зниження його щільності в примиканнях, паркувальних карманах та заїздах.

З метою реалізації плану злочинної діяльності ОСОБА_16 у період з травня по грудень 2024 року, діючи у складі організованої групи, якою керував ОСОБА_7 , у складі ОСОБА_17 , ОСОБА_15 , та інших невстановлені на даний час осіб, діючи відповідно до розробленого ОСОБА_7 злочинного плану, керуючись спільним, єдиним злочинним умислом направленим на розтрату коштів виділених з місцевого бюджету територіальної громади м. Києва, на проведення робіт з поточного ремонту по вулиці Кирилівській (від вул. Троїцько-Кирилівська в напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі міста Києва, діючи згідно відведеної йому злочинної функції у складі організованої групи та шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, перебуваючи у своєму робочому кабінеті розташованому за адресою: м. Київ, вул. Кирилівська 15, забезпечив надання до виробничо-технічного відділу недостовірних відомостей, що були внесені до Актів приймання виконаних будівельних робіт» (форма № КБ-2в) №108-2 за серпень 2024, № 108-3, № 108-5/1 за жовтень 2024, № 108-11/2 за листопад 2024, № 108-13за грудень 2024, 108-14 за грудень 2024, після чого прийняв та підписав, їх достовірно знаючи, що обсяги асфальтобетону завищені за рахунок зниження його щільності на примиканнях (нижній (вирівнювальний/вирівнюючий) шар - АСГ Кр.Щ.А1.НП.І - на 39,685 т на загальну вартість 213 728, 73 грн з ПДВ; верхній шар - АСГ Др.Щ.В.НП.І - на 83,575 т, на загальну вартість 436 615,02 грн з ПДВ), на паркувальних карманах (нижній (вирівнювальний/вирівнюючий) шар - АСГ Кр.Щ.А1.НП.І - на 33,945 т, на загальну вартість 135 580,74 грн з ПДВ; верхній шар - АСГ Др.Щ.В.НП.І - на 33,439 т, на загальну вартість 169 635,93 грн з ПДВ), на заїздах (нижній (вирівнювальний/вирівнюючий) шар - АСГ Др.Щ.В.НП.І - на 5,5 т, на загальну вартість 29 298,72 грн з ПДВ; верхній шар - АСГ Др.Щ.В.НП.І - на 79,867 т, на загальну вартість 400 928,35 грн з ПДВ), тобто загалом завищено обсяги асфальтобетону на 276,011 т, на загальну суму 1 378 789,49 грн з ПДВ, чим підтверджував викладені в них відомості та надавав їм офіційного статусу.

Таким чином, ОСОБА_7 в період з січня по грудень 2024 року, більш точної дати в ході досудового розслідування не встановлено, діючи умисно, протиправно, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, відповідно до розробленого злочинного плану, направленого на розтрату коштів виділених з місцевого бюджету територіальної громади м. Києва, на проведення робіт з поточного ремонту по вулиці Кирилівській (від вул. Троїцько-Кирилівська в напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі міста Києва, створивши та здійснюючи керівництво стійким ієрархічним об'єднанням - організованою групою до якої увійшли ОСОБА_17 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 та інші невстановлені особи, шляхом зловживання службовими особами своїм службовим становищем, організував внесення завідомо неправдивих відомостей до Актів приймання виконаних будівельних робіт» (форма № КБ-2в) №108-2 за серпень 2024, № 108-3, № 108-5/1 за жовтень 2024, № 108-11/2 за листопад 2024, № 108-13за грудень 2024, 108-14 за грудень 2024, що полягали в завищенні обсягів асфальтобетону за рахунок зниження його щільності на примиканнях (нижній (вирівнювальний/вирівнюючий) шар - АСГ Кр.Щ.А1.НП.І - на 39,685 т на загальну вартість 213 728, 73 грн з ПДВ; верхній шар - АСГ Др.Щ.В.НП.І - на 83,575 т, на загальну вартість 436 615,02 грн з ПДВ), на паркувальних карманах (нижній (вирівнювальний/вирівнюючий) шар - АСГ Кр.Щ.А1.НП.І - на 33,945 т, на загальну вартість 135 580,74 грн з ПДВ; верхній шар - АСГ Др.Щ.В.НП.І - на 33,439 т, на загальну вартість 169 635,93 грн з ПДВ), на заїздах (нижній (вирівнювальний/вирівнюючий) шар - АСГ Др.Щ.В.НП.І - на 5,5 т, на загальну вартість 29 298,72 грн з ПДВ; верхній шар - АСГ Др.Щ.В.НП.І - на 79,867 т, на загальну вартість 400 928,35 грн з ПДВ) та розтрату коштів на загальну суму 1 378 789,49 грн з ПДВ, що спричинило тяжкі наслідки, у вигляді збитків територіальній громаді м. Києва на суму, яка в шістсот і більше разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян на момент вчинення кримінального правопорушення та згідно примітки до статті 185 КК України становить особливо великий розмір.

Таким чином, ОСОБА_7 підозрюється в організації внесення до офіційний документів завідомо неправдивих відомостей за попередньою змовою групою осіб в складі організованої групи тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 28, частиною першою статті 366 КК України.

Крім того, у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, однак не пізніше січня 2024 року, ОСОБА_7 , будучи обізнаним в будівельній сфері та усвідомлюючи, що проведення розрахунків за виконані будівельні роботи можливо лише на підставі первинних облікових документів - «Акт приймання виконаних будівельних робіт» (форма № КБ-2в) і «Довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати» (форма № КБ-3), діючи в складі організованої групи, до якої увійшли ОСОБА_17 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , та інші невстановлені особи, узгодили план направлений на розтрату коштів виділених з місцевого бюджету територіальної громади м. Києва, виділених на проведення робіт з поточного ремонту по вулиці Кирилівській (від вул. Троїцько-Кирилівська в напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі міста Києва, шляхом внесення завідомо недостовірних відомостей до Актів приймання виконаних будівельних робіт» (форма № КБ-2в), що полягали в завищенні обсягів асфальтобетону при відповідності заявленій площі за рахунок зниження його щільності в примиканнях, паркувальних карманах та заїздах.

З метою реалізації плану злочинної діяльності ОСОБА_16 у період з травня по грудень 2024 року, діючи у складі організованої групи, якою керував ОСОБА_7 , у складі ОСОБА_17 , ОСОБА_15 , та інших невстановлені на даний час осіб, діючи відповідно до розробленого ОСОБА_7 злочинного плану, керуючись спільним, єдиним злочинним умислом направленим на розтрату коштів виділених з місцевого бюджету територіальної громади м. Києва, на проведення робіт з поточного ремонту по вулиці Кирилівській (від вул. Троїцько-Кирилівська в напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі міста Києва, діючи згідно відведеної йому злочинної функції у складі організованої групи та шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, перебуваючи у своєму робочому кабінеті розташованому за адресою: м. Київ, вул. Кирилівська 15, забезпечив надання до виробничо-технічного відділу недостовірних відомостей, що були внесені до Актів приймання виконаних будівельних робіт» (форма № КБ-2в) №108-2 за серпень 2024, № 108-3, № 108-5/1 за жовтень 2024, № 108-11/2 за листопад 2024, № 108-13за грудень 2024, 108-14 за грудень 2024, після чого прийняв та підписав, їх достовірно знаючи, що обсяги асфальтобетону завищені за рахунок зниження його щільності на примиканнях (нижній (вирівнювальний/вирівнюючий) шар - АСГ Кр.Щ.А1.НП.І - на 39,685 т на загальну вартість 213 728, 73 грн з ПДВ; верхній шар - АСГ Др.Щ.В.НП.І - на 83,575 т, на загальну вартість 436 615,02 грн з ПДВ), на паркувальних карманах (нижній (вирівнювальний/вирівнюючий) шар - АСГ Кр.Щ.А1.НП.І - на 33,945 т, на загальну вартість 135 580,74 грн з ПДВ; верхній шар - АСГ Др.Щ.В.НП.І - на 33,439 т, на загальну вартість 169 635,93 грн з ПДВ), на заїздах (нижній (вирівнювальний/вирівнюючий) шар - АСГ Др.Щ.В.НП.І - на 5,5 т, на загальну вартість 29 298,72 грн з ПДВ; верхній шар - АСГ Др.Щ.В.НП.І - на 79,867 т, на загальну вартість 400 928,35 грн з ПДВ), тобто загалом завищено обсяги асфальтобетону на 276,011 т, на загальну суму 1 378 789,49 грн з ПДВ, чим підтверджував викладені в них відомості та надавав їм офіційного статусу.

Внаслідок реалізації спільного, єдиного злочинного умислу направленого на розтрату бюджетних коштів виділених з місцевого бюджету територіальної громади м. Києва, на проведення робіт з поточного ремонту по вулиці Кирилівській (від вул. Троїцько-Кирилівська в напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі міста Києва згідно розробленого ОСОБА_7 плану злочинних дій територіальній громаді м. Києва завдано збитків на загальну суму 1 378 789,49 грн з ПДВ.

Таким чином, ОСОБА_7 у період з січня по грудень 2024 року, більш точної дати в ході досудового розслідування не встановлено, діючи умисно, протиправно, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, відповідно до розробленого злочинного плану, направленого на розтрату коштів виділених з місцевого бюджету територіальної громади м. Києва, на проведення робіт з поточного ремонту по вулиці Кирилівській (від вул. Троїцько-Кирилівська в напрямку вул. Ярославська) у Подільському районі міста Києва, створивши та здійснюючи керівництво стійким ієрархічним об'єднанням - організованою групою до якої увійшли ОСОБА_17 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 та інші невстановлені особи, шляхом зловживання службовими особами своїм службовим становищем, організував внесення завідомо неправдивих відомостей до Актів приймання виконаних будівельних робіт» (форма № КБ-2в) №108-2 за серпень 2024, № 108-3, № 108-5/1 за жовтень 2024, № 108-11/2 за листопад 2024, № 108-13за грудень 2024, 108-14 за грудень 2024, що полягали в завищенні обсягів асфальтобетону за рахунок зниження його щільності на примиканнях (нижній (вирівнювальний/вирівнюючий) шар - АСГ Кр.Щ.А1.НП.І - на 39,685 т на загальну вартість 213 728, 73 грн з ПДВ; верхній шар - АСГ Др.Щ.В.НП.І - на 83,575 т, на загальну вартість 436 615,02 грн з ПДВ), на паркувальних карманах (нижній (вирівнювальний/вирівнюючий) шар - АСГ Кр.Щ.А1.НП.І - на 33,945 т, на загальну вартість 135 580,74 грн з ПДВ; верхній шар - АСГ Др.Щ.В.НП.І - на 33,439 т, на загальну вартість 169 635,93 грн з ПДВ), на заїздах (нижній (вирівнювальний/вирівнюючий) шар - АСГ Др.Щ.В.НП.І - на 5,5 т, на загальну вартість 29 298,72 грн з ПДВ; верхній шар - АСГ Др.Щ.В.НП.І - на 79,867 т, на загальну вартість 400 928,35 грн з ПДВ) та розтрату коштів на загальну суму 1 378 789,49 грн з ПДВ, чим спричинив збитки територіальній громаді м. Києва на суму, яка в шістсот і більше разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян на момент вчинення кримінального правопорушення та згідно примітки до статті 185 КК України становить особливо великий розмір.

Таким чином ОСОБА_7 , підозрюється в організації розтрати чужого майна, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненого в умовах воєнного стану, в особливо великих розмірах, в складі організованої групи, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною п'ятою статті 191 КК України.

22 січня 2026 року ОСОБА_7 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною третьою статті 28, частиною першою статті 366, частиною п'ятою статті 191 КК України.

23 січня 2026 року до провадження Подільського районного суду м. Києва надійшло клопотання старшого слідчого СВ Подільського УП ГУ НП у місті Києві ОСОБА_12 , погоджене прокурором Подільської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_11 , про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, одруженого, працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною третьою статті 28, частиною першою статті 366, частиною п'ятою статті 191 КК України, у кримінальному провадженні №12024100070000969 від 01 травня 2024 року.

Ухвалою слідчого судді Подільського районного суду м. Києва від 26 січня 2026 року у задоволенні клопотання старшого слідчого СВ Подільського УП ГУ НП у місті Києві ОСОБА_12 , погоджене прокурором Подільської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_11 , про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою - відмовлено.

Застосовано відносно підозрюваного ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді домашнього арешту у період доби з 21 год. 00 хв. до 07 год. 00 хв. із забороною залишати місце свого проживання, а саме: АДРЕСА_1 строком до 20.03.2026 включно.

Відповідно до ч. 5 ст. 194 КПК України покласти на підозрюваного ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , обов'язки, передбачені КПК України, а саме:

- прибувати по першому виклику до слідчого, прокурора або суду у визначений час;

- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання;

- не відлучатися з місця свого проживання без дозволу слідчого, прокурора або суду;

- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну.

З такими висновками погоджується і колегія суддів.

Згідно частини другої статті 177 КПК України підставою для застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті, тобто з метою запобігання спробам:

1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду;

2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення;

3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні;

4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином;

5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.

Відповідно до статті 181 КПК України, домашній арешт полягає в забороні підозрюваному, обвинуваченому залишати житло цілодобово або у певний період доби. Домашній арешт може бути застосовано до особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за вчинення якого законом передбачено покарання у виді позбавлення волі.

За змістом частин першої-четвертої статті 194 КПК України під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов'язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, на які вказує слідчий, прокурор; недостатність застосування більш м'яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.

Якщо при розгляді клопотання про обрання запобіжного заходу прокурор доведе обставини, передбачені пунктами 1 та 2 частини першої цієї статті, але не доведе обставини, передбачені пунктом 3 частини першої цієї статті, слідчий суддя, суд має право застосувати більш м'який запобіжний захід, ніж той, який зазначений у клопотанні, а також покласти на підозрюваного, обвинуваченого обов'язки, передбачені частинами п'ятою та шостою цієї статті, необхідність покладення яких встановлена з наведеного прокурором обґрунтування клопотання.

Відповідно до установленої практики Європейського суду з прав людини, висновки про ступінь ризиків та неможливості запобігання їм більш м'яких запобіжних заходів, мають бути зроблені за результатами сукупного аналізу обставин злочину та особистості підозрюваного (його характеру, моральних якостей, способу життя, сімейних зв'язків, постійного місця роботи, утриманців), поведінки підозрюваного під час розслідування кримінального правопорушення (наявність або відсутність спроб ухилятися від органів влади) поведінки підозрюваного під час попередніх розслідувань (способу життя взагалі, способу самозабезпечення, системності злочинної діяльності, наявності злочинних зв'язків). Сама лише тяжкість вчиненого кримінального правопорушення, хоча і є визначеним елементом при оцінці ризику ухилення від органу досудового розслідування та/або суду, однак не може бути достатньою підставою для законності тримання особи під вартою.

Згідно пунктів 3, 4 статті 5 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини, обмеження права особи на свободу і особисту недоторканість можливо лише в передбачених законом випадках за встановленою процедурою.

У справі «Маккей проти Об'єднаного Королівства» Європейський суд з прав людини зазначив, що основна мета статті 5 Конвенції полягає у запобіганні свавільного або безпідставного позбавлення волі особи.

Європейський суд з прав людини під час вирішення справи «Медведев та інші проти Франції» зауважив, що право на свободу і особисту недоторканість має першочергове значення у «демократичному суспільстві» у значенні, передбаченому Конвенцією.

Відповідно до пункту «с» статті 5 Конвенції, законними є арешт або затримання, здійснені з метою допровадження особи до компетентного судового органу за наявності обґрунтованої підозри у вчиненні нею правопорушення або якщо обґрунтовано вважається необхідним запобігти вчиненню нею правопорушення чи її втечі після його вчинення.

У той же час, Європейський суд зазначає, що національний суд, який вирішує питання про взяття особи під варту, повинен визначити, чи виправдовують інші підстави, наведені органом досудового розслідування, позбавлення особи свободи.

Суд у рішенні по справі «Белчев проти Болгарії» наголосив, що обґрунтування будь-якого періоду позбавлення свободи повинно бути переконливо доведено державними органами.

На переконання колегії суддів, вказані вимоги слідчим суддею належним чином дотримані.

Дійшовши висновку про відсутність підстав для застосування щодо підозрюваного ОСОБА_7 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та можливість застосування щодо нього запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту в період часу з 21 год. 00 хв. до 07 год. 00 хв., слідчим суддею встановлено, що матеріали провадження містять достатні дані, які підтверджують існування обґрунтованої підозри у вчиненні ним кримінальних правопорушень, передбачених частиною третьою статті 28, частиною першою статті 366, частиною п'ятою статті 191 КК України.

Обґрунтованість підозри у вчиненні ОСОБА_7 кримінальних правопорушень, передбачених частиною третьою статті 28, частиною першою статті 366, частиною п'ятою статті 191 КК України, підтверджується наявними у матеріалах судового провадження доказами у їх сукупності та іншими матеріалами кримінального провадження, які обґрунтовано свідчать про причетність підозрюваного ОСОБА_7 до вчинення кримінального правопорушення, яке розслідується.

Також слідчий суддя виходив з того, що у судовому засіданні прокурором доведено наявність достатніх підстав вважати, що існують ризики, передбачені статтею 177 КПК України, однак не доведено, що жоден з більш м'яких запобіжних заходів не може запобігти зазначеним ризикам.

Враховуючи конкретні обставини кримінального правопорушення, у вчиненні якого підозрюється ОСОБА_7 , наявність існування ризиків, передбачених частиною першою статті 177 КПК України, тяжкість кримінального правопорушення у вчиненні якого підозрюється ОСОБА_7 , його особу, який раніше не судимий, одружений, має постійне місце проживання та дохід, інші обставини, передбачені статтею 178 КПК України, слідчий суддя дійшов обґрунтованого висновку, що пропорційним тому ступеню небезпеки, ризики якого існують у кримінальному провадженні, а також тим завданням, які має досягти орган досудового розслідування, є запобіжний захід у вигляді домашнього арешту в період часу з 21 год. 00 хв. до 07 год. 00 хв. наступного дня, з покладенням на підозрюваного обов'язків, передбачених частиною п'ятою статті 194 КПК України.

Таким чином, колегія суддів уважає, що слідчий суддя дослідив всі обставини, з'ясування яких може мати істотне значення для ухвалення законного, обґрунтованого та вмотивованого рішення, в повній мірі врахував вимоги статті 194 КПК України та за відсутністю доведених обставин щодо неможливості застосування до підозрюваного більш м'якого запобіжного заходу, ніж тримання під вартою, обґрунтовано застосував щодо підозрюваного більш м'який запобіжний захід, а саме у вигляді домашнього арешту у визначений час доби.

Викладені в апеляційній скарзі доводи сторони захисту про необґрунтованість повідомленої ОСОБА_7 підозри, колегія суддів уважає безпідставними, оскільки слідчий суддя правильно встановив, що наведені у клопотанні дані, виклад яких зроблено з посиланням на матеріали кримінального провадження, свідчать про наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним кримінальних правопорушень, передбачених частиною третьою статті 28, частиною першою статті 366, частиною п'ятою статті 191 КК України.

Враховуючи, що слідчий суддя на даному етапі провадження не вправі вирішувати ті питання, які повинен вирішувати суд під час розгляду кримінального провадження по суті, зокрема, не вправі оцінювати докази з точки зору їх належності і допустимості, а лише зобов'язаний на підставі розумної оцінки сукупності отриманих доказів визначити, що причетність особи до вчинення кримінального правопорушення є вірогідною та достатньою для застосування щодо неї обмежувального заходу, то з огляду на вищенаведені дані, у колегії суддів наявні підстави для висновку про наявність обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_7 інкримінованих йому кримінальних правопорушень.

Для вирішення питання щодо обґрунтованості повідомленої підозри оцінка наданих слідчому судді доказів здійснюється не в контексті оцінки доказів з точки зору їх достатності і допустимості для встановлення винуватості чи її відсутності у особи за вчинення злочину, доведення чи не доведення винуватості особи, з метою досягнення таких висновків, які необхідні суду при постановленні вироку, а з тією метою, щоб визначити вірогідність та достатність підстав причетності тієї чи іншої особи до вчинення кримінального правопорушення, а також чи є підозра обґрунтованою, щоб виправдати подальше розслідування або висунення обвинувачення.

У розумінні положень, що наведені у численних рішеннях Європейського Суду з прав людини («Нечипорук, Йонкало проти України» №42310/04 від 21 квітня 2011 року, «Фокс, Кемпбелл і Хартлі проти Сполученого Королівства» №12244/86,12245/86, №12383/86 від 30 серпня 1990 року, «Мюррей проти Сполученого Королівства» №14310/88 від 28 жовтня 1994 року та ін.), термін «обґрунтована підозра» означає, що існують факти або інформація, які можуть переконати об'єктивного спостерігача в тому, що особа, про яку йдеться, могла вчинити це правопорушення.

Більш того, у пункті 48 рішення «Чеботарь проти Молдови» №35615/06 від 13 листопада 2007 року Європейський Суд з прав людини зазначив: «Суд повторює, що для того, щоб арешт по обґрунтованій підозрі був виправданий у відповідності з статтею 5 & 1 (с), поліція не зобов'язана мати докази, достатні для пред'явлення обвинувачення, ні в момент арешту ні під час перебування заявника під вартою. Також не обов'язково, щоб затриманій особі були, по кінцевому рахунку, пред'явлені обвинувачення, або щоб ця особа була піддана суду. Метою попереднього тримання під вартою є подальше розслідування кримінальної справи, яке повинно підтвердити або розвіяти підозру, яка є підставою для затримання».

Крім того, колегія суддів враховує правову позицію Європейського Суду з прав людини, викладену у рішенні за скаргою «Ферарі-Браво проти Італії», відповідно до якої затримання та тримання особи під вартою, безумовно, можливе не лише у випадку доведеності факту вчинення злочину та його характеру, оскільки така доведеність сама по собі і є метою досудового розслідування, досягненню цілей якого і є тримання під вартою.

У відповідності до змісту статті 368 КПК України питання щодо наявності чи відсутності події та складу кримінального правопорушення в діянні, винуватості особи в його вчиненні, у тому числі наявності або відсутності умислу в діях особи, вирішуються судом під час ухвалення вироку, тобто на стадії судового провадження.

Обставини здійснення підозрюваним конкретних дій, доведеність його винуватості, у тому числі правильність кваліфікації його дій, потребують перевірки та оцінки у сукупності з іншими доказами у кримінальному провадженні під час подальшого досудового розслідування, а дослідження та оцінка доказів, встановлення наявності або відсутності події та складу кримінального правопорушення, та достатності доказів для доведеності винуватості особи, відноситься до стадії судового розгляду по суті, та не вирішується на стадії досудового розслідування.

З наведених підстав, доводи захисників в апеляційній скарзі про те, що повідомлення про підозру, вручене ОСОБА_7 , не відповідає стандарту «обґрунтованої підозри», оскільки ґрунтується на припущеннях, викривленому тлумаченні господарських процесів та показах упередженого свідка; зміст підозри містить внутрішні суперечності, які виключають кваліфікацію дій підозрюваного за статтею 191 КК України; слідчий суддя в оскаржуваній ухвалі формально послався на наявність підозри у вчиненні злочину у складі організованої групи, не надавши оцінки очевидній юридичній неспроможній такої кваліфікації; ОСОБА_7 не може бути організатором групи, якої де-юре не існує через відсутність обізнаних співучасників; штучна інкримінація частини третьої статті 28 КК України застосована виключно з метою створення видимості «тяжкого злочину», а кваліфікація за статтею 191 КК України неможлива без доведення прямого умислу та корисливого мотиву; матеріали провадження не містять жодних доказів того, що ОСОБА_7 отримав будь-яку неправомірну вигоду від діяльності ТОВ «КП «Шляхбуд Інвест»; свідок ОСОБА_164 (колишнього в.о. начальника КП ШЕУ Подільського району) є очевидно упередженим через особистий конфлікт з підозрюваним ОСОБА_7 ; сукупність наведених фактів свідчить про те, що орган досудового розслідування штучно завищив кваліфікацію злочину за частиною п'ятою статті 191 КК України, ігноруючи відсутність корисливого результату та реальний характер виконаних робіт; в діях ОСОБА_7 відсутній склад злочину, передбаченого частиною першою статті 366 КК України, а саме внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей щодо виконавця робіт; ОСОБА_7 взагалі не має відношення до підписання актів виконаних робіт, табелів обліку робочого часу та іншої первинної документації щодо роботи Подільського ШЕУ; не складав (не виготовляв фізично) тексти актів КБ-2в; матеріали справи не містять доказів того, що ОСОБА_7 обговорював з кимось із підлеглих саме питання внесення неправдивих даних в акти, вказівки (якщо вони були) стосувалися «забезпечення виконання робіт», а не «фальсифікації паперів»; повідомлення про підозру щодо ОСОБА_7 не містить конкретних фактичних обставин, які б однозначно вказували на вчинення ним кримінального правопорушення, натомість підозра побудована переважно на загальних положеннях посадової інструкції та функціональних обов'язків директора Департаменту транспортної інфраструктури; у матеріалах підозри відсутні прямі докази того, що ОСОБА_7 реально здійснив якісь дії з організації злочинної діяльності. Умисел ОСОБА_7 на заволодіння коштами також не доведений належними доказами - матеріали на містять жодних даних про отримання ним неправомірної вигоди, про його особисту зацікавленість чи будь-які дії, що свідчать про корисливий мотив з його боку; матеріали не демонструють реального причинно-наслідкового зв'язку між особистими діями ОСОБА_7 та наслідками, які стали внаслідок злочину; аналіз змісту підозри та клопотання показує, що сторона обвинувачення не навела жодного фактичного епізоду, який би достовірно підтверджував, що ОСОБА_7 контролював, координував чи реалізовував якусь частину злочинної діяльності у провадженні №12024100070000969; слідство фактично не встановило прямого зв'язку між ОСОБА_7 та будь-якими протиправними діями, окрім факту його керівної посади; з матеріалів провадження випливає, що основними виконавцями ймовірних правопорушень були інші особи - керівники комунальних підприємств, підрядні організації, посадові особи нижчого рівня; у тексті підозри згадується, що певні посадовці на місцях здійснювали дії (укладали договори, підписували акти виконаних робіт), які кваліфікуються як розтрата бюджетних коштів, на даній стадії досудового розслідування є передчасними та такими, що підлягають вирішенню під час розгляду кримінального провадження по суті.

Сукупність зібраних доказів та матеріалів судового провадження на даному етапі кримінального провадження до моменту з'ясування істини у справі є достатньою для обрання щодо підозрюваного запобіжного заходу.

Викладені в апеляційних скаргах захисників доводи про недоведеність наявності ризиків, передбачених частиною першою статті 177 КПК України, є безпідставними, оскільки слідчий суддя прийняв рішення на основі всебічно з'ясованих обставин, з якими закон пов'язує можливість застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту, при цьому дослідив належним чином всі матеріали провадження та навів в ухвалі мотиви, з яких прийняв відповідне рішення.

У контексті практики Європейського суду з захисту прав людини, слід зазначити, що ризик втечі підсудного не може бути встановлений лише на основі суворості можливого вироку. Оцінка такого ризику має проводитись з посиланням на ряд інших факторів, які можуть або підтвердити існування ризику втечі або вказати, що вона маловірогідна і необхідність в утриманні під вартою відсутня (Панченко проти Росії). Ризик втечі має оцінюватися у світлі факторів, пов'язаних з характером особи, її моральністю, місцем проживання, родом занять, майновим станом, сімейними зв'язками та усіма видами зв'язку з країною, в якій така особа піддається кримінальному переслідуванню (Бекчиєв проти Молдови).

Зважаючи на викладене, а також, враховуючи дані про особу підозрюваного ОСОБА_7 в їх сукупності, колегія суддів доходить висновку про доведеність слідчим у клопотанні ризиків, передбачених частиною першою статті 177 КПК України, оскільки достатні стримуючі фактори, які б свідчили про протилежне, у матеріалах справи відсутні.

При цьому, аргументи захисників про те, що ОСОБА_7 фізично позбавлений можливості перетнути державний кордон України та твердження прокурора про ризик втечі за кордон спростовується матеріалами, які вже є у розпорядженні держави; ОСОБА_7 , будучи обізнаним про слідство, не вчиняв жодних спроб залякування свідків чи експертів, навпаки ОСОБА_7 прибував на допити, надав зразки підпису для проведення почеркознавчої експертизи, прибув на вручення повідомлення про підозру; не ухиляється від отримання повісток, з'являється до слідчого та в суд, відсутні будь-які рапорти чи інші відомості про спроби підозрюваного затягувати процес, симулювати хвороби чи чинити інший супротив законним діям слідчого; ОСОБА_7 уже перебував під слідством в іншому кримінальному провадженні №12023100000001219 і довів свою надійність, а також, що ОСОБА_7 має міцні соціальні зв'язки, постійне місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 ; одружений, має на утриманні неповнолітню дитину; у місті Києві власного житла не має; раніше не судимий та до кримінальної відповідальності не притягувався; позитивно характеризується за місцем проживання та колишнім місцем роботи; наразі працевлаштований до ТОВ «Корисні технології», де займає посаду юриста, самі по собі не забезпечують впевненості у належній процесуальній поведінці підозрюваного у випадку застосування щодо нього більш м'якого запобіжного заходу, ніж домашній арешт у нічний час доби.

Посилання сторони захисту на те, що слідчим суддею належним чином не перевірено обставини, які свідчать про недостатність застосування більш м'яких запобіжних заходів для запобігання ризикам, передбаченим статтею 177 КПК України, спростовується змістом оскаржуваної ухвали.

Апеляційна скарга сторони обвинувачення не містить та прокурором не наведено обставин, які дають підстави для висновків, що з урахуванням конкретних обставин кримінального правопорушення та особи підозрюваного, запобіжний захід у вигляді домашнього арешту в певний час доби не зможе запобігти встановленим у кримінальному провадженні ризикам.

З наведених підстав, колегія суддів погоджується з висновком слідчого судді та не убачає підстав для відмови у застосуванні щодо ОСОБА_7 запобіжного заходу, про що ставиться питання в апеляційній скарзі сторони захисту, а також застосування до підозрюваного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою із заставою, на чому наполягає прокурор, оскільки, на переконання колегії суддів, застосований слідчим суддею запобіжний захід буде достатнім стримуючим засобом та здатен забезпечити гарантії належної процесуальної поведінки підозрюваного.

Інші доводи апеляційних скарг як захисників підозрюваного, так і прокурора висновків слідчого судді не спростовують.

Істотних порушень вимог кримінального процесуального закону, які перешкодили чи могли перешкодити слідчому судді постановити законну та обґрунтовану ухвалу, колегією суддів апеляційної інстанції не встановлено.

За таких обставин, ухвала слідчого судді суду першої інстанції відповідно до вимог статті 370 КПК України є законною, обґрунтованою і вмотивованою, а тому колегія суддів не вбачає підстав для її скасування та задоволення поданих апеляційних скарг.

Керуючись статтями 176-178, 181, 193, 376, 407, 418, 422 КПК України, Київський апеляційний суд у складі колегії суддів, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційні скарги захисників ОСОБА_9 , ОСОБА_8 в інтересах підозрюваного ОСОБА_7 з доповненнями та прокурора Подільської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_11 - залишити без задоволення.

Ухвалу слідчого судді Подільського районного суду м. Києва від 26 січня 2026 року - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і оскарженню не підлягає.

Головуючий ОСОБА_2

Судді ОСОБА_3

ОСОБА_4