г Інгулецький районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області
Справа № 213/1277/26
Номер провадження 2-н/213/392/26
про відмову у видачі судового наказу
31 березня 2026 року м. Кривий Ріг
Суддя Інгулецького районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області Попов В.В., розглянувши матеріали заяви Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Перемоги 13" про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за житлово-комунальні послуги,-
Вищезазначена заява надійшла на адресу суду 20.03.2026 року.
На виконання вимог ч.5 ст.165 ЦПК України, судом зроблено запит щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) боржника.
30.03.2026 отримана відповідь.
Дослідивши заяву та додані до неї матеріали, приходжу до висновку про необхідність відмови у видачі судового наказу з наступних підстав.
Так, заявник просить видати судовий наказ про стягнення з ОСОБА_1 на користь Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Перемоги 13" заборгованість за отримані послуги централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, а також заборгованість по абонентській платі, за період з березня 2023 року по січень 2026 року за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідно до положень статті 164 ЦПК України за подання заяви про видачу судового наказу справляється судовий збір у розмірі, встановленому законом. У разі відмови у видачі судового наказу або в разі скасування судового наказу внесена сума судового збору стягувачу не повертається. У разі пред'явлення стягувачем позову до боржника у порядку позовного провадження сума судового збору, сплаченого за подання заяви про видачу судового наказу, зараховується до суми судового збору, встановленої за подання позовної заяви.
Суддею встановлено, що до заяви про видачу судового наказу долучено документи на підтвердження сплати судового збору, а саме: Платіжну інструкцію №106 від 18.12.2025 на суму 302,80 грн. та Платіжну інструкцію №112 від 27.01.2026 на суму 30,00 грн.
При цьому, Платіжна інструкція №106 від 18.12.2025 на суму 302,80 грн. раніше використовувалась у справі 213/6641/25.
Судом встановлено, що 22 грудня 2025 року Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Перемоги 13" зверталось до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за житлово-комунальні послуги в розмірі 11208,96,96 грн., яка виникла за період з листопада 2022 року по листопад 2025 року за адресою: АДРЕСА_1 .
Ухвалою судді Інгулецького районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області Мазуренка В.В. від 19 січня 2026 року у видачі судового наказу за заявою Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Перемоги 13" про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за житлово-комунальні послуги було відмовлено, на підставі п. 5 ч. 1 ст. 165 ЦПК України, оскільки заявлено вимогу про стягнення заборгованості поза межами позовної давності, визначеної ст. 267 ЦК України.
При цьому, заявнику було роз'яснено, що відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених п. 5 ч. 1 ст. 165 ЦПК України, унеможливлює повторне звернення із такою самою заявою. У відповідності до ч. 2 ст. 166 ЦПК України заявник має право звернутися з тими самими вимогами у позовному провадженні.
Відповідно п. 7 ч. 1 ст. 165 ЦПК України, суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо судом раніше відмовлено у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктами 3-6 частини першої цієї статті.
За таких обставин, у зв'язку з тим, що заявникові вже відмовлено у видачі судового наказу з підстав, передбачених п. 5 ч. 1 ст.165 ЦПК України, у видачі судового наказу належить відмовити.
Керуючись ст.165 ЦПК України, суд -
Відмовити Об'єднанню співвласників багатоквартирного будинку "Перемоги 13" у видачі судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за житлово-комунальні послуги.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею, але може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпровського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Дата складення ухвали та підписання її суддею - 31 березня 2026 року.
Головуючий суддя В.В. Попов.