Ухвала від 19.03.2026 по справі 460/6369/25

ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

з питання внесення виправлення в судове рішення

19 березня 2026 рокуЛьвівСправа № 460/6369/25 пров. № А/857/21381/25

Восьмий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

судді-доповідача: Гінди О.М.,

суддів: Заверухи О.Б., Матковської З.М.,

розглянувши в письмовому провадженні питання про виправлення описки в ухвалі Восьмого апеляційного адміністративного суду від 20 лютого 2026 року про продовження строку розгляду справи за апеляційною скаргою Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області на рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 05 травня 2025 року за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

ухвалою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 20 лютого 2026 року продовжено строк розгляду справи № 460/6369/25 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії, на період воєнного стану, з урахуванням розумних строків розгляду, як це передбачено статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Разом з тим, судом апеляційної інстанції встановлено, що в ухвалі Восьмого апеляційного адміністративного суду від 20 лютого 2026 року допущено описку, зокрема, замість позивача « ОСОБА_1 » помилково вказано « ОСОБА_2 », замість «рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 05 травня 2025 року у справі № 460/6359/25» помилково вказано «рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 29 вересня 2025 року у справі № 460/14290/25».

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 253 КАС України суд, який постановив судове рішення, може з власної ініціативи або за заявою учасника справи чи іншої заінтересованої особи виправити допущені в судовому рішенні цього суду описки, очевидні арифметичні помилки незалежно від того, набрало судове рішення законної сили чи ні.

Питання про внесення виправлень суд може вирішити в порядку письмового провадження.

Суд апеляційної інстанції зазначає, що описка - це зроблена судом механічна (мимовільна, випадкова) граматична помилка в рішенні, яка допущена під час його письмово-вербального викладу (помилка у правописі, у розділових знаках тощо). Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належать написання прізвищ та імен, адрес, зазначення дат, сум, строків тощо. Не є опискою граматичні помилки, які не спотворюють текст судового рішення та не призводять до його невірного сприйняття: неправильне розташування розділових знаків, невірні відмінки слів, застосування русизмів та діалектизмів тощо.

Враховуючи викладене, суд апеляційної інстанції не вбачає перешкод для реалізації наданого Кодексом адміністративного судочинства України права на виправлення допущеної описки в ухвалі в порядку письмового провадження.

Керуючись ст. ст. 241, 243, 248, 253, 321, 325, 329, КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

виправити описку в ухвалі Восьмого апеляційного адміністративного суду від 20 лютого 2026 року про продовження строку розгляду справи у справі № 460/6369/25, а саме замість: позивача « ОСОБА_2 » правильно вказати « ОСОБА_1 », замість «рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 29 вересня 2025 року у справі № 460/14290/25» правильно вказати «рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 05 травня 2025 року у справі № 460/6359/25».

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена протягом тридцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду.

Головуючий суддя О. М. Гінда

судді О. Б. Заверуха

З. М. Матковська

Попередній документ
135028033
Наступний документ
135028035
Інформація про рішення:
№ рішення: 135028034
№ справи: 460/6369/25
Дата рішення: 19.03.2026
Дата публікації: 23.03.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Восьмий апеляційний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо; управління, нагляду, контролю та інших владних управлінських функцій (призначення, перерахунку та здійснення страхових виплат) у сфері відповідних видів загальнообов’язкового державного соціального страхування, з них; загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, з них; осіб, звільнених з публічної служби
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Виконання рішення (26.03.2026)
Дата надходження: 04.04.2025
Предмет позову: про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинення певних дій