Ухвала від 18.03.2026 по справі 580/9592/24

УХВАЛА

18 березня 2026 року справа № 580/9592/24

м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Гаврилюка В.О.,

розглянувши в порядку письмового провадження заяву ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,

встановив:

ОСОБА_1 через свого представника звернулась до Черкаського окружного адміністративного суду із заявою, в якій просить:

- встановити судовий контроль за виконанням постанови Шостого апеляційного адміністративного суду від 10.07.2025 у справі № 580/9592/24;

- зобов'язати ГУ ПФУ в Черкаській області надати звіт про виконання постанови Шостого апеляційного адміністративного суду від 10.07.2025 у справі №580/9592/24;

- за наслідками розгляду звіту відповідача про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту накласти на керівника суб'єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Заява мотивована тим, Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 10.07.2025 у справі №580/9592/24 рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 01.11.2024 скасовано та ухвалено нове, яким зобов'язано Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області провести перерахунок (індексацію) та виплату пенсії ОСОБА_1 відповідно до частини другої статті 42 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09 липня 2003 року № 1058-ІV шляхом послідовного збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, в розмірі 7763,17 грн на коефіцієнт збільшення у розмірі 1,11 з 01 березня 2021 року відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2021 року № 127 “Про додаткові заходи соціального захисту пенсіонерів у 2021 році», на коефіцієнт збільшення у розмірі 1,14 з 01 березня 2022 року відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 16 лютого 2022 року № 118 “Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році», на коефіцієнт збільшення у розмірі 1,197 з 01 березня 2023 року відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2023 року № 168 “Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році», на коефіцієнт збільшення у розмірі 1,0796 з 01 березня 2024 року відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2024 року № 185 “Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році» та у зв'язку з цим провести виплату недоотриманих сум пенсії, починаючи з 27 березня 2024 року.

У відповідь на адвокатський запит щодо виконання рішення суду ГУ ПФУ в Черкаській області листом від 08.10.2025 № 2300-0305-8/78674 повідомило про здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_1 на виконання постанови Шостого апеляційного адміністративного суду від 10.07.2025 у справі №580/9592/24, внаслідок якого розмір її пенсії з 27.03.2024 становить 6166,57 грн.

Разом з тим, в жовтні 2025 року ОСОБА_1 було виплачено пенсію в розмірі 4721,18 грн замість нарахованих 6166,57 грн на виконання постанови Шостого апеляційного адміністративного суду від 10.07.2025 у справі № 580/9592/24.

З метою з'ясування ситуації, що склалася, до ГУ ПФУ в Черкаській області було подано адвокатський запит, відповідь на який останнім надано листом від 21.11.2025 № 2300-0305-8/89442, що із 01.10.2025 розмір пенсії ОСОБА_1 встановлено у розмірі, який визначено станом на 10.03.2025 після проведення перерахунку пенсії відповідно до частини четвертої статті 42 Закону № 1058 згідно поданої заяви від 28.02.2025 - 4721,18 грн.

Таким чином, як зазначає представник позивачки, вбачається, що на день подання цієї заяви постанова Шостого апеляційного адміністративного суду від 10.07.2025 у справі № 580/9592/24 є невиконаною, оскільки ГУ ПФУ в Черкаській області не здійснює виплату пенсії з урахуванням індексації як визначено судовим рішенням.

Представник позивачки вказує, що на виконання рішення суду розмір пенсії позивачки повинен визначатися із проіндексованого показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні з якої сплачено страхові внески у розмірі:

- 8617,11 грн з 01.03.2021 - з розрахунку 7763,17*1,11*1,11, де 7763,17 - показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні з якої сплачено страхові внески за 2016-2018 роки; 1,11 - коефіцієнт індексації відповідно до постанови КМУ від 01.04.2020 №251; 1,11 - коефіцієнт індексації відповідно до постанови КМУ від 22.02.2021 № 127);

- 9823,51 грн з 01.03.2022 - з розрахунку 7763,17*1,11*1,11*1,14, де 7763,17 - показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні з якої сплачено страхові внески за 2016-2018 роки; 1,11 - коефіцієнт індексації відповідно до постанови КМУ від 01.04.2020 №251; 1,11 - коефіцієнт індексації відповідно до постанови КМУ від 22.02.2021 № 127; 1,14 - коефіцієнт індексації відповідно до постанови КМУ від 16.02.2022 № 118);

- 11758,74 грн з 01.03.2023 - з розрахунку 7763,17*1,11*1,11*1,14*1,197, де 7763,17 - показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні з якої сплачено страхові внески за 2016- 2018 роки; 1,11 - коефіцієнт індексації відповідно до постанови КМУ від 01.04.2020 № 251; 1,11 - коефіцієнт індексації відповідно до постанови КМУ від 22.02.2021 № 127; 1,14 - коефіцієнт індексації відповідно до постанови КМУ від 16.02.2022 № 118; 1,197 - коефіцієнт індексації відповідно до постанови КМУ від 24.02.2023 № 168);

- 12694,73 грн з 01.03.2024 - з розрахунку 7763,17*1,11*1,11*1,14*1,197*1,0796, де 7763,17 - показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні з якої сплачено страхові внески за 2016-2018 роки; 1,11 - коефіцієнт індексації відповідно до постанови КМУ від 01.04.2020 № 251; 1,11 - коефіцієнт індексації відповідно до постанови КМУ від 22.02.2021 № 127; 1,14 - коефіцієнт індексації відповідно до постанови КМУ від 16.02.2022 № 118; 1,197 - коефіцієнт індексації відповідно до постанови КМУ від 24.02.2023 № 168; 1,0796 - коефіцієнт індексації відповідно до постанови КМУ від 23.02.2024 № 185).

До суду надійшло заперечення на заяву про встановлення судового контролю, у якому представниця відповідача просить у задоволенні заяви адвоката Хомича І.О., який діє в інтересах ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду у справі № 580/9592/24 відмовити в повному обсязі.

У запереченні представниця відповідача вказала, що на виконання постанови Шостого апеляційного адміністративного суду від 10.07.2025 у справі № 580/9592/24 проведено перерахунок пенсії ОСОБА_1 із 27.03.2024 з урахуванням показника середньої заробітної плати 12694,74 грн (7763,17 грн х 1,11 х 1,14 х 1,197 х 1,0796). Заробітна плата для обчислення пенсії із 27.03.2024 становила 10892,85 грн (12694,74 грн х 0,85806 (індивідуальний коефіцієнт заробітної плати)). Розмір пенсії ОСОБА_1 з 27.03.2024 становив 6166,57 грн, а саме: 4838,28 грн - розмір пенсії за віком, обчислений з урахуванням стажу та заробітної плати згідно із статтею 27 Закону № 1058 (12694,74 грн (показник середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески на виконання рішення суду від 10.07.2025 у справі № 580/9592/24) х 0,85806 (індивідуальний коефіцієнт заробітку) х 0,44417 (коефіцієнт страхового стажу)); 239,68 грн - доплата за стаж понад 30 років згідно із статтею 28 Закону № 1058 (1712 грн (прожитковий мінімум для непрацездатних осіб на дату призначення пенсії) х 14%); 1088,61 грн - підвищення за відстрочку пенсійного віку відповідно до пункту 3 статті 29 ч. 3 Закону № 1058 (4838,28 х 22,5%).

Перевіркою пенсійної справи у жовтні 2025 року встановлено, що з 01.03.2025 (після проведення перерахунку пенсії відповідно до частини четвертої статті 42 Закону № 1058) розмір пенсії ОСОБА_1 обчислено з урахуванням постанови Шостого апеляційного адміністративного суду від 10.07.2025 у справі № 580/9592/24. Тому, із 01.10.2025 розмір пенсії ОСОБА_1 перераховано з урахуванням показника середньої заробітної плати 8913,83 грн (3764,40 грн х 1,17 х 1,11 х 1,11 х 1,14 х 1,197 х 1,0796 х 1,115). Заробітна плата для обчислення пенсії становить 7807,36 грн (8913,83 грн х 00,87587 (індивідуальний коефіцієнт заробітної плати)). На 01.10.2025 розмір пенсії за віком становить 4721,18 грн, а саме: 3630,42 грн - розмір пенсії за віком, обчислений з урахуванням страхового стажу та заробітку згідно із статтею 27 Закону № 1058 (8913,83 грн x 0,46500 (коефіцієнт стажу) x 0,87587 (індивідуальний коефіцієнт заробітної плати)); 273,92 грн - доплата за стаж понад30 років згідно із статтею 28 Закону № 1058 (1712 грн (прожитковий мінімум для непрацездатних осіб на дату призначення пенсії) х 16%); 816,84 грн - підвищення за відстрочку пенсійного віку відповідно до пункту 3 статті 29 Закону №1058 (3630,42 х 22,5%). Тобто, із 01.10.2025 розмір пенсії ОСОБА_1 встановлено у розмірі, який визначено станом на 10.03.2025 після проведення перерахунку пенсії відповідно до частини четвертої статті 42 Закону № 1058 згідно поданої заяви від 28.02.2025 - 4721,18 грн.

Враховуючи вищезазначене, судове рішення у справі № 580/9592/24 виконано Головним управлінням в повному обсязі, відповідно до вимог чинного законодавства та в межах повноважень, покладених на органи Пенсійного фонду України.

Крім того, представниця відповідача зазначила, що у поточній судовій справі жодних конкретних сум розмірів пенсії суд не присуджував, детальну методику обчислення, як обов'язку відповідача, не вказав. Тому, заява позивача не стосується судового контролю, оскільки її доводи виходять за межі заявленого предмета та підстав спору, мотивів судів та змісту резолютивної частини рішення. Тому підстави для застосування вказаного позивачем заходів судового контролю за вказаними ним мотивами відсутні. Оскільки доводи заяви стосуються обставин, які виходять за межі вирішеного в справі № 580/9592/24 предмета та підстав позову, підстави для встановлення судового контролю у цій справі є необґрунтовані. Отже, заява адвоката Хомича І.О., який діє в інтересах ОСОБА_1 , задоволенню не підлягає.

Також представниця відповідача повідомила, що у поточній справі № 580/9592/24 судом першої інстанції який розглянув і задовольнив позовні вимоги позивача є суд апеляційної інстанції, а саме - Шостий апеляційний адміністративний суд. А тому вважає, що заява про встановлення судового контролю у справі № 580/9592/24, не підвідомча до розгляду Черкаському окружному адміністративному суду.

Зважаючи на те, що сторони не подали клопотання про розгляд заяви у судовому засіданні з повідомленням сторін, а суд таких обставин не встановив, то на підставі частини 1 статті 382-1 Кодексу адміністративного судочинства України суд дійшов висновку про можливість розгляду заяви в порядку письмового провадження.

Під час вирішення питання щодо непідвідомчості Черкаському окружному адміністративному суду розгляду поданої заяви суд зазначає таке.

Відповідно до абзацу першого частини першої статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який розглянув адміністративну справу як суд першої інстанції і ухвалив судове рішення, за письмовою заявою особи, на користь якої ухвалено судове рішення і яка не є суб'єктом владних повноважень, або за власною ініціативою може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Згідно з частиною першою статті 22 вказаного Кодексу місцеві адміністративні суди (місцеві загальні суди як адміністративні суди та окружні адміністративні суди) вирішують адміністративні справи як суди першої інстанції, крім випадків, визначених частинами другою - четвертою цієї статті.

Частинами другою - четвертою цієї статті визначені категорії адміністративних справ, розгляд яких віднесено до повноважень судів апеляційної та касаційної інстанцій, як судів першої інстанції.

Суд звертає увагу, що розгляд адміністративного позову у цій справі належить до інстанційної юрисдикції саме місцевого адміністративного суду - Черкаського окружного адміністративного суду, відтак заяву про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення у цій справі має розглядати саме Черкаський окружний адміністративний суд.

Під час вирішення поданої заяви по суті суд зазначає таке.

Обов'язковість виконання судових рішень закріплена статті 129 Конституції України та частини 1 статті 370 Кодексу адміністративного судочинства України, якою визначено, що судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.

Невиконання судового рішення відповідно до частини 2 статті 370 Кодексу адміністративного судочинства України тягне за собою відповідальність, встановлену законом. Завершальною стадію судового провадження являється виконання судового рішення як гарантія захисту порушених прав та інтересів осіб, які звернулись до суду за їх відновленням.

Відтак, рішення суду, яке набрало законної сили, підлягає обов'язковому виконанню особою, на яку покладено такий обов'язок. Тому особа, якій належить виконати судове рішення, повинна здійснити дії встановлені Законом для його виконання.

Постановою від 10 липня 2025 року у справі № 580/9592/24, яка набрала законної сили 10.07.2025, Шостий апеляційний адміністративний суд адміністративний суд позов задовольнив частково:

- визнав протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області щодо відмови у проведенні індексації пенсії ОСОБА_1 із застосуванням коефіцієнтів збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, у розмірі у розмірі 1,11, у розмірі 1,14, у розмірі 1,197 та у розмірі 1,0796;

- зобов'язав Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області (код ЄДРПОУ 21366538, місцезнаходження 18000, м. Черкаси, вул. Смілянська, буд. 23) провести перерахунок (індексацію) та виплату пенсії ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) відповідно до частини другої статті 42 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09 липня 2003 року № 1058-ІV шляхом послідовного збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, в розмірі 7763,17 грн на коефіцієнт збільшення у розмірі 1,11 з 01 березня 2021 року відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2021 року № 127 “Про додаткові заходи соціального захисту пенсіонерів у 2021 році», на коефіцієнт збільшення у розмірі 1,14 з 01 березня 2022 року відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 16 лютого 2022 року № 118 “Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році», на коефіцієнт збільшення у розмірі 1,197 з 01 березня 2023 року відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2023 року № 168 “Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році», на коефіцієнт збільшення у розмірі 1,0796 з 01 березня 2024 року відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2024 року № 185 “Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році» та у зв'язку з цим провести виплату недоотриманих сум пенсії, починаючи з 27 березня 2024 року;

- позовні вимоги ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області за період з 01 березня 2021 року по 26 березня 2024 року залишив без розгляду.

Ухвалюючи постанову суд зазначив таке: “…Таким чином, при проведенні перерахунку пенсій, призначених у 2020 - 2023 роках згідно з Законом № 1058-IV, у зв'язку з щорічною індексацією, збільшенню підлягає показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, як це передбачено частиною другою статті 42 Закону № 1058-IV. Застосуванню також підлягають відповідні постанови Кабінету Міністрів України “Про додаткові заходи соціального захисту пенсіонерів у 2021 році» від 22.02.2021 № 127, “Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році» від 16.02.2022 № 118, “Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році» від 24 .02.2023 № 168.

Порядок № 124 підлягає застосуванню виключно в частині, яка не суперечить положенням Закону № 1058-IV.

З огляду на визначення загальних засад пріоритетності законів над підзаконними актами Суд доходить висновку, що застосування при проведенні індексації пенсій, починаючи з 2020 року, відповідно до частини другої статті 42 Закону № 1058-IV положень пункту 5 Порядку № 124, є протиправним.

З урахуванням вищевикладеного, абзац перший в сукупності з абзацом другим пункту 5 Порядку № 124 повинні застосовуватися лише у відповідності з частиною другою статті 42 Закону № 1058-IV, тобто під час проведення індексації повинен застосовуватися показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховувався для обчислення вказаної пенсії.

Колегія суддів звертає увагу на те, що Верховний Суд у постанові від 16.04.2025 у справі № 200/5836/24 наголосив, що при проведенні перерахунку пенсій, призначених у 2020 - 2023 роках згідно з Законом № 1058-IV, у зв'язку з щорічною індексацією, збільшенню підлягає показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, як це передбачено частиною другою статті 42 Закону № 1058-IV.

Аналогічні правові висновки сформовані Верховним Судом у постанові від 01.07.2025 у справі №520/25486/24.

Таким чином застосовуючи наведені вище норми права, з урахуванням зазначених вище висновків Верховного Суду, колегія суддів констатує, що відповідач, здійснюючи перерахунок пенсії позивачу на підставі частини другої статті 42 Закону № 1058-IV, встановивши їй щомісячні доплати до пенсії в розмірі 100 грн у 2021- 2024 роках, замість застосування коефіцієнтів збільшення 1,11, 1,14, 1,197 та 1,0796 відповідно до показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, який безпосередньо враховувався для обчислення пенсії позивача, діяв не у відповідності до вимог чинного законодавства ….».

До заяви про встановлення судового контролю представник позивача додав копію листа від 10.11.2025, у якому відповідач зазначив, що виконання постанови Шостого апеляційного адміністративного суду від 10.07.2025 у справі №580/9592/24 проведено перерахунок пенсії ОСОБА_1 із 27.03.2024 з урахуванням показника середньої заробітної плати 12694,74 грн (7763,17 грн х 1,11 х 1,14 x 1,197 x 1,0796). Заробітна плата для обчислення пенсії із 27.03.2024 становила 10892,85 грн (12694,74 грн х 0,85806 (індивідуальний коефіцієнт заробітної плати)). Розмір пенсії ОСОБА_1 з 27.03.2024 становив 6166,57 грн, а саме: 4838,28 грн - розмір пенсії за віком, обчислений з урахуванням стажу та заробітної плати згідно із статтею 27 Закону № 1058 (12694,74 грн (показник середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески на виконання рішення суду від 10.07.2025 у справі № 580/9592/24) x 0,85806 (індивідуальний коефіцієнт заробітку) х 0,44417 (коефіцієнт страхового стажу)); 239,68 грн - доплата за стаж понад 30 років згідно із статтею 28 Закону № 1058 (1712 грн (прожитковий мінімум для непрацездатних осіб на дату призначення пенсії) x 14%); 1088,61 грн - підвищення за відстрочку пенсійного віку відповідно до пункту 3 статті 29 ч. 3 Закону № 1058 (4838,28 x 22,5%).

Перевіркою пенсійної справи у жовтні 2025 року встановлено, що з 01.03.2025 (після проведення перерахунку пенсії відповідно до частини четвертої статті 42 Закону № 1058) розмір пенсії ОСОБА_1 обчислено з урахуванням постанови Шостого апеляційного адміністративного суду від 10.07.2025 у справі № 580/9592/24.

Тому, із 01.10.2025 розмір пенсії ОСОБА_1 перераховано з урахуванням показника середньої заробітної плати 8913,83 грн (3764,40 грн х 1,17 x 1,11 x 1,11 x 1,14 x 1,197 x 1,0796 x 1,115). Заробітна плата для обчислення пенсії становить 7807,36 грн (8913,83 грн х 00,87587 (індивідуальний коефіцієнт заробітної плати)). На 01.10.2025 розмір пенсії за віком становить 4721,18 грн, а саме: 3630,42 грн - розмір пенсії за віком, обчислений з урахуванням страхового стажу та заробітку згідно із статтею 27 Закону № 1058 (8913,83 грн х 0,46500 (коефіцієнт стажу) х 0,87587 (індивідуальний коефіцієнт заробітної плати)); 273,92 грн - доплата за стаж понад 30 років згідно із статтею 28 Закону № 1058 (1712 грн (прожитковий мінімум для непрацездатних осіб на дату призначення пенсії) х 16%); 816,84 грн - підвищення за відстрочку пенсійного вік відповідно до пункту 3 статті 29 Закону № 1058 (3630,42 x 22,5%). Н.І. встановлено у розмірі, Тобто, із 01.10.2025 розмір пенсії Сидоренко який визначено станом на 10.03.2025 після проведення перерахунку пенсії відповідно до частини четвертої статті 42 Закону № 1058 згідно поданої заяви від 28.02.2025 - 4721,18 грн.

Аналіз документів, які додані до заяви про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення та до заперечення на цю заяву (розрахунки розміру пенсії та розрахунки заробітку для її обчислення), дає підстави для висновку, що на виконання постанови Шостого апеляційного адміністративного суду від 10 липня 2025 року у справі № 580/9592/24 відповідач у серпні 2025 року здійснив перерахунок пенсії позивачки та застосував під час проведення індексації пенсії вірний показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховувався для обчислення пенсії, однак з жовтня 2025 року застосував такий показник станом на 01 жовтня 2017 року, незважаючи на встановлення у рішенні суду у цій справі обставини протиправного застосування цього показника.

Вказане в сукупності свідчить про те, що розрахунок пенсії позивачки відповідач здійснив всупереч рішенню суду від 10 липня 2025 року у справі № 580/9592/24 і дає підстави для задоволення заяви позивача та встановлення судового контролю за виконанням рішення суду у цій справі.

Суд врахував, що відповідно до ч. 3 ст. 382-1 Кодексу адміністративного судочинства України встановлений судом строк для подання звіту про виконання судового рішення має бути достатнім для його підготовки. Достатнім є строк, який становить не менше десяти календарних днів з дня отримання суб'єктом владних повноважень відповідної ухвали та не перевищує трьох місяців.

Зважаючи на те, що у заяві про встановлення судового контролю представник позивачки не вказав строк, протягом якого строку має бути поданий звіт про виконання судового рішення, то суд вважає, що відповідач має подати звіт протягом тридцяти днів з дня отримання копії ухвали.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 248, 256, 294, 297, 382, 382-1, Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ухвалив:

Заяву ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення задовольнити.

Встановити судовий контроль за виконанням постанови Шостого апеляційного адміністративного суду від 10 липня 2025 року у справі № 580/9592/24 шляхом зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області подати звіт про її виконання протягом тридцяти днів з дня отримання копії цієї ухвали.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання, є остаточною і не може бути оскаржена.

Ухвала в повному обсязі складена та підписана 18.03.2026.

СуддяВасиль ГАВРИЛЮК