Справа № 463/1016/26
Провадження № 3/463/466/26
12 березня 2026 року суддя Личаківського районного суду м.Львова Грицко Р.Р., розглянувши матеріали справи, які надійшли від заступника начальника Головного управління ДПС у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , (рік народження - інформація відсутня), українки, громадянки України, працюючої на посаді бухгалтера у ТОВ «РУДХОЛМ ЮКРЕЙН ЛТД», проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст.163-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
згідно з протоколом про адміністративне правопорушення Серії ГУ ЛВ № 012184 від 28.01.2026 року, ОСОБА_1 працюючи на посаді бухгалтера у ТОВ «РУДХОЛМ ЮКРЕЙН ЛТД», що знаходиться за адресою: м.Львів, вул.Б.Хмельницького,106, вела податковий облік з порушенням встановленого порядку, порушивши п.57.1 ст.57, п.124.1 ст.124 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-IV (із змінами та доповненнями), в результаті чого порушила терміни сплати узгодженої суми податкового зобов'язання з податку на прибуток підприємств за жовтень 2025 року згідно декларації з ПДВ від 29.10.2025 року (граничний термін сплати 19.11.2025 року).
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.1 ст.163-2 КУпАП.
Справа надійшла до суду 05.02.2026 року.
Судом були прийняті заходи щодо виклику ОСОБА_1 в судове засідання на 23.02.2026 року та 12.03.2026 року, однак, остання повторно не з'явилася, про причини своєї неявки суд не повідомила.
Відповідно до ст.268 КпАП України у разі відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, вважаю за можливим розглянути справу на підставі доказів, які містяться в матеріалах справи.
Відповідно до ч.1 ст.163-2 КУпАП адміністративним правопорушенням визнається неподання або несвоєчасне подання посадовими особами підприємств, установ та організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).
Згідно з ч.2 ст.38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій - шостій цієї статті.
Відповідно до п.7 ч.1 ст.247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст.38 цього Кодексу.
Дослідивши матеріали справи, а саме: протокол про адміністративне правопорушення Серії ГУ ЛВ № 012184 від 28.01.2026 року, судом встановлено, що правопорушення мало місце за жовтень 2025 року, при цьому, з останнього дня його вчинення 19.11.2025 року пройшли строки, передбачені ч.2 ст.38 КУпАП.
Відповідно до ст.19 Закону України «Про міжнародні договори України», ст.17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» стала практика Європейського суду з прав людини є частиною національного законодавства та обов'язкова до застосування судами як джерело права.
Під час розгляду справи про адміністративне правопорушення суд враховує практику Європейського Суду з прав людини (пункт 137 Рішення від 09 січня 2013 року у справі «Олександр Волков проти України» (заява № 21722/11) про те, що строки давності слугують кільком важливим цілям, а саме: забезпеченню юридичної визначеності та остаточності, захисту потенційних відповідачів від не заявлених вчасно вимог, яким може бути важко протистояти, та запобігти будь-якій несправедливості, яка могла б виникнути, якби від судів вимагалося виносити рішення щодо подій, що мали місце у віддаленому минулому, на підставі доказів, які через сплив часу стали ненадійними та неповними (див. рішення від 22 жовтня 1996 року у справі «Стаббінгз та інші проти Сполученого Королівства» (Stubbings and Others v. the United Kingdom), п. 51, Reports 1996-IV).
Строки давності є загальною рисою національних правових систем договірних держав щодо кримінальних, дисциплінарних та інших порушень.
Відповідно до вимог ст.284 КУпАП по справі про адміністративне правопорушення суд виносить одну з постанов, зокрема: про закриття справи. Постанова про закриття справи виноситься при наявності обставин, передбачених статтею 247 цього Кодексу.
Враховуючи вищенаведене, вважаю, що провадження у справі відносно ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-2 КУпАП, необхідно закрити у зв'язку із наявністю обставин, передбачених ст.247 КУпАП, а саме: закінченням на момент розгляду строків, передбачених ст.38 КУпАП.
Керуючись ст.ст.163-2, 268, 279, 280, 283, 284 КУпАП, суддя,
провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 ) за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-2 КУпАП, - закрити, у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст.38 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Львівського апеляційного суду через Личаківський районний суд м.Львова.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Грицко Р.Р.