Ухвала від 04.03.2026 по справі 909/191/25

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

04.03.2026 м. Івано-ФранківськСправа № 909/191/25

Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Максимів Т. В., секретар судового засідання Масловський А.Ю. розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали заяви Головного управління ПФУ в Івано-Франківській області вх.№1312/26 від 16.02.2026 про визнання поточних кредиторських вимог до боржника у справі

за заявою Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області

до боржника: Приватного акціонерного товариства "Шкіряник"

про банкрутство

за участю:

від кредитора Головного управління ПФУ в Івано-Франківській області Медвідь Володимир Ярославович

від кредитора Болехівської міської ради ОСОБА_1

арбітражний керуючий ліквідатор Череватий Любомир Богданович

установив: Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області звернулося до Господарського суду Івано-Франківської області з заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство Приватного акціонерного товариства "Шкіряник".

12.05.2025 суд постановив, зокрема відкрити провадження у справі про банкрутство Приватного акціонерного товариства "Шкіряник" (77202, вул.Петрушевича,29, м.Болехів, Калуського району, Івано-Франківської області, ідентифікаційний код юридичної особи: 22173327); оприлюднити на офіційному вебпорталі судової влади України оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство Приватного акціонерного товариства "Шкіряник".

14.05.2025 о 16:40 на офіційному вебпорталі судової влади України опубліковано оголошення за номером публікації 76067 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність Приватного акціонерного товариства "Шкіряник".

13.10.2025 суд постановив визначити розмір та перелік визнаних судом вимог кредиторів Приватного акціонерного товариства "Шкіряник" на загальну суму 6 378 722 грн 91 коп., які необхідно внести розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів; призначити підсумкове засідання суду на 01.12.2025.

Згідно з постановою від 14.01.2026 Господарський суд Івано-Франківської області припинити процедуру розпорядження майном Приватного акціонерного товариства "Шкіряник" та повноваження розпорядника майна боржника - арбітражного керуючого Ракущинця Андрія Андрашовича; боржника - Приватного акціонерного товариства "Шкіряник" визнати банкрутом; відкрити ліквідаційну процедуру щодо Приватного акціонерного товариства "Шкіряник" строком на шість місяців; призначити ліквідатором Приватного акціонерного товариства "Шкіряник" Череватого Любомира Богдановича, свідоцтво № 313 від 28.02.2013 року, ідентифікаційний код НОМЕР_1 , адреса офісу: 79005, м. Львів, вул. Івана Франка, 22.

15.01.2026 на офіційному вебсайті судової влади України оприлюднено повідомлення про визнання Приватного акціонерного товариства "Шкіряник" банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури (номер публікації: 78192).

16.02.2026 до Господарського суду Івано-Франківської області звернулося Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області із заявою вх. № 1312/26, відповідно до якої просить суд визнати поточні грошові вимоги до боржника ПрАТ "Шкіряник" в сумі 3 873 633 грн 70 коп.

17.02.2026 суд постановив заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання поточних грошових вимог до ПрАТ "Шкіряник" вх. №1312/26 від 16.02.2026) прийняти до розгляду; розгляд заяви про визнання поточних кредиторських вимог до боржника призначити в судовому засіданні на 04.03.2026.

27.02.2026 ліквідатор арбітражний керуючий Череватий Любомир Богданович подав повідомлення про результати розгляду грошових вимог вх.№ 3573/26, відповідно до якого грошові вимоги Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області в сумі 3 880 289 грн 70 коп. визнав в повному обсязі.

В судовому засіданні 04.03.2026 представник кредитора Головного управління ПФУ в Івано-Франківській області підтримав подану заяву та просив суд визнати поточні грошові вимоги Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області до боржника ПрАТ "Шкіряник". Також кредитор просив суд визнати 6656 грн 00 коп. сплаченого судового збору, як витрати, пов'язані з провадженням у справі про банкрутство в господарському суді та включити останні до реєстру вимог кредиторів згідно черговості передбаченої ст. 64 Кодексу України з процедур банкрутства.

Представник кредитора Болехівської міської ради, в судовому засіданні проти визнання поточних грошових вимог Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області не заперечила.

Інші учасники справи в судове засідання не з"явилися про дату, місце та час судового засідання повідомлені належним чином, присутність не визнавалася судом обов'язковою.

Враховуючи належне повідомлення сторін, суд вважає за доцільне розглянути заяву Головного управління ПФУ в Івано-Франківській області вх.№1312/26 від 16.02.2026 без їх участі, згідно з поданими матеріалами.

Розглянувши подану заяву про визнання поточних кредиторських (грошових) вимог до боржника, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що заявлені грошові вимоги підлягають визнанню з огляду на таке.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства (далі - КУзПБ) провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Застосування положень Господарського процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України здійснюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ч.4 ст. 60 Кодексу України з процедур банкрутства, у ліквідаційній процедурі господарський суд розглядає заяви з вимогами поточних кредиторів, які надійшли до господарського суду після офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом.

Приписами статті 1 Кодексу України з процедур банкрутства унормовано значення термінів. Для цілей цього Кодексу терміни вживаються в такому значенні:

грошове зобов'язання - зобов'язання боржника сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового правочину (договору) та на інших підставах, передбачених законодавством України. До грошових зобов'язань належать також зобов'язання щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів);

кредитор - юридична або фізична особа, а також контролюючий орган, уповноважений відповідно до Податкового кодексу України здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у межах своїх повноважень, та інші державні органи, які мають вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника, а також адміністратор за випуском облігацій, який відповідно до Закону України "Про ринки капіталу та організовані товарні ринки" діє в інтересах власників облігацій, які мають підтверджені у встановленому порядку документами вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника; забезпечені кредитори - кредитори, вимоги яких до боржника або іншої особи забезпечені заставою майна боржника; конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника; поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли після відкриття провадження у справі про банкрутство.

Касаційним господарським судом у складі Верховного Суду сформовано сталу практику про те, що обов'язок надання правового аналізу поданих кредиторських вимог, підстав виникнення грошових вимог кредиторів до боржника, їх характеру, встановлення розміру та моменту виникнення цих грошових вимог покладений на господарський суд, який здійснює розгляд справи про банкрутство (постанови Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 29 березня 2018 року у справі № 925/1165/16, від 7 серпня 2019 року у справі № 922/1014/18, від 9 серпня 2018 року у справі № 921/184/16-г/10, від 26 лютого 2019 року у справі № 908/710/18, від 5 березня 2019 року у справі № 910/3353/16, від 17 квітня 2019 року у справі № 43/75-15/7-б).

Тому, розглядаючи заяву кредитора з грошовими вимогами до боржника, суд має, в тому числі, визначити до якого типу відносяться ці вимоги, тобто чи є кредитор забезпеченим, поточним чи конкурсним.

Як вбачається з матеріалів заяви, 01 січня 2023 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" та Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 21 вересня 2022 року № 2620-IX (далі також - Закон № 2620-IX), яким Закон України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 23.09.1999 № 1105-XIV (далі також - Закон №1105-XIV), викладено в новій редакції.

Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування", в редакції Закону № 2620-IX, уповноваженим органом управління в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та від нещасного випадку є Пенсійний фонд України.

Згідно з пунктом 2 Розділу VII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону № 1105-XIV припинено Фонд соціального страхування України та управління виконавчої дирекції Фонду, реорганізувавши їх шляхом приєднання до Пенсійного фонду України з 1 січня 2023 року.

Пенсійний фонд України та його територіальні органи є правонаступниками Фонду соціального страхування України, його виконавчої дирекції, управлінь виконавчої дирекції Фонду та їх відділень.

Пунктами 6, 7 Розділу VII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону № 1105-XIV передбачено, що з дня набрання чинності цим Законом платники страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, платники єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та отримувачі виплат (матеріального забезпечення) є такими, що зареєстровані (взяті на облік) Пенсійним фондом України. Їх перереєстрація не здійснюється.

Стягнення та погашення заборгованості із страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, пенсійне страхування, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, у тому числі в судовому порядку, у справах про банкрутство, за виконавчими документами, провадження за якими відкрито до дня набрання чинності цим Законом, здійснюють територіальні органи Пенсійного фонду України.

Відповідно до ч.1 ст.59 Кодексу України з процедур банкрутства з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури його господарська діяльність завершується і строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав.

Закон № 1105-XIV визначає правові, фінансові та організаційні засади загальнообов'язкового державного соціального страхування, гарантії працюючих громадян щодо їх соціального захисту у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, вагітністю та пологами, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, охорони життя та здоров'я.

Відповідно до ст.4 Закону № 1105-XIV уповноваженим органом управління в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та від нещасного випадку на виробництві є Пенсійний фонд України.

Уповновжений орган здійснює управління та оперативне розпорядження фінансовими ресурсами в межах коштів соціального страхування, затверджених КМУ, управління майном, забезпечує страхові виплати, надає соціальні послуги, здійснює контроль за використанням страхових коштів та здійснює інші функції, передбачені цим Законом.

Статтею 8 Закону № 1105-XIV передбачено, що роботодавець зобов'язаний здійснювати застрахованим особам у разі настання страхового випадку відповідний вид страхових виплат та надання соціальних послуг згідно з цим Законом, інформувати про кожний нещасний випадок або професійне захворювання на підприємстві, повернути уповноваженому органу управління суму здійснених страхових виплат та вартість наданих соціальних послуг потерпілому на виробництві у разі невиконання своїх зобов'язань щодо сплати страхових внесків, а також виконувати інші обов'язки, встановлені законодавством.

Згідно з ст.29 Закону № 1105-XIV, особи, які працюють на умовах трудового договору (контракту), цивільно-правового договору, на інших підставах, передбачених законом, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності та господарювання, у тому числі в іноземних дипломатичних та консульських установах, інших представництвах нерезидентів, або у фізичних осіб, підлягають страхуванню від нещасного випадку.

Страховими виплатами є грошові суми, які уповноважений орган управління виплачує застрахованій особі чи особам, які мають на це право, у разі настання страхового випадку. Підставою для оплати потерпілому витрат на проведення професійної реабілітації, оплати соціальних послуг, а також для здійснення страхових виплат є акт розслідування професійного захворювання (отруєння) за встановленими формами.

Статтею 36 Закону №1105-XIV встановлений перелік соціальних послуг та виплат, які здійснюються та відшкодовуються територіальним органом уповноваженого органу управління у разі настання страхового випадку працівникові внаслідок ушкодження його здоров'я або у разі його смерті особам, які перебували на його утриманні.

Згідно з "Прикінцевими положеннями" розділу VII Закону №1105-XIV джерелом формування коштів є капіталізовані платежі, що надійшли у випадках ліквідації страхувальників у порядку, передбаченому Кабінетом Міністрів України.

Капіталізація платежів для задоволення вимог, що виникли із зобов'язань підприємства відшкодувати шкоду, заподіяну життю та здоров'ю громадян, здійснюються відповідно до Порядку капіталізації платежів до Фонду соціального страхування України у випадках ліквідації страхувальників, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 986 від 04.12.2019 року (далі Порядок).

Відповідно до п. 3 Порядку капіталізація платежів проводиться щодо кожної застрахованої особи з урахуванням заборгованості за попередні роки та необхідних подальших платежів для забезпечення страхових виплат і витрат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності. Під час капіталізації платежів враховуються заробітна плата потерпілого, відсоток втрати професійної працездатності, витрати на догляд за потерпілим, на реабілітацію, протезування, придбання транспортних засобів, види соціальної допомоги відповідно до медичного висновку, одноразова допомога в разі стійкої втрати професійної працездатності або смерті потерпілого, а також інші виплати, передбачені законодавством.

Згідно з п. 4 Порядку, капіталізація платежів перед застрахованими особами або перед особами, визначеними у статті 41 Закону №1105-XIV, розраховується на період, що визначається як різниця між середньою очікуваною тривалістю життя для чоловіків і жінок у країні та віком особи на момент її проведення.

07.02.2023 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 04.02.2023 №95 "Деякі питання капіталізації платежів у випадках ліквідації страхувальників" (далі Постанова №95).

Відповідно до п. 2 Постанови №95, капіталізація платежів у випадках ліквідації (зокрема у зв'язку з банкрутством) страхувальника для задоволення вимог, що виникли із його зобов'язань внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров'ю застрахованих осіб, здійснюється до Пенсійного фонду України у порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України від 04 грудня 2019 №986.

Згідно з постановою Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про перерахунок щомісячної страхової виплати втраченої заробітної плати від 18.03.2025 № 221361 потерпілому ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 , перерахована щомісячна страхова виплата в розмірі 2078 грн 01коп. з 01.03.2025 безстроково.

Відповідно до постанови Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про перерахунок щомісячної страхової виплати втраченої заробітної плати від 18.03.2025 № 221495 потерпілій ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2 , перераховано щомісячну страхову виплату в розмірі 3663 грн 13 коп. з 01.03.2025 безстроково.

Відповідно до постанови Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про перерахунок щомісячної страхової виплати втраченої заробітної плати від 18.03.2025 № 225443 потерпілому ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_3 , перераховано щомісячну страхову виплату в розмірі 6690 грн 08 коп. з 01.03.2025 безстроково.

Відповідно до постанови Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про перерахунок щомісячної страхової виплати втраченої заробітної плати від 18.03.2025 № 221673 потерпілому ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_4 , перераховано щомісячну страхову виплату в розмірі 5673 грн 09 коп. з 01.03.2025 безстроково.

Відповідно до постанови Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про призначення перерахованої щомісячної страхової виплати особам, які мають на неї право у разі смерті потерпілого від 18.03.2025 № 225553 ОСОБА_6 перераховано щомісячну страхову виплату в розмірі 4604 грн 85 коп. з 01.03.2025 безстроково.

Згідно з розрахунком витрат на відшкодування шкоди потерпілому внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання (особи, яка має право на страхові виплати в разі втрати годувальника) по ПАТ "Шкіряник" станом на 14.01.2026, з врахуванням середнього очікування тривалості життя та сум щомісячних страхових виплат потреба в капіталізації коштів для розрахунку з потерпілими:

1. ОСОБА_2 складає 472539 грн 47 коп.

2. ОСОБА_3 складає 484412 грн 31 коп.

3. ОСОБА_4 складає 550727 грн 39 коп.

4. ОСОБА_5 складає 1694438 грн 52 коп.

5. ОСОБА_6 складає 545951 грн 02 коп.

Наявність боргу підтверджується копіями документів по застрахованих особах ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та розрахунком витрат на відшкодування шкоди потерпілому внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання (особи, яка має право на страхові виплати в разі втрати годувальника) по ПрАТ "Шкіряник" станом на 14.01.2026, який складений відповідно до вимог Порядку № 986.

За наведеного, грошові вимоги Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області до боржника ПрАТ "Шкіряник" в сумі 3 748 068 грн 71 коп. капіталізованих платежів є обґрунтованими та підтвердженими належними та допустимими доказами.

У ліквідаційній процедурі господарський суд розглядає заяви з вимогами поточних кредиторів, які надійшли до господарського суду після офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом. Заяви з вимогами поточних кредиторів розглядаються господарським судом у порядку черговості їх надходження. За результатами розгляду зазначених заяв господарський суд своєю ухвалою визнає чи відхиляє (повністю або частково) вимоги таких кредиторів. Вимоги поточних кредиторів погашаються в порядку черговості, визначеної статтею 64 цього Кодексу. Якщо кредитор заявив вимоги після здійснення розрахунків з іншими кредиторами, сплачені таким кредиторам кошти поверненню не підлягають (ч. 4 ст. 60 Кодексу України з процедур банкрутства).

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 64 Кодексу України з процедур банкрутства, кошти, одержані від продажу майна банкрута, спрямовуються на задоволення вимог кредиторів у порядку, встановленому цим Кодексом. При цьому: у другу чергу задовольняються: вимоги із зобов'язань, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров'ю громадян, шляхом капіталізації у ліквідаційній процедурі відповідних платежів, у тому числі до Пенсійного фонду України за громадян, які застраховані в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, зобов'язань із сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інше соціальне страхування, крім вимог, задоволених позачергово, з повернення невикористаних коштів Пенсійному фонду України, а також вимоги громадян - довірителів (вкладників) довірчих товариств або інших суб'єктів підприємницької діяльності, які залучали майно (кошти) довірителів (вкладників).

Частиною 2 статті 1205 ЦК України визначено, що у разі ліквідації юридичної особи платежі, належні потерпілому або особам, визначеним статтею 1200 цього Кодексу, мають бути капіталізовані для виплати їх потерпілому або цим особам у порядку, встановленому законом або іншим нормативно-правовим актом. У разі відсутності в юридичної особи, що ліквідується, коштів для капіталізації платежів, які підлягають сплаті, обов'язок щодо їх капіталізації покладається на ліквідаційну комісію на підставі рішення суду за позовом потерпілого.

З аналізу ч. 1 ст. 59, ч. 1 ст. 60, п. 2 ч. 1 ст. 64 Кодексу України з процедур банкрутства, п. 5 ч.1 ст. 11 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування", ч. 2 ст. 1205 ЦК України, положень п.п. 3, 4, 7, 8 Порядку №986, капіталізація виплат майбутніх періодів, пов'язаних з відшкодуванням шкоди, заподіяної життю і здоров'ю громадян проводиться саме в період ліквідаційної процедури банкрута, оскільки лише після визнання підприємства банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури підприємницька діяльність підприємства закінчується та строк виконання всіх його грошових зобов'язань вважається таким, що настав.

Щодо грошових вимог в сумі 125 564 грн 99 коп. (невідшкодовані витрати на виплату та доставку пенсій призначених на пільгових умовах).

Відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону № 1058-ІУ покриття витрат Пенсійного фонду на виплату і доставку пенсій за віком, призначених на пільгових умовах відповідно до статей 13 і 14 Закону України "Про пенсійне забезпечення" та частин другої і третьої статті 114 цього Закону до досягнення пенсійного віку, визначеного статтею 26 цього Закону, здійснюється у такому порядку: підприємства та організації (крім сільськогосподарських товаровиробників, віднесених до четвертої групи платників єдиного податку, що визначені підпунктом 4 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України) вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, крім тих, які були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України; на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, а також на інших роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" та частини другої статті 114 цього Закону, - до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону за раніше діючим порядком.

Процедура відшкодування підприємствами витрат Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах визначена розділом 6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 за № 64/8663 (далі Інструкція).

Згідно з пунктом 6.4. Інструкції, розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається органами Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 "Прикінцевих положень" Закону № 1058-IV, які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом місяця з новопризначених (перерахованих) пенсій.

Відповідно до пункту 6.7. Інструкції передбачено, що підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в розрахунку місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

В період з травня 2025 року до грудня 2025 року ПрАТ "Шкіряник" не сплатило фактичні витрати на виплату та доставку пільгових пенсій у зв'язку з чим виникла заборгованість до бюджету Пенсійного фонду в сумі 125 564 грн 99 коп.

Склад витрат та факт їх понесення Головним управлінням Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області підтверджується, розрахунками фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, списками згрупованих поштових відправлень про направлення вказаних розрахунків та карткою особового рахунку платника, копії яких долучені до матеріалів справи.

За наведеного, витрати ГУ Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області на виплату та доставку пільгових пенсій в сумі 125 564 грн 99 коп. нараховані в порядку, передбаченому нормами Закону України "Про пенсійне забезпечення" та відносяться до поточних кредиторських зобов'язань боржника.

В контексті викладеного, грошові вимоги ГУ Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області до боржника ПрАТ "Шкіряник" в сумі 125 564 грн 99 коп. (невідшкодовані витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах) є обґрунтованими, підтвердженими належними та допустимими доказами.

Відповідно до ч. 3 ст. 60 Кодексу України з процедур банкрутства (далі також - КУзПБ) вимоги поточних кредиторів погашаються в порядку черговості, визначеної статтею 64 цього Кодексу.

Згідно з п.4 ч. 1 ст. 64 Кодексу України з процедур банкрутства, у четверту чергу задовольняються вимоги кредиторів не забезпечені заставою.

Крім того, Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області за подання заяви з грошовими вимогами до боржника сплатило судовий збір в сумі 6656 грн 00 коп. (платіжна інструкція № 469 від 10 лютого 2026 року), який також належить визнати.

Згідно з абз. 5 п. 1 ч. 1 ст. 64 Кодексу України з процедур банкрутства, у першу чергу задовольняються: витрати, пов'язані з провадженням у справі про банкрутство в господарському суді.

За наведених обставин та правових норм, належить визнати грошові вимоги Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області до ПрАТ "Шкіряник", а саме:

- 3 748 068 грн 71 коп. (капіталізовані платежі), як поточні вимоги, які включаються у другу чергу реєстру вимог кредиторів (без права вирішального голосу на зборах та комітеті кредиторів);

- 125 564 грн 99 коп. (невідшкодовані витрати на виплату та доставку пенсій призначених на пільгових умовах), як поточні вимоги, які включаються у четверту чергу реєстру вимог кредиторів (без права вирішального голосу на зборах та комітеті кредиторів);

- 6 056 грн 00 коп. витрат на оплату судового збору, які включаються у першу чергу задоволення вимог кредиторів.

Ліквідатору Приватного акціонерного товариства "Шкіряник" необхідно внести відомості про кредитора Головне управління ПФУ в Івано-Франківській області до реєстру вимог кредиторів ПрАТ "Шкіряник".

Керуючись ст. 1, 2, 59, 60, 64 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ:

задовольнити заяву Головного управління ПФУ в Івано-Франківській області вх. № 1312/26 від 16.02.2026 про визнання поточних кредиторських вимог до боржника.

Визнати поточні грошові вимоги Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, 76018, Івано-Франківська обл., м. Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців, 15, (код 20551088) до боржника Приватного акціонерного товариства "Шкіряник", 77202, вул.Петрушевича,29, м.Болехів, Калуського району, Івано-Франківської області, ( код 22173327) в сумі 3 880 289 (три мільйони вісімсот вісімдесят тисяч двісті вісімдесят дев'ять) грн 70 коп. з яких:

- 3 748 068 (три мільйони сімсот сорок вісім тисяч шістдесят вісім) грн 71 коп. - вимоги другої черги;

- 125 564 (сто двадцять п'ять тисяч п'ятсот шістдесят чотири) грн 99 коп. - вимоги четвертої черги;

- 6 656,00 (шість тисяч шістсот п'ятдесят шість) грн 00 коп. - вимоги першої черги.

Ця ухвала суду є підставою для внесення відомостей про кредитора Головне управління ПФУ в Івано-Франківській області до реєстру вимог кредиторів Приватного акціонерного товариства "Шкіряник".

Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та може бути оскаржена до Західного апеляційного господарського суду в порядку та строки передбачені ст. 256, 257 Господарського процесуального кодексу України, ст. 9 Кодексу України з процедур банкрутства.

Дата підписання:10.03.2026

Суддя Т. В. Максимів