Ухвала від 13.01.2011 по справі 15/267

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 15/267 Головуючий у 1-й інстанції: Мазур А.С.

Суддя-доповідач: Данилова М. В.

УХВАЛА

Іменем України

"13" січня 2011 р. м. Київ

Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого - судді Данилової М. В.,

суддів: Кучми А.Ю., Ісаєнко Ю.А.

при секретарі судового засідання Горбачовій Ю.Д.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Києві апеляційну скаргу «Спеціалізованого управління електромонтажних робіт №20»Акціонерного товариства фірми «Укргазбуд»на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 31 березня 2010 року у справі за адміністративним позовом Київського міського відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Спеціалізованого управління електромонтажних робіт №20 Акціонерного товариства фірми «Укргазбуд»про стягнення адміністративно-господарських санкцій , -

ВСТАНОВИЛА:

У серпні 2008 року Київське міського відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернувся до суду з позовною заявою до Спеціалізованого управління електромонтажних робіт № 20 Акціонерного товариства - фірми «УКРГАЗБУД», в якій, посилаючись на норми Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», просило стягнути адміністративно-господарські санкцій у сумі 25745 грн. 00 коп. за невиконання нормативу робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у 2002 році.

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 31 березня 2010 року позов задоволено. Суд постановив: стягнути з Спеціалізованого управління електромонтажних робіт № 20 Акціонерного товариства - фірми «УКРГАЗБУД»на користь Київського міського відділення Фонду соціального захисту інвалідів до дохідної частини Державного бюджету України адміністративно-господарські санкції за невиконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів за 2002 рік, у розмірі 25 745 грн. 00 коп. (двадцять п'ять тисяч сімсот сорок п'ять гривень 00 копійок).

В апеляційній скарзі відповідач, вказуючи на порушення судом першої інстанції норм матеріального і процесуального права, просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду м. Києва і провадження по справі закрити.

Особи, які беруть участь в справі в судове засідання не з'явилися, про дату та час слухання справи були повідомлені належним чином.

Відповідно до ч.6 ст.12 КАС України під час судового розгляду справи в судовому засіданні забезпечується повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, крім випадків неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи у разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження).

Відповідно до ч.1 ст.41 КАС України суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу. У разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Заслухавши суддю-доповідача про обставини справи, зміст судового рішення і апеляційної скарги, та, перевіривши доводи апеляції наявними у матеріалах справи письмовими доказами, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Як вбачається із матеріалів справи, у звіті про зайнятість та працевлаштування інвалідів за формою 10-ПІ за 2002 рік середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу відповідача становила 156 осіб, чисельність інвалідів, які підлягали працевлаштуванню - 6 осіб, з яких працевлаштовано було 1 особу. Середньорічна заробітна плата штатного працівника становила 5149,00 грн..

Як встановлено судом першої інстанції, спірні правовідносини регулюються Законом України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» в редакції, яка діяла на момент спірних правовідносин, Положенням про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інвалідів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.1995 № 314 (чинне на момент спірних правовідносин), Порядком сплати підприємствами (об'єднаннями) установами і організаціями штрафних санкцій до відділень Фонду соціального захисту інвалідів, акумуляції, обліку та використанню цих коштів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2001 № 1767 та Положенням про Фонд України соціальної захисту інвалідів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2002 № 1434.

Судова колегія погоджується з висновком суду першої інстанції про задоволення позовних вимог у повному обсязі, оскільки відповідачем по справі не було надано жодних доказів, які б свідчили про здійснення ним дій, направлених на створення робочих місць для інвалідів з метою їх подальшого працевлаштування, у тому числі щодо звітування відповідача перед органами служби зайнятості, з таких підстав.

Статтею 20 Закону встановлено обов'язок підприємств, установ, організацій сплатити відповідним відділенням Фонду України соціального захисту інвалідів штрафні санкції, сума яких визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві (в об'єднанні), в установі, організації за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом.

Згідно з пунктом 4 Порядку сплати підприємствами (об'єднаннями), установами і організаціями штрафних санкцій до відділень Фонду соціального захисту інвалідів, акумуляції, обліку та використання цих коштів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2001 р. № 1767, чинного на період виникнення спірних правовідносин, суми штрафних санкцій перераховуються підприємствами в дохід державного бюджету на рахунки органів Державного казначейства, відкриті в установах Національного банку за балансовим рахунком № 3510 або в установах комерційних банків за балансовим рахунком № 2510. Штрафні санкції сплачуються підприємствами самостійно не пізніше 15 квітня року, що настає за звітним.

Судова колегія не приймає до уваги посилання апелянта на приписи пункту 1 статті 157 КАС України про закриття провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Оскільки юрисдикція адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ відповідно до пункту 5 частини 2 статті 17 КАС України поширюється на публічно-правові спори, зокрема: спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.

Колегія суддів зазначає, що згідно приписів статті 50 КАС України вказані положення поширюються на справи щодо застосування адміністративно-господарських санкцій (глава 27 ГКУ), які згід но із законом застосовуються у судовому порядку, зокрема: стягнення штрафів та пені за позовом Фонду соціального захисту інвалідів, частина п'ята статті 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалі дів в Україні».

Відповідно до ч.1 ст.200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду -без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.

Зважаючи на те, що Окружний адміністративний суд м. Києва правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права, апеляційну скаргу належить залишити без задоволення, а ухвалу суду -без змін.

Керуючись статтями 160, 196, 198, 200, 205, 206, 212 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу Спеціалізованого управління електромонтажних робіт №20 Акціонерного товариства фірми «Укргазбуд»-залишити без задоволення.

Постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 31 березня 2010 року -залишити без змін.

Повний текст виготовлено 18 січня 2011 року.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня її складення в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий:

Судді: