Ухвала від 11.01.2011 по справі 2а-2196/10/2570

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 2а-2196/10/2570 Головуючий у 1-й інстанції: Соломко І.І.

Суддя-доповідач: Літвіна Н. М.

УХВАЛА

Іменем України

"11" січня 2011 р. м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

Головуючого судді Літвіної Н.М.

суддів: Хрімлі О.Г.

Коротких А.Ю.

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Дочірнього підприємства «Чернігівське спеціалізоване управління № 430»Закритого акціонерного товариства «Електромонтаж»на постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 01 липня 2010 року у справі за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в Новозаводському районі м. Чернігова до Дочірнього підприємства «Чернігівське спеціалізоване управління № 430»Закритого акціонерного товариства «Електромонтаж»про стягнення заборгованості ,-

ВСТАНОВИВ:

Постановою Чернігівського окружного адміністративного суду від 01 липня 2010 року позов Управління Пенсійного фонду України в Новозаводському районі м. Чернігова до Дочірнього підприємства «Чернігівське спеціалізоване управління № 430»Закритого акціонерного товариства «Електромонтаж»про стягнення заборгованості -було задоволено.

Стягнуто з Дочірнього підприємства «Чернігівське спеціалізоване управління № 430»ЗАТ «Електромонтаж»заборгованість по сплаті страхових внесків в сумі 180 212, 80 грн., з яких 60 787, 10 грн. страхових внесків, 78 376, 76 грн. фінансових санкцій та 41 048, 94 грн. пені та заборгованість по сплаті страхових внесків в сумі 10 698, 23 грн., з яких 3 965, 25 грн. страхових внесків, 4 423, 58 грн. фінансових санкцій та 2 309, 40 грн. пені.

Не погоджуючись з прийнятим рішенням, відповідач -Дочірнє підприємство «Чернігівське спеціалізоване управління № 430»ЗАТ «Електромонтаж»звернулося з апеляційною скаргою та просив суд скасувати постанову суду першої інстанції та постановити нову, якою в задоволенні позову відмовити повністю.

У зв'язку з неприбуттям жодної з осіб, які беруть участь у справі у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання, колегія суддів вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 197 КАС України.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи та вірно встановлено судом першої інстанції, ДП «Чернігівське спеціалізоване управління № 430»ЗАТ «Електромонтаж»зареєстровано в Управлінні Пенсійного фонду України в Новозаводському районі м. Чернігова як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з 29 січня 1991 року.

Згідно поданих розрахунків суми страхових внесків на загальнообов'язкове пенсійне страхування, що підлягають сплаті за жовтень-грудень 2009 року та січень 2010 року, сума заборгованості у відповідача складає 190 911, 03 грн., в тому числі 82 800, 34 грн. фінансових санкцій та 43 358, 34 грн. пені.

Однак, відповідач борг не сплатив.

Відповідно до ч. ч. 3, 6 ст. 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" № 1058 від 09 липня 2003 року - обчислення страхових внесків територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених цим Законом, здійснюється на підставі складених актів перевірки правильності нарахування та сплати страхових внесків, звітності, що подається страхувальником, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суму заробітної плати (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.

Страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

Згідно до ч. 2 ст.106 даного Закону встановлено, що суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

Відповідно до п.2 ч. 9 Закону - виконавчі органи Пенсійного фонду застосовують до страхувальників такі фінансові санкції за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу в розмірі:

10 відсотків своєчасно не сплачених зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 30 календарних днів включно;

20 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 90 календарних днів включно;

50 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати понад 90 календарних днів.

Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.

Частинами 12 та 13 ст. 106 даного Закону передбачено, що нарахування пені, передбаченої частинами дев'ятою і десятою цієї статті, починається з першого календарного дня, що настає за днем настання строку відповідного платежу, до дня його фактичної сплати страхувальником, або з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку перерахування (зарахування) відповідних сум, до дня їх фактичного перерахування (зарахування) банками та організаціями, які здійснюють виплату і доставку пенсій.

Про нарахування пені та накладення штрафів, передбачених частинами дев'ятою і десятою цієї статті, посадові особи виконавчих органів Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, виносять рішення, які протягом трьох робочих днів із дня їх винесення надсилаються страхувальнику, банку чи організації, яка здійснює виплату і доставку пенсій.

Згідно до Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21 -1 - розрахунок фінансової санкції та пені здійснюється на підставі даних картки особового рахунку платника. Вказана форма не передбачає зазначення у рішенні суму зобов'язання, дату, коли воно є погоджено, граничний термін його сплати і конкретну кількість днів прострочення сплати.

Відповідно до ч.5 ст.106 Закону - за рахунок сум, що надходять від страхувальника або від державної виконавчої служби в рахунок сплати недоїмки, погашаються суми недоїмки, пені та фінансових санкцій у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі, коли страхувальник має несплачену недоїмку, пеню та фінансові санкції і здійснює сплату поточних сум страхових внесків, ці суми зараховуються в рахунок сплати недоїмки, пені та фінансових санкцій.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідач самостійно нараховував суми страхових внесків до Пенсійного фонду України, про що подавав відповідні звіти до Управління пенсійного фонду України в Новозаводському районі м. Чернігова, однак, сплату сум страхових внесків проводив не своєчасно, що підтверджується матеріалами справи, зокрема розрахунком фінансової санкції та пені з визначенням днів прострочення сплати заборгованості по сплаті страхових внесків, карткою особового рахунку, а тому вказаний позов є обґрунтований.

Крім того, до відповідача були застосовані фінансові санкції та нарахована пеня на загальну суму 8 565, 54 грн. відповідно до рішенням № 813 від 02 жовтня 2009 року про застосування фінансових санкцій та нарахування пені.

Згідно рішення про дострокове розірвання договору від 28 грудня 2009 року з Дочірнім підприємством «Чернігівське спеціалізоване управління № 430»ЗАТ «Електромонтаж»розірвано укладений 08 жовтня 2009 року договір розстрочення суми штрафів та пені в розмірі 117 593,14 грн., що є підставою для стягнення даної суми в судовому порядку.

Загальна сума заборгованості Дочірнього підприємства «Чернігівське спеціалізоване управління № 430»Закритого акціонерного товариства «Електромонтаж»станом на 01 березня 2010 року становить 190 911, 03 грн.

Вимога № Ю-1396 отримана та не оскаржене, а тому є узгодженою.

Посилання відповідача на те, що позивач не надав достатньо доказів для підтвердження своїх позовних вимог не відповідає дійсності.

Відповідно до ст. 71 КАС України - кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Колегія суддів вважає, що позивачем надано достатньо доказів в підтвердження своїх вимог, натомість відповідач в підтвердження своїх доводів доказів не надав.

Таким чином, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що заборгованість з позивача стягнуто обґрунтовано, а тому позов задоволено правомірно.

Відповідно до ст. 200 КАС України - суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Таким чином, судом першої інстанції ухвалено рішення, яке відповідає вимогам матеріального та процесуального права.

Керуючись ст. ст. 160, 197, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України суд,

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Дочірнього підприємства «Чернігівське спеціалізоване управління №430»Закритого акціонерного товариства «Електромонтаж»- залишити без задоволення, а постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 01 липня 2010 року -без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання в повному обсязі, тобто з 18 січня 2011 року, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя:

Судді: