Ухвала від 11.01.2011 по справі 2-а-123/10

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 2-а-123/10 Головуючий у 1-й інстанції: Бараненко С.М.

Суддя-доповідач: Літвіна Н. М.

УХВАЛА

Іменем України

"11" січня 2011 р. м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

Головуючого судді Літвіної Н.М.

суддів: Коротких А.Ю.

Хрімлі О.Г.

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Державної інспекції з контролю за цінами в Чернігівській області на постанову Новгород-Сіверського районного суду Чернігівської області від 14 липня 2010 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_3 до заступника начальника Державної інспекції з контролю за цінами в Чернігівській області Оношко Віри Григорівни про адміністративне правопорушення та закриття провадження по справі,-

ВСТАНОВИВ:

Постановою Новгород-Сіверського районного суду Чернігівської області від 14 липня 2010 року позов ОСОБА_3 до заступника начальника Державної інспекції з контролю за цінами в Чернігівській області Оношко В.Г. про адміністративне правопорушення та закриття провадження по справі - було задоволено.

Постанову по справі про адміністративне правопорушення від 22 червня 2010 року №51 про накладення адміністративного стягнення у виді штрафу в сумі 85, 00 грн. на ОСОБА_3

Не погоджуючись з прийнятим рішенням, відповідач - Державна інспекція з контролю за цінами в Чернігівській області звернулася з апеляційною скаргою та просить суд скасувати постанову суду першої інстанції та постановити нову, якою в задоволенні позову відмовити в повному обсязі.

У зв'язку з неприбуттям жодної з осіб, які беруть участь у справі у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання, колегія суддів вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 197 КАС України.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст. 13 Закону України «Про ціни і ціноутворення»та Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2000 року №1819, на позивача покладені контрольно-наглядові функції з питань додержання центральними та місцевими органами виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями вимог щодо формування, встановлення та застосування цін і тарифів. У зв'язку з чим позивачу надано право проводити перевірки документів, пов'язаних з формуванням, встановленням і застосуванням цін і тарифів на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форм власності, а також одержувати необхідні довідки, приймати рішення про застосування до суб'єктів підприємницької діяльності передбачених чинним законодавством економічних санкцій за порушення порядку встановлення і застосування цін.

Як вбачається з матеріалів справи та вірно встановлено судом першої інстанції, Державною інспекцією з контролю за цінами в Чернігівській області червні 2010 року проведено перевірку Відділу Держкомзему в Новгород-Сіверському районі Чернігівської області, за наслідками якої складено протокол про адміністративне правопорушення в якому зазначено, що позивач допустив порушення державної дисципліни цін, в зв'язку з чим одержав необґрунтовану виручку зі споживачів за видачу висновків.

Постановою №51 у справі про адміністративне правопорушення від 22 червня 2010 року за вказане правопорушення позивача притягнуто до адміністративної відповідальності та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 85, 00 грн.

Відповідно до ст. 4 Закону України «Про ціни і ціноутворення»- Кабінет Міністрів України: забезпечує здійснення в республіці державної політики цін; визначає перелік продукції, товарів і послуг, державні фіксовані та регульовані ціни і тарифи на які затверджуються відповідними органами державного управління, крім сфери телекомунікацій, електроенергетики, централізованого теплопостачання, водопостачання та водовідведення; визначає повноваження органів державного управління в галузі встановлення і застосування цін (тарифів), а також по контролю за цінами (тарифами).

Постановою Кабінету Міністрів України №1619 від 01 листопада 2000 року «Про затвердження Порядку виконання земельно-кадастрових робіт та надання послуг на платній основі державними органами земельних ресурсів»встановлено, що виконання земельно-кадастрових робіт та надання послуг здійснюється на платній основі відповідно до подання заяв та укладених договорів.

Пунктом 5 вказаної постанови визначено виключний перелік земельно - кадастрових робіт, які можуть надаватися на платній основі, в тому числі за проведення землевпорядних робіт.

Наказом Державного комітету України по земельних ресурсах, Міністерства фінансів України та Міністерства Економіки України від 15 червня 2001 року №97/298/124 «Про затвердження розмірів оплати кадастрових робіт та послуг»затверджені розміри оплати земельно-кадастрових робіт та послуг.

Даним наказом передбачено стягнення плати з фізичних та юридичних осіб за підготовку висновків з надання земельних ділянок у користування на замовлення юридичних та фізичних осіб, за видачу висновків щодо упорядкування земельної ділянки, технічних умов на рекультивацію земель (п.п.9,10 розділу 6.1 наказу).

Виходячи з вищевикладеного, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про правомірність дій позивача про стягнення плати зі споживачів за видачу висновків Відділом Держкомзему у Новоград-Сіверському районі Чернігівської області з надання земельних ділянок у користування на замовлення юридичних та фізичних осіб, за видачу висновків щодо упорядкування земельної ділянки, технічних умов на рекультивацію земель.

Відповідно до ст. 200 КАС України - суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Таким чином, судом першої інстанції ухвалено рішення, яке відповідає вимогам матеріального та процесуального права.

Керуючись ст. ст. 160, 197, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України суд,

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Державної інспекції з контролю за цінами в Чернігівській області - залишити без задоволення, а постанову Новгород-Сіверського районного суду Чернігівської області від 14 липня 2010 року -без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання в повному обсязі, тобто з 18 січня 2011 року, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя:

Судді: