Ухвала від 11.01.2011 по справі 2а-2594/10/2570

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 2а-2594/10/2570 Головуючий у 1-й інстанції: Бородавкіна С.В.

Суддя-доповідач: Літвіна Н. М.

УХВАЛА

Іменем України

"11" січня 2011 р. м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

Головуючого судді Літвіної Н.М.

суддів: Хрімлі О.Г.

Коротких А.Ю.

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Фізичної особи -підприємця ОСОБА_4 на постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 12 липня 2010 року у справі за адміністративним позовом Першого заступника прокурора м. Чернігова в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернігівській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 про стягнення фінансової санкції,-

ВСТАНОВИВ:

Перший заступник прокурора м. Чернігова звернувся до суду в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернігівській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 про стягнення фінансової санкції.

Постановою Чернігівського окружного адміністративного суду від 12 липня 2010 року позов задоволено. Стягнуто з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 фінансову санкцію в сумі 1700, 00 грн. на користь державного бюджету.

Не погоджуючись з прийнятим рішенням, позивач звернувся з апеляційною скаргою в якій просив скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким відмовити позивачу у задоволенні позову.

У зв'язку з неприбуттям жодної з осіб, які беруть участь у справі у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання, колегія суддів вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 197 КАС України.

Суд, дослідивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, вважає за необхідне зазначити наступне.

Як вбачається з матеріалів справи та вірно встановлено судом першої інстанції, в результаті рейдової перевірки транспортного засобу Folkswagen LT-35, номерний знак НОМЕР_1, що належить Фізичній особі-підприємцю ОСОБА_4, встановлено надання послуг з перевезення пасажирів по маршруту Чернігів-Київ в режимі регулярних спеціальних перевезень, відповідно до запису у дорожньому листі, за відсутності у водія копії договору з замовником перевезень (в наявності копія договору від 31 грудня 2007 року, термін дії якого закінчився 31 грудня 2008 року), чим порушено вимоги п. 50 Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 1997 року N 176. За результатами вказаної перевірки складено акт № 134709 від 26 травня 2009 року.

Відповідно до ст. 35 Закону України «Про автомобільний транспорт» - перевезення пасажирів автобусами в режимі регулярних спеціальних пасажирських перевезень здійснюють автомобільні перевізники на автобусних маршрутах спеціальних перевезень на договірних умовах із замовниками транспортних послуг. Правила надання послуг пасажирського автомобільного транспорту затверджує Кабінет Міністрів України.

Згідно до ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» - автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Документи для регулярних спеціальних пасажирських перевезень: для автомобільного перевізника - ліцензія, договір із замовником транспортних послуг, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, схема маршруту, розклад руху, інші документи, передбачені законодавством України.

Відповідно до п. 46 Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 1997 року № 176 - регулярні спеціальні перевезення здійснюються на підставі договору, згідно з яким перевізник надає підприємству, установі та організації, яка виступає замовником послуг, послуги з перевезення організованої групи пасажирів за певним маршрутом і визначеним розкладом руху, протягом передбаченого договором строку.

Згідно до п. 50 Правил - під час здійснення регулярного спеціального перевезення водій повинен мати копію договору із замовником послуг та паспорт маршруту.

Пунктами 25-27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08 листопада 2006 року № 1567 - справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.

Згідно до п. 26 Порядку відповідачу 16 червня 2009 року було надіслано повідомлення про розгляд справи про порушення, яке було отримане ним 17 червня 2009 року.

Між тим, відповідач на розгляд справи не з»явився та доказів того, що в його діях відсутній склад правопорушення не надав.

Відповідно до ч. 1 абз. 3 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» - за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Як вірно встановлено судом першої інстанції, постановою начальника територіального управління Головавтотрансінспекції у Чернігівській області про застосування фінансових санкцій № 075052 від 24 червня 2009 року до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 застосовано фінансові санкції в сумі 1700, 00 грн.

Вказана постанова позивача Фізичною особою -підприємцем ОСОБА_4 не оскаржувалася та набрала законноїсили.

В зв»язку з цим колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про стягнення з відповідача фінансових санкцій.

Між тим, колегія суддів вважає необґрунтованими посилання суду першої інстанції на те, що в договорі не враховано всі істотні умови (ціна, умови розрахунку, кількість пасажирів), акт прийому-передачі виконаних робіт, прибутковий касовий ордер, звіт суб'єкта малого підприємництва, які були надані на підтвердження існування і виконання договору, оскільки вказаний договір укладений з дотриманням Глави 64 ЦК України.

Керуючись ст.ст. 160, 195, 196, 197, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Фізичної особи -підприємця ОСОБА_4 -залишити без задоволення.

Постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 12 липня 2010 року -залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання в повному обсязі, тобто з 18 січня 2011 року, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя:

Судді: