Категорія №6.19
Іменем України
17 січня 2011 року Справа № 2а-10466/10/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Ципко О.В.
при секретарі: Бородіній І.Ю.
за участю прокурора-заявника: Кадацького М.П.,
представників позивача: Цілінченко Є.О.,
представника відповідача: не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні позовну заяву прокурора Перевальського району Луганської області в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства Державної холдингової компанії "Луганськвуглебуд" про стягнення суми штрафних санкцій, -
27 грудня 2010 до суду звернулася прокурор Перевальського району Луганської області в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - ЛГУ ДКЦПФР) до відкритого акціонерного товариства Державної холдингової компанії "Луганськвуглебуд" про стягнення суми штрафних санкцій у прибуток держави.
В обґрунтування позову прокурор зазначив, що відкрите акціонерне товариство Державної холдингової компанії "Луганськвуглебуд" в порушення вимог ст.40 Закону України «Про цінні папері та фондовий ринок» та Положення «Про розкриття інформації емітентами цінних паперів» затвердженого рішенням ДКЦПФР № 1591 від 19.12.2006 року не розкрило річну інформацію в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії.
У зв'язку з чим, 15.07.2010р. у відношенні відкритого акціонерного товариства Державної холдингової компанії "Луганськвуглебуд" була винесена постанова № 136-ЛУ про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 850,00 грн.
Доказів, що підтверджують виконання постанов, відсутні. Таке ухилення відповідача від виконання постанов Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку порушує Закон України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", оскільки суму заборгованості необхідно було сплатити протягом 15 днів з дня отримання постанови та копії платіжних документів направити позивачу.
Добровільно відповідачем штрафна санкція не сплачена. Тому прокурор просив стягнути з відповідача штрафну санкцію в розмірі 850,00 грн. в дохід держави.
Також прокурор зазначив, що ЛГУ ДКЦПФР звернулося до прокуратури за здійсненням представництва їх інтересів в суді, оскільки позивач не звільнений від сплати судового збору та немає можливості сплати ці витрат у зв'язку з тим, що вони не передбачені кошторисом позивача.
В судовому засіданні представник прокуратури позовні вимоги підтримав, дав пояснення по суті позову та просив суд його задовольнити в повному обсязі.
Представник позивача в судовому засіданні дав пояснення по суті позову, підтримав позовні вимоги та просив суд задовольнити у повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення № 05277839.
Відповідно до ч. 4. ст. 128 КАС України у разі неприбуття відповідача - суб'єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Ці ж наслідки застосовуються у разі повторного неприбуття за таких самих умов відповідача, який не є суб'єктом владних повноважень. Тому, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності відповідача, на підставі наявних матеріалів.
Заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Частиною 1 ст.2 Кодексу адміністративного судовчинства встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Судом встановлено, що відповідно до п. 1 Положення про Державну комісію з цінних паперів та фондового ринку, затвердженого Указом Президента України від 25.09.02р. № 861/2002, Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку є центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом, підпорядкованим Президентові України і підзвітним Верховній Раді України.
Відповідно до Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" № 448/96-ВР від 30.10.96 р. та Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених Наказом ДКЦПФР № 2 від 09.01.97 р., Луганське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку здійснює державний контроль за дотриманням вимог законодавства на ринку цінних паперів. При виявленні фактів порушень законодавства про цінні папери уповноважені особи ЛТУ ДКЦПФР складають акти про правопорушення на ринку цінних паперів, які у подальшому є підставою для винесення постанов про накладання штрафних санкцій.
06.07.2010 року ЛГУ ДКЦПФР склало акт № 136-ЛУ про правопорушення на ринку цінних паперів, в якому вказано, що відповідачем було порушено вимоги чинного законодавства про цінні папери, а саме: відкрите акціонерне товариство Державної холдингової компанії "Луганськвуглебуд" не розмістило річну інформацію за 2009 рік в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії в термін, передбачений Положенням.
Відповідно до п.1 глави 7 розділу V Положення «Про розкриття інформації емітентами цінних паперів» затвердженого рішенням ДКЦПФР № 1591 від 19.12.2006 року встановлено, що розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні та подання до Комісії.
Розкриття річної інформації здійснюється у такі строки:
- розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;
- опублікування у офіційному друкованому виданні - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;
- подання до Комісії - не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.
Тому, керуючись статтями 9, 11, 12 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» 15.07.2010 року начальником Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку у відношенні відповідача була винесена постанова № 136-ЛУ про накладання санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 850,00 грн. Зазначену суму необхідно було перерахувати в дохід Державного бюджету України на розрахунковий рахунок ГУ ДКУ в Луганській області протягом 15 днів з дня отримання постанови, а копії платіжних документів направити до Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Постанова № 136-ЛУ від 15.07.2010 року про накладання санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 850,00 грн. у встановленому законодавством порядку не оскаржувалась.
Оскільки копій платіжних документів, що підтверджують виконання постанови не надходило, тому це свідчить про несплату суми штрафу відкритого акціонерного товариства Державної холдингової компанії "Луганськвуглебуд".
За таких обставин, факт вчинення зазначеного правопорушення та вина відкритого акціонерного товариства Державної холдингової компанії "Луганськвуглебуд" в ненаданні інформації є такими, що підтверджені матеріалами справи.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки прокурор звільнений від їх сплати у встановленому порядку, ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даному випадку.
Керуючись Законом України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», ст. ст. 17, 18, 87, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України суд,-
Позовні вимоги прокурора Перевальського району Луганської області в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства Державної холдингової компанії "Луганськвуглебуд" про стягнення суми штрафних санкцій задовольнити повністю.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства Державної холдингової компанії "Луганськвуглебуд" (код ЄДРПОУ 00180982, адреса: 94300, Луганська область, Перевальський район, м. Перевальськ, вул. Леніна, 36) в дохід Державного бюджету України - р/р 31118106700241 в ГУ ДКУ в Луганській області, МФО 804013, код 24046917, код бюджетної класифікації 21081100 суму штрафної санкції в розмірі 850,00 грн. (вісімсот п'ятдесят грн. 00 коп.).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанову складено у повному обсязі та підписано 17.01.2011 року.
СуддяО.В. Ципко