Донецький окружний адміністративний суд
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
13 січня 2011 р. Справа № 2а-28809/10/0570
суддя Донецького окружного адміністративного суду Циганенко А.І., ознайомившись з позовною заявою відділення виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Центрально-Міському районі м. Горлівки до Організації орендаторів «Волна» про визнання бездіяльності неправомірною та зобов'язання вчинити певні дії, -
відділення виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Центрально-Міському районі м. Горлівки (далі за текстом - позивач) звернулося до суду із позовом до Організації орендаторів «Волна» (далі за текстом - відповідач) про визнання бездіяльності голови комісії з припинення Організації орендаторів «Волна» неправомірною, зобов'язання відповідача внести до реєстру вимог кредиторів суму заборгованості по сплаті страхових внесків у розмірі 146,96 гривень та включити до ліквідаційного балансу.
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що 27.07.2010 постановою Донецького окружного адміністративного суду припинено юридичну особу Організації орендаторів «Волна», про що 24.09.2010 державним реєстратором в єдиний державний реєстр внесений відповідний запис. 16.10.2010 позивач направив голові ліквідаційної комісії відповідача вимогу про включення в реєстр грошових вимог по сплаті страхових внесків у сумі 146,69 гривень, але на час звернення до суду відповіді не отримав. Підставами позову зазначив ст.ст. 105,111,12 Цивільного кодексу України.
Відповідно до пункту 1 частини першої 17 Кодексу адміністративного судочинства України (далі за тексом - КАС України) юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму, зокрема, спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.
Згідно ч.4 ст. 105 Цивільного кодексу України (далі за текстом - ЦК України) комісія з припинення юридичної особи поміщає в друкованих засобах масової інформації, в яких публікуються відомості про державну реєстрацію юридичної особи, що припиняється, повідомлення про припинення юридичної особи та про порядок і строк заявлення кредиторами вимог до неї. Цей строк не може становити менше двох місяців з дня публікації повідомлення про припинення юридичної особи.
Частиною 1 ст. 111 ЦК України ліквідаційна комісія після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, який містить відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред'явлених кредиторами вимог, а також про результати їх розгляду. Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи або органом, який прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи.
Позивачем не надано доказів закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами.
Відповідно до ч.3 ст. 112 ЦК України у разі відмови ліквідаційної комісії у задоволенні вимог кредитора або ухилення від їх розгляду кредитор має право до затвердження ліквідаційного балансу юридичної особи звернутися до суду із позовом до ліквідаційної комісії. За рішенням суду вимоги кредитора можуть бути задоволені за рахунок майна, що залишилося після ліквідації юридичної особи.
Вищий господарський суд України здійснив узагальнення порушених господарськими судами питань щодо застосування норм Цивільного кодексу України та Господарського кодексу України і у інформаційному листі від 07.04.2008 № 01-8/211 «Про деякі питання практики застосування норм Цивільного та Господарського кодексів України» вказав на те, що спори, які виникають під час ліквідації юридичної особи (ст.ст. 111,112 ЦК України) підвідомчі господарським судам.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі лише, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
За вищезазначених обставин, провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви відділення виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Центрально-Міському районі м. Горлівки не може бути відкрито, оскільки заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись ст.ст. 6;17;107;109;165;186 Кодексу адміністративного судочинства України, -
відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви відділення виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Центрально-Міському районі м. Горлівки до Організації орендаторів «Волна» про визнання бездіяльності голови комісії з припинення Організації орендаторів «Волна» неправомірною, зобов'язання відповідача внести до реєстру вимог кредиторів суму заборгованості по сплаті страхових внесків у розмірі 146,96 гривень та включити до ліквідаційного балансу.
Роз'яснити відділенню виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Центрально-Міському районі м. Горлівки, що спір підлягає розгляду в порядку господарського судочинства місцевим господарським судом.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду в порядку і строки, встановлені ст. 186 КАС України, через Донецький окружний адміністративний суд.
Суддя Циганенко А.І.