Окнянський районний суд Одеської області
Справа № 506/799/25
Провадження № 3-в/506/43/26
02 березня 2026 року селище Окни
Суддя Окнянського районного суду Бурдинюк О.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали подання т.в.о. начальника ВПД №2 Подільського РУП ГУНП в Одеській області про звільнення від відбування адміністративного арешту строком на 10 діб, накладеного постановою Окнянського районного суду № 506/799/25 від 21.10.2025 року ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,-
19.02.2026 року т.в.о. начальника ВПД №2 Подільського РУП ГУНП в Одеській області звернувся до суду з поданням про звільнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від відбування адміністративного арешту строком на 10 діб, накладеного постановою Окнянського районного суду № 506/799/25 від 21.10.2025, у зв'язку із з тим, що останньому продовжено запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Так, згідно ухвали слідчого судді Подільського міськрайонного суду Одеської області №505/4418/25 (Провадження №1-кс/505/292/2026) від 06.02.2026 року, підозрюваному ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (ЄРДР НОМЕР_1 від 11.12.2025), за вчинення кримінального правопорушення за ст. 153 ч. 4 КК України, продовжено запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 12.03.2026 року, в межах строку досудового розслідування з утриманням в ДУ «Одеський слідчий ізолятор», без визначення розміру застави. Таким чином, вказані обставини не надають змогу виконати постанову Окнянського районного суду.
Дослідивши матеріали подання, приходжу до наступного висновку.
Відповідно до статті 298 КУпАП постанова про накладення адміністративного стягнення є обов'язковою для виконання державними і громадськими органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами і громадянами.
Отже, завершальною стадією провадження у справах про адміністративні правопорушення є виконання постанов про накладення адміністративного стягнення. Виділення стадій виконання постанови у відособлений розділ КУпАП обумовлене тим, що в цій стадії беруть участь нові суб'єкти, з особливими повноваженнями й особливим характером роботи. Нормативне регулювання виконання постанов про накладення адміністративного стягнення здійснюється саме в V розділі КУпАП. Суть цієї стадії полягає в практичній реалізації адміністративного стягнення, призначеного правопорушнику юрисдикційним органом (посадовою особою). У процесі виконання постанови особа, що вчинила адміністративне правопорушення зазнає відповідних нестатків та обмеження особистого, морального або матеріального характеру.
Необхідною умовою виконання постанови про накладення адміністративного стягнення є вступ її в законну силу. Це означає, що постанова набула юридичного значення і є обов'язковою для виконання. Обов'язковість зумовлюється важливістю доведення до логічного завершення провадження у справах про адміністративне правопорушення, досягненням мети адміністративного процесу - ефективної боротьби з адміністративними правопорушеннями, попередження адміністративних правопорушень шляхом накладення адміністративних стягнень на правопорушників, які вчинили адміністративні проступки, виховування законослухняних громадян.
Згідно ст.300 КУпАП постанова про накладення адміністративного стягнення виконується уповноваженим на те органом у порядку, встановленому КУпАП та іншими законами України.
Відповідно до ст.304 КУпАП питання, пов'язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадовою особою), який виніс постанову.
Орган Національної поліції забезпечує виконання постанови про адміністративний арешт у порядку, встановленому законом України.
Постанова суду від 21.10.2025 року звернена до виконання вчасно.
Відповідно до ч.1 ст.303 КУпАП, не підлягає виконанню постанова про накладення адміністративного стягнення, якщо її не було звернуто до виконання протягом трьох місяців з дня винесення. В разі оскарження постанови перебіг строку давності зупиняється до розгляду скарги.
Відповідно до ч.1 ст.301 КУпАП, за наявності обставин, що ускладнюють виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді адміністративного арешту, виправних чи громадських робіт або роблять її виконання неможливим, орган (посадова особа), який виніс постанову, може відстрочити її виконання на строк до одного місяця.
Відповідно до ст.302 КУпАП за наявності обставин, зазначених у пунктах 5, 6 і 9 статті 247 КУпАП, орган (посадова особа), який виніс постанову про накладення адміністративного стягнення, припиняє її виконання.
Таким чином законодавством встановлений вичерпний перелік обставин для припинення виконання постанови в справі про адміністративне правопорушення серед яких: видання акта амністії, якщо він усуває застосування адміністративного стягнення; скасування акта, який встановлює адміністративну відповідальність; смерть особи, щодо якої було розпочато провадження в справі.
Враховуючи те, що постанова суду від 21.10.2025 року, не є такою, що не підлягає виконанню, оскільки, пред'явлена до виконання у строк, визначений законом, зважаючи на відсутність обставин для припинення її виконання, суд вважає подання передчасним.
Слід також, звернути увагу, що заходи кримінального провадження, на які посилається заявник, не є постійними, і у будь-який час можуть змінюватися, тому підстав для задоволення подання не вбачається.
Керуючись ст. ст.284, 304 КУпАП, -
У задоволенні подання т.в.о. начальника ВПД №2 Подільського РУП ГУНП в Одеській області про звільнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від відбування адміністративного арешту строком на 10 (десять) діб, накладеного постановою Красноокнянського районного суду № 506/799/25 від 21.10.2025 року, у зв'язку із з тим, що останньому продовжено запобіжний захід у вигляді тримання під вартою - відмовити.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Бурдинюк О. С.