Рішення від 24.02.2026 по справі 580/6409/24

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 лютого 2026 року справа № 580/6409/24

м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Гаврилюка В.О.,

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом Заступника керівника Черкаської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції Центрального округу до Виконавчого комітету Білозірської сільської ради про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії,

встановив:

Заступник керівника Черкаської окружної прокуратури (далі - прокурор) подав позов в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції Центрального округу (далі - інспекція, позивач) до Виконавчого комітету Білозірської сільської ради (далі - виконавчий комітет, відповідач), в якому просить:

- визнати протиправною бездіяльність Виконавчого комітету Білозірської сільської ради, яка полягає у невжитті заходів щодо ліквідації несанкціонованого сміттєзвалища;

- зобов'язати Виконавчий комітет Білозірської сільської ради вжити заходів щодо ліквідації несанкціонованого сміттєзвалища, розміщеного за межами с. Білозір'я Черкаського району Черкаської області на відстані 1,3 км від населеного пункту, площею 1,5 га за координатами: 49.288437, 31.924298.

В обґрунтування позовних вимог прокурор зазначив, що в порушення норм чинного законодавства відповідач протягом тривалого часу не вчиняє жодних дій, направлених на ліквідацію несанкціонованого сміттєзвалища, розміщеного на відстані 1,3 км від населеного пункту.

При цьому, уповноважений державою орган у спірних правовідносинах - Державна екологічна інспекція Центрального округу неналежним чином виконує свої обов'язки із захисту інтересів Держави, що зумовило звернення із цим позовом прокурора.

Ухвалою від 01 липня 2024 року суддя Черкаського окружного адміністративного суду відкрив провадження у справі, вирішив розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

22.07.2024 до суду надійшов письмовий відзив на адміністративний позов, в якому представник відповідача просив у задоволенні позову відмовити повністю, зазначивши при цьому, що платежі пов'язані з екологічним впорядкуванням території громади та ліквідацією стихійних сміттєзвалищ відносяться до видатків третьої черги, оплата яких здійснюється при умові забезпеченості єдиного казначейського рахунку. А фінансові ресурси в державі у воєнний період досить обмежені, так як під час дії воєнного стану використовуються на забезпечення підтримки обороноздатності держави. З метою недопущення утворення стихійних сміттєзвалищ Виконавчий комітет Білозірської сільської ради 28.03.2024 уклав договір № 43 предметом якого є послуги по плануванню та розгортанню несанкціонованого стихійного сміттєзвалища на території с Білозір'я сміттєзвалища на території смт. Ірдинь (код згідно ДК 02:2015:900530000-1: Утримання сміттєзвалищ), відповідно необґрунтовано вважати дане правопорушення триваючим та відповідно строк звернення до адміністративного суду пропущений.

26.07.2024 до суду надійшла відповідь на відзив, у якій прокурор вказав на його необґрунтованість, зазначивши, що Державною екологічною інспекцією Центрального округу у період з 13.05.2024-17.05.2024 проведено плановий захід державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища Білозірською сільською радою. В ході перевірки встановлено не виконання Білозірською сільською радою вимог припису Інспекції № 47/03/2-11/2021 від 26.07.2021. З огляду на те, що вказане порушення є триваючим, строк на звернення до адміністративного суду не пропущено. Крім того вказав, що на момент подачі Черкаською окружною прокуратурою позовної заяви, сміттєзвалище на підпорядкованій території за межами с. Білозір'я Черкаського району на відстані 1,3 км від населеного пункту, площею 1,5 га за координатами: 49.288437, 31.924298 не ліквідовано та відповідач не надав підтверджуючих документів, а саме фото та відео ліквідації зазначеного сміттєзвалища з визначеними координатами (геолокацією).

Розгляд справи по суті відповідно до частини 3 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України розпочато через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.

Розглянувши матеріали адміністративної справи, повно, всебічно, об'єктивно дослідивши надані у справі докази, надавши їм юридичну оцінку, суд встановив таке.

Державна екологічна інспекція Центрального округу 22.07.2021 здійснила заходи державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог природоохоронного законодавства на території Білозірської сільської ради Черкаського району, про що складений Акт № 3/2/2021/ПЛ.

У Акті встановлено, що комунальне підприємство Білозірської сільської ради визначено виконавцем на надання послуги з вивезення побутових відходів на підставі проведеного конкурсу та рішення Білозірської сільської ради № 5-5 від 06.02.2003 року. Вивезення твердих побутових відходів здійснюється на сміттєзвалище с. Білозір'я. За межами с. Білозір'я на відстані 1,3 км від населеного пункту та розташоване сміттєзвалище площею 2,0 га, найменування - відходи діяльності установ громадського харчування і ремонту обладнання товарів та виробів інших, відходи комунальні. Група - 77, клас небезпеки - 4. Паспорт МВВ в наявності та зареєстрований 01.03.2007 року № 192. За 2019 - 2020 роки Розділи 2,5,12 паспорту місця видалення відходів не поновлювались. Державний акт на право постійного користування земельною ділянкою під сміттєзвалище відсутній, що є порушенням ст. ст. 125, 126 Земельного Кодексу України.

За результатами проведеної перевірки голові Білозірської сільської ради внесено припис № 47/03/2-11/2021 від 26.07.2021, відповідно до якого необхідно у строк до 26.09.2021 вжити заходів щодо ліквідації несанкціонованого і неконтрольованого сміттєзвалища на підпорядкованій території за межами с. Білозір'я Черкаського району на відстані 1,3 км від населеного пункту, площею 1,5 га за координатами: 49.288437, 31.924298.

В подальшому Державною екологічною інспекцією Центрального округу в період часу з 13.05.2024 до 17.05.2024 проведено плановий захід державного нагляду (контролю) щодо дотримання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища Білозірською сільською радою, про що складений Акт від 17.05.2024.

У Акті встановлено, що за даними Регіонального плану управління відходами в Черкаській області до 2030 року (проект) по Білозірській сільській територіальній громаді обліковуються наступні сміттєзвалища в розрізі населених пунктів: с. Білозір'я, смт Ірдинь. Представлено паспорт місця видалення відходів № 134 від 09.02.2011 р. на сміттєзвалище ТПВ Ірдинської селищної ради та Державний акт на право постійного користування земельною ділянкою серія ЯЯ № 340506 від 29.10.2010 р. під існуючим сміттєзвалищем. За 2022 - 2023 роки Розділи 2,5,12 паспорту місця видалення відходів не поновлювались. Постійно проводиться розрівнювання. Контроль за відходами, які вивозяться на сміттєзвалище проводиться візуально, огорожа, шлагбаум відсутні. Неподалік с. Білозір'я за координатами 49.288437,31.924298 розташоване сміттєзвалище твердих побутових відходів площею 1,5 га. Паспорт місця видалення відходів в наявності та зареєстрований 01.03.2007 року № 192, за 2022 - 2023 роки. Розділи 2,5,12 паспорту місця видалення відходів не поновлювались. Державний акт на право постійного користування земельною під сміттєзвалище в с Білозір'я відсутній, що є порушенням ст. ст. 125, 126 Земельного Кодексу України.

У зв'язку із не виконанням Білозірською сільською радою вимог припису Інспекції № 47/03/2-11/2021 від 26.07.2021, Білозірській сільській раді надано Вимогу № 7/03.2-15/2024 від 20.05.2024, зокрема про ліквідацію сміттєзвалища за координатами 49.288437,31.924298 до 21.06.2024.

Бездіяльність відповідача щодо невжиття заходів щодо ліквідації несанкціонованого сміттєзвалища прокурор вважає протиправною, а тому звернувся в суд з цим позовом.

Під час вирішення спору по суті суд зазначає таке.

Згідно з ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до абзацу 1 частини першої статті 4 Закону України “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» громадяни мають право на безпечні для здоров'я і життя харчові продукти, питну воду, умови праці, навчання, виховання, побуту, відпочинку та навколишнє природне середовище.

Правові, економічні та соціальні основи охорони земель з метою забезпечення їх раціонального використання, відтворення та підвищення родючості ґрунтів, інших корисних властивостей землі, збереження екологічних функцій ґрунтового покриву та охорони довкілля визначає Закон України від 19 червня 2003 року № 962-IV “Про охорону земель» (далі - Закон № 962-IV).

Стаття 35 Закону № 962-IV зобов'язує власників і землекористувачів, в тому числі орендарів, земельних ділянок при здійсненні господарської діяльності, зокрема: дотримуватися вимог земельного та природоохоронного законодавства України; проводити на земельних ділянках господарську діяльність способами, які не завдають шкідливого впливу на стан земель та родючість ґрунтів; забезпечувати використання земельних ділянок за цільовим призначенням та дотримуватися встановлених обмежень (обтяжень) на земельну ділянку; забезпечувати захист земель від забруднення, уживати заходів щодо запобігання негативному і еколого-небезпечному впливу на земельні ділянки та ліквідації наслідків цього впливу.

Згідно з частинами першою та другою статті 45 Закону № 962-IV господарська та інша діяльність, яка зумовлює забруднення земель і ґрунтів понад установлені граничнодопустимі концентрації небезпечних речовин, забороняється. У разі виявлення фактів забруднення ґрунтів небезпечними речовинами спеціально уповноважені органи виконавчої влади у галузі охорони земель вживають заходів до обмеження, тимчасової заборони (зупинення) чи припинення діяльності підприємств, установ, організацій, незалежно від форм власності, притягнення винних до відповідальності згідно із законом і проведення в установленому порядку робіт з дезактивації, відновлення забруднених земель, консервації угідь і визначення режимів їх подальшого використання.

Відповідно до частини третьої статті 46 Закону № 962-IV забороняється несанкціоноване скидання і розміщення відходів у підземних горизонтах, на території міст та інших населених пунктів, на землях природно-заповідного та іншого природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення, у межах водоохоронних зон та зон санітарної охорони водних об'єктів, в інших місцях, що може створювати небезпеку для навколишнього природного середовища та здоров'я людини.

Законом України “Про відходи» від 05 березня 1998 року № 187/98-ВР (далі - Закон № 187/98-ВР; у редакції, яка була чинною на час виникнення спірних правовідносин) визначено правові, організаційні та економічні засади діяльності, пов'язаної із запобіганням або зменшенням обсягів утворення відходів, їх збиранням, перевезенням, зберіганням, сортуванням, обробленням, утилізацією та видаленням, знешкодженням та захороненням, а також з відверненням негативного впливу відходів на навколишнє природне середовище та здоров'я людини на території України.

Відповідно до частин першої, другої статті 9 Закону № 187/98-ВР суб'єктами права власності на відходи є громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи та організації усіх форм власності, територіальні громади, Автономна Республіка Крим і держава. Територіальні громади є власниками відходів, що утворюються на об'єктах комунальної власності чи знаходяться на їх території і не мають власника або власник яких невідомий (безхазяйні відходи).

Статтею 12 Закону № 187/98-ВР визначено, що відходи, щодо яких не встановлено власника або власник яких невідомий, вважаються безхазяйними (ч. 1). З метою запобігання або зменшення обсягів утворення відходів виявлені безхазяйні відходи беруться на облік (ч. 2). Порядок виявлення та обліку безхазяйних відходів визначається Кабінетом Міністрів України (ч. 3). Власники або користувачі земельних ділянок, на яких виявлено безхазяйні відходи, зобов'язані у п'ятиденний строк повідомити про них місцеві органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування (ч. 7). Підставами для визначення відходів безхазяйними та їх обліку можуть бути: повідомлення власників або користувачів земельних ділянок, на яких виявлено безхазяйні відходи; звернення (повідомлення) громадян, підприємств, установ та організацій, засобів масової інформації; результати інспекційних перевірок центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення, державної санітарно-епідеміологічної служби, органів місцевого самоврядування (ч. 8). У разі отримання звернення (повідомлення) Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації, а також органи місцевого самоврядування зобов'язані визначити кількість, склад, властивості, вартість відходів, рівень їх небезпеки для навколишнього природного середовища і здоров'я людини та вжити заходів для визначення власника відходів (ч. 10). У разі потреби для визначення власника безхазяйних відходів та їх оцінки можуть залучатися правоохоронні органи, відповідні спеціалісти і експерти (ч. 11).

Відповідно до частини першої статті 21 Закону № 187/98-ВР органи місцевого самоврядування у сфері поводження з відходами забезпечують: а) виконання вимог законодавства про відходи; б) розроблення та затвердження схем санітарного очищення населених пунктів; в) організацію збирання і видалення побутових відходів, у тому числі відходів дрібних виробників, створення полігонів для їх захоронення, а також організацію роздільного збирання корисних компонентів цих відходів; г) затвердження місцевих і регіональних програм поводження з відходами та контроль за їх виконанням; д) вжиття заходів для стимулювання суб'єктів господарювання, які здійснюють діяльність у сфері поводження з відходами; е) вирішення питань щодо розміщення на своїй території об'єктів поводження з відходами; є) координацію діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, що знаходяться на їх території, в межах компетенції; з) здійснення контролю за раціональним використанням та безпечним поводженням з відходами на своїй території; и) ліквідацію несанкціонованих і неконтрольованих звалищ відходів; і) сприяння роз'ясненню законодавства про відходи серед населення, створення необхідних умов для стимулювання залучення населення до збирання і заготівлі окремих видів відходів як вторинної сировини; ї) здійснення інших повноважень відповідно до законів України; й) надання згоди на розміщення на території села, селища, міста місць чи об'єктів для зберігання та захоронення відходів, сфера екологічного впливу функціонування яких згідно з діючими нормативами включає відповідну адміністративно-територіальну одиницю; м) здійснення контролю за додержанням юридичними та фізичними особами вимог у сфері поводження з виробничими та побутовими відходами відповідно до закону та розгляд справ про адміністративні правопорушення або передача їх матеріалів на розгляд інших державних органів у разі порушення законодавства про відходи.

Відповідно до статті 25 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні» від 21 травня 1997 року № 280/97-ВР (далі - Закон № 280/97-ВР) сільські, селищні, міські ради правомочні розглядати і вирішувати питання, віднесені Конституцією України, цим та іншими законами до їх відання.

Згідно з підпунктами 6, 15 пункту “а» частини першої статті 30 Закону № 280/97-ВР до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад в галузі житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, громадського харчування, транспорту і зв'язку належить, зокрема: вирішення питань поводження з побутовими відходами, знешкодження та захоронення трупів тварин; затвердження схем санітарного очищення населених пунктів та впровадження систем роздільного збирання побутових відходів.

Отже, за встановлених обставин Виконавчий комітет Білозірської сільської ради є органом місцевого самоврядування, до компетенції якого у спірному випадку належить вирішення питань у сфері поводження з відходами відповідно до законодавства, зокрема, ліквідації стихійних звалищ за відсутності балансоутримувачів.

Суд встановив, що Державна екологічна інспекція Центрального округу 22.07.2021 здійснила заходи державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог природоохоронного законодавства на території Білозірської сільської ради Черкаського району, про що складений Акт № 3/2/2021/ПЛ.

У Акті встановлено, що комунальне підприємство Білозірської сільської ради визначено виконавцем на надання послуги з вивезення побутових відходів на підставі проведеного конкурсу та рішення Білозірської сільської ради № 5-5 від 06.02.2003 року. Вивезення твердих побутових відходів здійснюється на сміттєзвалище с. Білозір'я. За межами с. Білозір'я на відстані 1,3 км від населеного пункту та розташоване сміттєзвалище площею 2,0 га, найменування - відходи діяльності установ громадського харчування і ремонту обладнання товарів та виробів інших, відходи комунальні. Група - 77, клас небезпеки - 4. Паспорт МВВ в наявності та зареєстрований 01.03.2007 року № 192. За 2019 - 2020 роки Розділи 2,5,12 паспорту місця видалення відходів не поновлювались. Державний акт на право постійного користування земельною ділянкою під сміттєзвалище відсутній, що є порушенням ст.ст. 125, 126 Земельного Кодексу України.

За результатами проведеної перевірки голові Білозірської сільської ради внесено припис № 47/03/2-11/2021 від 26.07.2021, відповідно до якого необхідно у строк до 26.09.2021 вжити заходів щодо ліквідації несанкціонованого і неконтрольованого сміттєзвалища на підпорядкованій території за межами с. Білозір'я Черкаського району на відстані 1,3 км від населеного пункту, площею 1,5 га за координатами: 49.288437, 31.924298.

В подальшому Державною екологічною інспекцією Центрального округу в період часу з 13.05.2024 до 17.05.2024 проведено плановий захід державного нагляду (контролю) щодо дотримання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища Білозірською сільською радою, про що складений Акт від 17.05.2024.

У Акті встановлено, що за даними Регіонального плану управління відходами в Черкаській області до 2030 року (проект) по Білозірській сільській територіальній громаді обліковуються наступні сміттєзвалища в розрізі населених пунктів: с. Білозір'я, смт Ірдинь. Представлено паспорт місця видалення відходів № 134 від 09.02.2011 р. на сміттєзвалище ТПВ Ірдинської селищної ради та Державний акт на право постійного користування земельною ділянкою серія ЯЯ № 340506 від 29.10.2010 р. під існуючим сміттєзвалищем. За 2022 - 2023 роки Розділи 2,5,12 паспорту місця видалення відходів не поновлювались. Постійно проводиться розрівнювання. Контроль за відходами, які вивозяться на сміттєзвалище проводиться візуально, огорожа, шлагбаум відсутні. Неподалік с. Білозір'я за координатами 49.288437,31.924298 розташоване сміттєзвалище твердих побутових відходів площею 1,5 га. Паспорт місця видалення відходів в наявності та зареєстрований 01.03.2007 року № 192, за 2022 - 2023 роки. Розділи 2, 5, 12 паспорту місця видалення відходів не поновлювались. Державний акт на право постійного користування земельною під сміттєзвалище в с Білозір'я відсутній, що є порушенням ст. ст. 125, 126 Земельного Кодексу України.

У зв'язку із не виконанням Білозірською сільською радою вимог припису Інспекції № 47/03/2-11/2021 від 26.07.2021, Білозірській сільській раді надано Вимогу № 7/03.2-15/2024 від 20.05.2024, зокрема про ліквідацію сміттєзвалища за координатами 49.288437,31.924298 до 21.06.2024.

Суд врахував, що зазначені припис та вимога є чинними, у матеріалах справи відсутні докази їх скасування, у зв'язку із чим відповідач зобов'язаний вчинити дії, що визначені у них. Натомість належних доказів виконання вимог, у частині ліквідації несанкціонованого сміттєзвалища твердих побутових відходів за координатами 49.288437,31.924298, відповідач не надав. Суд не враховує надані відповідачем договір № 43 від 28.03.2024 та Акт № ОУ - 0000028 від 17.05.2024 здачі-прийняття робіт, оскільки у них відсутні відомості щодо виконання робіт саме із ліквідації сміттєзвалища за координатами 49.288437,31.924298. У свою чергу Акт від 17.05.2024 Державної екологічної інспекції Центрального округу підтверджує, що станом на 17.05.2024 сміттєзвалище за координатами 49.288437,31.924298 не ліквідоване.

Отже, враховуючи, що Виконавчий комітет Білозірської сільської ради, як орган до компетенції якого належить вирішення питань у сфері поводження з відходами, зокрема, ліквідації стихійних звалищ при відсутності балансоутримувачів, всупереч вимогам закону допустив протиправну бездіяльність - не виконав припис Держекоінспекції від № 47/03/2-11/2021 від 26.07.2021 та вимогу № 7/03.2-15/2024 від 20.05.2024 - не ліквідував несанкціоноване сміттєзвалище твердих побутових відходів, що знаходяться на території за географічними координатами 49.288437,31.924298, суд доходить висновку про обґрунтованість позовних вимог.

Щодо повноважень прокурора на звернення із цим позовом, суд врахував таке.

Захист прав і свобод людини, загальних інтересів суспільства та держави згідно зі ст.1 Закону України від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII “Про прокуратуру» відносяться до мети здійснення функцій прокуратури України.

Прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб'єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу. (ч. 3 ст. 23 вказаного Закону).

Суд врахував, що у спірних правовідносинах уповноважений орган державної влади не звертався до суду із позовом щодо захисту від порушення інтересів держави що в свою чергу свідчить про бездіяльність з боку вказаного органу державної влади та є встановленою законом підставою для звернення прокурора в суд з цим позовом.

За вказаних обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи є обґрунтованими, а вимоги такими, що належить задовольнити.

Під час вирішення питання про розподіл судових витрат, суд враховує таке.

Згідно статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом. До витрат, пов'язаних з розглядом справи, належать витрати: на професійну правничу допомогу; сторін та їхніх представників, що пов'язані із прибуттям до суду; пов'язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів та проведенням експертиз; пов'язані з витребуванням доказів, проведенням огляду доказів за їх місцезнаходженням, забезпеченням доказів; пов'язані із вчиненням інших процесуальних дій або підготовкою до розгляду справи.

Відповідно до частини 2 статті 139 вказаного Кодексу при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз.

Зважаючи на вказане, підстави для розподілу судових витрат відсутні.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 9, 14, 73-77, 139, 242 - 246, 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

вирішив:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнати протиправною бездіяльність Виконавчого комітету Білозірської сільської ради, яка полягає у невжитті заходів щодо ліквідації несанкціонованого сміттєзвалища.

Зобов'язати Виконавчий комітет Білозірської сільської ради вжити заходів щодо ліквідації несанкціонованого сміттєзвалища, розміщеного за межами с. Білозір'я Черкаського району Черкаської області на відстані 1,3 км від населеного пункту, площею 1,5 га за координатами: 49.288437, 31.924298.

Розподіл судових витрат не здійснювати.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга може бути подана до Шостого апеляційного адміністративного суду у строк, встановлений статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

Учасники справи:

1) прокурор - Заступник керівника Черкаської окружної прокуратури (18001, Черкаська обл., Черкаський р-н, м. Черкаси, вул. Б. Хмельницького, 60);

2) позивач - Державна екологічна інспекція Центрального округу (36039, Полтавська обл., Полтавський р-н, м. Полтава, вул. Коцюбинського, 6, код ЄДРПОУ 42149108);

3) відповідач - Виконавчий комітет Білозірської сільської ради (19635, Черкаська обл., Черкаський р-н, с. Білозір'я, вул. Незалежності, 168, код ЄДРПОУ 04407744).

Рішення складене у повному обсязі та підписане 24.02.2026.

Суддя Василь ГАВРИЛЮК