справа№ 380/22155/24
про відмову у прийнятті звіту про виконання рішення суду
17 лютого 2026 року
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючої - судді Потабенко В.А., розглянувши звіт Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про виконання постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду від 18.09.2025 у справі №380/22155/24 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії,
у провадженні Львівського окружного адміністративного суду перебувала справа за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії.
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 11.03.2025 адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії, задоволено частково. Суд вирішив визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо проведення з 01.03.2022 з 01.03.2023 та з 01.03.2024 індексації пенсії ОСОБА_1 із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, у розмірі 1,11, 1,14, 1,197; Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області (79016, м. Львів, вул. Митрополита Андрея, 10, код ЄДРПОУ 13814885) здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) з 01.03.2022, з 01.03.2023 та з 01.03.2024 з урахуванням індексації, що розраховані відповідно до показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, який безпосередньо враховувався для обчислення пенсії позивача; У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити повністю; Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (79016, м. Львів, вул. Митрополита Андрея, 10, код ЄДРПОУ 13814885) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) 1211 (одна тисяча двісті одинадцять) гривень 20 коп. сплаченого при подачі позову до суду судового збору.
Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 18.09.2025 рішення Львівського окружного адміністративного суду від 11.03.2025 в адміністративній справі № 380/22155/24 скасовано та прийнято нову постанову, якою позов ОСОБА_1 задоволено частково. Визнано протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській обл. щодо проведення індексації пенсії ОСОБА_1 із застосуванням коефіцієнтів збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні за 2022-2024 роки, з якої сплачено страхові внески, та які враховуються для обчислення пенсії, у розмірі 1,11; у розмірі 1,14, у розмірі 1,197 та у розмірі 1,0796; Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській обл. здійснити з 25.04.2024 індексацію пенсії ОСОБА_1 із застосуванням коефіцієнтів збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні за 2022-2024 роки, з якої сплачено страхові внески, та які враховуються для обчислення пенсії, у розмірі 1,11; у розмірі 1,14, у розмірі 1,197 та у розмірі 1,0796, у зв'язку з цим провести перерахунок та виплату пенсії, починаючи з 25.04.2024. Позовні вимоги ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській обл. про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії за період з 01.03.2022 до 24.04.2024 включно залишити без розгляду. В задоволенні решти позовних вимог відмовлено. Стягнуто на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській обл. (79016, м.Львів, вул.Митрополита Андрея, 10; код ЄДРПОУ 13814885) судові витрати у розмірі 1211 грн. 20 коп. сплаченого судового збору за подачу позовної заяви.
Ухвалою суду від 12.01.2026 за заявою позивача встановлено судовий контроль за виконанням Головним управлінням Пенсійного фонду України у Львівській області постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду від 18.09.2025 у справі №380/22155/21. Встановлено Головному управлінню Пенсійного фонду України у Львівській області строк для подання звіту про виконання постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду від 18.09.2025 у справі №380/22155/21 в частині зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області здійснити з 25.04.2024 індексацію пенсії ОСОБА_1 із застосуванням коефіцієнтів збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні за 2022-2024 роки, з якої сплачено страхові внески, та які враховуються для обчислення пенсії, у розмірі 1,11; у розмірі 1,14, у розмірі 1,197 та у розмірі 1,0796, у зв'язку з цим провести перерахунок та виплату пенсії, починаючи з 25.04.2024, тривалістю 30 календарних днів з дня набрання ухвалою законної сили.
05.02.2026 від відповідача за вх. №9328 надійшов звіт про виконання постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду від 18.09.2025.
В обґрунтування поданої заяви відповідач покликається на те, що на виконання постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду від 18.09.2025 у справі № 380/22155/24 рішенням від 04.11.2025 здійснено перерахунок пенсії ОСОБА_1 . Розмір пенсії після перерахунку з 25.04.2024 становить 3702,29 грн., з 01.03.2025 - 4055,25 грн. Доплата відсутня.
З 25.04.2024 розмір пенсії позивача у зв'язку з втратою годувальника становив 3702,29 грн (6492,58 х 50 % + 456,00 - компенсаційна виплата 75-ти річним ), в тому числі:
6138,43 грн. - розмір пенсії за віком годувальника (15314,29 х 0,40083);
354,15 грн. - доплата за понаднормовий стаж (за 15 років);
6492,58 грн. - загальний розмір пенсії за віком годувальника;
456,00 грн. - компенсаційна виплата 75-ти річним.
Отже, середньомісячний заробіток станом на 25.04.2024 для обчислення пенсії становив 15314,29 грн. (7994,47 х 1,91561), де: - 7994,47 (3764,40 грн. - показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні для обчислення пенсії за 2014-2016 роки х 1,17 х 1,11 х 1,11 х 1,14 х 1,197 х 1,0796).
З 01.03.2025 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25.02.2025 №209 “Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2025 році» (далі - Постанова № 209), проведено перерахунок раніше призначених пенсій із застосуванням збільшеного на 1,115 показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, в розмірі 8913,83 грн. (3764,40 грн-, х 1,17 х 1,11 х 1,11 х 1,14 х 1,197 х 1,0796 х 1,115).
Середньомісячний заробіток для обчислення пенсії годувальника становить 17075,42 грн (8913,83 грн. х 1,91561, де 8913,83 - показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні для обчислення пенсії, який визначено з урахуванням коефіцієнта підвищення 1,115 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25.02.2025 № 209).
Розмір пенсійної виплати заявниці станом на 01.03.2025 становить 4055,25 грн. (7198,49 х 50 % + 456,00 - компенсаційна виплата 75-ти річним), в тому числі:
6844,34 грн. - розмір пенсії за віком годувальника (17075,42 х 0,40083);
354,15 грн. - доплата за понаднормовий стаж (за 15 років);
7198,49 грн. - загальний розмір пенсії за віком годувальника;
456,00 грн. - компенсаційна виплата 75-ти річним.
Оскільки зазначений у рішенні суду показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні працівників зайнятих у галузях економіки України за 2022 - 2024 роки, що становить 15057,09 грн., застосовується для призначення та перерахунків пенсій з 01.01.2025, тому підстав для застосування вищезазначеного показник 15057,09 грн. і проведення індексації пенсії ОСОБА_1 із застосуванням коефіцієнтів у розмірі 1,11; у розмірі 1,14, у розмірі 1,197 та у розмірі 1,0796 підстав немає.
З урахуванням наведеного представник відповідача просить суд прийняти звіт Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про виконання постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду від 18.09.2025 у справі №380/22155/24.
При вирішенні питання про прийняття звіту про виконання судового рішення у справі №380/22155/24, суд керується таким.
Завданням адміністративного судочинства відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Згідно з положеннями ст. 129-1 Конституції України суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов'язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.
Згідно з ч. 2 ст. 13 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» № 1402-VIII від 02.06.2016 (далі - Закон № 1402-VIII) судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України. Обов'язковість урахування (преюдиційність) судових рішень для інших судів визначається законом.
Частинами 4, 7 ст. 13 Закону № 1402-VIII визначено, що невиконання судових рішень має наслідком юридичну відповідальність, установлену законом. Судові рішення не можуть бути переглянуті іншими органами чи особами поза межами судочинства, за винятком рішень про амністію та помилування.
Відповідно до ч. ч. 2 та 3 ст. 14 КАС України судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Згідно із ст. 370 КАС України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.
Відповідно до ст. 382 КАС України суд, який розглянув адміністративну справу як суд першої інстанції і ухвалив судове рішення, за письмовою заявою особи, на користь якої ухвалено судове рішення і яка не є суб'єктом владних повноважень, або за власною ініціативою може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Конституційний Суд України у рішенні № 16-рп/2009 від 30.06.2009 зазначив, що метою судового контролю є своєчасне забезпечення захисту та охорони прав і свобод людини і громадянина, та наголосив, що виконання всіма суб'єктами правовідносин приписів, викладених у рішеннях суду, які набрали законної сили, утверджує авторитет держави як правової (абз. 1 п.п. 3.2 п. 3, абз. 2 п. 4 мотивувальної частини).
Виконання рішення, винесеного будь-яким судом, має розглядатись як невід'ємна частина судового процесу для цілей ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Зважаючи на важливість реального виконання судових рішень, це питання неодноразово ставало предметом обговорення як на національному, так і на міжнародному рівнях. Регулюванню цього питання, зокрема присвячена Рекомендація № Rec (2003) 16 від 09.09.2003 Комітету міністрів Ради Європи державам-членам «Про виконання адміністративних рішень і судових рішень у галузі адміністративного права», обов'язкова для виконання Україною як членом Ради Європи, в якій зазначається, що держави-члени повинні забезпечити виконання судових рішень адміністративними органами в межах розумного строку. Вони мають вживати всіх необхідних заходів згідно з законом з метою надання цим рішенням повної сили. У разі, якщо адміністративний орган не виконує судового рішення, слід передбачити відповідну процедуру, що дозволятиме домагатися виконання такого рішення, зокрема, за допомогою винесення судових заборон або накладення штрафів. Держави-члени повинні забезпечити притягнення адміністративних органів до відповідальності за відмову у виконання та невиконання судових рішень. Посадові особи, відповідальні за невиконання судових рішень, також можуть притягуватись до дисциплінарної, цивільної або кримінальної відповідальності у разі невиконання таких рішень.
Європейський суд з прав людини у рішенні від 19.03.1997 у справі «Hornsby v. Greece» («Горнсбі проти Греції», заява № 18357/91, п. 40) підкреслив, що виконання рішення, ухваленого будь-яким судом, має розцінюватись як невід'ємна частина судового розгляду. Здійснення права на звернення до суду з позовом стосовно його прав та обов'язків цивільного характеру було б ілюзорним, якби внутрішня правова система допускала, щоб остаточне судове рішення, яке має обов'язкову силу, не виконувалося б на шкоду однієї зі сторін.
Розгляд звіту про виконання судового рішення врегульовано ст. 382-2 КАС України, п. 6 ч. 2 якої передбачено, що звіт суб'єкта владних повноважень про виконання судового рішення має містити у разі невиконання судового рішення: орієнтовні строки виконання такого рішення та їх обґрунтування; відомості про обставини, які ускладнюють виконання судового рішення суб'єктом владних повноважень, які заходи вжито та вживаються ним для їх усунення.
Відповідно до ч. 3 ст. 382-3 КАС України у разі постановлення ухвали про відмову у прийнятті звіту суд накладає на керівника суб'єкта владних повноважень штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а також додатково може встановити новий строк подання звіту відповідно до частини третьої статті 382-1 цього Кодексу або за власною ініціативою розглянути питання про зміну способу і порядку виконання судового рішення.
Відповідно до ч. 11 ст. 382-3 КАС України якщо суд прийняв звіт про виконання судового рішення, але суб'єктом владних повноважень відповідне судове рішення виконано не в повному обсязі, суд одночасно встановлює новий строк для подання звіту відповідно до частини третьої статті 382-1 цього Кодексу.
Даючи оцінку звіту відповідача про виконання судового рішення у даній справі через призму вимог ст. 382-3 КАС України, суд зазначає таке.
Наслідки розгляду звіту суб'єкта владних повноважень про виконання рішення суду врегульовано ст. 382-3 КАС України.
Зокрема, ч. 1 ст. 382-3 КАС України визначено, що за наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень суд постановляє ухвалу про прийняття або відмову у прийнятті звіту, яку може бути оскаржено в апеляційному порядку за правилами частини п'ятої статті 382-1 цього Кодексу. Оскарження ухвали не зупиняє її виконання.
Суд відмовляє у прийнятті звіту, якщо суб'єктом владних повноважень не наведено обґрунтовані обставини, які ускладнюють виконання судового рішення, або заходи, які вживаються ним для виконання судового рішення, на переконання суду, є недостатніми для своєчасного та повного виконання судового рішення.
У разі постановлення ухвали про відмову у прийнятті звіту суд накладає на керівника суб'єкта владних повноважень штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а також додатково може встановити новий строк подання звіту відповідно до частини третьої статті 382-1 цього Кодексу або за власною ініціативою розглянути питання про зміну способу і порядку виконання судового рішення.
Розглядаючи поданий звіт, суд враховує наступне.
Як вбачається зі змісту позову, позивач заявила вимоги про зобов'язання відповідача провести індексацію пенсії із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, у розмірі 1,14 та у зв'язку з цим провести перерахунок та виплату пенсії, починаючи з 01.03.2022, здійснити індексацію пенсії із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, у розмірі 1,197 та у зв'язку з цим провести перерахунок та виплату пенсії, починаючи з 01.03.2023, провести індексацію пенсії із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, у розмірі 1,0796 та у зв'язку з цим провести перерахунок та виплату пенсії, починаючи з 01.03.2024.
Починаючи з 20.04.1999 позивач перебувала на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області, як отримувач пенсії по інвалідності (ІІІ група загального захворювання).
Із 19.05.2021 позивача переведено на пенсію у зв'язку із втратою годувальника згідно Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Пенсію у зв'язку із втратою годувальника обчислено при загальному страховому стажі померлого годувальника 40 років 01 місяць 19 днів.
Середньомісячний заробіток, обчислений із заробітної плати з 01.12.1994 по 30.11.1996; коефіцієнт стажу - 0,40083, індивідуальний коефіцієнт заробітку - 1,91561.
Для обчислення розміру пенсії позивача при її призначенні відповідачем був врахований показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії, а саме за 2014-2016 роки в розмірі 3764 грн. 40 коп.
Отже, розмір пенсії після перерахунку з 25.04.2024 становить 3702,29 грн., з 01.03.2025 - 4055,25 грн. Доплата відсутня.
З 25.04.2024 розмір пенсії у зв'язку з втратою годувальника становив 3702,29 грн. (6492,58 х 50 % + 456,00 - компенсаційна виплата 75-ти річним ), в тому числі:
6138,43 грн. - розмір пенсії за віком годувальника (15314,29 х 0,40083);
354,15 грн. - доплата за понаднормовий стаж (за 15 років);
6492,58 грн. - загальний розмір пенсії за віком годувальника;
456,00 грн. - компенсаційна виплата 75-ти річним.
Середньомісячний заробіток станом на 25.04.2024 для обчислення пенсії становив 15314,29 грн. (7994,47 х 1,91561), де: - 7994,47 (3764,40 - показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні для обчислення пенсії за 2014-2016 роки х 1,17 х 1,11 х 1,11 х 1,14 х 1,197 х 1,0796).
Водночас, постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 18.09.2025 в адміністративній справі №380/22155/24 зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області здійснити з 25.04.2024 індексацію пенсії ОСОБА_1 із застосуванням коефіцієнтів збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні за 2022-2024 роки, з якої сплачено страхові внески, та які враховуються для обчислення пенсії, у розмірі 1,11; у розмірі 1,14, у розмірі 1,197 та у розмірі 1,0796, і у зв'язку з цим провести перерахунок та виплату пенсії, починаючи з 25.04.2024. Позовні вимоги ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській обл. про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії за період з 01.03.2022 до 24.04.2024 включно залишено без розгляду. В задоволенні іншої частини позовних вимог відмовлено.
Таким чином, суд вказує на те, що відповідач повинен здійснити з 25.04.2024 індексацію пенсії ОСОБА_1 шляхом послідовного збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховувався для обчислення пенсії за 2018-2020 роки, на коефіцієнт збільшення у розмірі 1,14 відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 16.02.2022 № 118 «Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році», на коефіцієнт збільшення у розмірі 1,197 відповідно до п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2023 № 168 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році», на коефіцієнт збільшення у розмірі 1,0796 відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 23.02.2024 №185 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році».
З наведено вбачається, що відповідачем помилково взято для обрахунку пенсії позивача показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні для обчислення пенсії за 2014-2016 роки, замість 2018-2020 років, оскільки із 19.05.2021 позивача було переведено на пенсію у зв'язку із втратою годувальника згідно Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», що призвело до неналежного перерахунку пенсії ОСОБА_1 .
Аналізуючи вищенаведене, суд зауважує, що обставини, викладені у звіті про виконання судового рішення у справі № 380/22155/24, не є доказом виконання вищевказаного рішення суду в повному обсязі, а долучені відповідачем до заяви документи не містять доказів вжиття заходів, спрямованих на його виконання. Відсутність таких доказів унеможливлює констатацію виконання такого рішення.
Верховний Суд у постанові від 20.02.2019 у справі № 806/2143/15 звертав увагу на те, що застосування ст. 382 КАС України має на меті забезпечення належного виконання судового рішення. Підставою її застосування є саме невиконання судового рішення, ухваленого на користь особи - позивача та обставини, що свідчать про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, пов'язаних з невиконанням судового рішення в цій справі.
Приймаючи до уваги, що виконання судового рішення є частиною процедури відновлення порушеного права особи в судовому порядку, при цьому обов'язок суду контролювати виконання свого рішення закріплено безпосередньо Конституцією України, суд вважає за необхідне встановити Головному управлінню Пенсійного фонду України у Львівській області новий строк подання звіту із наданням відповідних доказів, що не перевищує 30 днів з дня отримання суб'єктом владних повноважень відповідної ухвали відповідно до ч. 3 ст. 382-1 КАС України.
Суд також наголошує на можливості застосування до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області штрафу у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб за неподання звіту про виконання судового рішення у справі № 380/22155/24 або в разі ненаведення обґрунтованих обставин, які ускладнюють виконання судового рішення, або заходів, які вживаються для виконання судового рішення (ч. 3 ст. ст. 382-3 КАС України).
Керуючись ст. ст. 243, 248, 250, 256, 293-295, 382 - 382-3 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
відмовити Головному управлінню Пенсійного фонду України у Львівській області у прийнятті звіту про виконання постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду від 18.09.2025 у справі №380/22155/24 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії.
Встановити Головному управлінню Пенсійного фонду України у Львівській області новий строк для подання звіту про виконання постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду від 18.09.2025 у справі №380/22155/24 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області подати до Львівського окружного адміністративного суду протягом 30 (тридцяти) днів з дня отримання суб'єктом владних повноважень відповідної ухвали звіт про виконання рішення суду у справі №380/22155/24.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення ухвали. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Повний текст ухвали виготовлено та підписано 17.02.2026.
Суддя Потабенко В.А.