Миколаївський окружний адміністративний суд
вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54055
30.11.2010 р. Справа № 2а-7728/10/1470
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Устинова І.А. за участю секретаря судового засідання Ополинського О.В. розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у Центральному районі м. Миколаєва,
до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1,
за участю представників від позивача: Федорінський Є.А.
від відповідача: не з'явився.
про стягнення заборгованості в сумі 1645,44 грн.
Державною податковою інспекцією у Центральному районі м. Миколаєва пред'явлено позов про стягнення з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 заборгованості в сумі 625,44 грн. за несплату єдиного податку та заборгованість зі сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища 1020 грн.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю.
Відповідач заперечень проти позову не надав, представник в судове засідання не з'явився, причин неявки не повідомив.
Виходячи з принципу рівності сторін перед законом і судом (ст.10 КАС України), відповідно до ч.4 ст.128 КАС України, суд вважає що неприбуття у судове засідання належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду відповідача, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття, не є перешкодою для розгляду справи і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Проаналізувавши матеріали справи, пояснення представника позивача суд приходить до наступних виводів.
Відповідач зареєстрований, як суб'єкт підприємницької діяльності-фізична особа, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця (а.с.11), та є платником єдиного податку (а.с.8).
Згідно заяви фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності він займається наступними видами діяльності: діяльністю автомобільного нерегулярного транспорту.
Статтею 2 Указу Президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва” № 727/98 від 03.07.1998р. суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.
Відповідно до рішення Миколаївської міської ради від 18.08.2006 р. №4/14 ставка єдиного податку для суб'єктів підприємницької діяльності (фізичних осіб), які займаються «діяльність нерегулярного автомобільного транспорту»становить 85 грн. щомісяця.
Відповідно до п. 1 ст. 10 Закону України “Про державну податкову службу” від 4 грудня 1990 року № 509-XII Державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).
Згідно розрахунку суми боргу (а.с.7) відповідач має заборгованість по сплаті єдиного податку в сумі 625,44 грн.
Згідно п. 5 Указу Президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва” № 727/98 від 03.07.1998 р. суб'єкти малого підприємництва несуть відповідальність за правильність обчислення, своєчасність подання розрахунків та сплати сум єдиного податку згідно із законодавством України.
Як вбачається з наданих матеріалів, відповідач станом на 04.11.2010 року (день подання позову до суду) має податковий борг за несвоєчасну сплату заборгованості зі збору за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 1020 гривень.
У разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах «а»- «в»підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом 10 календарних днів від дня отримання податкового повідомлення.
Працівниками ДПІ у Центральному районі м. Миколаєва була проведена перевірка своєчасності подання податкового розрахунку збору за забруднення навколишнього природного середовища фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, за результатами якої складено Акт №2394/17-01 від 01.12.2009 року (а.с.16)
За наслідками виявлених порушень, відповідно до п.17.1.7 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед державними цільовими фондами»до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції на суму 1020 грн., що підтверджується податковим повідомленням-рішенням №1/17-01 від 12.01.2010 року (а.с.17).
В порушення підпункту 5.3.1. пункту 5.3. статті 5 Закону України ”Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” відповідач у добровільному порядку не платив у бюджет узгоджені податкові зобов'язання.
Згідно приписів підпункту 5.4.1. пункту 5.4. статті 5 Закону України ”Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у визначені строки, вважається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідач у встановленому порядку рішення про сплату про сплату боргу не оскаржив, заборгованість у сумі 1645,44 грн. не сплатив.
Враховуючи, що суми податкового зобов'язання, що є предметом судового розгляду, є узгодженими у розумінні Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, позовні вимоги підлягають задоволенню.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
За таких обставин позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 158, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позов задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь бюджету Центрального району м. Миколаєва заборгованість в сумі 1645 гривень 44 копійки.
Постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя І. А. Устинов