Категорія №6.14
Іменем України
07 грудня 2010 року Справа № 2а-8876/10/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Судді: Матвєєвої В.В.
при секретарі: Сіряцькому А.С.
за участю сторін:
представника позивача не з'явився
представник відповідача не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Кремінського міського центру зайнятості до Комунальної установи "Кремінське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства" про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків, суд ,-
18 листопада 2010 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Кремінського міського центру зайнятості до Комунальної установи "Кремінське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства" про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків на випадок безробіття у розмірі 19 602,35 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що відповідач зареєстрований як платник страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття у Кремінському міському центрі зайнятості.
В порушення вимог ст..ст.35,38 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" відповідач не сплачує страхові внески, у зв'язку з чим згідно розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків за 9 місяців 2010 року сума заборгованості складає 64 438,26 грн., у тому числі недоїмка - 57 561,89 грн., пеня -2305,18 грн., сума страхових внесків, строк сплати яких не настав, 4571,19 грн.
На протязі 2009 та 2010 років центр зайнятості звертався до Луганського окружного адміністративного суду із позовами про стягнення заборгованості. Постановами від 19.08.2009, 16.12.2009, 07.04.2010, 31.05.2010 та 17.09.2010 було призначено до стягнення з відповідача заборгованість по сплаті страхових внесків на загальну суму 44 133,42 грн., у тому числі недоїмка 41 828,24 грн., пеня - 2305,18 грн.
Незаявленою залишилася сума недоїмки, яка утворилася протягом 3-го кварталу 2010 року, у розмірі 19 602,35 грн.
У зв'язку з несплатою відповідачем заборгованості у добровільному порядку позивач звернувся з позовом до суду.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, надав заяву, у якій позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив розглянути справу без його участі.
Представник відповідача у судове засідання не явився, про розгляд справи був повідомлений належним чином, що підтверджується поштовим повідомленням.
Тому суд вважає можливим розглянути справу без участі представника відповідача.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що Комунальна установа "Кремінське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» знаходиться на обліку як платник страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття у Кремінському міському центрі зайнятості (а.с.7).
Згідно акту звірення заборгованості по сплаті страхових внесків від 14.10.2010 між Кремінським районним центром зайнятості та Комунальною установою "Кремінське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства", підписаного посадовими особами та скріпленого печатками, заборгованість зі сплати страхових внесків складає 64 438,26 грн., у тому числі недоїмка - 57 561,89 грн., пеня -2305,18 грн., сума страхових внесків, строк сплати яких не настав, 4571,19 грн. (а.с.10).
Постановами Луганського окружного адміністративного суду від 19.08.2009, 16.12.2009, 07.04.2010, 31.05.2010 та 17.09.2010 було призначено до стягнення з відповідача заборгованість по сплаті страхових внесків на загальну суму 44 133,42 грн., у тому числі недоїмка 41 828,24 грн., пеня - 2305,18 грн. (а.с.12-19).
Згідно розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків за 3 квартал 2010 року заборгованість підприємства складає 19 602,35 грн. (57 561,89 (сума недоїмки за розрахунковою відомістю за 9 місяців 2010 року) - 37 959,54 грн. (сума недоїмки на 1-ше півріччя 2010 року) = 19 602,35 грн.) (а.с.9, 11).
Згідно із п.1 ст. 12 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" виконавча дирекція Фонду є виконавчим органом правління Фонду, який забезпечує виконання рішень правління. Функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості.
Пунктом 2 вказаної статті передбачено, що функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості, до повноважень яких належить, зокрема, здійснення обліку та ведення реєстру платників страхових внесків; проведення збору страхових внесків; контроль за правильністю нарахування, своєчасності сплати страхових внесків.
Відповідно до п.2 ч.2 ст.35 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" відповідач зобов'язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески.
Згідно із ч.1 ст.38 Закону роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахункии роботодавців.
У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.
У відповідності із ч.2 зазначеної статті не сплачені в строк страхові внески, пеня і штраф стягуються в доход Фонду із страхувальника у безспірному порядку.
Строк давності у разі стягнення страхових внесків, пені та фінансових санкцій, передбачених цією статтею, не застосовується.
Згідно п.5.6 „Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття", затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000р. № 339, із змінами та доповненнями затвердженими наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 20.06.2002р. № 295 та зареєстрованими в Мінюсті України 27.06.2002р. № 544/6832; затвердженими наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 09.11.2004р. № 281 та зареєстрованими в Мінюсті України 27.06.2004р. за № 1494/10093, платники одночасно з отриманням коштів на оплату праці подають платіжні доручення на перерахування внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.
Згідно розділу 5 п.5.7 Інструкції у разі нестачі коштів на рахунку платника на виплату заробітної платні на сплату страхових внесків в повному обсязі, видача коштів на оплату праці і перерахування страхових внесків до Фонду провадиться у пропорційних розмірах.
Як встановлено в судовому засіданні, відповідач на теперішній час не сплатив заборгованість по сплаті страхових внесків у розмірі 19 602,35 грн.
Тому суд вважає, що позовні вимоги позивача є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Питання про розподіл судових витрат, відповідно до ст. 94 КАС України вирішується таким чином. Так як судове рішення ухвалене на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз. Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, п.1, п.2 ст. 12, п.2 ч.2 ст.35, ч.ч.1,2 ст.38 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", п.5.6, р.5 п.5.7 „Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття", затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000р. № 339, суд ,-
Адміністративний позов Кремінського міського центру зайнятості до Комунальної установи "Кремінське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства" про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків на випадок безробіття у розмірі 19 602,35 грн. задовольнити повністю.
Стягнути з Комунальної установи "Кремінське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства" (код ЄДРПОУ 20160935, р/р 26005053701435 в ЛФ "Приватбанку", МФО 364252) на користь Кремінського міського центру зайнятості (р/р 37174971900151, банк ГУДКУ в Луганській області, код 24048615, МФО 804013) заборгованість по сплаті страхових внесків на випадок безробіття у розмірі 19 602,35 грн.
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Повний текст постанови складено у повному обсязі 13 грудня 2010 року.
СуддяВ.В. Матвєєва