Постанова від 25.11.2010 по справі 2а-7359/10/1270

Категорія №6.6.5

ПОСТАНОВА

Іменем України

25 листопада 2010 року Справа № 2а-7359/10/1270

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді: Кравцової Н.В.,

при секретарі: Бражник В.І.,

за участю:

представника позивача: Кудим В.О.;

представника відповідача: не з'явився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Краснодонської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області до Приватного підприємства «Фелікс» про стягнення суми фінансових санкцій у розмірі 61 815,20 грн.,-

ВСТАНОВИВ :

23 вересня 2010 року до суду надійшов адміністративний позов Краснодонської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області до Приватного підприємства «Фелікс» про стягнення суми фінансових санкцій у розмірі 61 815,20 грн.

В обґрунтування позову позивачем вказано, що працівниками Краснодонської ОДПІ Луганської області було проведено перевірку складу № 2, який належить ПП «Фелікс», відповідно до якої були встановлені порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». На підставі акту перевірки було винесено рішення про застосування до відповідача фінансових санкцій у розмірі 61 815,20 грн.

На теперішній час сума боргу відповідачем не сплачена, у зв'язку з чим позивач просив стягнути з відповідача застосовані фінансові санкції у розмірі 61 815,20 грн.

Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги, надав пояснення аналогічні викладеним у позові, просив суд задовольнити позовні вимоги, стягнувши з відповідача суму фінансових санкцій у розмірі 61 815,20 грн.

Додатково зазначив, що акт перевірки був підписаний посадовою особою підприємства без зауважень. Рішення № 0001232343 від 16 жовтня 2009 року отримано уповноваженою особою підприємства 16.10.2009, у судовому порядку не оскаржене, а тому підлягає до виконання відповідачем.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, причин неявки суду не повідомив, про час та дату судового засідання був повідомлений належним чином, про що свідчать в матеріалах справи повідомлення про вручення поштового відправлення від 19.10.2010 та 19.11.2010 за особистим підписом уповноваженого представника ПП «Фелікс».

У відповідності до ст. 128 КАС України неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, які прибули в судове засідання, або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.

У разі неприбуття відповідача - суб'єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Ці ж наслідки застосовуються у разі повторного неприбуття за таких самих умов відповідача, який не є суб'єктом владних повноважень.

Тому, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності відповідача на підставі наявних доказів в матеріалах справи.

Суд, вислухавши пояснення представника позивача, вивчивши матеріали справи та дослідивши докази, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що Приватне підприємство «Фелікс» зареєстроване Виконавчим комітетом Краснодонської міської ради Луганської області 03.08.1995, про що зроблено реєстраційний запис за №2387170000002034.

06.10.2009 на підставі п.2 ч.1 ст.11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", згідно направлення на право проведення перевірки від 05.10.2009 № 400 співробітниками Краснодонської ОДПІ Луганської області проведена перевірка господарської одиниці - складу № 2, розташованого за адресою м. Старобільськ, вул. Старотаганрогська, 111, який належить суб'єкту господарської діяльності ПП «Фелікс», і.н. 13380949, за результатами якої складено акт перевірки від 06.10.2009, зареєстрований органами ДПС за місцем здійснення діяльності суб'єкту господарювання, зареєстрованого 07.10.2009 в органі ДПС за місцем державної реєстрації суб'єкта господарювання за №0081/12/07/23/13380949 (а.с. 5-6).

Перевіркою встановлено порушення відповідачем вимог ст.3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995р №265/95-ВР, а саме розрахункову операцію проведено без застосування зареєстрованого опломбованого у встановленому порядку та переведеного у фіскальний режим роботи РРО; особі, яка отримала товар, розрахунковий документ не надано; не забезпечено відповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО,

Зазначений акт підписаний перевіряючими та уповноваженими особами ПП «Фелікс», з актом перевірки ознайомлені, про що свідчать їх особисті підписи. З п.4.1 акту перевірки вбачається, що зауважень до акту перевірки не надійшли.

На підставі акту перевірки від 06.10.2009 позивачем прийнято рішення № 0001232343 про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 61 815,20 грн., яке було отримано головним бухгалтером відповідача 16.10.2009, про що свідчить підпис уповноваженої особи (а.с. 7).

Як визначено ст. 1 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами) (далі - суб'єктами підприємницької діяльності), які здійснюють операції з розрахунків у готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти.

Відповідно до пункту 1 вищезазначеного Закону, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та (або) безготівковій формі (із застосуваннями платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (надані послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуг) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

Згідно зі статтею 2 зазначеного Закону розрахункова операція - це приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів на повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

Статтею 2 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" встановлено, що розрахунковий документ - документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, купівлі-продажу іноземної валюти, надрукований у випадках, передбачених цим Законом, і зареєстрованим у встановленому порядку реєстратором розрахункових операцій або заповнений вручну.

Відповідно до п.1, п.2, п.13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Згідно зі ст. 8 вищезгаданого Закону форма, зміст розрахункових документів, порядок реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, а також форма та порядок подання звітності, пов'язаної із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій або використанням розрахункових книжок, встановлюються Державною податковою адміністрацією України.

Як вбачається із матеріалів справи, а саме, опису готівкових коштів на місці проведення розрахунків (а.с. 8), сума готівкових коштів під час перевірки склала 12 867,55 грн. На зазначеному документі стоїть особистий підпис матеріально - відповідальної особи - Назаренко Н.І., яка підтвердила суму готівкових коштів 06.10.2010.

Згідно денного звіту РРО від 06.10.2010 сума готівкових коштів склала 504,51 грн. (а.с. 9).

Таким чином, під час проведення перевірки сума готівкових коштів, яка не відповідає сумі готівкових коштів, зазначених у денному звіті, склала 12 363,04 грн.

Встановлені в акті обставини підтверджуються поясненнями Назаренко Н.І. від 06.10.2009, прибутково - касовим ордером № 771 від 07.10.2009, відомістю від 06.10.2009, товарно - транспортною накладною № 973 від 06.10.2009 (а.с. 10, 13, 14, 15, 16,Ю 17, 18).

Згідно розрахунку фінансових санкцій сума фінансових санкцій склала 61 815,20 грн., яка складається із суми - 3 375,00 грн. (675,10 грн. * 5) та 58 439,70 грн. ((12 363,04 грн. - 675,10 грн.) * 5).

За дане порушення п.1 ст. 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" передбачено нарахування штрафних санкцій у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів.

У відповідності до ст. 22 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Відповідно до ст.25 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суми штрафних, фінансових санкцій підлягають сплаті до Державного бюджету України у 10 - ти денний термін від дня отримання рішення.

Відповідачем до теперішнього часу рішення № 0001232343 від 16 жовтня 2009 року у судовому порядку не оскаржено, сума боргу не сплачена.

Приймаючи до уваги те, що матеріалами справи підтверджено правомірність застосування позивачем фінансових санкцій, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до ч.2 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз. Оскільки позивачем не були здійснені документально підтверджені судові витрати, питання про розподіл судових витратах не вирішується.

Керуючись ст. ст. 17, 87, 89, 94, 98, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Краснодонської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області до Приватного підприємства «Фелікс» про стягнення суми фінансових санкцій у розмірі 61 815,20 грн. задовольнити.

Стягнути з Приватного підприємства «Фелікс» (94400, Луганська область, м. Краснодон, пл. Комсомольська, 1) на користь Державного бюджету України (р/р 31117104700028, одержувач Краснодонське УДК, код одержувача 24048922, код платежу 3021080900, банк ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013) штрафну (фінансову) санкцію в сумі 61 815,20 грн. (шістдесят одна тисяча вісімсот п'ятнадцять гривень 20 копійок) шляхом звернення стягнення на активи.

Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

Постанову в повному обсязі складено та підписано 30 листопада 2010 року.

СуддяН.В. Кравцова