Постанова від 14.12.2010 по справі 2а-7914/10/1270

Категорія №6.11

ПОСТАНОВА

Іменем України

14 грудня 2010 року Справа № 2а-7914/10/1270

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді Ципко О.В.,

при секретарі судового засідання Бородіній І.Ю.,

за участю представників сторін:

від позивача: Сизової М.П. (довіреність № 03-02/4 від 11.01.2010 р.),

від відповідача: Сич Д.С. (довіреність № 4 від 02.03.2010 р.),

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали за адміністративним позовом Луганського обласного відділення фонду соціального захисту інвалідів до товариства з обмеженою відповідальністю «Редрейтранс-ЛТД» про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені,-

ВСТАНОВИВ:

19.10.2010 року Луганське обласне відділення фонду соціального захисту інвалідів звернулось до суду з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Редрейтранс-ЛТД» про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць у 2009 році, в якому вказало, що відповідач в порушення діючого законодавства не працевлаштував необхідну кількість інвалідів, замість 2 інвалідів працював 1, і тому підлягає відповідальності за порушення чинного законодавства. У зв'язку з чим позивач просив стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Редрейтранс-ЛТД» несплачені адміністративно-господарські санкції у розмірі 6 243,55 грн. та пеню за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій у розмірі 342,21 грн.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав, дав пояснення по суті позовних вимог та просив суд задовольнити позов в повному обсязі.

Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги визнав в повному обсязі, про що надав письмову заяву.

Суд, заслухавши пояснення представників сторін, вивчивши матеріали справи та дослідивши докази, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, Луганське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів, як урядовий орган державного управління, що діє в складі Міністерства праці та соціальної політики України з метою реалізації державної політики в сфері соціального захисту інвалідів.

Згідно ст.19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21.03.1991 року № 875-ХІІ (із змінами та доповненнями) для всіх підприємств, установ і організацій, у тому числі підприємств, громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, встановлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі 4% від середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік.

Якщо кількість працюючих інвалідів на підприємствах, установах, у тому числі підприємствах, організаціях, громадських організаціях інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим ст.19 зазначеного Закону, вони щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної зарплатні на відповідному підприємстві, установі, організації.

В порушення ст.19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" від 21.03.1991 № 875-ХІІ комунальне підприємство "Теплосервіс Станично-Луганського району" не працевлаштувало необхідну кількість інвалідів на товаристві - у 2009 році замість 3 інвалідів працював 1 інвалід. Відповідач подавши звіт форми № 10 ПІ за 2009 рік самостійно нарахував адміністративно-господарську санкцію за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі 2347,06 (а.с7). При нарахуванні санкції відповідач застосовував не вірний розмір середньорічної заробітної плати штатного працівника.

У зв'язку з чим, Луганським обласним відділенням фонду соціального захисту інвалідів було нараховано санкцію у розмір 6 243,55 грн. та пеню за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій у розмірі 342,21 грн., разом 6 585,76 грн. (а.с. 7). Відповідач самостійно визначав та нараховував санкцію за невиконання нормативу у своєму звіті про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2009 рік форми № 10-ПІ ( а.с. 8), однак добровільно її не сплатив.

Відповідно до п. 2 ст.20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» № 875-ХІІ передбачено нарахування пені за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій, які розраховуються та сплачуються підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами, організаціями громадських організацій інвалідів, фізичними особами до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу, встановленого частиною першою статті 19 Закону № 875-ХІІ.

Судом встановлено, що в порушення вимог ст.18 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» № 875-ХІІ товариство з обмеженою відповідальністю «Редрейтранс-ЛТД» у 2009 році не інформувало Краснолуцький міський центр зайнятості про наявність вільних посад для працевлаштування інвалідів, що підтверджується листом № 07/03-2301 від 11.06.2010 року (а.с.6).

Згідно норм Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" Луганське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів нарахувало відповідачу адміністративно-господарської санкції 6 243,55 грн. та пеню за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій у розмірі 342,21 грн.

Приймаючи до уваги те, що матеріалами справи підтверджено правомірність застосування адміністративно-господарських санкцій та пені, тому позовні вимоги визнаються обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

Керуючись ст.ст. 18, 19, 20 Законом України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» № 875-ХІІ, ст. ст. 17, 87, 89, 94, 98, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Луганського обласного відділення фонду соціального захисту інвалідів до товариства з обмеженою відповідальністю «Редрейтранс-ЛТД» про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені задовольнити.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Редрейтранс-ЛТД» (код 24194606, адреса: 94505, Луганська область, м. Красний Луч, вул. Антрацитівське шосе, 36, р/р 26002001508001, відділення № 3 філія ВАТ КБ «Надра» РУ м. Красний Луч, МФО 304193) на користь Луганського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів адреса: м. Луганськ, вул. Володарського, 59, (одержувач: ВДК м. Красний Луч, р/р 31218230700039 в ГУДКУ у Луганській області МФО 804013, код 24046797, код платежу 50070000) несплачені адміністративно-господарські санкції за невиконання 4% нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2009 році в розмірі 6 243,55 грн. (шість тисяч двісті сорок три грн. 55 коп.) та пеню за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій у розмірі 342,21 грн. (триста сорок дві грн. 21 коп.) всього у сумі 6 585,76 грн. (шість тисяч п'ятсот вісімдесят п'ять грн. 76 коп.)

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови складено 14 грудня 2010 року.

< Текст >

СуддяО.В. Ципко