Постанова від 10.12.2010 по справі 2а-8967/10/1270

Категорія №6.6.4

ПОСТАНОВА

Іменем України

10 грудня 2010 року Справа № 2а-8967/10/1270

12 год. 30 хв. м. Луганськ

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Агевич К.В. розглянувши у скороченому провадженні адміністративний позов Алчевської об'єднаної державної податкової інспекції в Луганській області до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу,-

ВСТАНОВИВ:

22 листопада 2010 року Алчевська ОДПІ звернулася з адміністративним позовом до приватного підприємця - ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу по сплаті орендної плати за землю в розмірі 32154,38 грн.

Ухвалою від 24 листопада 2010 року справу призначено до розгляду у порядку скороченого провадження.

Відповідач заперечення суду не надав. Ухвала про відкриття скороченого провадження та пам'ятка про права та обов'язки направлена відповідачу на адресу: АДРЕСА_1, повернулись до суду з відміткою пошти: “за закінченням терміну зберігання”. Відповідно до Довідки державного реєстратора Луганської міської ради, відповідач зареєстрований за вищезазначеною адресою та відомості про зміну свого місця знаходження державному реєстратору не надавав. Відповідно до положень ч. 11 ст.35 КАС України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином. З огляду на вищезазначене, суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином для реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів.(а.с.19,29).

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено , що згідно договору оренди земельної ділянки, укладеного 04.08.2008 між приватним підприємцем ОСОБА_1 (орендарем) та Брянківською міською радою (орендодавцем), відповідачу передана в оренду земельна ділянка, орендна плата за користування якої становить 19088,62 грн. на рік.(а.с.13-14).

30.10.2009 та 29.01.2010 відповідач подав до Алчевської ОДПІ податкові декларації орендної плати за орендовану земельну ділянку за 2009 та 2010 роки в розмірі 19088,62 грн. з розбивкою по місяцях (1590,72 грн. щомісяця).(а.с.9-12).

Станом на 14.10.2010 року відповідач допустив заборгованість по сплаті орендної плати в розмірі 32 154,38 грн. (з яких 31 814,38 грн. - основний платіж та 340 грн. - штрафні санкції).

Згідно з ч.1 ст.67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Законом України “Про систему оподаткування” визначено види податків і зборів (обов'язкових платежів), що справляються на території України. Відповідно до п.3 ч.1 ст.9 Закону України “Про систему оподаткування” платник податків повинен сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлений законом термін з юридичних і фізичних осіб за користування земельними ділянками.

Відповідно до ст.13 Закону України “Про плату за землю” від 03.07.1992 року № 2535-Х-111 підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, є договір оренди такої земельної ділянки.

Згідно ст. 14 даного Закону платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.

Статтею 15 вказаного Закону передбачено, що власники землі та землекористувачі сплачують земельний податок, а також орендну плату за земельні ділянки державної та комунальної власності з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.

Згідно із ст.17 Закону України “Про плату за землю” податкове зобов'язання по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарними днем звітного (податкового) місяця.

Несплата земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності виробниками сільськогосподарської і рибної продукції та громадянами протягом року, іншими платниками - протягом півроку вважається систематичною і є підставою для припинення права користування земельними ділянками (ч.5 ст.17 Закону).

Статтею 20 згаданого Закону встановлено, що платежі за землю зараховуються до відповідних місцевих бюджетів у порядку, визначеному Бюджетним кодексом України для плати за землю.

Контроль за правильністю обчислення і справляння орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності відповідно до ст. 27 Закону України “Про плату за землю” здійснюється органами державної податкової служби.

Як встановлено судом, відповідачем допущено заборгованість по орендній платі за землю, яка виникла в результаті несплати самостійно задекларованих податкових зобов'язань та складає 32 154,38 грн.

Заборгованість підтверджується матеріалами справи, а зокрема: податковими деклараціями орендної плати за земельну ділянку, поданими приватним підприємцем ОСОБА_1, відомостями із договору оренди землі, копіями виставлених відповідачу та отриманих ним першої податкової вимоги №1/218 від 09.11.2009 та другої податкової вимоги №2/222 від 19.12.2009.(а.с.16,17).

Положенням п.п.5.1 ст.5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” передбачено, що податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим в день подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків у адміністративному чи судовому порядку.

Відповідно до п.п.5.4.1 п.5.4 ст.5 даного Закону України узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до п.п.3.1.1. п.3.1. ст.3 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

З урахуванням наведеного, суд вважає, що оскільки податковий борг по орендній платі за земельні ділянки в сумі 32154,38 грн. відповідачем не сплачено, а тому вказана заборгованість підлягає стягненню у судовому порядку.

Стосовно судових витрат, то відповідно до ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем -фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 2, 8-14, 86, 158-163, 167, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Алчевської об'єднаної державної податкової інспекції в Луганській області до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_1 податковий борг перед бюджетом в сумі 32 154,38 грн. (тридцять дві тисячі сто п'ятдесят чотири грн. 38 коп.), а саме: 31 814,38 грн. - основний платіж, 340 грн. - штрафні санкції, на р/р 33212815700027, код 13050500, одержувач Управління держказначейства в м.Брянка, банк одержувача: Головне управління держказначейства України в Луганській області, МФО 804013, ідентифікаційний код 24046917.

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції.

СуддяК.В. Агевич