Постанова від 15.11.2010 по справі 2а-7925/10/1270

Категорія №6.6.4

ПОСТАНОВА

Іменем України

15 листопада 2010 року Справа № 2а-7925/10/1270

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді: Чиркіна С.М.

при секретарі: Лисенко Є.М.

за участю:

прокурора-заявника: Прибіги І.О.(посвідчення №984, видане 13.05.2010)

представника позивача: Адамович І.О.(довіреність від 11.01.2010 №2)

представника відповідача: Ніколаєвої О.І.(довіреність №05-503 від 18.08.2010)

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом прокурора м.Стаханова Луганської області в інтересах держави в особі Стахановської об'єднаної державної податкової інспекції до Державного підприємства «Обласна дирекція «Луганськвуглереструктуризація» про стягнення податкового боргу, звернувши стягнення на активи, -

ВСТАНОВИВ:

19 жовтня 2010 року до Луганського окружного адміністративного суду з окружного адміністративного суду м.Києва надійшла адміністративна справа за позовом прокурора м.Стаханова Луганської області в інтересах держави в особі Стахановської об'єднаної державної податкової інспекції до Державного підприємства «Обласна дирекція «Луганськвуглереструктуризація» про стягнення податкового боргу у розмірі 230 828,39 грн., звернувши стягнення на активи, у зв'язку з непідсудністю.

Прокурор - заявник при зверненні до окружного адміністративного суду м.Києва з адміністративним позовом в інтересах Стахановської об'єднаної державної податкової інспекції в якості відповідача зазначив Державне підприємство «З ліквідації збиткових вугледобувних, вуглепереробних та торфодобувних підприємств «Укрвулеторфреструктуризація» в особі ВП ДП «Укрвулеторфреструктуризація» «Луганська виконавча дирекція з ліквідації шахт» та у зв'язку з несплатою відповідачем узгоджених податкових зобов'язань з податку на прибуток в сумі 230828,39 грн. просив стягнути податковий борг, звернувши стягнення на активи.

Ухвалою окружного адміністративного суду м.Києва встановлено, що відповідно до п.6 Наказу Міністерства вугільної промисловості України №99 від 02.04.2010 між державним підприємством «З ліквідації збиткових вугледобувних, вуглепереробних та торфодобувних підприємств «Укрвулеторфреструктуризація» та ДП «Обласна дирекція «Луганськвуглереструктуризація» було складено та підписано розподільчо-передавальний баланс та акт приймання-передачі кредиторської та дебіторської заборгованості станом на 01.06.2010 року, тому правонаступником є ДП «Обласна дирекція «Луганськвуглереструктуризація» у зв'язку з чим замінено відповідача.

Ухвалою від 02 вересня 2010 року справу за підсудністю передано до Луганського окружного адміністративного суду.

У судовому засіданні прокурор-заявник підтримав позовні вимоги, просив задовольнити позов.

Представник позивача уточнив позовні вимоги у зв'язку зі сплатою відповідачем податкового боргу у сумі 60,00 грн. та зменшенням суми боргу на 25,45 грн., просив стягнути податковий борг у розмірі 230802,94 грн.

Представник відповідача позовні вимоги щодо стягнення податкового боргу у розмірі 230802,94 грн. визнав.

Заслухавши пояснення сторін, перевіривши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.

Статтею 2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" на органи державної податкової служби покладено обов'язки щодо здійснення контролю за додержанням податкового законодавства.

Суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (п.7 ч.1 ст. З КАС України).

Як зазначено в п. 1 ч. 1 ст. З КАС України справа адміністративної юрисдикції - публічно-правовий спір у якому хоча б однією із сторін є , орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства.

З урахуванням викладеного, зазначена справа відносяться до юрисдикції адміністративних судів, оскільки учасником спору є суб'єкт владних повноважень (орган державної податкової служби, наділений публічно-владними повноваженнями).

Державне підприємство «З ліквідації збиткових вугледобувних, вуглепереробних та торфодобувних підприємств «Укрвулеторфреструктуризація» в особі ВП ДП «Укрвулеторфреструктуризація» зареєстроване Святошенською районною у м.Києві державною адміністрацією 23.01.2008 , номер запису 1 072 102 0000 021724, і.к. 35703830 ( а.с.8).

Згідно Наказу Міністерства вугільної промисловості України №99 від 02.04.2010 між державним підприємством «З ліквідації збиткових вугледобувних, вуглепереробних та торфодобувних підприємств «Укрвулеторфреструктуризація» та ДП ««Обласна дирекція «Луганськвуглереструктуризація» було складено та підписано розподільчо-передавальний баланс та акт приймання-передачі кредиторської та дебіторської заборгованості станом на 01.06.2010 року( а.с.39-41).

Відповідач - Державне підприємство «Луганська обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств» , і.к.32449971, згідно ухвали (а.с. 49).

Згідно преамбули ЗУ «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року № 2181 (далі - ЗУ №2181) цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.

Відповідно до п.1.12 ст.1 ЗУ №2181 контролюючий орган - державний орган, який у межах своєї компетенції, визначеної законодавством, здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування податків і зборів (обов'язкових платежів) та погашенням податкових зобов'язань чи податкового боргу. Вичерпний перелік контролюючих органів визначається статтею 2 цього Закону

Підпункт 2.1.4 пункту 2.1. ст.2 ЗУ № 2181 визначає, що податкові органи є контролюючим органом стосовно податків і зборів (обов'язкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпунктах

Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно з п. 3 ч.1 ст. 9 Закону України " Про систему оподаткування" платники податків та зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків та зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами термін.

У відповідності зі ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" передбачено: п.1.3 податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Згідно п.5.1 ст. 5 Закону, податкове зобов'язання (зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та строки визначені цим Законом або іншими законами України), самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Відповідно до п. п 5.4.1 .п. 5.4 ст.5 узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

У зв'язку з несплатою первісним відповідачем узгоджених податкових зобов'язань за податку на прибуток ( декларація з податку на прибуток підприємства № 42328 та № 32741(а.с.24,25) за ним утворився податковий борг.

Згідно передавального балансу та акту прийому -передачі від 01.06.2010 кредиторська заборгованість по сплаті податку з прибутку складала 234826,93 грн.

На підставі додаткового передавального балансу та акту прийому - передачі від 30.07.2010 за мінусом дебіторської заборгованості у сумі 3963,99 грн. сума боргу вже становила 230862,94 грн.

Платіжним дорученням №2 від 02.08.2010 перераховано 60,00 грн.

На час розгляду справи податкового заборгованість становить 230802,94 грн., розмір заборгованості узгоджено та не оспорюється сторонами.

Враховуючи вищевикладене, податкова заборгованість відповідача з податку на прибуток у розмірі 230802,94 грн. підтверджена матеріалами справи та на час розгляду справи не погашена.

За змістом пп. 2.3.1 п. 2.3 ст. 2 Закону № 2181, органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу (далі - органи стягнення), є виключно податкові органи, а також державні виконавці у межах їх компетенції.

Згідно п. 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" №509 і змінами та доповненнями органи державної податкової служби мають право стягувати заборгованість перед бюджетом та державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Відповідно п. п. 7.2.1 п. 7.2 ст. 7 Закону № 2181 джерелами погашення податкового боргу платника податків за рішенням органу стягнення, які є виконавчими документами є будь-які активи платника податків (його філій, відділень, інших відокремлених підрозділів) з урахуванням обмежень, визначених цим Законом, а також іншими законами.

Активами платника податку визнаються кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, які належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання (п. 1.7 Закону №2181).

Відповідно п. п.3.1.1 п.3.1 ст. З Закону 2181 активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та підлягаючими задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.

Дії представника відповідача при визнанні адміністративного позову не суперечать закону і не порушують чиї - небудь права, свободи або інтереси, тому визнання позову приймається судом.

Питання по розподілу судових витрат не вирішується, у зв'язку з їх відсутністю.

Порядок звернення стягнення визначається в ході його виконання (в тому числі примусового), та враховуючи, що позивач не навів поважних причин про необхідність звернення стягнення на активи відповідача, суд вважає, що зазначення в судовому рішенні про необхідність стягнення шляхом звернення на активи є зайвим.

Керуючись ст.ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158 - 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов прокурора м.Стаханова Луганської області в інтересах держави в особі Стахановської об'єднаної державної податкової інспекції до Державного підприємства «Обласна дирекція «Луганськвуглереструктуризація» про стягнення податкового боргу задовольнити .

Стягнути з Державного підприємства «Обласна дирекція «Луганськвуглереструктуризація» (і.к. 32449971) в доход Державного бюджету України податковий борг з податку на прибуток у розмірі 230 802,94 грн. ( двісті тридцять тисяч вісімсот дві гривні дев'яносто чотири копійки) грн.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

СуддяС.М. Чиркін