Постанова від 29.11.2010 по справі 2а-8896/10/1270

Категорія №2.6.1

ПОСТАНОВА

Іменем України

29 листопада 2010 року Справа № 2а-8896/10/1270

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Судді: Качуріної Л.С.

при секретарі: Лейбенко О.Д.

в присутності сторін:

від позивача Крупська Ю.В.

від відповідача не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративної справи за адміністративним позовом Управління праці та соціального захисту населення Лутугинської районної державної адміністрації до Підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Луганської області про скасування постанови про накладення штрафу від 25.10.2010 р. № 18825497, -

ВСТАНОВИВ:

12 листопада 2010 року до суду надійшов адміністративний позов Управління праці та соціального захисту населення Лутугинської районної державної адміністрації до Підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Луганської області про скасування постанов про накладання штрафу за невиконання рішення суду.

Ухвалою суду від 17 листопада 2010 року позовні вимоги Управління праці та соціального захисту населення Лутугинської районної державної адміністрації до Підрозділу примусового виконання рішень Відділу Державної виконавчої служби Головного управління юстиції про визнання дій противоправними та скасування постанов про накладення штрафів від 25.10.2010 року за виконавчими провадженнями: №14238336, №13932627, №12905348, 13508850, №13022500, №18825832, №13932637, №13665666, №14966694, №14968380, №14966716, №14475729, №14238191, №12386545, №14468939, №18826821, №18825497, №18825725, №17472189, №17455888, №17456173, №17456046, №17455997 було роз'єднано у самостійні провадження.

В обґрунтування свого позову позивач зазначив, що у відповідача на виконанні знаходиться виконавчий лист №2а-2758/09 від 10.03.2010 року, виданий Лутугинським районним судом Луганської області, про зобов'язання УПСЗН Лутугинської РДА перерахувати та виплатити ОСОБА_2 суму допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, за період з 09.07.2007 року по 31.12.2007 року. 25.10.2010 державним виконавцем підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Луганській області Марченко C.O. винесено постанову про накладення штрафу в рамках виконавчого провадження ВП № 18825497. Позивач вважає, що постанова винесена всупереч чинного законодавства та просить суд її скасувати, мотивуючи тим, що рішення про відкриття виконавчого провадження, яке б зобов'язувало Управління праці та соціального захисту населення Лутугинської районної державної адміністрації Луганської області виконати певні дії з підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Луганській області до Управління праці та соціального захисту населення Лутугинської районної державної адміністрації Луганської області не надходило.

Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги, надав пояснення щодо суті позовних вимог, просив суд задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, причин неявки суду не повідомив. Від нього надійшли заперечення по справі в яких, відповідач просив відмовити в задоволенні позовних вимог.

Заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши матеріали справи та надані суду докази, суд вважає, позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 3 Закону України “Про виконавче провадження”, примусове виконання рішень державною виконавчою службою здійснюється на підставі виконавчих документів, визначених цим Законом. Відповідно до цього Закону, державною виконавчою службою підлягають виконанню такі виконавчі документи: виконавчі листи, що видаються судами, та накази господарських судів, у т.ч. на підставі рішень третейського суду; ухвали, постанови судів у цивільних, господарських, адміністративних та кримінальних справах у випадках, передбачених законом; судові накази; виконавчі написи нотаріусів.

Частиною 2 ст. 4 Закону України “Про державну виконавчу службу” визначено, що державний виконавець є представником влади і здійснює примусове виконання судових рішень, постановлених іменем України, та рішень інших органів (посадових осіб), виконання яких покладено на державну виконавчу службу, у порядку, передбаченому законом.

Згідно із ч. 1 ст. 5 Закону України “Про виконавче провадження”, державний виконавець зобов'язаний вживати заходів примусового виконання рішень, встановлених цим, неупереджено, своєчасно, повно вчиняти виконавчі дії. Він здійснює необхідні заходи щодо своєчасного і повного виконання рішення, зазначеного в документі на примусове виконання рішення, у спосіб і порядок, визначені виконавчим документом.

Згідно ст. 20 Закону України „Про виконавче провадження” виконавчі дії провадяться державним виконавцем за місцем проживання, роботи боржника або за місцезнаходженням його майна. Якщо боржник є юридичною особою, то виконання провадиться за місцезнаходженням його постійно діючого органу або майна.

За приписами ст. 24 Закону України “Про виконавче провадження”, державний виконавець зобов'язаний прийняти до виконання виконавчий документ і відкрити виконавче провадження. Відповідно до вимог ч. 2 цією норми, державний виконавець у 3-денний строк з дня надходження до нього виконавчого документу виносить постанову про відкриття виконавчого провадження.

Відповідно до ч. 5 ст. 24 Закону України “Про виконавче провадження”, копія постанови про відкриття виконавчого провадження не пізніше наступного дня надсилається стягувачу, боржнику та органу (посадовій особі), який видав виконавчий документ.

Як вбачається із матеріалів справи Лутугинського районного суду Луганської області у справі № 2а-2758, з Управління праці та соціального захисту населення Лутугинської районної державної адміністрації Луганської області стягнуто на користь ОСОБА_2 недоплачену допомогу по догляду за дитиною до досягнення ними трирічного віку у розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років за період з 09 липня 2007 року до 31 грудня 2007 року з урахуванням фактично виплачених сум та 28.12.2009 року видано виконавчий лист.

25.10.2010 року державним виконавцем підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Луганській області Марченко C.O. винесено постанову про накладення штрафу на боржника - Управління праці та соціального захисту населення Лутугинської районної державної адміністрації Луганської області у сумі 340 грн. в рамках виконавчого провадження ВП № 18825497.

Згідно пояснень представників позивача під час судового засідання постанова про відкриття виконавчого провадження ВП № 18825497 з виконання виконавчого листа № 2а-2758/09, виданого Лутугинським районним судом Луганської області 28.12.2009 року, про зобов'язання сплатити ОСОБА_2 недоплачену допомогу по догляду за дитиною до досягнення ними трирічного віку у розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років за період з 09 липня 2007 року до 31 грудня 2007 року з урахуванням фактично виплачених сум до Управління праці та соціального захисту населення Лутугинської районної державної адміністрації Луганської області не надходила.

Статтею 30 Закону України “Про виконавче провадження” передбачено, що державний виконавець, починаючи виконувати рішення, повинен пересвідчитися, чи отримано боржником копія постанови про відкриття виконавчого провадження і чи здійснені ним дії, спрямовані на добровільне виконання рішення у встановлений постановою строк відповідно до статті 24 цього Закону. У разі, якщо копія постанови про відкриття виконавчого провадження одержана боржником несвоєчасно, внаслідок чого боржник був позбавлений можливості добровільно виконати рішення у встановлений державним виконавцем строк, за письмовою заявою боржника при підтвердженні факту несвоєчасного одержання вказаної постанови державний виконавець відкладає провадження виконавчих дій у порядку, встановленому статтею 32 цього Закону, та поновлює боржнику строк для добровільного виконання рішення.

Згідно вимог частини 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Відповідачем доказів винесення постанови про відкриття виконавчого провадження ВП № 18825497 на підставі виконавчого листа № 2а-2758/09, виданого Лутугинським районним судом Луганської області 28.12.2009 р., про стягнення з Управління праці та соціального захисту населення Лутугинської районної державної адміністрації Луганської області на користь ОСОБА_2 недоплаченої допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років за період з 09 липня 2007 року до 31 грудня 2007 року з урахуванням фактично виплачених, а також доказів її направлення до Управління праці та соціального захисту населення Лутугинської районної державної адміністрації Луганської області не надано.

Таким чином, суд вважає, що відповідачем як суб'єктом владних повноважень при виконанні своїх функцій відповідно до вимог Закону України „Про виконавче провадження” не дотримано порядку відкриття виконавчого провадження по примусовому виконанню виконавчого документу, а саме щодо направлення копії постанови про відкриття виконавчого провадження боржнику у встановлений законом строк та надання строку для добровільного виконання рішення. Внаслідок чого оскаржувана постанова ВП № 18825497 від 28.12.2009 року про накладення штрафу на Управління праці та соціального захисту населення Лутугинської районної державної адміністрації Луганської області у сумі 340 грн. підлягає скасуванню.

Згідно із частиною 1 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).

Разом з цим, як вбачається з матеріалів справи, Управління праці та соціального захисту населення Лутугинської районної державної адміністрації Луганської області сплатило судовий збір у розмірі 3,40 грн. при поданні позову щодо оскарження постанов від 25.10.2010 за виконавчими провадженнями № 142383336, № 13932627, № 12905348, № 13508850, № 13022500, № 18825832, № 13932637, № 13665666, № 14966694, № 14968380, № 14966716, № 14475729, № 14238191, № 12386545, № 14468939, № 14238260, № 18827400, № 14238155, № 17456375, № 18827098, № 18903127, № 18826821, № 18825497, № 18825725, № 17472189, № 17455888, № 17456173, № 17456046, № 17455997.

Питання про розподіл судових витрат, сплачених під час подання даного позову буде вирішено під час винесення судового рішення в адміністративній справі № 2а-8519/10/1270.

Згідно ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні, у якому закінчився розгляд справи, оголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено представників сторін про те, що постанову у повному обсязі буде виготовлено протягом 5-денного строку.

Керуючись статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 71, 87, 94, 105, 158-163, 181 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Управління праці та соціального захисту населення Лутугинської районної державної адміністрації Луганської області до Підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Луганської області про скасування постанови про накладення штрафу задовольнити.

Скасувати постанову Підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Луганської області ВП № 18825497 від 25.10.2010 року про накладення штрафу за невиконання рішення суду в сумі 340,00 грн.

Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

Повний текст постанови складено та підписано 03 грудня 2010 року.

СуддяЛ.С. Качуріна