Ухвала від 03.12.2010 по справі 2а-6105/10/1070

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 2а-6105/10/1070 Головуючий у 1-й інстанції: Виноградова О.І.

Суддя-доповідач: Межевич М.В.

УХВАЛА

Іменем України

"03" грудня 2010 р. м. Київ

Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі: головуючого -судді Межевича М.В., суддів Губської О.А. та Земляної Г.В., при секретарі Бурді Л.М., за участю апелянта, його представника ОСОБА_2 та представника відповідача Алейнічевої Ю.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві апеляційну скаргу ОСОБА_4 на постанову Київського окружного адміністративного суду від 26 липня 2010 року у справі за позовом ОСОБА_4 до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Київській області в особі начальника Сапка К.В., третя особа Обухівський районний відділ Головного Управління Міністерства внутрішніх справ України в Київській області про визнання незаконним та скасування наказу від 09.04.2010 року № 265, поновлення на службі, -

ВСТАНОВИЛА:

Постановою Київського окружного адміністративного суду від 26 липня 2010 року відмовлено в задоволенні позовних вимог.

Позивач просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову постанову, якою задовольнити позовні вимоги, посилаючись на порушення норм матеріального права.

Заслухавши суддю-доповідача, пояснення сторін, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи скарги, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду - без змін, з таких підстав.

Суд першої інстанції дійшов висновку, що позивач своїми діями та бездіяльністю порушив службову дисципліну, а тому відповідач правомірно звільнив його з органів внутрішніх справ в запас.

З таким висновком суду першої інстанції не можна не погодитися, виходячи з наступного.

Як вбачається з матеріалів справи, 3 липня 2009 року позивач проходив службу на посаді інспектора патрульної служби взводу ПСМ Обухівського районного відділу Головного управління МВС України в Київській області та перебував у званні молодшого сержанта міліції.

Наказом № 265 від 09.04.2010 року позивача було звільнено з органів МВС в запас за п.64 «є»Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ Української РСР, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 липня 1991 р. № 114 (далі -Положення) з органів внутрішніх справ за порушення: службової та транспортної дисципліни; вимог наказів Міністерства внутрішніх справ України (далі -МВС України) від 16 березня 2007 р. № 81-07 «Про заходи щодо зміцнення дисципліни та законності в органах внутрішніх справ та попередження надзвичайних подій, пов'язаних із загибеллю, травмуванням особового складу»(далі -наказ № 81-07) та від 15 травня 2007 р. № 157-07 «Про додаткові заходи щодо дотримання працівниками органів внутрішніх справ принципів законності, забезпечення прав і свобод громадян»(далі -наказ № 157-07); вказівок ГУ МВС України щодо недопущення порушень транспортної дисципліни; нереагування на вчинене правопорушення; залишення місця події з метою уникнення відповідальності.

Відповідачем 12 квітня 2010 року було видано наказ по особовому складу № 204 о/с, відповідно до якого, позивача з посиланням на вищезазначений наказ звільнено з органів внутрішніх справ в запас.

Суспільні відносини, пов'язані зі створенням правових, організаційних, економічних та соціальних умов реалізації громадянами України права на державну службу, регулює Закон України «Про державну службу»від 16 грудня 1993 року.

Згідно зі статтями 9 і 30 цього Закону правовий статус окремих категорій державних службовців регулюється Конституцією України, спеціальними законами та Кодексом законів про працю України.

Спеціальним законодавством урегульовані питання, пов'язані із прийняттям (обранням, призначенням) громадян на публічну службу, її проходженням та звільненням з неї (її припиненням). До таких законодавчих актів належать, зокрема, Закон України «Про міліцію»від 20 грудня 1990 року та Положенням про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, яке затверджене постановою Кабінету Міністрів УРСР від 29 липня 1991 року № 114 (далі -Положення).

Розділом IV Положення викладено умови призначення на посаду, переміщення та просування по службі осіб начальницького складу органів внутрішніх справ.

Так, відповідно п.64 «є»Положення, особи середнього, старшого і вищого начальницького складу звільняються зі служби в запас (з постановкою на військовий облік) - за порушення дисципліни.

Відповідно до статті 2 Закону України «Про Дисциплінарний статут органів внутрішніх справ України»(далі -Закон України №3460- IV) дисциплінарним проступком є невиконання чи неналежне виконання особою рядового або начальницького складу службової дисципліни.

Звільнення зі служби осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ за порушення службової дисципліни як вид дисциплінарного стягнення передбачено п. 6 ч. 1 ст. 12 Закону України №3460- IV та відповідно до ст. 14 цього Закону є крайнім заходом дисциплінарного впливу.

Судом першої інстанції встановлено, що підставою для звільнення позивача було невжиття ним заходів до попередження і припинення вчиненого правопорушення та ненадання допомоги особі, яка її потребувала, а також щодо встановлення і затримання особи, яка вчинила правопорушення.

Так, позивач, 5 квітня 2010 р. о 3 год. 20 хв., знаходячись в автомобілі «Опель - Кадет»під керівництвом ОСОБА_6, який був у стані алкогольного сп'яніння, здійснив наїзд на пішохода, після чого не надавши допомоги постраждалому, залишив місце дорожньо-транспортної пригоди.

Матеріалами справи підтверджується, що позивач, напевно знаючи, що ОСОБА_6 керував автомобілем у стані алкогольного сп'яніння та вчинив вищезазначену дорожньо-транспортну пригоду, однак не вжив жодної дії, спрямованої на їх попередження чи припинення та надання допомоги потерпілому, якому внаслідок зіткнення з автомобілем було завдано тілесні ушкодження.

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів погоджується з судом першої інстанції, що позивач своїми діями та бездіяльністю порушив службову дисципліну, а тому наказ № 265 від 09.04.2010 року є правомірним та таким, що не підлягає скасуванню.

Доводи апеляційної скарги висновків суду першої інстанції не спростовують і апеляційним судом відхиляються.

Оскільки судове рішення ухвалене судом першої інстанції відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права, на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в справі, підтвердженими доказами, а доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують, то колегія суддів апеляційної інстанції підстав для його скасування не вбачає.

Керуючись ст.ст.160, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, колегія суддів

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_4 залишити без задоволення, а постанову Київського окружного адміністративного суду від 26 липня 2010 року -без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня її складання в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя М.В. Межевич

Суддя О.А. Губська

Суддя Г.В. Земляна